PLH druga kolejka "Mocniejszej grupy" - wygrana Podhala w dogrywce.

To już drugi mecz mocniejszej grupy tegorocznej hokejowej ekstraligi.  Po przegranym pierwszym spotkaniu w tej rundzie nowotarzanie rozgerali mecz z Zagłębiem Sosnowiec na własnym lodowisku.  Mecz bardzo wyrównany i dopiero dogrywka przyniosła rozstrzygnięcie po celnej bramce Krzysztofa Zapały. Wcześniej bramki zdobyli Rózański i Kacirz.  fot: J. Matyjasik www.fotoreporter.montano.pl
( 11 Stycznia 2008)
PLH 36 kolejka -Porażka Podhala z Sanokiem

Hokeiści Podhala przegrali swój 36 mecz w tegorocznej  ekstralidze. Porażka ze znajdującym się niżej w tabeli Sanokiem 3 do 6 co prawda nie zmieniła pozycji w tabeli ale też nie poprawiła sytuacji nowotarżan. W trzeciej tercji aż 4 bramki sanoczan zadecydowały o zwycięstwie gości. W tabeli bez większych zmian. Na czele Comarch Cracovia z 81 pkt, drugą pozycję zajmują Tychy z 76 pkt a trzecią Zagłebie z 69 pkt. Wojas Podhale  utrzymuje się na 5 pozycji mając w dorobku 58 pkt.
( 6 Stycznia 2008)
Otwarcie Klubu Olimpijczyka w Nowym Targu-Mecz Gwiazd polskiego hokeja

Historyczny mecz hokejowy pomiędzy reprezentacjami Olimpijczyków Podhala i Olimpijczyków Polskich uświetnił w niedzielę uroczyste otwarcie Klubu Olimpijczyka w Nowym Targu. Stolica Podhala jest miastem w którym jest najwiecej w Polsce olimpijczyków przypadajacyh na 1000 mieszkańców. Jest ich 43 w tym 38 hokiestów. Spotkanie na które przyszło 2 tysiące kibiców, symbolicznie rozpoczął  wznowieniem Eugeniusz Stanisław Lewacki, który zagrał w reprezentacji Polski na  Igrzyskach Olimpijskich w St. Moritz w1948 i Oslo 1952 roku.  Fotoreportaż z meczu w galerii !!!!
( 30 Grudnia 2007)
Uroczyste otwarcie Klubu Olimpijczyka w Nowym Targu - Gwiazdy hokeja w Nowym Targu.

Pierwszy w historii mecz pomiędzy olimpijczykami Podhala Nowy Targ a Reprezentacją Polskich Olimpijczyków   uświetni w przedostatni dzień 2007 roku oficjalne otwarcie Klubu Olimpijczyka w Nowym Targu.W spotkaniu  wezmą udział między innymi Stefan Csorich  i Eugeniusz Stanisław Lewacki, którzy zagrali w reprezentacji Polski na  Igrzyskach Olimpijskich w St. Moritz w1948 i Oslo 1952 roku.
( 27 Grudnia 2007)
34 Kolejka PLH Zwycięstwo Podhala z Unią.

34 kolejka to odrabianie straconych  pkt. Zwycięstwo Podhala nad Unią to wigilijny prezent dla kibiców  Szarotek.  W ciągu całego meczu dominacja nowotarskich hokeistow przyniosła efekt w postaci wygranej  10-3  Bohaterowie meczu to Bakrlik, Zapała,Sroka, Podlipni i Malasiński.
( 24 Grudnia 2007)
32 kolejka PLH Wygrana Podhala z Zagłebiem

32 kolejka Szarotek  pozwoliła im po wygranej nad Zagłebiem na utrzymanie piątej lokaty w tegorocznej tabeli.  Zwycięstwo to nowotarski zespół zawdzięcza  Zapale , Rożanskiemu i Bakrlikowi,  który w trzeciej tercji zdobył w ciągu sześciu minut aż trzy bramki.
( 19 Grudnia 2007)
31 Kolejka PLH Wysoka przegrana Podhala ze Stoczniowcem

31 kolejka w wykonaniu hokeistów Wojasa Podhale , którzy zmierzyli się z Gdańszczanami była dla kibiców niezbyt miłą nispodzianką. Wysoka przegrana na pewno nie dostarczyła powodów do zadowolenia miłośnikom hokeja ze stolicy Podhala.  Tylko raz udało się Szarotkom umieścić krążek w bramce Odrobnego, podczas gdy nowotarscy goolkiperzy ( Rajski i Ziaja) aż sześć razy wyjmowali gumę ze swojej siatki.
( 7 Grudnia 2007)
30 kolejka PLH Wojas Podhale - Comarch Cracovia

30 kolejka w wykonaniu Lidera Tabeli  oraz Mistrza Polski była bardzo emocjonująca.  Dwie pierwsze tercje -to wykorzystana każda okazja przez hokeistów Cracovii. Po czterdziestu minutach spotkania  Pasy prowadziły czterema pkt.  w trzeciej tercji kolejne trzy bramki zdobyli gospodarze Milan Baranyk z podania Podlipniego w 42 minucie zdobywa kontaktowego gola dla Szarotek  Pięc minut później Dawid Łyszczarczyk  strzela kolejnego gola a  czterdziescisekund pózniej Bakrlik uzyskuje trzecią bramkę. wydawało się ze już nikt nie powstrzyma ofensywy górali ale po wznowieniu gry to hokeiści Cracovii strzelaja piątego gola.
( 11 Grudnia 2007)
29 Kolejka PLH - Wygrana Podhala z Tychami

