Łyżwiarski Puchar Świata w Astanie. Kolejne sukcesy Polaków

W drugim dniu pucharowych zmagań w Astanie kolejne sukcesy odnotowali polscy łyżwiarze startujący w grupie A.
( 30 Listopada 2013)
Łyżwiarski PŚ w Astanie

W pierwszym dniu łyżwiarskiego Pucharu Świata w Astanie bardzo dobrze zaprezentowali się w grupie A nasi panczeniści.
( 29 Listopada 2013)
Łyżwiarski puchar świata w Salt Lake City- kolejne sukcesy i rekordy Polskich panczenistów.

W ostatnim dniu pucharowych zmagań na torze długim w Salt Lake City kolejne rekordy Polski odnotowały nasze panczenistki. Drużyna w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska oraz Natalia Czerwonka z czasem 2.58,01 zajęły szóstą lokatę ustanawiając nowy rekord Polski
( 18 Listopada 2013)
Bardzo dobre starty polskich panczenistów w Salt Lake City

Bardzo dobrze spisali się nasi panczeniści podczas kolejnych zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Salt Lake City .
( 17 Listopada 2013)
PŚ w łyżwiarstwie szybkim - brąz Polek w biegu drużynowym.

Katarzyna Bachleda Curuś, Katarzyna Wożniak i Luiza Złotkowska wywalczyły brązowy medal w  biegu drużynowym rozegranym podczas pierwszych zawodów łyżwiarskiego Pucharu  Świata w Calgary.
( 11 Listopada 2013)
Łyżwiarski Puchar Świata w Calgary

W drugim dniu pucharowych zmagań męska drużyna w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zajęła 5 miejsce w biegu drużynowym Z czasem 3.41, 72 ustanowili nowy rekord Polsk i .  Wygrali Holendrzy przed zawodnikami USA , Koreańczykami i Kanadyjczykami. Z kolei na dystansie 1500 m  Katarzyna Bachleda Curuś zajęła jedenaste miejsce z 2,49 sek straty do zwyciężczyni Holenderki Lotte van Beek. Luiza Złotkowska była  czternasta z 2,68 straty . czas 1.55,63  to jej nowy rekord życiowy na tym dystansie.
( 9 Listopada 2013)
Udana inauguracja Pucharu Świata polskich panczenistów - rekord Polski Luizy Złotkowskiej na 3000 m

Zawodami w kanadyjskim Calgary rywalizację zainaugurowali panczeniści.  O udanym pierwszym dniu mogą powiedzieć nasi łyżwiarze , którzy potwierdzili swoją wysoką dyspozycję.
Łyżwiarski Puchar Tatr- mistrzostwami Czech Juniorów

Czeska Federacja Łyżwiarstwa Szybkiego zaproponowała  organizatorom aby w ramach Pucharu Tatr rozegrać również Mistrzostwa Czeskiej republiki w kategorii juniorów.
( 6 Listopada 2013)
Puchar Tatr 2013 się odbędzie

" Wbrew pojawiającym się informacjom w  mediach tegoroczny Puchar Tatr w łyżwiarstwie szybkim zostanie rozegrany w zaplanowanym terminie" mówi dyrektor zawodów Krzysztof Gąsienica.
( 16 Października 2013)
Puchar Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim Zakopane.

14 i 15 grudnia br na lodowym torze w Zakopanem zostanie rozegrana jedna z dwu edycji Pucharu Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Jest  to poza finałowymi zawodami jedyna edycja rozgrywana w Europie.  Dzisiaj (9 .10) w zakopiańskim COS odbyło się posiedzenie Komitetu Organizacyjnego.
( 9 Października 2013)
Tatra Cup 2013
(żródło: K. Gąsienica )

Już za 100 dni rozpoczynamy wielkie łyżwiarskie święto, a rozpoczniemy 7 grudnia Międzynarodowymi zawodami o Puchar Tatr, tydzień później tj. 14 - 15 grudnia zapraszamy na Puchar Świata Juniorów. Zakopane będzie gościć przez 10 dni najlepszych juniorów Europy. Zapraszam wszystkich do Zakopanego na tor lodowy .
( 15 Sierpnia 2013)
Kadra łyżwiarzy trenuje w Zakopanem
(żródło: Cz. Fluder LKS Poroniec)

Od soboty 1 czerwca w Zakopanem pod okiem trenerów Krzysztofa Niedźwiedzkiego  i Wiesława Kmiecika na obozie przebywa kadra narodowa kobiet i mężczyzn łyżwiarstwa szybkiego.
( 5 Czerwca 2013)
Srebrny i brązowy medal MŚ dla polskich panczenistów w Soczi.
(żródło: ISU )

Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin), Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) i Luiza Złotkowska (LKS Poroniec) zdobyły srebrny medal w wyścigu drużynowym na MŚ w Soczi!
( 24 Marca 2013)
Udana inauguracja Mistrzostw Świata na dystansach w Soczi naszych panczenistów.

O udanym rozpoczęciu Mistrzostw Świata mogą powiedzieć  nasi panczeniści.  Katarzyna Bachleda Curuś zajęła 6 miejsce w biegu na  3000 m  a wśród mężczyzn na dystansie 1500 m takie same miejsce wywalczył Zbigniew Bródka.
( 21 Marca 2013)
PŚ w Hereenveen - finały z udziałem polskich panczenistów.
(żródło: PZŁS)

Finałowa rywalizacja Pucharu świata  w Hereenveen była bardzo udana dla polskich panczenistów. Zbigniew Bródka  w wyścigu na 1500 m zajął drugie miejsce  i tym samym został sklasyfikowany na pierwszym miejscu w generalce. Z kolei drużyna pań wywalczyła trzecią lokatę w ostatnich zawodach sezonu i w generalce. Katarzyna Bachleda Curuś dzisiaj na 1500 m była szósta  a sezon ukończyła  na 11 miejscu, Konrad Niedżwiedzki  na tym samym dystansie był w Hereenven dziesiąty  a sezon ukończył jako siódmy.