Alpejskie Mistrzostwa TZN Slalom

W drugim dniu Mistrzostw Tatrzańskiego Związku Narciarskiego rozegrany  został  slalom.  Mistrzowskie tytuły  w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Paulina Pańszczyk SPSZ Nowy Targ, Zuzanna Czapska WKN Warszawa, Alex Chyc  AZS Zakopane i Jędrzej Jasiczek SNA Ski Team.
( 13 Marca 2012)
Paweł Palichleb najlepszym freeridowcem!
(żródło: Maja Sztenke)

Paweł Palichleb, Team Rider Rossignola, okazał się najlepszym narciarzem pozatrasowym, wygrał Polish Freeride Open w austriackim Heiligenblut.
XI Puchar FRAJDY
(żródło: Ł. Nawalaniec SSR Frajda Zakopane)

10 marca na stoku narciarskim Nosal odbyła się XI już edycja narciarskich i snowboardowych zawodów o Puchar Frajdy! Ta tradycyjnie już organizowana pod koniec sezonu impreza jest wewnętrznym sprawdzianem umiejętności wszystkich Zawodników Frajdy, którzy pracowicie przepracowali długi i intensywny w sportowe zmagania sezon.     W galerii kilka fot z zawodów nadesłanych przez Ł. Nawalańca !!!
Mistrzostwa TZN w narciarstwie alpejskim.

Na Harendzie rozpoczęły się dwudniowe  mistrzostwa TZN w narciarstwie alpejskim. Równocześnie zawody dla juniorów C  są Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików. W pierwszym dniu rozegrano slalom gigant w którym wystartowało 135 dziewcząt i chłopców sklasyfikowanych w kategoriach junior B i junior C
( 12 Marca 2012)
Alpejskie Mistrzostwa UKS-ów toczyły się w Kluszkowcach
(żródło: A. Kosman PZN)

Równolegle z Mistrzostwami Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach, skokach i kombinacji norweskiej toczyła się również rywalizacja w narciarstwie alpejskim - w slalomie gigancie. Areną zmagań w dniu 8 marca były stoki w Kluszkowcach.
Ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów za nami.
(żródło: A. Lesiewski SNOW PR)

W sobotę (10 marca) na Długiej Polanie w Nowym Targu odbyły się ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Zawody są częścią programu TAURON Bachleda Ski.
VII próba szybkości o Puchar Holmenkola
(żródło: fot własne)

Na Kotelnicy Białczańskiej rozegrana została po raz VII próba szybkości o puchar Holmenkola.   Ponad 100 juniorów B i C rywalizowało w bardzo trudnych warunkach przy padającym śniegu. Trasę udało się jednak doskonale przygotować i rozegrane zostały trzy przejazdy. Naszybszymi zawodnikami byli zakopiańczycy Paulina Szybkowska i Jan Guziak.   W galerii obszerny fotoreportaż z zawodów!!!
( 11 Marca 2012)
Karolina Riemen piąta w Grindelwaldzie.

Zakopianka Karolina Riemen zajęła piąte miejsce podczas osbotnich zawodów PŚ w ski crossie, które rozgrywane są w szwajcarskim Grindelwaldzie  . Jako ostateczne wyniki zaliczono czasy kwalifikacji, ponieważ zawody zostały przerwane po śmiertelnym wypadku Kanadyjczyka Nicka Zoricica. Odwołano również niedzielne zawody, co oznacza koniec sezonu dla skicrossistów. Polka po raz drugi w tym sezonie  uplasowała się w pierwszej szóstce i w klasyfikacji generalnej ski cross  zajmuje 16 miejsce
( 10 Marca 2012)
Polish Freeride Open, czyli narty i snowboard w ekstremalnym wydaniu.
(żródło: M. Lesiewska SNOW PR)

8 marca w austriackiej miejscowości Heiligenblut rozpocznie się druga edycja największej i zarazem jedynej polskiej imprezy freeride’owej - Polish Freeride Open. Zawody będą okazją dla wszystkich fanów pozatrasowego narciarstwa i snowboardu do jazdy u boku najlepszych zawodników z Polski i Europy.
( 7 Marca 2012)
I OGÓLNOPOLSKA LIGA PRZEDSZKOLAKÓW W NARCIARTWIE ALPEJSKIM

Finał Ligi Przedszkolaków za nami! 4 marca 2012 roku na stoku Narciarskim Kompleksu Nosal odbyły się 3 Zawody I Ogólnopolskiej Ligii Przedszkolaków w narciarstwie alpejskim. Były to już ostatnie zmagania najmłodszych narciarzy, po Zawodach na Harendzie i Murzasichlu. Na starcie Finału stanęła rekordowa ilość zawodników, bo aż 100 dzieci z Zakopanego, Warszawy, Sieprawia i Krakowa.
( 6 Marca 2012)
Anna Berezik wygrywa Fiata 500
(żródło: A. Lesiewski Snow Pr)

W miniony weekend podczas rozgrywanych w Zakopanem Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, odbyło się także podsumowanie tegorocznego cyklu AZS Wintercup. Już 9 rok z rzedu najlepsi narciarze - studenci rywalizowali w serii zawodów w slalomie oraz slalomie gigancie. Główną nagrodą , czyli ufundowanego przez TAURON Bachleda Ski, FIATA 500 otrzymała Anna Berezik. Kluczyki do samochodu wręczył zwyciężczyni nasz najbardziej utytułowany narciarz i twórca progamu TAURON Bachleda Ski, pan Andrzej Bachleda-Curuś.
( 5 Marca 2012)
Memoriał B. Czecha i H. Marusarzówny przeniesiony na kwiecień

W związku z ogłoszeniem dwudniowej żałoby narodowej (5-6 marca 2012) z powodu katastrofy kolejowej w okolicach Szczekocin, zawody narciarskie Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny w slalomie kobiet i mężczyzn zostały przeniesione na dni 4-5 kwietnia 2012r. Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny miał rozpocząć się dziś i trwać do 7 marca. W planie było przeprowadzenie po dwóch zawodów slalomowych kobiet i mężczyzn FIS w dniach 6-7 marca na zakopiańskiej Harendzie
Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim

W dniach 1 – 3 marca na stoku Harenda w Zakopanem studenci z największych polskich uczelni rywalizować będą w narciarstwie alpejskim w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Zawody objęte zostały patronatem programu TAURON Bachleda Ski.
( 29 Lutego 2012)
III Ogólnopolskie Zawody Żeglarzy w Narciarstwie i Snowboardzie - Niedzica 2012
(żródło: D. Wojciechowska KS Wiaterni)

Zainteresowanie zawodami narciarsko-snowboardowymi  wśród żeglarzy z roku na rok rośnie. 25 lutego, na stoku „Polana Sosny” w Niedzicy zjawiła się rekordowa ilość uczestników. Wystartowało blisko 140 zawodników, z dziesięciu klubów żeglarskich: KW Garland Gliwice, FIR Warszawa, UKS Zalew Kielce, UKŻ Horn Kraków, Omega Kraków, YC PTTK Beskid Nowy Sącz, Spójnia Warszawa, YC Zakopane, Żegluj Lublin i KS Wiaterni Nowy Targ.  Patronat nad zawodami objął Polski Związek Żeglarski.
Puchar Polski w narciarstwie alpejskim na Łysej Górze

Na limanowskiej Łysej Górze rozegrane zostały dwie edycje Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim.  Na starcie dwudniowych zawodów  w  slalomie stanęło ponad 100 dziewczat i chłopców w kategoriach junior B i C.