ZAWODY POLBANK CUP NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU BIEGÓW NARCIARSKICH BIEG NA IGRZYSKA ZAKOŃCZONE
(żródło: T. Furtak Ak Pol)

Polbank CUP 2011 zakończony! Finałowe zawody rozegrane zostały 10 marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Tym razem uczestnicy wzięli udział w biegach techniką dowolną ze startu wspólnego.  W galerii kilka fot z zawodów
( 10 Marca 2011)
POLBANK CUP BIEG NA IGRZYSKA Szklarska Poręba 09.03.2011
(żródło: T. Furtak AK Pol)

Jedenaste zawody z cyklu Polbank CUP rozegrane zostały 9 marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Wystartowało 229 biegaczy i biegaczek z 44 klubów, którzy rywalizowali w stylu klasycznym na dystansach.   W galerii kilka fot nadesłanych przez organizatora  z zawodow !!
( 9 Marca 2011)
MS Oslo - Jsutyna Kowalczyk trzecia na 30 km

Justyna Kowalczyk zdobyła trzeci medal podczas tegorocznych Mistrzostw Swiata w Oslo - Tym razem brązowy.   na 30 km dystansie zwyciężyła  norweżka Therese Johaug. Marit Bjoergen była druga.  Paulina Maciuszek ukończyła bieg na 43 pozycji
( 5 Marca 2011)
POLBANK CUP BIEG NA IGRZYSKA Wisła 04.03.2011

Dziesiąty Polbank CUP pobił absolutny rekord frekwencji - 482 młodych biegaczy i biegaczek z 48 klubów. Jeszcze nigdy w historii Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska na starcie nie stanęło aż tylu zawodników.  W galerii kilka fot z zawodów nadesłanych przez T. Furtaka
( 4 Marca 2011)
SNOW SPORT SHOW

5 marca 2011 w Wiśle gwiazdy, dziennikarze i sportowcy po transplantacji zmierzą się w biegach narciarskich w ramach inicjatywy sportowo-edukacyjnej na rzecz wsparcia rozwoju transplantacji narządów. „SNOW SPORT SHOW” to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa kraju do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego.
Polbank Cup Bieg na igrzyska w Wiśle 3 marca 2011

Biegacze i biegaczki uczestniczący w zawodach Polbank CUP w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" ponownie rywalizowali w Beskidach. 9. zawody cyklu rozegrano 3 marca na trasach biegowych COS na Kubalonce w Wiśle. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 3 Marca 2011)
Mistrzostwa Świata Oslo Polska sztafeta ósma - złoto wywalczyły Norweżki.

W biegu sztafetowym  4x 5 km zwyciężyły Norweżki, srebro przypadło drużynie Szwedek a brąz Finkom - mistrzyniom świata z Liberca, które nie obroniły tytułu. Polki zajęły 8 pozycję.
KATARZYNA ROGOWIEC PONOWNIE NAJLEPSZA, KAMIL ROSIEK TRZECI.

Katarzyna Rogowiec wygrała zawody Para Pucharu Świata w niemieckim Finsterau. Wśród mężczyzn Kamil Rosiek był trzeci.
( 28 Lutego 2011)
Justyna Kowalczyk srebrną medalistką MS na 10 km

Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Oslo w biegu na 10 km techniką klasyczną - do złota, które zdobyła jej rywalka Marit Bjoergen zabrakło jej zaledwie 4,1 sek
Pre World Uphill Trophy - Szklarska Poręba 26.02.2011
(żródło: T. Furtak AK POL)

26 lutego w Szklarskiej Porębie rozegrano zawody w biegach narciarskich Pre World Uphill Trophy - próbę generalną przed Pucharem Świata FIS Szklarska Poręba 2012. 8-kilometrowy bieg był połączeniem znanego z cyklu Tour de Ski podbiegu pod Alpe Cermis w Val Di Fiemme oraz równie wyczerpującego i wymagającego zjazdu.
( 26 Lutego 2011)
MŚ OSLO ZŁOTO W BIEGU ŁĄCZONYM DLA BJOERGEN, KOWALCZYK SREBRNA.

Mistrzostwa Świata w Oslo Norweżka Marit Bjoergen zwyciężyła w biegu łączonym 7,5km stylem klasycznym + 7,5km łyżwą. Justyna Kowalczyk wywalczyła srebrny medal. Brąz zdobyła Therese Johaug z Norwegii.
Pre World Uphill Trophy Szklarska Poręba 2011

Już jutro, 26 lutego 2011, w Szklarskiej Porębie zostaną rozegrane zawody w biegach narciarskich Pre World Uphill Trophy - próba generalna przed Pucharem Świata FIS Szklarska Poręba 2012. Będzie to bieg, który połączy stromy podbieg pod górę Alpe Cermis w Val Di Fiemme znany z cyklu Tour de Ski oraz równie wyczerpujący i wymagający zjazd.
( 25 Lutego 2011)
MS W OSLO SPRINTY ZŁOTO DLA BJOERGEN,KOWALCZYK PIĄTA.

Marit Bjoergen  została pierwszą medalistką Mistrzostw Świata 2011 w Holmenkollen.- Norweżka zdobyłą złoty medal w sprincie techniką dowolną. Justyna Kowalczyk pomimo zaciętej walki w finale zajęła piątą lokatę
( 24 Lutego 2011)
TO JUŻ PEWNE JUSTYNA KOWALCZYK ZNÓW NAJLEPSZA W PUCHARZE ŚWIATA.

Wiadomość dnia jest następująca Justyna Kowalczyk zagwarantowała sobie dziś wielką Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2010/11.
( 20 Lutego 2011)
BJOERGEN PRZED KOWALCZYK W DRAMMEN.

Norweżka Marit Bjoergen zwyciężyła rozgrywany w Norweskim Drammen bieg na 10km stylem klasycznym zaliczany do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Kowalczyk