JUSTYNA KOWALCZYK PIERWSZA w Oteaepa

Po raz kolejny estońskie Otepaa okazało się szczęśliwe dla Justyna Kowalczyk. Justyna w biegu na 10km techniką klasyczną, zdemolowała faworyzowane Finki. Jej przewaga nad drugą na podium Saarinen wynosiła 26,2 sekundy, a nad trzecią Virpi Kuitunen aż 46,6 sekundy.
( 24 Stycznia 2009)
Małopolska szkolna liga w biegach narciarskich.
(żródło: PSZS Limanowa - oragnziaztor)

Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, we współpracy z PSZS Nowy Targ, PSZS Limanowa, SP i Gimnazjum Piątkowa organizują zawody dla dzieci i młodzieży w biegach narciarskich., które odbędą się w trzech edycjach w styczniu i lutym br
( 21 Stycznia 2009)
Dwukrotne podium Kowalczyk w Kanadzie

Podczs rozgrywanych w Kanadzie zawodach biegowego Pucharu Świata nasza najlepsza biegaczka Justyna Kowalczyk stanęła dwukrotnie na podium. W piątek podczas biegu sprinterskiego na dystansie 1,3 km techniką dowolną zajeła drugie miejsce a w dzisiejszym biegu łaczonym  pierwsza zameldowała się na mecie.  W klasyfikacji generalnej PS  Justyna Kowalczyk znajduje się na czwartym miejscu z 854 pkt do liderki PS Aino Kaisy Saarinen brakuje jej 124 pkt
( 17 Stycznia 2009)
Biegowy Puchar kontynentalny Sprinty w Reit im Winkl techniką klasyczną.

Drugi dzień Pucharu Kontynentalnego w Reit im Winkl był bardziej szczęśliwy dla naszych reprezentantów. W finałach sprintu kobiet trzecie miejsce w finale B zajęła Sylwia Jaśkowiec, co dało jej ogólnie 9 pozycję w zawodach. Kornelia Marek zajęła 14 pozycję, Marcela Marcisz ukończyła bieg na 17 miejscu, a Paulina Maciuszek na miejscu 25.
( 11 Stycznia 2009)
PUCHAR BESKIDÓW 2009-dzień drugi,biegi techniką dowolną.

Drugi dzień zmagań biegaczy narciarskich na Kubalonce to piękna słoneczna pogoda, sporo kibiców i więcej niż poprzedniego dnia startujących. Szczególnie ciekawie zapowiadała się rywalizacja w gronie seniorów, gdzie do startujących wczoraj dołączyli: startujący w zawodach Pucharu Świata Mariusz Michałek ,oraz regularnie startujący w Pucharze Kontynentalnym, kombinatorzy norwescy Mateusz Wantulok i Wojciech Cieślar. Bieg zgodnie z przewidywaniami zakończył się zwycięstwem Mariusza Michałka, który pokonał o 23 sekundy Bogusława Gracza z LKS Poroniec Poronin. Trzecie miejsce zajął reprezentant Litwy Aleksej Novosielskij.
Biegowy Puchar Kontynentalny w Reit im Winkl z udziałem polskich biegaczy.

Kolejna, ósma już edycja FIS-OPA Cup została rozegrana w Reit im Winkl w Niemczech. W zawodach startowała kadra A-Mix trenera Wiesława Cempy i kadra młodzieżowa trenera Jana Klimki.
( 10 Stycznia 2009)
PUCHAR BESKIDÓW-KLASYKIEM. Sukcesy zawodników LKS Poroniec

Zawodnik LKS Poroniec Poronin Grzegorz Kucek wygrał bieg na 10 km klasykiem zaliczany do Pucharu Beskidów. Jego kolega klubowy Bogusław Gracz był drugi na tym dystansie.
I bieg im. Jana Fudali

Na stoku „U Żura” w Chabówce w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci rabczańskiego sportowca i artysty Jana Fudali odbył się narciarski bieg płaski zorganizowany pod auspicjami koła Związku Podhalan w Spytkowicach.
( 7 Stycznia 2009)
Kowalczyk czwarta w Val di Fiemme i w Tour de Ski.

Niedzielne zawody w Val di Fiemme to morderczy podbieg pod górę na dystansie 9 km stylem dowolnym. Justyna Kowalczyk biegnąc ze sporą stratą nadrobiła ją znacznie i na metę  przybiegła jako czwarta.
( 4 Stycznia 2009)
Kowalczyk piętnasta w Val di Fiemme.

Justyna Kowalczyk zajęła dopiero 15 miejsce w 6 biegu Tour de Ski. W Val di Fiemme w biegu na dystansie 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego zwyciężyła  Finka Virpi Kuitunen, druga była  Słowenka Petra Majdic a trzecia Ainno Saarinen z Finalndii.
( 3 Stycznia 2009)
Pech Justyny Kowalczyk w sprintach w Novym Mestie.

Noworoczny sprint stylem klasycznym w Novym Mestie  okazał się pechowy dla Justyny Kowalczyk. Nasza zawodniczka była piętnasta w kwalifikacjach ale w  ćwierćfinałach tuż po starcie upadła i nie odrobiła straty. Ostatecznie w pierwszym dniu Nowego Roku zajęła 26 miejsce.  Janusz Krężelok w tym dniu uplasował się na 22 pozycji
( 1 Stycznia 2009)
Tour de Ski Kowalczyk czwarta w Novym Mestie.

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce podczas czwartego biegu Tour de Ski.  Na dystansie 10 km stylem klasycznym wyprzedziły ją tylko Virpi Kutunen, drugie miejsce zajęła Aino Saarinen  obie Finlandia a trzecie miejsce wywalczyła Marit Bjoergen z Norwegii.
( 31 Grudnia 2008)
Tomasz Kałużny drugi w Biegu Sylwestrowym w Jakuszycach

Ponad 150 zawodników z Polski i Czech wystartowało  w ostatnim dniu roku  w jedynym rozegranym Biegu Sylwestrowym w Polsce. Biegi w Zakopanem i na Kubalonce zostały odwołane.
TdS. Kowalczyk jedenasta w sprincie.

Trzecie zawody tegorocznego Tour de Ski nie były najlepsze dla  Justyny Kowalczyk  W biegu sprinterskim na dystansie 1,2 km stylem dowolnym Polka była dopiero jedenasta- ale w klasyfikacji generalnej turnieju zajmuje czwartą lokatę. Wśród panów Janusz Krężelok został sklasyfikowany na 15 pozycji
( 30 Grudnia 2008)
Puchar Słowacji w Szczyrbskim Plesie- sukcesy Polaków

Polscy kadrowicze zdominowali zawody rozegrane w słowackim Szczyrbskim Plesie. W kategorii seniorów na 10km stylem klasycznym zdecydowane zwycięstwo odniósł Maciej Kreczmer AZS AWF Katowice  wygrywając z drugim na mecie Jakubem Sikorą z Czech 1,13 minuty.