MP na dystansach. Była dodatkowa motywacja
(żródło: PZLS)

Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji w mistrzostwach Polski na dystansach. Złote medale na torze "Stegny" zdobyli w biegach na 1000 m Katarzyna Bachleda-Curuś i Zbigniew Bródka.- Na dystansie 5000 km triumfowała Natalia Czerwonka a na 10 000 m Jan Szymański.
( 30 Grudnia 2012)
MP na dystansach. Kolejny rekord zmienił właściciela
(żródło: PZŁS)

Luiza Złotkowska na 500 m, Katarzyna Bachleda-Curuś 3000 m, Konrad Niedźwiedzki 1500 m oraz AZS Zakopane w biegu drużynowym mężczyzn zdobyli złote medale w drugim dniu, rozgrywanych na torze warszawskim torze "Stegny", mistrzostw Polski na dystansach.
( 29 Grudnia 2012)
Łyżwiarskie Mistrzostwa Polski na dystansach.

Dzisiaj na  warszawskich Stegnach rywalizację w ramch Mistrzostw Polski na dystansach rozpoczeli panczeniści.    Juz w pierwszycm dniu zawodów bardzo dobrze zaprezentowalo sie zawodnicy z LKS Poroniec , SNPTT Zakopane oraz AZS Zakopane, ktorzy zajmowali czolowe miejsca w poszczególnych biegach.
( 28 Grudnia 2012)
AMŚ pięć medali na zakończenie mistrzostw dla Polski.

W ostatnim dniu Akademickich Mistrzostw Świata rozegrane zostały biegi na 500 m oraz biegi druzynowe.  Polacy zdobyli w tym dniu jeszcze pięć medali powiększając dorobek do 14 w tym sześć złotych, siedem srebrnych i jeden brązowy.  Dzisiaj złoty medal wywalczył Artur Nogal i  kobieca drużyna, srebro Luiza Złotkowska i męska drużyna.  W galerii fotoreportaż z ostatniego dnia zawodów i zakończenia Mistrzostw!!!
( 21 Grudnia 2012)
AMŚ kolejne trzy medale Polskich łyżwiarzy.

W kolejnym dniu trwania Akademickich Mistrzostw Świata  dorobek polskiej reprezentacji w łyżwiarstwie szybkim powiększył się o kolejne medale. Złoto w biegu na 1000 m wywalczyła Natalia Czerwonka a  srebro Luiza Zlotkowska. Z kolei wśród mężczyzn na dystansie 10 000m  srebrny medal zdobył Sebastian Druszkiewicz.. Tym samym polska reprezentacja zdobyłą juz dziewięć medali . W galerii fotoreportaż  z Mistrzostw.!!!!
( 20 Grudnia 2012)
Cztery medale polskich panczenistów w drugim dniu Akademickich Mistrzostw Świata.

W drugim dniu trwania Akademickich Mistrzostw Świata polscy łyżwiarze wywalczyli cztery medale. Dwa złote w biegu na 1000 m i na 5000 m zdobył Jan Szymański zawodnik LKS Poroniec Poronin, srebro Natalia Czerwonka Cuprum Lubin  a brąz Katarzyna Woźniak WTŁ Stegny Warszawa. W galerii  fotoreportaż z  drugiego dnia mistrzostw!!!
( 19 Grudnia 2012)
Otwarcie I Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim.

W gidzinach wieczornych przy oczku wodnym na Krupówkach odbyłą się ceremonia otwarcia I Akademickich Mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim  Oficjalną formułę " Igrzyska uważam za otwarte" wygłosił prezes zarządu gównego AZS prof Marek Rocki.     W galerii fotoreportaż z otwarcia!!
( 18 Grudnia 2012)
Akademickie Mistrzostwa Świata Dwa medale polskich panczenistów.

