Udane mistrzostwa Polski. Czyszczoń i Wojtakowski ze złotymi medalami na 1500 metrów
(żródło: PZŁS)

Od czwartku do soboty w Tomaszowie Mazowieckim rozgrywała się walka o medale mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Dla reprezentantów kraju była to ostatnia okazja na sprawdzenie formy przed styczniowymi mistrzostwami Europy w Heerenveen. Kilka doskonałych wyników daje powody do optymizmu i nadzieje na biało-czerwone medale w Holandii.
( 26 Grudnia 2023)
Świetna inauguracja mistrzostw Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Kadrowicze w formie!

Rozpoczęło się łyżwiarskie święto tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Od czwartku w Tomaszowie Mazowieckim rozgrywa się walka o medale mistrzostw Polski na dystansach. Dla reprezentantów kraju to ostatnia okazja na sprawdzenie formy przed styczniowymi mistrzostwami Europy w Heerenveen. Już pierwszy dzień pokazał, że forma kadrowiczów jest wysoka!
( 22 Grudnia 2023)
Polski weekend w PŚ w Tomaszowie Mazowieckim! Żurek z trzecim brązem!

To było wielkie, łyżwiarskie święto w Tomaszowie Mazowieckim! Miejscowa Arena Lodowa przez trzy dni tętniła życiem, a reprezentanci Polski, niesieni żywiołowym dopingiem publiczności, w najlepszy możliwy sposób zakończyli tegoroczne starty w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim. W niedzielę trzeci polski, brązowy medal zdobył na 500 metrów Damian Żurek. – Spełniłem swoje kolejne marzenie – wyjawił 24-letni sprinter Pilicy Tomaszów Mazowiecki.
( 10 Grudnia 2023)
Dziewczyny lubią brąz! Drużyna kobiet na podium PŚ w Tomaszowie Mazowieckim!

Kolejny świetny dzień na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim mają za sobą reprezentanci Polski w łyżwiarstwie szybkim. Po piątkowym brązie Andżeliki Wójcik na 500 metrów biało-czerwoni zdobyli kolejny medal Pucharu Świata! Na najniższym stopniu podium w biegu drużynowym kobiet stanęły Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk! W pierwszej dziesiątce 500 metrów zameldowali się natomiast Andżelika Wójcik, Damian Żurek i Marek Kania.
( 9 Grudnia 2023)
Brąz Polaków w sprincie drużynowym w PŚ w Stavanger!

Polacy w składzie Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek zajęli w niedzielę trzecie miejsce w sprincie drużynowym podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Stavanger. To trzeci medal biało-czerwonych w trzecich kolejnych zawodach tego cyklu. Tuż pucharowym podium w Skandynawii uplasowała się drużyna polskich sprinterek, a także Żurek na 1000 metrów i Magdalena Czyszczoń w biegu masowym.
( 6 Grudnia 2023)
Srebro sztafety mieszanej w Obihiro

Srebrny medal w sztafecie mieszanej (Mixed Gender Relay) w Pucharze Świata w Obihiro zdobyła Karolina Bosiek  i Damian Żurek . Złoto wywalczyli panczeniści Holandi a brąz Amerykanki. Kolejne zawody łyżwiarskiego PS odbędą się za tydzień w Pekinie
( 12 Listopada 2023)
Czwarte miejsce polskich panczenistek w PŚ Obihiro.

Polska drużyna w składzie Karolina Bosiek Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk wywalczyła 4 lokatę w biegu pościgowym dywizji A w pucharowych zawodach w japońskim Obihiro. Bieg wygrały panczenistki z Japonii przed kanadyjkami i holenderkami.  W ten weekend łyżwiarski Puchar Świata zainaugurowały zmagania w japońskim Obihiro.
Startuje Puchar Świata na torze długim

Do oficjalnej rywalizacji po ośmiomiesięcznej przerwie wracają panczeniści. W piątek czeka nas otwarcie Pucharu Świata w japońskim Obihiro. Reprezentacja Polski w łyżwiarstwie szybkim liczy na udane rozpoczęcie tournée po Azji.
( 8 Listopada 2023)
Skład Kadry na Puchary Świata w Obihiro i Pekinie

Zawodnicy kadry narodowej toru długiego seniorów przebywają na zgrupowaniu w niemieckim Inzell. W ubiegły weekend, 20-22 października wystartowali w kwalifikacjach do pierwszych dwóch edycji Pucharu Świata, które odbędą się w Obihiro, 10-12 listopada i tydzień póżniej, 17-19 listopada w Pekinie.
( 24 Października 2023)
Dwa dni święta łyżwiarstwa figurowego w Nowym Targu

Podhalański Klub Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany przy współpracy z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego był organizatorem Zawodów o Złotą Łyżwę Podhala, które przed dwa dni rozgrywane były w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targ.
( 15 Października 2023)
ŁYŻWIARSKIE KADRY NARODOWE W SEZONIE 2023/2024

Małymi krokami zaczynamy przygotowania do sezonu 2023/2024. Do Kadr Narodowych Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego w tym sezonie powołani zostali:
( 31 Maja 2023)
Czyszczoń dziewiąta a Bosiek czternasta na zakończenie MŚ

Dziewiąte miejsce Magdaleny Czyszczoń na 5000 metrów oraz czternaste Karoliny Bosiek na 1500 metrów to niedzielne rezultaty reprezentantów Polski w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim. Czterodniowa impreza zakończyła się w niedzielne popołudnie w holenderskim Heerenveen.
( 5 Marca 2023)
DZIESIĄTA LOKATA MAGDALENY CZYSZCZOŃ W BIEGU ZE STARTU MASOWEGO W DNIU 28. URODZIN

Magdalena Czyszczoń zajęła dziesiąte miejsce w biegu ze startu masowego podczas trzeciego dnia mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w holenderskim Heerenveen. Tuż za nią była Karolina Bosiek, która w sobotę wywalczyła również dwunastą lokatę w rywalizacji na tysiąc metrów.
( 4 Marca 2023)
Czwarte miejsce sprinterów na początek MŚ

Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek zajęli czwarte miejsce w drużynowym sprincie podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Najważniejsza tegoroczna impreza dla panczenistów rozpoczęła się w czwartek wieczorem w holenderskim Heerenveen.
( 3 Marca 2023)
Polska zdała wielki egzamin – wspaniała atmosfera w trakcie finałów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim

Pełne trybuny w tomaszowskiej Arenie Lodowej, głośny doping i doskonała atmosfera – zawody finałowe Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim zakończyły się sukcesem organizacyjnym i dają nadzieję na kolejne wielkie łyżwiarskie imprezy w naszym kraju. To był wspaniały sportowy weekend w Tomaszowie Mazowieckim.