Jędrzej Dobrowolski jeszcze szybszy - 230,19 km/h!

Rekord Polski na zakończenie Mistrzostw Świata w narciarstwie szybkim! Jędrzej Dobrowolski pojechał z prędkością 230.19 km/h. To oficjalny, nowy rekord Polski w Speed Ski. Ten wynik dałby Jędrzejowi 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak może więc żałować, że nie dostał się do ścisłego finału,w którym pojechało 10 najszybszych zawodników. Ale 11. miejsce to i tak bardzo dobry wynik. W drugim dzisiejszym przejeździe Polak uzyskał wynik 227.60 km/h.
( 26 Stycznia 2013)
The North Face Polish Freeskiing Open 2013

Na Harendzie rozegrane zostały eliminacje w konkurencjach  big air i rails 10 Mistrzostw Polski we Freeskiingu.   W rywalizacji wzięło udział blisko 40 frieeskierów z  11 państw.    W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 25 Stycznia 2013)
Jędrzej Dobrowolski z nowym rekordem Polski - aż 218,77 km/h!
(żródło: PZN)

Wielki sukces Jędrzeja Dobrowolskiego na Mistrzostwach Świata! Polak pobił rekord Polski w Speed Ski. Podczas drugiego czwartkowego  przejazdu wykręcił 218.77 km/h! Wcześniejszy rekord, też należący do 32 letniego zakopiańczyka, wynosił 209.14 km/h! Gratulacje dla najszybszego Polaka :)
( 24 Stycznia 2013)
Próba bicia prędkości Nosal
(żródło: Ł. Nawalaniec SSR Frajda)

Pod Nosalem, odbyła się kolejna oficjalna próba bicia prędkości, niestety w deszczowej pogodzie i  wolnym śniegu, osiągnięte prędkości nie były zawrotne, jednak co poniektórzy otrzymali by mandat w terenie zabudowanym, bo przekroczyli znacznie 50 km/h.  W galerii  fotorelacja od pana Bogdana Kurzydło!!!
Frajda Zakopane potwierdza wysoką formę
(żródło: Ł. Nawalaniec SSE Frajda Zakopane)

Podczas zawodów Ligi zakopiańskiej w narciarstwie alpejskim, zawodnicy Frajdy Zakopane zdobyli aż pięć medali, co potwierdza znakomitą formę Frajdy i dyspozycję zawodników. Mimo, iż na starcie nie pojawiło się dwóch naszych czarnych koni, Frajdowi zawodnicy plasowali się na czołowych miejscach. Złoty medal wywalczył Alexie Brain, srebro padło łupem Stefana Ziobrowskiego, brąz Ali Gąsienicy –Roj, Michała Wielgusa i Miłosza Marcisza.
Mistrzostwa Świata w Vars: rekord Polski coraz bliżej!

Jędrzej Dobrowolski zakończył na świetnym 5 miejscu pierwszy dzień Mistrzostw Świata w Speed Ski w Vars (Francja). W poniedziałek zawodnicy mogli wreszcie rozpocząć rywalizację po tym jak w niedzielę zawody zostały odwołane z powodu obfitych opadów śniegu.  W poniedziałek  już jednak słoneczna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie porannego treningu a także dwóch rund mistrzostw świata w SPEED SKI.
( 22 Stycznia 2013)
Dobrowolski walczy w mistrzostwach świata w Vars!

W sobotę 19 stycznia rozpoczną się Mistrzostwa Świata w narciarskiej dyscyplinie Speed Ski. Najszybsi zawodnicy globu będą bić rekordy prędkości we Francji w miejscowości Vars. W zawodach, które potrwają od 19 do 26 stycznia wystartuje jeden  Polak. To zakopiańczyk Jędrzej Dobrowolski!
( 18 Stycznia 2013)
Karolina Riemen coraz lepiej w Pucharze Świata FIS.
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

Jedna z najlepszych polskich narciarek zalicza kolejne dobre starty w najważniejszych zawodach skicrossowych na świecie. Wczoraj zajęła świetne 6. miejsce we francuskim Megeve.
( 17 Stycznia 2013)
Zmagania alpejczyków na polskich stokach rozpoczęte.
(żródło: J. Kosicki SNOW PR)

Za nami weekend pełen sportowych emocji. W Kluszkowcach i Korbielowie odbyły się zawody z cyklu Mistrzostw Polski Amatorów oraz AZS Winter Cup, w których wzięło udział ponad 300 zawodników z całego kraju!
( 16 Stycznia 2013)
VII Puchar Witowa.

W minoną niedzielę w Witowie rozegrano po raz VII zawody w slalomie o Puchar Witowa.  Jak zwykle rywalizacja cieszyłą się ogromnym zainteresowaniem bowiem na starcie stanęło 122 zawodników. W galerii fotoreportaż nadesłany przez organizatora.  Pełne wyniki tutaj w formacie pdf
( 14 Stycznia 2013)
Pierwsza edycja II Ogólnopolskiej Ligi Przedszkolaków
(żródło: Ł. Nawalaniec SSR Frajda Zakopane)

W niedzielę 13 stycznia na kompleksie narciarskim pod Nosalem odbyły się pierwsze Zawody II OGÓŁNOPOLSKIEJ LIGI PRZEDSZKOLAKÓW.  Na starcie zawodów stawiło się blisko 70 dzieciaków z rocznika 2009-2006, reprezentujących kluby z całej Polski. Najliczniejszą reprezentacją okazała się Frajda Zakopane, ponad to w zawodach uczestniczyły kluby: WKN Warszawa, WTS Deski, KS Live Bielsko Biała,Fabryka Sportu- Warszawa, Snptt - Zakopane, MUKS Śmig Zakopane, Strama Nosal, Żaba i Śliwa Zakopane.   W  galerii fotoreportaż nadesłany przez organizatora - autorom fot dziekujemy!!!
AZS Winter Cup Kluszkowce.

Druga edycja tegorocznego Winter Cup rozegrana została w Kluszkowcach na  stacji Czorsztyn Ski.  W slalomie i gigancie wystartowało  tym razem 30 pań i 67 panów.
Frajda Zakopane w czołówce Ligii Narciarskiej MOZN
(żródło: Ł. Nawalaniec Foto relacja z zawodów : Filip Zięba oraz Bogdan Kurzydło)

W poniedziałek w Kluszkowcach odbyła się pierwsza edycja Ligii narciarskiej MOZN, zawodnicy Frajdy Zakopane zdobyli 5 medali,  w tym dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy.
( 9 Stycznia 2013)
Puchar "SNA-SKI TEAM Zakopane drugi dzień.

W drugim dniu pucharowych zmagań na stoku Nosala ponownie w slalomie stanęło ponad 120 dziewcząt i chłopców w kategoriach junior B i C.  Tym razem triumfowali w swoch grupach wiekowych: Izabela Tylek z KN Gondola Krynica( to jej drugie złoto w tych zawodach)  Juliusz Mitan KS Grań w Karpaczu, Iwona Kohut z ISSS Szusujmy razem oraz Jędrzej Jasiczek z SNA SKi Team
( 23 Grudnia 2012)
Pechowy ćwierćfinał Karoliny Riemen w San Candido

O sporym pechu może powiedzieć zakopianka Karolina Riemen, która niestety nie ukończyła sobotniego ćwierć finału pucharowych wyścigów  skicrossu w Innichen/ San Candido.  Ostatecznie została skalsyfikowana na 16 miejscu
Pierwszy «« (795-809)(810-824)(825-839)(840-854)(855-869) »» Ostatni