Polscy panczeniści trzy razy na podium PŚ w Erfurcie.

Zawody Pucharu świata w łyżwiarstwie szybkim w Erfurcie były bardzo pomyślne dla Polaków. Po czwartym miejscu Katarzyny Bachledy Curuś nasi panczeniści stawali trzykrotnie na podium.
( 3 Marca 2013)
Łyżwiarski Puchar Świata w Erfurcie. Katarzyna Bachleda Curuś czwarta na 1500 m

Panczenistka LKS Poroniec Poronin Katarzyna Bachleda Curuś zajęła dzisiaj czwarte miejsce w biegu na 1500 m grupy A podczas zawodów Pucharu Świata w Erfurcie. Lepsze od Polki były tylko Holenderskie zawodniczki Ireen Wust, Diane Valkenburg i Marrit Leenstra. Natalia Czerwonka w tym biegu zajęła 13 lokatę
( 2 Marca 2013)
Mistrzostwa Polski Młodzików Srebrna Łyżwa - panczeniści SNPTT zdobyli sześc medali.

Panczeniści SNPTT 1907 Zakopane wywalczyli  indywidualnie dwa złote i dwa brązowe medale w łyżwiarskim wieloboju podczas Mistrzostw Polski Młodzików "Srebrna łyżwa" w Tomaszowie Mazowieckim a w biegu drużynowym złoto i srebro.
( 21 Lutego 2013)
Wysokie lokaty Polek i Polaków w PŚ J
(żródło: PZŁS)

Zakopianka Urszula Włodarczyk zajęła we włoskim Collalbo czwarte, a Magdalena Czyszczoń rownież z Zakopanego  wywalczyła siódme miejsce w wyścigu na 1500 m finału Pucharu Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Również czwarta lokata przypadła drużynie, w której startowały także Magdalena Czyszczoń i Aleksandra Kapruziak.
( 17 Lutego 2013)
Bardzo dobre wyniki polskich panczenistów w Inzell

Bardzo dobry start odnotowali Polscy panczeniści podczas pucharowych startów w Inzell       Podczas sobotniego biegu  na 1500 m kobiet w gr A Katarzyna Bachleda Curuś wywalczyła 9 miejsce. Luiza Złotkowska była 14 a Natalia Czerwonka 16-a  Z kolei w niedzielę Zbigniew Bródka  na dystansie 1500 m grupy A wywalczył srebrny medal, Konrad Niedźwiedzki był 5-y a w biegu na  3000 m Katarzyna Bachleda Curuś zajęła 7 miejsce
( 10 Lutego 2013)
Łyżwiarskie MP Woźniak i Bródka mistrzami Polski.

Faworyci nie zawiedli. Katarzyna Woźniak i Zbigniew Bródka zdobyli w Tomaszowie Mazowieckim złote medale mistrzostw Polski w wieloboju.   Zawodnik LKS Poroniec Jan Szymański zdobył srebro.
( 3 Lutego 2013)
WOŹNIAK I BRÓDKA PROWADZĄ W MP .

Katarzyna Woźniak i Zbigniew Bródka prowadzą po pierwszym dniu, rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim, mistrzostwach Polski w łyżwiarskim wieloboju. W rywalizacji kobiet drugie miejsce zajmuje Karolina Domańska-Ksyt, a trzecie Aleksandra Kapruziak. W klasyfikacji wieloboistów drugi jest  zawodnik LKS Poroniec Jan Szymański, a trzeci Piotr Puszkarski,
( 2 Lutego 2013)
Ogólnopolskie Zawody Kontrolne Zakopane

W pierwszym dniu trwania  łyżwiarskich OZK w Zakopanem rozegrane zostały biegi na dystansach 500 m 1000m i 1500 m .  W rywalizacji biorą udział panczeniści nie startujący w mistrzostwach Polski w wieloboju łyżwiarskim, które rozgrywane są w Tomaszowie Mazowieckim.  na uwagę zasluguje nowy rekord zakopiańskiego toru ustanowiony na dystansie 1500 m przez Katarzynę Bachledę Curuś i wynosi 2.01,35    Pełne wyniki OZK tutaj w formacie pdf!!!
Puchar Polski i OZK w łyżwiarstwie szybkim.

