PHL. Rozbite przez chorobę „Szarotki” upokorzone w Krakowie.

Po przerwie na mecze reprezentacji rozgrywki wznowiła Polska Hokej Liga. W meczu 31. kolejki hokeiści Taruon Podhale Nowy Targ wysoko przegrali wyjazdowe spotkanie z Comarch Cracovią. Duży wpływ na wynik i sam przebieg tego spotkania miały olbrzymie problemy kadrowe z jakimi borykają się nowotarżanie.
( 21 Grudnia 2022)
PHL.Bezmyślne kary, nieudolne przewagi i 20 z rzędu porażka!

„Szarotki” tym razem przegrały wyjazdowe – zaległe z 23 kolejki – spotkanie z bezpośrednio wyprzedzającą ją w tabeli drużyną z Torunia. Tym samym szanse nowotarżan na grę w play-off są już bardzo znikome.
( 11 Grudnia 2022)
Nowotarżanin bohaterem pierwszego meczu Polaków na Mistrzostwach Świata!

W Bytomiu rozpoczęły się hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20 Dywizji 1B. Polacy turniej rozpoczęli od starcia z Estonią.
PHL. I znów skończyło się tylko na pochwałach

Kolejny raz dobra gra hokeistów Podhala Nowy Targ nie przełożyła się na zdobycz punktową. W meczu 30. kolejki spotkań PHL „Szarotki” we własnej hali przegrały z GKS Tychy. To już 19. z rzędu porażka nowotarżan.
( 9 Grudnia 2022)
PHL. Bez powtórki. Debiut Białorusina

Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ drugi raz w tym sezonie gościli na Jastorze, gdzie mierzyli się z drużyną JKH GKS Jastrzębie. Za pierwszym razem – 11 września – „Szarotki” sprawiły niespodziankę i wygrały 4:0. Tego wyczynu nowotarżanom powtórzyć się nie udało i dzisiaj to jastrzębianie byli górą.
( 7 Grudnia 2022)
“Szarotki” na podium w nieoficjalnych Mistrzostwa Polski u-12

Turniej z udziałem sześciu drużyn rozegrano w Janowie. Nowotarżanie ostatecznie rywalizację zakończyli na miejscu trzecim.
( 5 Grudnia 2022)
PHL Emocje w starciu “Szarotek” z Unią

Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy w meczu hokeistów Tauron Podhala Nowy Targ z Re Plast Unią Oświęcim. W tym elemencie górą byli oświęcimianie.
( 4 Grudnia 2022)
Zwycięski Gazda

Amatorska drużyna Gazda Team zwyciężyła w dwudniowym turnieju rozegranym na nowotarskim lodowisku.
PHL. „Tanio skóry nie sprzedali”

Na zakończenie 3. rundy rozgrywek sezonu zasadniczego w PHL hokeiści Tauron Podhala przegrali wyjazdowe starcie z GKS Katowice. Przez pierwsze dwie tercji nowotarżanie byli równorzędnym przeciwnikiem dla aktualnych Mistrzów Polski, którzy dopiero w trzeciej tercji przechylili szalę zwycięstwa.
( 3 Grudnia 2022)
PHL. Przegrana w karnych

Piątkowe spotkanie Tauron Podhala Nowy Targ z Marmą STS Ciarko Sanok zainaugurowało dwudniowe oficjalne obchody 90 lecia jakie w tym roku obchodzą „Szarotki”. Niewiele brakowało by gospodarze wygrali mecz, bowiem  w regulaminowym czasie gry  po zaciętej rywalizacji zakończył się  on remisem 2-2 . Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero  w serii rzutów karnych  decydującego gola zdobył zawodnik Sanoka Kalle Valtola.
( 25 Listopada 2022)
Bohaterowie 90 lecia „Szarotek” na grafikach Gabriela Wolskiego

Ponad 60 prac nowotarskiego artysty grafika zawisły na jednej ze ścian Miejskiej Hali Lodowej. Każda przedstawia jedną postać związaną z 90 letnią już historią nowotarskiego hokeja.
PHL. „Szarotki” bliskie przełamania

Do 14 wzrosła liczba kolejnych porażek hokeistów Tauron Podhala w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Swojej postawy w meczu na własnym lodowisku z Comarch Cracovią nowotarżanie wstydzić się na pewno nie muszą.
( 20 Listopada 2022)
PLH. Nieudany debiut Belavskisa

W pierwszym meczu pod wodzą trenera Aleksandrasa Beļavskisa, hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ przegrali 2:5 wyjazdowe spotkanie z GKS Tychy.
( 19 Listopada 2022)
Sensacyjny powrót na trenerską ławkę Podhala

58 letni Łotysz Aleksandrs Beļavskis został ponownie szkoleniowcem hokeistów Tauron Podhala Nowy Targ. Rolę tą pełnił już w sezonie 2017/2018
( 17 Listopada 2022)
PLH. Zaczęło się obiecująco, a potem….

Po reprezentacyjnej przerwie rozgrywki wznowiła Polska Hokeja Liga. W Nowym Targu obyło się bez niespodzianki. Co prawda „Szarotki” starcie z JKH Jastrzębie zaczęły od prowadzenia, ale to jak się okazało były to tylko miłe, złego początki.