START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Lekkoatletyka
Sukces rabczańskiej lekkoatletki w 13 Cracovia Maraton
(żródło: MKS Rabka Zdrój)

W 13 Cracovia Maraton trzecie miejsce w kategorii  K-20 zajęła rabczanka Kamila Perucka.   Był to jej jubileuszowy 10 maraton, w którym pomimo trudnej trasy ustanowiła swój rekord życiowy 3:06,44. 
( 19 Maja 2014)
POBIEGLI DLA TYCH, KTÓRZY BIEGAĆ NIE MOGĄ
(żródło: Piotr Sutkowski PB)

 WINGS FOR LIFE WORLD RUN ZJEDNOCZYŁ ŚWIAT WE WSPÓLNYM CELU!   Pierwszy światowy bieg Wings for Life World Run przeszedł do historii! Na starcie 34 tras, rozlokowanych w 32 krajach na 6 kontynentach jednocześnie wystartowało kilkadziesiąt tysięcy uczestników 136 narodowości. Światowym zwycięzcą ucieczki przed Samochodem Pościgowym został Lemawork Ketama - Etiopczyk startujący w Austrii. Uciekał przed „ruchomą linią mety” przez 78,57 km.
( 5 Maja 2014)
7 medali zawodników UKS Regle Kościelisko w biegach przełajowych na Słowacji.
(żródło: )

 A z 7 medali - 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe przywieźli zawodnicy UKS Regle Kościelisko z biegów przełajowych zorganizowanych przez urząd gminy w Likavce. na Słowacji.  W 36 Biegu Wyzwolenia  zaliczanym  do cyklu " Najlepszego Biegacza Liptova 2014 wystartowało 288 zawodników w tym 8 reprezentowało UKS  Regle.    W galerii fotoreportaż udostęniony przez J. Leśnika. Dziękujemy!!!  
( 15 Kwietnia 2014)
Icebug Winter Trail – sukces nowej imprezy
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna z fantastycznym czasem 1:12:09 zwyciężył w Icebug Winter Challenge – biegu dookoła kopuły Turbacza ze startem i metą pod Długą Polaną w Nowym Targu. Najszybszą kobietą była zabrzanka Domnika Wiśniewska-Ulfik z czasem 1:24:41. W konkurencji na orientację najlepsi byli Zbigniew Mossoczy i Urszula Zimny.  
( 18 Lutego 2014)
Bieg Bejorów z Brązową Kozicą
(żródło: )

     XI Bieg Bejorów - Waszymi głosami - zdobył, po raz drugi z rzędu, Brązową Kozicę w plebiscycie na najlepszy bieg górski w stylu alpejskim w roku 2013 :)  
( 16 Grudnia 2013)
Złota Kozica dla Biegu Marduły
(żródło: A. Karpiel Semberecka TG Sokół Zakopane)

W rozstrzygniętym ostatnio konkursie na Najlepszy Bieg Górski sezonu 2013 organizowanym przez portal biegigorskie.pl VI Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły został nagrodzony Złotą Kozicą w kategorii biegów górskich na długim dystansie. Ponadto Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego zajął 7 miejsce w kategorii biegów w stylu alpejskim,  a Bieg Sokoła 4 miejsce w kategorii biegów w stylu anglosaskim. Wszystkie te zawody w ramach Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem organizuje Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.
( 16 Grudnia 2013)
XI Bieg Bejorów - podsumowanie
(żródło: )

Atmosfera pobiegowa może jeszcze szumi w głowach, ale to dobry moment na przypomnienie sobie choć przez ułamek sekundy o tym, co działo się 27 października w Rytrze, na trasie pod Kramarkę.   W biegu wystartowało 261 uczestników!   Akcja "Zostań dawną serca" przyniosła finalnie ponad 4 tys. zł przekazanych przez biegaczy na leczenie Bartusia - 6-latka z poważną wadą serca.
( 17 Listopada 2013)
6 Bieg na Kasprowy wygrywają Dominika Wiśniewska-Ulfik i Daniel Wosik.
(żródło: )