19 i 20 stycznia na zakopiańskim torze lodowym rozegrane zostały zawody Pucharu Polski będące równocześnie kwalifikacjami do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży . Na lodzie  rownież najmłodsi panczeniści rywalizowali w ramach Ogólnopolskich Zawodów Klasyfikacyjnych.   W galerii fotoreportaż z zawodow!!!  Pełne wyniki tutaj w formacie pdf
( 20 Stycznia 2013)
Ogólnopolskie Zawody Dzieci - "Szukamy Talentów"

W miniony weekend na zakopiańskim torze lodowym rozegrane zostały Ogólnopolskie Zawody Dzieci - "Szukamy Talentów".  W rywalizacji zorganizowanej przez Okręgowy Zwiazek Łyżwiarstwa Szybkiego w Zakopanem wzięła udział rekordowa ilość dzieci bo  na torze wystartowało ponad 170 dziewcząt i chłopców w wieku  od 10 do 14 lat. z całej Polski .
( 14 Stycznia 2013)
Udane wielobojowe ME polskich panczenistów
(żródło: PZLS)

Konrad Niedźwiedzki (LKS Poroniec Poronin) zajął siódme miejsce w wielobojowych mistrzostwach Europy łyżwiarzy szybkich w holenderskim Heerenveen. Z kobiet najlepiej spisała się Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin), która była jedenasta. Dwie polskie zawodniczki i trzech zawodników wywalczyło awans do mistrzostw świata w wieloboju, które rozegrane zostaną w lutym w Hamar.
( 13 Stycznia 2013)
Wielki sukces Polaków w mistrzostwach Europy w wieloboju łyżwiarskim

Konrad Niedźwiedzki i Zbigniew Bródka na torze w Heerenveen zajęli dwa czołowe miejsca w biegu na 1500 m. Pierwszy z nich uzyskał 1.46,32, a drugi 1.46,38. Trzeci był Norweg Sverre Lunde Pedersen 1.46,39. Na szóstej pozycji uplasował się Jan Szymański 1.46,39.  Tym samym Konrad Niedźwiedzki (LKS Poroniec Poronin) zajmuje piąte miejsce po trzech konkurencjach wielobojowych mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Prowadzi Holender Sven Kramer. Na drugim miejscu sklasyfikowany jest Norweg Havard Bokko przed Holendrem Janem Blokhuijsenem i Norwegiem Sverre Pedersenem. Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) jest siódmy, a kolega klubowy Niedźwiedzkiego - Jan Szymański dziesiąty.
Łyżwiarskie MP w sprintach - Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka mistrzami Polski.

W Zakopanem zakończyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski w  wieloboju sprinterskim. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka. Srebrne medale zdobyli Katarzyna Bachleda Curuś i Maciej Biega a brąz przypadł Karolinie Domańskiej Ksyt i  Arturowi Nogalowi.. Równocześnie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Weteranow     W galerii fotoreportaż z Mistrzostw!!!!
( 6 Stycznia 2013)
Katarzyna Bachleda-Curuś i Zbigniew Bródka prowadzą po pierwszym dniu Sprinterskich Mistrzostw Polski.

W Zakopanem rozpoczęły się  Mistrzostwa Polski w wieloboku sprinterskim. Rozgerane zostały pierwsze zdwóćh biegów na dystansie 500 i 1000 m. Zawodniczka LKS Poroniec zwyciężyła na obu dystansach. Panczenista z Domaniewic był pierwszy na 1000 m i zajął drugie miejsce na 500 m. Równocześnie  rozgrywane są MP Weteranów.   W galerii fotoreportaż z pierwszego dnia Mistrzostw.!!!
( 5 Stycznia 2013)
Kadra Polski na ME w wieloboju łyżwiarskim.

Po mistrzostwach kraju na dystansach w Warszawie powołana została kadra narodowa kobiet i mężczyzn na wielobojowe mistrzostwa Europy w Heerenveen oraz drugą część sezonu.