W pierwszym dniu  Akademickich Mistrzostw Świata  w Zakopanem Polscy panczeniści zdobyli dwa medale.  Złoto wywalczył Jan Szymański na dystansie 1500 m a srebro Luiza Złotkowskja na 3000 m   Panczeniści są reprezentatami LKS Poroniec Poronin.  W galerii  fotoreportaż z pierwszego dnia mistrzostw.!!!
Multimedalistka Martina Sablikowa. w Zakopanem

W Zakopanem przed rozpoczynającymi się Akademickimi Mistrzostwami Świata w łyżwiarstwie szybkim trenuje Martina Sablikowa. Dwukrotna mistrzyni olimpijska ZIO w Vancuver na 5000 i 3000 oraz brązowa medalistka na 1500m , Dwukrotna mistrzyni świata w wieloboju łyżwiarskim przygladałą się w czasie treningu rywalizacji Pucharu Tatr. Wiecej już jutro.
( 16 Grudnia 2012)
Puchar Tatr 2012 Urszula Włodarczyk zwycięża w wieloboju.

Panczenistka LKS Poroniec Urszula Włodarczyk zdobyła najwięcej pkt w wieloboju łyzwiarskim i zdobyła Puchar Tatr.  Wśród mężczyzn puchar wywalczył Piotr Michalski z SKŁ Sanok. Wśród juniorów B C puchary zdobyli Białorusini: Natalia Khramczova , Anton Kapustin  Sami uczniowei zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdobyli łącznie 20 medali.    W galerii fotorerportaż z zawodów !! Wyniki tutaj !!!
Puchar Tatr.

Puchar Tatr na zakopiańskim torze łyżwiarskim wystartował  z drobnym poślizgiem spowodowanym aurą. Po południu pogoda się zdecydowanie poprawiła i zawody rozpoczęły się o godz 16.00  Na starcie stanęło blisko 70 panczenistek i panczenistów z Polski, Białorusi, Czech oraz Estonii. Wyniki wkrotce .
( 15 Grudnia 2012)
Łyżwiarski Puchar Świata w Astanie Polki czwarte w drużynowym biegu.

Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak zajęły czwarte miejsce podczas biegu drużynowego rozegranego w niedzielę w Astanie w Kazachstanie w ramach Pucharu Świata
( 2 Grudnia 2012)
Łyżwiarski Puchar Świata w Astanie.

Rywalizacja Pucharu Świata panczenistów przeniosła się do Astany w Kazachstanie.  W pierwszym dniu zawodów  na uwagę zasługują wyniki mężczyzn na dystansie 1500 m w grupie A. 3 miejsce wywalczył tutaj  Zbigniew Bródka  z czasem 1.46,42 bijąc  tym samym swój rekord życiow. Do fenomenalnego Shani Davisa Polakowi zabrakło zaledwie 0,41 s straty. Jan Szymański zajął 10 miejsce a Konrad Niedźwiedzki 11-e.  Obaj mieli nieco powyżej sek straty do Amerykanina,
( 1 Grudnia 2012)
Łyżwiarski Puchar Świata w Kołymnie . Niedźwiedzki czwarty na 1500 m

Podczas niedzielnych zawodów łyżwiarskiego Pucharu Swiata w Kołymnie Konrad Niedźwiedzki w biegu na dystansie 1500 m w grupie A wywalczył czwartą lokatę. Do zwycięzcy Holendra Koena Verveij'a zabrakło Polakowi zaledwie 0,4 sekundy, drugi był Belg Bart Swings  a trzeci amerykanin Brian Hansen. Zbigniew Brodka zajął w tym biegu 7 lokatę a Jan Szymański 14-ą .
( 25 Listopada 2012)
PŚ w łyżwiarstwie szybkim Kołymna

W pierwszym dniu pucharowych zawodów w rosyjskiej Kołymnie zawodniczka LKS Poroniec Poronin  Katarzyna Bachleda Curuś w biegu na dystansie 1500 m zajeła 13 miejsce . Do zwyciężczyni biegu Holenderki Marrit Leenstra straciła 3,53 s. W tym samym biegu Natalia Czerwonka ( MKS Cuprum Lubin) była 16-a a Luiza Złotkowska (LKS Poroniec Poronin) 19-a.