 Tegoroczną szóstą już edycję Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę wygrali Dominika Wiśniewska- Ulfik i Daniel Wosik  W biegu kończącym tegoroczną Montrail Ligę Biegów Górskich wystartowało 400 biegaczek i biegaczy . Dystans 8,5 km z przewyższeniem 1072 m  nie ukończyło dwóch zawodników.   W galerii fotoreportaż z trasy!!  W tej galerii fotoreportaż z dekoracji zwyciężców!!
( 19 Października 2013)
Przegonić depresję- po raz drugi.
(żródło: www.przegonicdepresje.pl)

  Już po raz drugi w Zakopanem  rozegrano bieg Przegonić Depresje. blisko 100 uczestników rywalizowało  na dwóch dystansach 10 i 4 km.
( 5 Października 2013)
Przemek Sobczyk czwarty w Sellaronda Trial Running 2013
(żródło: )

 Zakopiańczyk Przemysław Sobczyk ( Dynafit Trail team) zajął czwarte miejsce w tegorocznym biegu  Sellaronda Trial Running. Pierwsze  trzy miejsca zajęli Włosi: Fulvio Dapit, Fabio Bazzana i Georg Piazza.  Kolejne pozycje aż do miejsca 17 zajęli również Włosi. W biegu wystartowało 211 biegaczek i biegaczy z całego świata. Była to trzecia edycja tego biegu. Kasia Zając niestety nie zdołała powtórzyć sukcesu z zeszłego roku - zbiegając z drugiej przełęczy skręciła stopę i musiała wycofać się z zawodów.  
( 15 Września 2013)
IX Gorce Maraton
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Nieoczekiwanym zwycięstwem Jacka Żebrackiego ze Szczawnicy zakończył się IX Gorce Maraton, morderczy górski bieg z Krościenka przez Lubań, Przełęcz Knurowską i Turbacz do Nowego Targu (ok. 40 km). Faworyt imprezy, zwycięzca sześciu wcześniejszych edycji Jan Wydra startował z kontuzją i ostatecznie dobiegł jako trzeci. Najlepszy nowotarżanin, Piotr Biernawski zajął wysokie, ósme miejsce.
( 2 Września 2013)
BeskidSki Cross:
(żródło: www.festiwalbiegowy.pl)

W ostatniej rundzie BeskidSki Cross, rozegranej w niedzielę na terenie Stacji Narciarskiej „Beskid” w Spytkowicach, wystartowało 42 uczestników. Większości stałych uczestników walczących o bezcenne punkty, ale i tym razem nie zabrakło debiutantów.   W galerii fotoreportaż z biegu  f ot. Marcin Brzózka 
( 26 Sierpnia 2013)
Pierwszy Bieg Ultra „Granią Tatr” - obyśmy spotkali się ponownie.
(żródło: M. Strojny)

Trudno jest pisać o zawodach, których przygotowanie trwało prawie rok, a ostatni tydzień zlał się w jedną, tętniącą życiem i zmęczeniem jednocześnie - całość. Ale spróbować trzeba, bo to co zdarzyło się przez ten weekend, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania…   W galerii fotoreportaż Piotra Dymusa z biegu !!!  
( 20 Sierpnia 2013)
Bieg Ultra Granią Tatr wygrywają Magda Łączak i Przemysław Sobczyk
(żródło: )

 9 godzin 9 minut i 29 sek potrzebował  zakopiańczyk Przemysław Sobczyk aby pokonać 70 km trasę  biegu Ultra Granią Tatr. Najszybszą kobietą byłą Magda Łączak z Mielca, która na mecie zameldowała się z czasem 10 godzin 38 minut i 23 sek.    W galerii fotoreportaż z biegu ( fot B. Zubek i własne).
( 17 Sierpnia 2013)
Sukces Przemysława Sobczyka w Maratonie Gór Stołowych
(żródło: )

 Zakopiańczyk Przemysław Sobczyk zajął 5 miejsce w Maratonie Gór Stołowych. W biegu na dystansie 46 km z przewyższeniem około 4 km wystartowało blisko 600 uczestników a bieg ukończyło blisko 500. Najlepszy czas  wśród mężczyzn  uzyskał Marcin Świerc a wśród kobiet Magdalena Łączak.  Pełne wyniki tutaj w formacie pdf!!
( 8 Lipca 2013)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018