Trasy narciarskie w Nowym Targu już przygotowane
(żródło: P. Rayski Pawlik)

Burmistrz Miasta Marek Fryźlewicz serdecznie zaprasza miłośników biegania na nartach na przygotowane ratrakiem nowotarskie trasy biegowe. Aktualnie warunki śniegowe pozwoliły na przygotowanie odcinka trasy biegnącego z lotniska pod kładkę, dalej wzdłuż Dunajca w stronę Szaflar. Trasa wraca tą samą stroną wzdłuż rezerwatu Bór na Czerwonem na lotnisko. Został przygotowany również odcinek biegnący od mostu na Białym Dunajcu do kładki.
( 10 Stycznia 2012)
FIS Slavic Cup w Strbskim Plesie - Czesi dominuja również w klasyku.

W drugim  dniu Slavic Cup w Strbskim Plesie na Słowacji rozegrane zostały biegi na dystansach 5 i 10 km. Podobnie jak w sprintach tak i na długich dystansach dominowali Czesi. Petra Novakowa i Ales Razym zdobyli złote medale, Karolina Grohova i Dusan Kozisek- srebrne. Paulina Maciuszek wywalczyła brązowy medal, podczas gdy wśród meżczyzn Sebastianowi Gazurkowi medal odebrał Jiri Horcicka.
( 8 Stycznia 2012)
Justyna Kowalczyk po raz trzeci wygrywa Tour de Ski.

Polska biegaczka po raz trzeci z rzędu zwyciężyła morderczy cykl Tour de Ski. W fonomenalnym stylu w finałowym biegu-wspinaczce na Alp Cermis pokonała swoją największą rywalkę Marit Boergen i to o blisko 30 sek. Niesamowity zryw Polki i to przed najtrudniejszym i najstromszym odcinkiem biegu zupełnie zdeklasował Norweżkę  Kowalczyk jako pierwsza wbiegła na metę zapewniając sobie zwycięstwo również w kalsyfikacji generalnej TdS.
Slavic Cup - sprinty w Strbskim Plesie dla Czechów

Sprinty na dystansie 1, 2 km techniką dowolna , które  w ramach Slavic Cup zostały rozegrane w Strbskim Plesie na Słowacji zwyciężyli: Czesi Karolina Grohova i Ales Razym  na drugich miejscach uplasowali się również Czesi Petra Novakova i Dusan Kozisek. Sylwia Jaśkowiec i Maciej Staręga zajęli trzecie miejsce. W galerii fotoreportaż ze sprintów!!!!!
( 7 Stycznia 2012)
Tour de ski - czwarty triumf Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk w fenomenalnym biegu na 10 km techniką klasyczną pokonała rywalkę Marit Bjoergen i wysuneła się na czoło klasyfikacji generalnej Tour de ski.
TdS Kowalczyk druga w biegu na dochodzenie.

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na dochodzenie na dystansie 15 km jaki został rozegrany z Cortiny do Toblach w ramach Tour de Ski.  Najlepszy rezulata uzyskała Norweżka Marit Bjoergen (39.01,1) a Polka dwie sek póżniej wpadła na metę.  Polka i Norwezka powiększyły  dystayns od kolejnej zawodniczki Therese Johaug, która ze znaczną stratą ponad 3 minuty dobiegła  jako trzecia do mety.
( 5 Stycznia 2012)
Slavic Cup przeniesiony na Słowację.

Z powodu braku śniegu  oraz niekorzystnych prognoz pogody zawody Pucharu Kontynentalnego w biegach Slavic Cup z Zakopanego zostały przeniesione do Strbskiego Plesa na Słowacji.
( 4 Stycznia 2012)
Kowalczyk 3 w sprincie ale nadal liderką TdS

Justyna Kowalczyk zajeła 3 miejsce w środowym sprincie na dystansie 1,3 km stylem dowolnym , Wyprzedziły ją Marit  Bjoergen oraz Kikkan Randall. Polka pozostaje jednak na pozycji liderki TdS ale strata Norweżki zmniejszyła się do 4,8 sek
TDS Kowalczyk druga na 3 km w Toblach

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na 3,3 km stylem klasycznym rozegranym dzisiaj(3 stycznia) w Toblach w ramach Tour de ski. Polkę wyprzedziła Marit Bjoergen  zaledwie o 4,81 sek. Trzecia na mecie była Astrid Uhrenhold Jacobsen.
( 3 Stycznia 2012)
W Tour de Ski pozostała już tylko Justyna Kowalczyk

W gronie zawodników i zawodniczek ścigających się na trasach tegorocznego Tour de Ski pozostała już tylko jedna nasza zawodniczka - Justyna Kowalczyk, która zarazem jest liderką całego cyklu. Po czterech biegach w Niemczech z udziału w TdS wycofali się bowiem wszyscy podopieczni trenerów Cempy i Klimko.
TDS Kowalczyk druga w biegu łączonym.

Justyna Kowalczyk  zajęła drugie miejsce w  biegu łączonym , który został rozegrany w Oberstdorfie 1 stycznia  Polka prowadziła od  startu ale  na ostatniej prostej szybsza okazałą się Norweżka Marit Bjoergen, która wywalczyła pierwsze zwycięstwo w tegorocznym Tour de Ski. Justyna Kowalczyk straciła tylko 5 sek do rywalki. Trzecia na mecie zameldowała się  Therese Johaug.
( 1 Stycznia 2012)
TdS Hatt Trick Justyny Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk odniosła trzecie zwycięstwo w prestiżowym Tour de Ski. Tym razem Polka najlepsza była zarówno podczas kwalifikacji jak i ćwierć pół oraz  finałów dzisiejszego sprintu w Oberstdorfie
( 31 Grudnia 2011)
Tour de Ski. Drugie zwycięstwo Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk   ponownie najlepsza.  Polka wygrała w biegu na  dochodzenie na dystansie 10 km techniką klasyczną i  zajmuje 1 lokatę w kalsyfikacji tegorocznego Tour de Ski.
( 30 Grudnia 2011)
Justyna Kowalczyk zwycięża w prologu Tour de Ski

Justyna Kowalczyk ostro rozpoczęła rywalizacje w tegorocznym Tour de Ski. Polka w pierwszym etapie- prologu czyli biegu na dystansie 2,5 km stylem dowolnym  pokonała swoje rywalki i zajęła pierwsze miejsce.  Norweżka Marit Bjoergen ze stratą 0,4 sek zajęła drugie miejsce a  Hanna Brodin ze Szwecji uplasowała się na trzeciej pozycji.  Z pozostałych Polek Sylwia Jaśkowiec zajełą 52 miejsce, Ewelina Marcisz była 57 a Paulina Maciuszek 68
( 29 Grudnia 2011)
Skład reprezentacji Polski na Tour de Ski 2011/2012

W szóstej edycji najbardziej prestiżowego cyklu zawodów w tym sezonie Pucharu Świata w biegach narciarskich - Tour de Ski - udział weźmie siedmioosobowa reprezentacja Polski z obrończynią tytułu Justyną Kowalczyk na czele. Przed nimi dziewięć niezwykle trudnych startów. Tour de Ski 2011/2012 rozpoczyna się 29 grudnia 2011 r. w niemieckim Oberhofie. W Niemczech zorganizowane zostaną także zawody w Oberstdorfie. Później najlepsi zawodnicy i zawodniczki przeniosą się do Włoch, aby rywalizować trzy razy w Toblach i dwa w Val di Fiemme, w tym finałowy podbieg na Alpe Cermis 8 stycznia 2012 r. Tytułu bronią: Justyna Kowalczyk i Dario Cologna.