MP w Biegach - Zwycięska sztafeta LKS Poroniec

Podczas Mistrzostw Polski w biegach , które zakończyły się w niedzielę  w Jakuszycach Mistrzami Polski w sztafecie zostali biegacze LKS Poroniec Poronin.  Wśród kobiet zwyciężyły zawodniczki AZS AWF  Katowice.
( 31 Marca 2008)
Mistrzostwa Polski w w biegach Kowalczyk mistrzynią Polski - Sukcesy biegaczy z Poronina.

W drugim dniu trwania Mistrzostw Polski w biegach narciarskich  rozgrywanych w Jakuszycach Justyna Kowalczyk została Mistrzynią Polski da dystansie 15 km stylem dowolnym.  Wśród mężczyzn  najlepszy na 30 km był Mariusz Michałek - oboje AZS WF Katowice
( 27 Marca 2008)
Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich Sukcesy zawodników LKS Poroniec

W rozgrywanych w Jakuszycach Mistrzostwach Polski w biegach Sylwia Jaśkowiec i Janusz Krężelok - (AZS AWF Katowice) wywalczyli mistrzowskie tytuły w biegu sprinterskim  srebrny medal zdobył Maciej Kreczmer zawodnik LKS Poroniec. w pierwszej szóstece na dystansie 1400m znaleźli się jescze dwaj zawodnicy LKS Poorniec  Tomasz Kałuzny i Mateusz Nuciak
Akademickie Mistrzostwa Polski i SMS w Biegach Narciarskich dzień drugi

W drugim dniu trwania Mistrzostw przeprowadzono biegi indywidualne stylem dowolnym A juniorzy D pobiegli stylem klasycznym  Na starcie stanęło blisko 270 biegaczy, którzy zostali sklasyfikowani w kategoriach wiekowych Senior- Junior A B C D    W galerii fot  Z. Karasia z dekoracji zwyciezców!!!
( 17 Marca 2008)
Justyna Kowalczyk trzecia w tegorocznym Pucharze Świata w biegach.

Nasza najlepsza biegaczka  Justyna Kowalczyk zajmując w finałowym biegu pościgowym drugie miejsce zapewniła sobie trzecią lokatę w tegorocznym biegowym Pucharze Świata.
( 16 Marca 2008)
Akademickie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa SMS w biegach Sprinty

Blisko 200 zawodników z Polski i Czech stanęło na starcie  biegu sprinterskiego na Polanie Zokówka w Kościelisku rozgrywanego w ramach Akademickich Mistrzostw Polski i  Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zawody zaliczane były do punktacji FIS. W galerii fotoreportaż z biegów.!!!
( 15 Marca 2008)
Bormio Finały PŚ w biegach - Justyna Kowalczyk druga

Tylko jeden dobry wynik dzieli Justynę Kowalczyk od awansu na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w  biegach.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich i Mistrzostwa Małopolski Młodzieży szkolnej

Z powodu niekorzystnych warunków śniegowych na zastępczych trasach na Polanie Zokówka za Butorowym Wierchem przeprowadzono Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich oraz Mistrzostwa Małopolski  młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ze szkół podstawowych. W galerii kilka zdjęć z zawodów. ( fot Z. Karaś i www.skipol.pl )
( 13 Marca 2008)
PŚ w biegach Lahti Justyna Kowalczyk dziesiąta na 10 km

Polka Justyna Kowalczyk zajęła dziesiąte miejsce w pucharowym biegu na dystansie 10 km stylem klasycznym.  Do zwycieżczyni biegu  Virpi Kuitunen z Finalandi nasza rodaczka miał nieco ponad 23 sek straty. W klasyfikacji generalnej pucharu Świata Justyna Kowalczyk zajmuje w dalszym ciągu czwartą pozycję.
( 2 Marca 2008)
Biegowy PŚ w Falun. Kowalczyk 8 w biegu łączonym

W rozgrywanym w   Falun  biegu łączonym (7,5 km C + 7,5 F) nasza najlepsza  biegaczka Justyna Kowalczyk zajęła 8 pozycję. Po raz pierwszy w historii Polka wystartowała w zawodach Pucharu Świata w plastronie lidera. Justyna Kowalczyk zajmowała bowiem do dzisiaj pierwsze miejsce w klasyfikacji biegów na dystansach,
( 23 Lutego 2008)
PŚ w Biegach Liberec Srebro Justyny Kowalczyk.

Podczas pucharowego biegu na dystansie 8,7 km techniką dowolną Justyna Kowalczyk zajęła drugą pozycję na dystansie 8,7 z czasem 20.55  s.  Polce brakło zaledwie  0,4 s  do zwiecieżczyzni biegu Norweżki Astrid Jacobsen. trezcie miejsce zajeła Szwedka Charlotte Kalla.
( 16 Lutego 2008)
XIV OOM w biegach

W  przeprowadzonych w ramach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży biegach techniką dowolną  bardzo dobrze spisali się zawodnicy LKS Poroniec.
( 15 Lutego 2008)
Justyna Kowalczyk coraz bliżej wielkiej trójki w biegowym Pucharze Świata.

Po ostatnich sukcesach w Estońskim Otepaeae nasza najlepsza biegaczka w tegorocznym Pucharze Świata w biegach narciarskich awansowała w klasyfikacji generalnej.
( 11 Lutego 2008)
Mistrz Świata z Lahti Józef Łuszczek w roli trenera.

Józef Łuszczek mistrz świata z 1978 r z Lahti w biegu na 15 km stylem klasycznym uczy dzieci  z zakopiańskiej Szkoły Podstawowej nr 2 biegać na nartach. Blisko 20 dzieci korzysta z tej formy zajęć pozalekcyjnych
( 5 Lutego 2008)
PŚ w Biegach Kowalczyk piąta w ćwierćfinale.

Czwarty start  w pucharowych zmaganiach w Canmore nie udał się naszej biegaczce. Justynie Kowalczyk  W biegu ćwiercfinałowym zderzyła się z Rosjanką  Szapowałową  straciła cenny czas i na metę doszła na piątej pozycji. Niestety na tym zakończył się  jej start w sprincie na 1200 m stylem dowolnym.