29 kolejka PLH  na wyjeździe potwierdziała w  dalszym ciągu dobrą passę hokeistów Podhala.   W meczy z wiceliderem tabeli GKS Tychami dwie pierwsze tercje zakończyły się wynikiem bezbramkowym, a w trzeciej obydwie druzyny zdobyły po dwie bramki. Dopiero dogrywka rozstrzygneła wynik meczu na korzyśc nowotarskich Szarotek. Bramki dla Podhala zdobyli:  w grze dwukrotnie Jarosław Różanski a w karnych Martin Voznik
( 2 Grudnia 2007)
28 kolejka PLH - Wygrana Podhala z Polonią Bytom

28 kolejka tegorocznej ekstraligi zapoczątkowała ostatnią rundę wstępnej fazy  rozgrywek. Na wyjeździe   drużyna Wojasa Podhale zwyciężyła beniaminka ligi Polonię Bytom. To druga wygrana po ostatniej porażce na własnym lodowisku z Janowem. 28 listopada po dogrywce Szarotki pokonały KH Sanok  4 do 3 Na początku ostatniej rundy  nowotarżanie z 47 pkt znajdują się na piątym miejscu  mając 19pkt straty do lidera tabeli Comarch Cracovii (66 pkt).  Na drugim miejscu znajdują sie hokeiści GKS Tychów z 59 pkt a na trzeciej pozycji uplasowali się  Stoczniowcy (53 pkt) Przed Podhalem znajduje sie jeszcze jedna drużyna Zagłebia  posiadająca na koncie 4 pkt więcej niż nowotarżanie.
( 1 Grudnia 2007)
PLH Wojas Podhale- Naprzód Janów. 0-3

W niedzielnym (25 XI) meczu z Janowem hokeiści Wojasa Podhale  ponieśli porażkę. -   II i III tercja zadecydowała o zwycęstwie gości. Nowotarzanie nie wyprowdzili  skutecznie zakończonej akcji - bowiem bramkarz Janowa  Elżbieciak był w tym dniu był  nie do pokonania. Hokeistom Janowa aż trzy razy udało się umieścić krążek w bramce Rajskiego.  W galerii fot z meczu!!!
( 25 Listopada 2007)
PLH Wygrana Szarotek w Oświęcimiu.

Piątkowy mecz ekstraligi hokejowej nowotarżanie rozegrali z  z Unią Oświęcim.  Szarotki z wyjazdu powróciły z tarczą wygrywając spotkanie 3 do 5-u.  W tabeli  Wojas Podhale znajduje się na 5 pozycji z 42 pkt mając 16 pkt starty do lidera  Comarch Cracovii . Na drugim miejscu są hokeiści  GKS Tychy a trzecie miejsce zajmują  Stoczniowcy z Gdańska .
( 24 Listopada 2007)
PLH Wojas Podhale- TKH Toruń 6-2

|23 mecz tegorocznej ekstraligi nowotarżanie zagrali na swoim lodowisku . Przeciwnikiem był zespół z Torunia, który w tabeli po rozegraniu 23 spotkań znajdował miejsce wyżej od Podhala. Nowotarżanie pokonali przeciwników strzelając 6 bramek, podczas gdy toruńscy hokeiści dwa razy umieścili krążek w bramce gospodarzy.
( 18 Listopada 2007)
PLH Wojas Wygrywa z Zagłebiem.

22 mecz w tegorocznej lidze hokeiści Wojasa rozegrali na wyjeździe z Zagłębiem znajdującym  się na trzecim miejscu w tabeli.  Już w 7 minucie Milan Baranyk zdobywa bramkę dla Szarotek a kolejną strzela w 11 minucie spotkania. W tej tercji jeszcze dwa gole zodbywa Podhale.W 14 minucie Jarosław Różański   umiewszcza krążek w barmce Sosnowca a pięć minut później Rafał Sroka   w asyście   Mariana Kacira i Krzysztofa Zapały   potwierdza przewagę nowotarżan na lodzie.
( 16 Listopada 2007)
PLH Energa Stoczniowiec Gdańsk - Wojas Podhale Nowy Targ 4:2

Wyjazdowy mecz tym razem do Gdańska po długiej przerwie w grze nie był zbyt szcześliwy dla zawodników Wojasa Podhale.  Szarotki ze Stoczniowcem przegrały 4 do 2 i w tabeli znajdują się  z 31 pkt na  szóstej pozycji mając 18 pkt straty do lidera tegorocznej PLH Comarch Cracovii . GKS Tychy znajdują się na drugim miejscu z 48 pkt a Zagłębie Sosnowiec na trzecim miejscu z 42 pkt. Wyprzedzają Podhale Stoczniowcy (42 pkt i TKH Torun (31 pkt)  Kolejny mecz już jutro (16 XI) Wojas Podhale zagra z  Zagłebiem na wyjeździe