Przemek Sobczyk Mistrzem Polski Przewodników w biegu alpejskim

Zakopiańczyk Przemysław Sobczyk  zdobył dzisiaj tytuł Mistrza Polski w Mistrzostwach Przewodników jakie rozegrano w ramach biegu głównego na Babią Górę Chaszczoka . Trasa wynosiła 10 km z 1250 m przewyższenia. Gratulacje Przemek!!
( 26 Września 2015)
Wydra po raz ósmy, Kozielska po raz pierwszy

Odbyła się już XI edycja Maratonu Gorce. Niespodzianki nie było. Wygrał nowotarżanin Jan Wydra, dla którego był to już ósmy w historii triumf. Wśród pań najlepsza okazała się z kolei Magdalena Kozielska z Bańskiej Niżnej
( 7 Września 2015)
II Flexistav Bieg Ultra Grania Tatr wygrywają Anna Figura i Bartosz Gorczyca

Anna Figura i Bartosz Gorczyca wygrywają morderczy bieg granią Tatr, który rozegrany został 15 sierpnia.  Drugie miejsce zajął zwyciężca I biegu Przemysław Sobczyk. W zawodach wystarowało 335 zawodników z Polski, Anglii, Słowacji, Czech i Belgii     W galerii kilka fot z trasy i mety.
( 15 Sierpnia 2015)
Absolwent AWF Kraków Andrzej Lachowski pobił rekord Grassland Marathon w Chinach
(żródło: P. Kosmala)

Bieganie i generalnie aktywność fizyczna stają się coraz bardziej popularne w Chinach. W szybkim tempie rośnie nie tylko ilość imprez sportowych, ale również frekwencja w tych zawodach.
( 6 Lipca 2015)
III bieg o puchar rektora PPWSZ za nami

Grzegorz Opiał i Krystyna Szaflarska zdobyli Puchar rektora PPWSZ w Nowym Targu. W zawodach organizowanych przez podhalańską uczelnię wzięło udział blisko 100 biegaczek i biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 10 km. Fotoreportaż z biegu wkrótce
( 16 Maja 2015)
III Biegi w Szczawnicy Marcin Świerc Mistrzem Polski w długodystansowym biegu górskim
(żródło: biegiwszczawnicy.pl)

Już po raz trzeci w Szczawnicy w rejonie Pienin i Beskidu Sądeckiego rozegrano  biegi górskie.  Na czterech dystansach wystartowało ponad 800 biegaczy z całej Polski. Były to równocześnie mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu górskim, .Tytuł ten  na dystansie 43,3 km zdobył Marcin Świerc z Lisowic- mieszkaniec Zakopanego
( 27 Kwietnia 2015)
VII PZU Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę Dominika Wisniewska Ulfik i Kamil Jastrzębski z nowymi rekordami trasy.

Dominika Wiśniewska Ulfik RMD Montrail Team /SKB Kraśnik oraz Kamil Jastrzębski SKB Kraśnik Alphawoolf wygrali VII PZu Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę. ustanawiąjąc nowe rekordy trasy.  Drugie miejsca zajęli Magdalena Kozielska Kościelisko oraz Marcin Świerc Zakopane a trzecie Izabela Zatorska RMD Montrail Team i Damian Sator KS Słoneczko    W galerii fotoreportaż z trasy biegu!!!    W tej galerii fotoreportaż z dekoracji.
( 18 Października 2014)
120 lat TG Sokół w Zakopanem biegi przełajowe.

Z okazji 120 lecia TG Sokól w Zakopanem na Górnej Równi Krupowej rozegrano indywidualne biegi przełajowe. Na starcie stanęło 89 dziewcząt i chłopców z 6 szkół podstawowych oraz 51 gimnazjalistek i gimnajzalistów reprezentuących 3 placówki ponad podstawowe.
Anna Figura wygrywa Memoriał Psotku , Świerc trzeci.

Zakopianka Anna Figura wygrała  XXX memoriał Jozefa Psotku, jaki rozegrany został w Tatrach Wysokich na Słowacji. Wśród mężczyzn trzecie miejsce  zajął Marcin Świerc. Pokonali go tylko  Słowacy Milan Madaj i Matus Vnencak.
( 12 Października 2014)
Małopolskie Biegi Przełajowe 2014

8 października w Nowym Targu rozegrane zostały  Małopolskie Biegi Przełajowe.  Na starcie  indywidualnych biegów stanęło ponad 1200 dziewczat i chłopców z małopolskich szkół podstawowych i gimnazjów . Z kolei w ramach licealiady 590 dziewcząt i chłopców rywalizowało w 10 cio osobowych sztafetach. Zawody zorganizowane zostały przez Małopolski i Powiatowy SZS w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej.
( 11 Października 2014)
Biegacze z „Venuleta” zdobyli medale

1 października na lotnisku w Nowym Targu, przy chmurnej pogodzie, przeciwnym wietrze i na błotnistej murawie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Czwórka lekkoatletów z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu sięgnęła po wysokie miejsca.  W galerii fotoreportaż
( 7 Października 2014)
Marcin Świerc i Ewelina Matula wygrali Tatrzańską dziesiatkę.

Ewelina Matula z Brzozy i  Marcin Świerc z Zakopanego najszybciej pokonali trasę Tatrzańskiej 10 -tki , biegu  który odbył się w niedzielę na trasie poprowadzonej pogórzem Gubałowskim. Tatrzańska 10 tka została rozegrana w ramach dwudniowego Festiwalu biegowego zorganizowanego przez Spotkania z Filmem Górskim przy współpracy z  MOSIR Zakopane   W galerii fotoreportaż A. Szymaszek ze startu!!!
( 29 Września 2014)
Ultra Maraton Tatrzański- zwycieżają Paula Korowaj i Jacek Żyłka Żebracki

Paula Korowaj z Gdańska i Jacek Żyłka Żebracki ze Szczawnicy wygrali Ultra Maraton Tatrzański rozegrany w ramach Tatrzańskiego Festiwalu  Biegowego.  Zawody zostały zorganizowane przez Spotkania z Filmem Górskim przy współpracy z MOSIR Zakopane    W galerii kilka fot z mety!!
( 27 Września 2014)
Jutro rusza Tatrzański Festiwal Biegowy
(żródło: A. Szymaszek)

Jutro o 8 w centrum Zakopanego nastąpi start Ultramaratonu Tatrzańskiego, którego trasa wiedzie na Wołowiec. Na niedzielę zaplanowano krótszy bieg pasmem Gubałowskim – Tatrzańską Dziesiątkę. W sobotę w godzinach 14 – 18  Parku Miejskim dla wszystkich chętnych odbędą się warsztaty jogi, pilates, fizjoterapii i zdrowego stylu życia.
( 26 Września 2014)
Maraton Gorce. Jan Wydra znów wygrał
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Jan Wydra z Mszany Dolnej zwyciężył w dziesiątej edycji Maratonu Gorce pokonując gorczańską trasę z Krościenka do Nowego Targu w czasie 3:14.48,5.