Puchar Wysowej w biegach na nartorolkach,II eliminacja Pucharu Polski PZN 2009.

Prawie 120 zawodników z całej Polski stanęło dzisiaj na starcie Pucharu Wysowej w Wysowej Zdroju. Na trasie o długości 3,4km ze startem i metą w centrum Wysowej startowali biegacze z woj.dolnośląskiego, śląskiego,małopolskiego,podkarpackiego,lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.
( 31 Sierpnia 2009)
Puchar Polski na nartorolkach 2009.

15 sierpnia zawodami w Tomaszowie Lubelskim rozpocznie się II edycja Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Ubiegłoroczna premierowa edycja zgromadziła ponad 200 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech i Słowacji. W roku ubiegłym odbyły się 4 zawody Pucharu, w Istebnej,Szczyrku,Marklowicach i Istebnej, a zwycięzcami w generalce zostali w kategorii mężczyzn Wojciech Biskup z AZS AWF Katowice i w kategorii kobiet Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce. Sukcesy odnosili również zawodnicy podhalańskich klubów  miedzy innymi  Adam Kwak  LKS Poroniec został skalsyfikowany na 3 miejscu.
( 19 Czerwca 2009)
Kowalczyk i Kreczmer mistrzami Polski na 30 km i 50 km

Justyna Kowalczyk AZS AWf Katowice  w biegu na 30 km i Maciej Kreczmer LKS Poroniec  na 50 km zdobyli ostatnie złote medale mistrzostw Polski w Jakuszycach. W ten sposób triumfatorka Pucharu Świata zgarnęła wszystkie pięć tytułów, a Kreczmer ,,wygrał" 3:2 z Januszem Krężelokiem, który na najdłuższym dystansie nie wystartował.
( 1 Kwietnia 2009)
MP Seniorów w Biegach srebro i brąz dla męskich sztafet LKS Poroniec

Przedostatnia odsłona Mistrzostw Polski w biegach narciarskich to biegi sztafetowe MIX (dwie zmiany CL+dwie zmiany F). Zarówno wśród kobiet (4x5km), jak też wśród mężczyzn (4x10km) złote medale i tytuły Mistrzów Polski 2009 zdobyły zespoły AZS AWF Katowice, potwierdzając tym samym prymat w polskich biegach narciarskich. Wśród meżczyzn srebrny i brązowy medal wywalczyły drużyny LKS Poroniec Poronin
( 30 Marca 2009)
Mistrzostwa Polski w Biegach. Justyna Kowalczyk i Janusz Krężelok mistrzami w sprintach

W drugim dniu biegowych Mistrzostw Polski rozegrane zostały sprinty na 1200 m technika klasyczną.  Mistrzowskie tytuły uzyskali Justyna Kowalczyk i Janusz Krężelok.
( 27 Marca 2009)
Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Kowalczyk i Kreczmer na najwyższym miejscu podium.

W Jakuszycach od środy trwają Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich  Tytuły mistrza Polski w na dystansie 15 km ze startu wspólnego uzyskali Justyna Kowalczyk  AZS AWFKatowice oraz Maciej Kreczmer LKS Poroniec Poronin.
( 25 Marca 2009)
IV Biegi Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II w dol Chochołowskiej.

Ponad 200 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie IV biegu śladami Jana Pawła II na siwej polanie u wylotu dol Chochołowskiej.  Zawody zorganizowane były przez UG Kościelisko, BKS WP Kościelisko oraz Wspólnotę Leśną  8 uprawnionych wsi w Witowie.   W galerii fotoreportaż z zawodów.!!!!!!
( 22 Marca 2009)
Akademickie Mistrzostwa Polski i SMS w biegach na dystansach.

W drugim dniu zawodów rozegrane zostały biegi na dystansach. tytuła akademickiej mistrzyni Polski wywalczyła Agnieszka Szymańczak, wśrod panó na najwyższym miejscu podium stanał zakopiańczyk Wojciech Biskup. W galerii fotoreportaż z biegówi i dekoracji.!!!!
JUSTYNA KOWALCZYK Z PUCHAREM ŚWIATA !!!!

Wielka kryształowa kula wędruje do Polski za sprawą Justyny Kowalczyk!! Potwornie zmęczona Justyna pada za metą, ale nikt nie odbierze jej już największego trofeum, o którym nikt przed tym sezonem nawet nie marzył. Polka tryumfatorką Pucharu Świata w biegach narciarskich.
Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Polski i mistrzostwa SMS Zakopane w biegach narciarskich.

W sobotę na trasach biegowych pod Średnią Krokwią  biegami sprinterskimi na dystansie 1,2 km rozpoczęły się Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Polski. Niestety tylko w krajowej obsadzie bowiem zapowiedziani zawodnicy ze Słowacji Czech i Białorusi nie dotarli do Zakopanego.  Tytuły mistrzowskie wywalczyli  w pierwszym dniu Marcela Marcisz z  MKS Halicz Ustrzyki Dolne oraz Krzysztof Stec AZS AWF Katowice.  Po seniorach w biegach na dystansach wystartowałi młodsi zawodnicy walcząc o tytuły mistrza ZSMS Zakopane.   W galerii fotoreportaż z  zawodów!!!!
( 21 Marca 2009)
JUSTYNA KOWALCZYK 3 W BIEGU ŁĄCZONYM.

Justyna Kowalczyk zajęła 3 miejsce w sobotnim biegu łączonym ( 5km CL + 5 km F), ulegając tylko Liisie Roponen i Therese Johaug. Justyna biegła cały czas w czołówce, kontrolując sytuację na trasie, podczas jednego z finałowych biegów Pucharu Świata w Falun.
Justyna Kowalczyk trzecia w prologu biegowego PŚ w Falun

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w rozegranym  w piątek w Falun  prologu na 2,5km techniką dowolną. Bieg wygrała reprezentantka Niemiec Claudia Nystad wyprzedzając o 2,7 sekundy Szwedkę Charlotte Kalla i o 3 sekundy naszą zawodniczkę.
( 20 Marca 2009)
Justyna Kowalczyk 10 w Sztokholmie.

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w Finale B ,co dało jej ostatecznie 10 miejsce w dzisiejszych sprintach. Zwyciężyła, jak prawie zawsze w tym sezonie Słowenka Petra Majdic numer jeden kobiecych sprintów w tym sezonie. Na drugim miejscu Aino Kaisa Saarinen, a trzecie miejsce dla Szwedki Anny
( 18 Marca 2009)
Mistrzostwa TZN w biegach narciarskich. Paulina Maciuszek dwukrotnie na najwyższym miejscu podium.

W minione dwa dni na trasach biegowych pod  Średnią Krokwią w Zakopanem. Dwieście dziewięć biegaczek i biegaczy  z całej Polski wzięło udział w biegowych mistrzostwach Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy zostali sklasyfikowani w kategoriach wiekowych od seniora do juniora D w biegach stylem klasycznym oraz dowolnym. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!!
Kowalczyk druga na 30 km w Trondheim

Nikt nie spodziewał się takiego zakończenia sobotniego biegu na 30 km techniką klasyczną zaliczanego do punktacji PŚ. Nie Kowalczyk, nie Saarinen tylko Słowenka Petra Majdic wygrała  bieg na 30km techniką klasyczną. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Kowalczyk .