XXXVIII Karnawał Góralski- kumoterki skiring i ski-skiring

W ramach XXXVIII Karnawałau Góralskiego w Bukowinie tatrzańskiej rozegrane zostały wyścigi kumoterek, Skiring i skikskiring a takze konkurs strzelecki.  Zawody  na  Rusińskim Wierchu  były ostatnią w tym roku edycją zmagąń Kumoterek, skiringu i ski-skiringu.  W kumoterakch i skiringu puchary zdobyła Małgorzata Skupień.a w ski-skiringu Stanisław Rzadkosz Pulka
( 14 Lutego 2010)
VI Parada Gazdowska w Kościelisku.
(żródło: Fot Michał Adamowski)

Na starcie pierwszych w tym roku wyścigów kumoterek, skiringu i ski-skiringu stanęło kilkudziesięciu zawodników.  Cztery wcześniejsze edycje z powodu braku śniegu zostały odwołane .  Na Polanie Sywarne w Kościelisku w niedzielę triumfowała Małgorzata Skupień, która we wszystkich trzech konkurencjach zajęła pierwsze miejsce.
( 8 Lutego 2010)
Parada Gazdowska w Poroninie odwołana.
(żródło: UG Poronin)

Z przykrością zawiadamiamy, że tegoroczna Parada Gazdowska w Gminie Poronin została odwołana.
( 13 Stycznia 2010)
PARADA GAZDOWSKA W SZAFLARACH ODWOŁANA!
(żródło: Organizatorzy)

Organizatorów Parady Gazdowskiej w Szaflarach, która miała się odbyć w niedzielę 10 stycznia 2010 roku informują, że ze względu na brak śniegu zmuszeni  są imprezę odwołać.
( 9 Stycznia 2010)
XX Parada Gazdowska w Białym Dunajcu odwołana !

Organizatorzy XX parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu z przykrością informują że ze wzgledu na brak śniegu i prognozy, które nie dają nadziei na opady,  jakie pozwoliłyby na odpowiednie przygotowanie trasy przejazdu zaprzęgów odwołują imprezę, która zaplanowana była na 3 stycznia.
( 31 Grudnia 2009)
III Gminne Amatorskie Zawody Jeździeckie im ks.prof Józefa Tischnera Rogoźnik
(żródło: Wyniki fot : Anna Mach SK Dworna Rogoźnik.)

23 sierpnia  w stadninie "Dworna" w Rogoźniku rozegrane zostały II gminne zawody jeździeckie im ks prof Józefa Tischnera. W skokach przez przeszkody wystartowało 27 zawodników z  Podchala oraz Pcimia i  Międzyrzecza.  Fotoreportaż z zawodów w galerii!!.
( 24 Sierpnia 2009)
MFFZG Zakopane 2009 Konkurs w powożeniu.
(żródło: fot. A.G.)

W  piątek (21 sierpnia), jako impreza towarzysząca MFFZG, zostały rozegrane zawody  zaprzęgów konnych. Poniżej podajemy wyniki.
( 22 Sierpnia 2009)
XI Zawody hippiczne w skokach przez przeszkody w Łopusznej
(żródło: A. Kliś , Ł Razowski)

W niedzielę 16.08.2009 o godzinie 12:00 przy zabytkowym Dworze Rodziny Tetmajerów w Łopusznej rozegrane zostały XI Zawody w skokach przez przeszkody o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ,  Rownocześnie przeprowadzono  Mistrzostwa Podhala w Zrywce Drzewa, oraz Bitwę Kulinarną „Gaździny vs. Szefowie Kuchni”.
( 19 Sierpnia 2009)
Kumoterki w Bukowinie Tatrzańskiej
(żródło: fot. A. Gładecki)

Parada Gazdowska oraz wyścigi kumoterek skiring i ski skiring w Bukowinie Tatrzańskiej na Rusińskim Wierchu zakończyły cykl  zimowych zawodow konnych na Podhalu. Poniżej wyniki:
( 23 Lutego 2009)
Polo Snow Master Zakopane dzień drugi.
(żródło: fot R. Watycha i Dorota Gąsienica Kołodziej )

Drużyna Villa Natura w składzie Mateusz Świtalski, Dariusz Gardener, Zenon Crotto, Bartosz Witt i Wiktor Paul wygrała w Zakopanem dwudniowy turniej Polo Snow Masters.   W galerii fotoreportaż  Reginy Watychy  i Doroty Gąsienicy Kołodziej   z drugiego dnia  turnieju !!!!
( 15 Lutego 2009)
Polo Snow Masters Zakopane 2009

W pierwszym dniu   zakopiańskiego Turnieju Polo Snow Masters Zakopane 2009 rozegrano dwa mecze na wybiegu Wielkiej Krokwi. Pogoda - gęsta śnieżyca nie zniechęciła ani zawodników ani kibiców, którzy obserwowali spotkania rozegrane pomiędzy drużynami Villa Natura i PKO TFI oraz Hawker Beechcraft i Land Rover. W galerii fotoreportaż z meczu.!!!!!
( 13 Lutego 2009)
Zakopane Polo Snow Master.

13- i 14 lutego w Zakopanem na stadionie Wielkiej Krokwi odbędzie się prestiżowy turniej Polo Snow Master  Zakopane jest jednym z sześciu miast, na świecie w których odbywają sie takie  turnieje.
( 11 Lutego 2009)
Parada gazdowska i wyścigi kumoterek w Ludźmierzu.

1 lutego " Kumoterska Gońba"  cykliczne zawody zagościły wLudźmierzu. Zmagania  tradycyjnie przyciągnęły kibiców wyścigów kumoterek, skiringu i ski-skiringu.  Wyniki poniżej:
( 2 Lutego 2009)
Kumoterska Gońba 2009 w Małem Cichem.

W malowniczym otoczeniu Polany Lichajówki w Małem Cichem rozegrano kolejną edycję tegorocznej Kumoterskiej Gońby. Impreza jak zwykle przyciagnęła miłośników tego sportu- zawodników startujących w wyścigach oraz kibiców- zwłaszcza że ferie są już w toku.  W galerii obszerny fotoreportaż z zawodów a wyniki już jutro!!!!!!!
( 25 Stycznia 2009)
Parada gazdowska i kumoterska gońba w Szaflarach.

Kolejna edycja tegorocznych parad gazdowskich i kumoterskiej gońby odbyłą się  11 stycznia w Szaflarach.  Ponad 40 zaprzęgów paro i jednokonnych stanęło do przeglądu, w którym oceniane były: konie, sanki, uprząż oraz gazdowie i gaździny. Tuż po paradzie rozpoczeły się emocjonujące wyścigi : kumoterek, skiringu i ski-skiringu . Wyniki poniżej. W galerii kilka fot z zawodów !!!!!