III Bieg Kurierów Tatrzańskich Chochołow

13 lutego w Chochołowie rozegrany został III Bieg Kurierów Tatrzańskich. Z racji braku śniegu  zawody zostały przeprowadzone w formule przełajów.  Cykliczna impreza została zorganizowana przez LZS Szarotka Chochołow i ZSMS Zakopane przy wsparciu  starostw Tatrzańskiego i Nowotarskiego Urzędów Miasta Zakopane , gmin  podhalańskich oraz Woszk Gronik,  LOK i TOPR.
( 16 Lutego 2011)
EWELINA MARCISZ WYGRYWA SLAVIC CUP NA SŁOWACJI.

Kolejnym, ósmym biegiem Slavic Cup w biegach narciarskich (Puchar Kontynetalny) był bieg kobiet na 10 kilometrów stylem klasycznym. W Szczyrbskim Plesie, gdzie przeniesiono zawody z Gerlachova swoje czwarte zwycięstwo odniosła Ewelina Marcisz(FOTO) z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.
( 13 Lutego 2011)
BIEG NA IGRZYSKA Wisła 12.02.2011
(żródło: T. Furtak AK Pol)

W sobotę 12 lutego na trasach biegowych Kubalonki w Wiśle rozegrane zostały ósme zawody z cyklu Polbank CUP. Tym razem uczestnicy po raz pierwszy w historii programu rywalizowali w biegach stylem dowolnym ze startu wspólnego. Impreza rozpoczęła się w mroźnej i wietrznej aurze, a zakończyła w słońcu i dodatniej temperaturze.   W galerii kilka fot z zawodów nadesłanych przez T. Furtaka AK Pol
( 12 Lutego 2011)
BIEG NA IGRZYSKA Wisła 11.02.2011

W piątek 11 lutego na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Wiśle-Kubalonce rozegrane zostały siódme zawody z cyklu Polbank CUP. Pogoda nie sprzyjała. Przez cały czas zawodnikom towarzyszyły opady deszczu oraz krupy śnieżnej, a trasy spowijała gęsta mgła.
( 11 Lutego 2011)
Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” - Polbank CUP 2011 w Wiśle!

Siódme i ósme zawody z cyklu Polbank Cup rozegrane zostaną w dniach 11-12 lutego 2011 na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Wiśle-Kubalonce. Pierwotnie impreza miała się odbyć w Dusznikach-Zdroju, jednak z powodu braku śniegu została przeniesiona w Beskidy.
( 8 Lutego 2011)
BIEG NA IGRZYSKA Zakopane 05.02.2011
(żródło: tekst wyniki T. Furtak Ak Pol)

W sobotę 5 lutego na trasie biegowej Centralnego Ośrodka Sportu rozegrane zostały szóste zawody z cyklu Polbank CUP. Pogoda nie rozpieszczała zawodników – wiał silny wiatr, który towarzyszył startującym przez cały czas trwania zmagań. Biegacze i biegaczki sprawdzali się w stylu dowolnym. w galerii kilka fot z zawodów!!!
( 5 Lutego 2011)
Justyna Kowalczyk trzecia w sprintach w Rybińsku.

Trzecie miejsca zajęła Justyna Kowalczyk w finale sprintu stylem dowolnym  w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w rosyjskim Rybińsku.
VI Bieg Podhalański im Jana Pawła II odwołany

Jak poinformowałi Organizatorzy VI Bieg Podhalański im Jana Pawła II zaplanowany na 6 lutego z powoduów braku sniegu i niesprzyjajacych warunków atmosferycznych  został odwołany.
BIEG NA IGRZYSKA Zakopane 04.02.2011
(żródło: T. Furtak Ak Pol)

W piątek 4 lutego na trasie biegowej Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozegrane zostały kolejne zawody z cyklu Polbank CUP. Uczestnikom przyszło rywalizować w pięknej, zimowej aurze – przy świecącym słońcu i w lekkim mrozie. Biegacze i biegaczki pokonywali w piątek dystanse techniką klasyczną.
( 4 Lutego 2011)
MAŁY BIEG PODHALAŃSKI-

Na trasach biegowych w rejonie lotniska w Nowym Targu rozegrany został MAły Bieg Podhalański- zawody zaliczane były do edycji Amłopolskiej Ligi Szkolnejw  biegach narciarskich. Uczestnicy- uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowali techniką dowolną ze startu wspólnego.
Justyna Kowlaczyk wygrywa w Rybińsku bieg łączony!!!

Bieg łączony Pucharu Świata w biegach narciarskich w Rybińsku zakończył się zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwem Justyny Kowalczyk.
IV Memoriał im dr Emila Kowalczyka

29 stycznia 2011 w Lipnicy Wielkiej Przywarówce ponad 130 biegaczy wzięło udział w IV Memoriale im dr Emila Kowalczyka.  Uczestnicy w zależności od kategorii wiekowych startowali na dystansach: 600,m 1 km, 2 km, 3 km i 5 km Sędzia główny: Wojciech Janiszewski Kierownik zawodów: Andrzej Buroń
( 1 Lutego 2011)
BIEG NA IGRZYSKA Tomaszów Lubelski

28  i 29 stycznia w Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały dwie edycje zawodów Narodowego Programu  Rozwoju Biegów narciarskich - Bieg na Igrzyska.
( 29 Stycznia 2011)
Wojewódzkie Igrzyska i Gimnazjada w biegach narciarskich-Małopolska.

Na trasie w Klikuszowej zawodnicy z szkół podstawowych i gimnazjów małopolski walczyli o kwalifikacje do Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W punktacji zespołowej w kategorii gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum Kościelisko przed gimnazjami z Uścia Gorlickiego i Klikuszowej. W kategorii szkół podstawowych wygrała SP 1 Ciche przed SP Kościelisko i SP Chochołów.
( 26 Stycznia 2011)
Zawody o ''Puchar Swata'' odbyły sie już po raz trzeci.
(żródło: A. Trybuła / St Kowalcze)

Dzień 23.01.2011r zapisze się w pamięci wielu osób ,zarówno startujących jak i kibiców. A wszystko dzięki licznemu przybyciu pozamiejscowych uczestników, którzy dojechali z rożnych okolic : Wiśniowej, Skomielnej Białej, Skawy, Lipnicy Wielkiej, Orawki. Kolokwialnym błędem było by pominięcie zawodników reprezentujących Spytkowice, którzy również dopisali. Z roku na rok liczba startujących wzrasta .