Młodzieżowy Puchar Polski zawitał do Szczawnicy
(żródło: PolSKI Mistrz)

W poniedziałek, 6 lutego w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy zainaugurowano IV edycję Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Pierwszego dnia zmagań młodzi alpejczycy rywalizowali w slalomie. Najwięcej miejsc na podium zajęli reprezentanci klubów: UKN Laworta Ustrzyki Dolne oraz KN Gondola Krynica, którzy dwukrotnie zameldowali się w najlepszej trójce zawodów w danej kategorii wiekowej.
( 7 Lutego 2023)
Bańdo w czołowej „10” i z najlepszymi FIS punktami w karierze

Reprezentacja Polski kobiet ma za sobą trzy dni startów we włoskim Kronplatz. Po wcześniejszym trzecim miejscu Hanny Zięby w slalomie gigancie, tym razem najlepszym wynikiem była ósma pozycja Magdaleny Bańdo. Nasza juniorka oprócz wysokiej lokaty uzyskała także najlepsze w karierze FIS punkty.
( 2 Lutego 2023)
Zięba na podium międzynarodowych mistrzostw Węgier w slalomie gigancie

Udany start reprezentantek Polski w międzynarodowych mistrzostw Węgier w slalomie gigancie. W pierwszych zawodach Hanna Zięba zajęła znakomite trzecie miejsce. Z kolei w następnym gigancie rangi mistrzostw kraju juniorów, Magdalena Bańdo początkowo była piąta, ale ostatecznie została zdyskwalifikowana. Piotr Szeląg zajmując 20. miejsce zjechał także najlepsze FIS punkty w karierze.
Reprezentacja na Mistrzostwa Świata Seniorów Courchevel Meribel 2023
(żródło: A.Karczewska PZN)

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład alpejskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorów Courchevel Meribel 2023. Na seniorski czempionat we Francji powołanych zostało sześcioro narciarzy alpejskich: trzy zawodniczki oraz trzech zawodników. Rywalizacja na stokach w Courchevel w Meribel rozpocznie się 6 lutego 2023 roku i potrwa do 19 lutego.
( 31 Stycznia 2023)
III eliminacje AZS Winter Cup tym razem na Czarnej Górze
(żródło: AZS Winter Cup)

Wystarczyła doba, żeby warunki w Czarnej Górze zmieniły się nie do poznania. Trzeci etap zawodów AZS Winter Cup rozegrany został przy niesprzyjającej pogodzie. Z zaplanowanych konkurencji udało się rozegrać tylko slalom.
( 28 Stycznia 2023)
Maryna Gąsienica Daniel siódma w Kronplatz

Maryna Gąsienica Daniel ukończyła  pucharowy slalom gigant w Kronplatz  na 7. miejscu (II rezultat w karierze pod względem miejsca w PŚ) ‼️ Polka straciła 2,09 sekundy do zwyciężczyni, Mikaeli Shiffrin 🇺🇸, która po raz 83. wygrała zawody PŚ, stając się najbardziej utytułowaną narciarką w historii. Wielkie gratulacje dla naszej alpejki, która pokazała ryzykowaną jazdę i zanotowała czwarty czas II przejazdu.
( 24 Stycznia 2023)
Zakopianka Magda Bańdo brązową medalistką MS Kadetów
(żródło: PZN)

Magdalena Bańdo zdobyła brązowy medal w slalomie gigancie w kategorii Kadetów na Mistrzostwach Świata Juniorów w St. Anton .  Polkę wyprzedziły tylko reprezentantka Szwajcarii Lari Colturi oraz Niemka Janie Fritz
( 22 Stycznia 2023)
II eliminacje AZS Winter Cup tym razem na Grapa Ski

Zakończyliśmy już drugie zmagania w sezonie 22/23. Zostały one rozgrane na stoku Grapa Ski . W slalomie królowali Zofia Zdort z ŚUM Katowice oraz Michał Czerwiński z PK Kraków  W gigancie  triumfowała Adrianna Borowik (UW Warszawa)  i  Stanisław Hejmo (UJ Kraków). Kolejne eliminacje zaplanowane są na 27 stycznia tym razem  na stacji Caarna Góra
( 14 Stycznia 2023)
PFR, PKL i PZN razem wspierają polskie narciarstwo i snowboard przez kolejne 4 lata
(żródło: mat Prasowy Polski Mistrz)

Dziś w Zakopanem Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Polskie Koleje Linowe (PKL) i Polski Związek Narciarski (PZN) uroczyście ogłosili kontynuację współpracy związanej z realizacją Programu PolSKI Mistrz. Nowa umowa będzie obowiązywała przez najbliższe cztery sezony obejmując cały cykl olimpijski. Wartość wsparcia finansowego i organizacyjnego PFR i PKL wynosi łącznie 8 mln zł.
( 13 Stycznia 2023)
Maryna Gąsienica Daniel 13 w gigancie w Kranjskiej Gorze
(żródło: FIS)

Maryna Gąsienica Daniel zajęła 13 lokatę w sobotnim slalomie gigancie zaliczanym do punktacji Pucharu Świata , który rozgrywany jest w ten weekend w słoweńskiej Kranskiej Gorze.  Zawody wygrała kanadyjka Valerie Grenier, która  wyprzedziła włoszkę Martę Bassino i słowaczkę Petrę Vlhovą.
( 7 Stycznia 2023)
Maryna Gąsienica Daniel 6 w Semmering
(żródło: fis-ski.com)

Maryna Gąsienica Daniel wywalczyła 6 lokatę w gigancie zaliczanym do Pucharu Świata rozgrywanym w Austriackim Semmering. Zawody wygrała Mikaela Schiffrin.
( 28 Grudnia 2022)
Epple i Drapalova najlepsi w drugim dniu FIS Christmas Cup
(żródło: polskimistrz.pl)

Lorenz Epple wygrał slalom rozegrany drugiego dnia FIS Christmas Cup w Suchem. Reprezentant Niemiec powetował sobie tym samym nieudany start w środowej rywalizacji, której nie ukończył, pomimo prowadzenia po pierwszym przejeździe.
( 22 Grudnia 2022)
Pierwszy dzień FIS Christmas Cup. Wygrana Juliusza Mitana

W Suchem trwają zawody FIS Christmas Cup. Slalomowa rywalizacja na stoku nieopodal Zakopanego potrwa dwa dni.
( 21 Grudnia 2022)
Młodzieżowy Puchar Polski Suche

W miniony weekend na stacji narciarskiej Suche Ski rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie zawody Młodzieżowego Pucharu Polski. Na starcie slalomów stanęło okoo 50 zawodniczek i zawodników sklasyfikowanych w czterech kategoriach wiekowych.
( 19 Grudnia 2022)
Pierwsze eliminacje AZS Winter Cup Harenda
(żródło: wintercup.pl)

Nowe rozdanie, nowi zwycięzcy. Wśród kobiet pulę złotych medali zgarnęła w całości Maja Chyla z UJ Kraków, która szczególnie w slalomie nie miała sobie równych. U panów slalom o włos (a dokładnie o 0.13 sekundy z obu przejazdów) wygrał Błażej Budz z Politechniki Krakowskiej. Slalom gigant należał do jego kolegi z uczelni, stałego bywalca AZS Winter Cup - Pawła Jaksiny.
Pierwszy «« (61-75)(76-90)(91-105)(106-120)(121-135) »» Ostatni