Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych
(żródło: mat Prasowe)

30 września 2016 r. na terenie lotniska w Nowy Targu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Przy pięknej pogodzie trasy na płycie nowotarskiego lotniska przebiegło blisko 450 dzieci. W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych, dystans 10x800m, zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 przy ZSPiG nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem.
( 7 Października 2016)
Tatrzański Festiwal Biegowy za nami
(żródło: A. Szymaszek fot. R Gomółka)

237 osób wzięło udział w Tatrzańskim Festiwalu Biegowym, który odbył się w miniony weekend w Tatrach. Na imprezę składały się: Tatra Fest Bieg i Tatra Vertical. Dzień później, również w ramach festiwalu, rozegrany został Bieg Świstaka.    W galerii fotoreportaż z biegu
( 17 Sierpnia 2016)
Tatra Fest bieg dla Marcina Rzeszótko i Magdaleny Łączak

Magdalena Łączak z Mielca i Marcin Rzeszótko z Zakopanego zwyciężyli w rozegranym dzisiaj Tatra Fest Biegu.  W Tatra Verticalu wygrali Sandra Mikołajczyk  z Siemianowic Sląskich i Piotr Biernawski z Nowego Targu.
( 13 Sierpnia 2016)
TATRZAŃSKI FESTIWAL BIEGOWY: 3 BIEGI W TATRACH. 13-14.08
(żródło: A. Szymaszek)

13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z Zakopanego na grań Tatr na odcinku Grześ – Rakoń – Wołowiec, Starorobociański Wierch – Ornak z powrotem do Zakopanego. Dla wszystkich, którzy chcą wystartować, ale wolą krótsze dystanse, tego samego dnia odbędzie się Tatra Vertical. Dzień później – 14 sierpnia coś na „deser”: Bieg Świstaka - krótszy, ale za to z niespodziankami, takimi jak kąpiel w beczce z wodą z górskiego potoku!
( 6 Czerwca 2016)
Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem 2016. Grand Prix dla Bolechowskiej i Farona.

Bieg im hr Władysława Zamoyskiego zakończył trzydniowy Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem.Zawodnicy rywalizowali na 10 km trasie z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Najszybsi byli  Mirosława Witowska z Zakopanego oraz  Grzegorz Opiał z Wiśniowej. . Natomiast Grand Prix Sokoła- nagrodę  za wszystkie trzy biegi zdobyli Dominika Bolechowska oraz Robert Faron.    W galerii fotoreportaż z wręczenia nagród
( 5 Czerwca 2016)
Zakopiański Weekend biegowy z Sokołem- Już dwa biegi za nami.

W ramach tegorocznego weekendu Biegowego z Sokołem rozegrane zostały już dwa biegi. W piątek Bieg Sokoła a w sobotę Wysokogórski Bieg im druha F. Marduły , który był równocześnie Mistrzostwami Polski w skyruningu.   W galerii kilka fot z sobotniego biegu.
( 4 Czerwca 2016)
Maraton i Półmaraton Podhalański 2016

69 biegaczek i biegaczy z Polski oraz Słowacji wystartowało w tegorocznym Maratonie Podhalanskim, Półmartaon zgromadził na starcie 52 osoby. W maratonie triumfowali Katarzyna Gacek z Chabówki oraz Dawid Guroś z Nowego Targu w półmaratonie najszybsi byli Robert Faron z Zalesia oraz Mirosława Witowska z Zakopanego. Pełne wyniki tutaj w formacie pdf
( 18 Maja 2016)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju
(żródło: M. Zamojski UM Nowy Targ)

9 maja 2016 r. na stadionie obok Hali Sportowej "Gorce" w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 2, Nr 3, Nr 5, Nr 11 z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowało blisko 50 uczniów. Rywalizowano w czterech konkurencjach- bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na dystansie 600m dziewczynki i 1000m chłopcy.    W galerii fotoreportaż M. Zamojskiego z zawodów!!!
( 11 Maja 2016)
„Zwycięstwo Kasi Zając w biegu Ultra Fiord w południowym Chile”
(żródło: P.Kosmala)

Połowa kwietnia to czas gdy w Patagonii można spodziewać się pierwszych oznak nadchodzącej zimy. Takiej aury doświadczyło ponad 600 zawodników biorących udział w rozegranych w ostatni weekend zawodów Ultra Fiord (http://www.ultrafiord.com/). Wśród ponad 30 narodowości na starcie nie zabrakło też Polaków.
( 18 Kwietnia 2016)
RUSZYŁY ZAPISY NA TATRA FEST BIEG!

Ruszyły zapisy na Tatra Fest Bieg, który odbędzie się 13 sierpnia. Trasa liczy ok. 56 kilometrów i będzie wiodła z centrum Zakopanego na główną grań Tatr. Dzień później organizatorzy zapraszają na Bieg Świstaka. Dwa biegi składają się na Tatrzański Festiwal Biegowy.
( 23 Marca 2016)
Trwają zapisy na Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem
(żródło: A.Karpiel Semberecka TG Sokół)

4 marca rozpoczęły się zapisy na tegoroczny Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. W ramach tego dużego biegowego wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem w dniach 3-5 czerwca 2016r. odbędą się: IX Bieg Sokoła, IX Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły oraz VII Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego.
( 4 Marca 2016)
13 - 14 sierpnia TATRZAŃSKI FESTIWAL BIEGOWY

13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z centrum Zakopanego na główną grań Tatr. Dzień później odbędzie się Bieg Świstaka - krótszy, ale za to z niespodziankami. Zapisy ruszają 21 marca.
( 3 Marca 2016)
Złote i Srebrne Kozice dla Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem
(żródło: Anna Karpiel Semberecka TG Sokół Zakopane)

W rozstrzygniętym właśnie konkursie na Najlepsze Biegi Górskie sezonu 2015 organizowanym przez portal biegigorskie.pl Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem zdobył aż pięć nagród w rożnych kategoriach. Wysokogórski Bieg im. dha Franciszka Marduły zdobył Srebrną Kozice w kategorii open i Złotą Kozicę w kategorii Najlepszy bieg górski na długim dystansie, Srebrne Kozice w swoich kategoriach zdobyły też dwa pozostałe biegi rozgrywane w ramach Weekendu - Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego (w kategorii Najlepszy bieg górski w stylu alpejskim) oraz Bieg Sokoła (w kategorii Najlepszy bieg górski w stylu anglosaskim). Z kolei cała impreza zdobyła Srebrną Kozicę w kategorii najlepszy festiwal biegowy. Zawody organizuje Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.
( 16 Grudnia 2015)
8 Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę wygrywają Dominika Wiśniewska Ulfik Kamil Jastrzębski.

Ubiegłoroczni zwycięzcy Dominika Wiśniewska Ulfik i Kamil Jastrzębski obronili swoje tytuły stając na najwyższym stopniu podium 8 Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu Pod Górę. W kategorii ratowników zwyciężył srebrny medalista tegorocznego Elbrus Race Marcin Rzeszótko. W biegu wystartowało ponad 320 biegaczek i biegaczy z Polski, Słowacji, Niemiec i Meksyku a na mecie zameldowało się 266 uczestników.   W galerii fotoreportaż!!!
( 17 Października 2015)
Przemek Sobczyk Mistrzem Polski Przewodników w biegu alpejskim

Zakopiańczyk Przemysław Sobczyk  zdobył dzisiaj tytuł Mistrza Polski w Mistrzostwach Przewodników jakie rozegrano w ramach biegu głównego na Babią Górę Chaszczoka . Trasa wynosiła 10 km z 1250 m przewyższenia. Gratulacje Przemek!!