Justyna Kowalczyk trzecia w Oberhofie.

Justyna Kowalczyk w niedzielnym biegu pościgowym na 10km klasykiem  rozgrywanym w Oberhofie w ramach Tour de ski zajeła 3 miejsce. Wyprzedziły ja tylko Virpi Kuitunen z Finlandii i Marit Bjoergen z Norwegii. Polka uzyskała czas  o 6,2 sek gorszy od zwyciężczyni biegu.
( 28 Grudnia 2008)
Justyna Kowalczyk trzecia w prologu Tour de ski

Nasza najlepsza biegaczka Justyna Kowlaczyk swoje starty w prestiżowym Tour de ski rozpoczęła od 3 miejsca.
( 27 Grudnia 2008)
PŚ w biegach narciarskich. 4 i 7 miejsce Kowalczyk w Davos
(żródło: FIS, PZN)

Zalewie 3 sekundy dzieliły Justynę Kowalczyk od podium podczas sobotniego biegu Pucharu Świata na 10 km techniką klasyczna w szwajcarskim Davos. Nasza najlepsza zawodniczka po raz kolejny potwierdziła, że jest w doskonałej formie na początku sezonu (w żadnym z pięciu startów nie wypadła z pierwszej dziesiątki)
( 14 Grudnia 2008)
PS w biegach. Justyna Kowalczyk 7 na dystansie 15 km

Justyna Kowalczyk zajęła 7 miejsce w rozegranym w sobotę 6 grudnia w  francuskim La Clusaz, biegu na 15 km techniką dowolną. Zawiody Wygrała norweżka Kristin Steira. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Kaisa Saarinen, a tuż za nią linię mety przekroczyła Therese Johaug.
( 6 Grudnia 2008)
Biegowy Puchar Świata. Kowalczyk piąta na 10 km

Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce  w niedzielnym biegu na dystansie 10 km techniką klasyczną zaliczanym do Pucharu Świata biegach narciarskich. Zawody rozgrywane były w fińskim Kuusamo. Bieg zwyciężyła Finka Aino Kaisa Saarinen, która pokonała dystans w 28 minut i 16,4 sekundy.
( 30 Listopada 2008)
Kolejny sukces Justyny Kowalczyk w zawodach Pucharu Świata w fińskim Kuusamo.

Pochodząca z Kasiny Wielkiej zawodniczka AZS AWF Katowice zajęła trzecie miejsce w biegu na dystansie 1,2 km techniką klasyczną. W ubiegłym  tygodniu w Szwecji w biegu na 10 km techniką dowolną była siódma. W klasyfikacji generalnej Justyna Kowalczyk  jest piąta.
( 29 Listopada 2008)
Biegowy PŚ Polki jadą na Olimpiadę

Polska sztafeta w składzie: Sylwia Jaśkowiec ,Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek i Paulina Maciuszek zajęła 11 miejsce w rozegranym w niedzielę w Gallivare biegu sztafetowym zaliczanym do PŚ  i tym samym uzyskała nominację olimpijską!
( 23 Listopada 2008)
PŚ w biegach - Kowalczyk siódma.

Justyna Kowalczyk w swoim pierwszym starcie w tegorocznym PŚ zająła 7 miejsce.  w niegu na 10 km technika dowolną . Zdecydowane zwycięstwo odniosła faworytka gospodarzy Charlotte Kalla, która zwyciężyła z czasem 24:07,08.
( 22 Listopada 2008)
Sukcesy Polskich biegaczy w fińskim Muonio.

W miniony weekend w fińskim Muonio wystartowała kadra polskich biegaczy trenujaca pod okiem  Wiesława Cempy w zawodach wzięli udział  Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Martyna Galewicz, Maciej Kreczmer i Janusz Krężelok
( 17 Listopada 2008)
Sukcesy Justyny Kowalczyk podczas biegowych zawodów FIS w Szwecji.

Nasza najlepsza aktualnie biegaczka Justyna Kowalczyk odnotował pierwsze dwa zwycięstwa  w tym sezonie podczas zawodów , które rozegrane zostały  w miniony weekend w  szweckiej Bruksavalarna. Polka  zwyciężyła w biegu na 10 km techniką klasyczną oraz  w biegu na 10 km techniką dowolną.
Finał Pucharu Polski w biegach na nartorolkach Wysowa

W niedzielne przedpołudnie w Wysowej Zdroju rozegrany został Finał Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.  W zawodach  o Puchar Galicji wystartowało 107 zawodników z całej Polski w tym reprezentanci kadry młodzieżowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy podhalańskich klubów zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych
( 30 Września 2008)
Nartorolki w Marklowicach. Robert Bieda Mistrzem Polski UKS

W  miniony weekend w Marklowicach roegrano dwudniowe zawody w biegach na nartorolkach, które stanowiłi III eliminację Pucharu Polskiw tej dyscyplinie. Zawody w  których wystartowało ponad 150 zawodników były równocześnie Mistrzostwami Polski UKS-PZN oraz Pucharem Śląska.  Zawodnik UKS Sołtysianie Robert Bieda po raz trzeci w swojej kategorii stanął na najwyższym stopniu podium , zdobył tytuł Mistrza Polski UKS i prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski z 180 pkt .
( 23 Września 2008)
Puchar Polski w biegach na nartorolkach po dwóch edycjach.

Za nami już dwie edycje Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.  Pierwsza  odbyła się 8 wrzesnia w Istebnej a druga 14 września w Bystrej Śląskiej. W zawodach   w międzynarodowej obsadzie biorą udział między innymi zawodnicy: AZS Zakopane, LKS Poroniec , TS Wisła Zakopane , UKS Sołtysianie Stare Bystre i UKS Regle Kościelisko.
( 15 Września 2008)
Józef Łuszczek wspomnienia z Lahti po 30 latach.

W ramach Tatrzańskich Wici 4 sierpnia w Jasnym Pałacu siedzibie Tatrzanskiej Agencji Rozwoju i Promocji  odbyło się spotkanie z Józefem Łuszczkiem- mistrzem świata z Lahti na 15 km i brązowym medalistą z 30 km sprzed 30 lat. Spotkanie  było okazją do wspomnień, bowiem obecni byli trenerzy mistrza świata  Antoni Marmol oraz  Edward Budny.   W galerii fotoreportaż ze spotkania!!!
( 4 Sierpnia 2008)
XI Mały Memoriał Polankowej.

Na trasach Zokówki, w miniony piątek rozegrano zawody dla dzieci i młodzieży w biegach narciarskich. Organizatorami imprezy byli min.Gmina Kościelisko i UKS Regle Kościelisko.