KS Luboń na dwóch krańcach Polski.
(żródło: M. Karkula KS Luboń)

Czy to południowe czy też północne rejony Polski, od Gorców po Kaszuby, wszędzie na trasach MTB można spotkać zawodników z KS Luboń Skomielna Biała. Nie inaczej było również w sobotę 26 maja.
( 29 Maja 2012)
Bike Maraton z widokiem na Tatry!
(żródło: Bartosz Dul)

W minioną sobotę 26 maja odbyła się czwarta w tym roku edycja Bike Maraton. Tym razem miłośnicy maratonów musieli stawić się w Kluszkowcach u podnóża Góry Wdżar na stacji narciarskiej Czorsztyn SKI. Słoneczna pogoda niezbyt wysoka temperatura gwarantowały idealne warunki do rywalizacji na trasie w masywie Lubania jednego z najwyższych szczytów Gorców. W galerii fotoreportaż nadesłany przez B. Dula z zawodów!!!!
5. miejsce Mai Włoszczowskiej w dramatycznym wyścigu w La Bresse
(żródło: CCC Polkowice)

4. odsłona Pucharu Świata MTB we francuskiej miejscowości La Bresse miała zdecydowanie najdramatyczniejszy przebieg ze wszystkich tegorocznych edycji. Strasznie trudna trasa a także śliskie kamienie nie oszczędziły prawie żadnej zawodniczki, przynajmniej z czołówki. Powstaje więc pytanie, czy aby organizatorzy nie przesadzili z jej trudnością? W końcu zdrowie zawodniczek powinno być brane pod uwagę przede wszystkim…!
( 20 Maja 2012)
Anna Szafraniec bez złamania!

Dobre wieści nadeszły z bieruńskiej kliniki dr Krzysztofa Ficka „Galen” na temat stanu zdrowia Anny Szafraniec (CCC Polkowice), która ucierpiała podczas ostatniego Pucharu Świata MTB w Novem Mescie na Morave.
( 18 Maja 2012)
PŚ MTB: emocje i łzy w Novym Mescie Maja Włoszczowska 7-a

Francuzka Julie Bresset (BH-SR Suntour-Peisey Vallandry) wygrała wyścig elity kobiet podczas Pucharu Świata MTB w Novym Mescie na Morave. Drugie miejsce zajęła Irina Kalentiewa (Topeak Ergon Racing Team) a trzecie Katerina Nash (Luna). Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) była 7.
Majowy weekend K.S. Luboń.

Intensywnie upłynął długi majowy weekend zawodnikom K.S. „Luboń” Skomielna Biała. Już 3 maja pojawili się na trasie wyścigu MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Tegoroczna edycja tych zawodów miała szczególny charakter. Po raz pierwszy impreza została umieszczona w kalendarzu UCI jako wyścig kategorii 2. Była to również druga edycja tegorocznych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB. Na tak prestiżowych zawodach z dobrej strony pokazali się zawodnicy „Lubonia”  W galerii kilka fot z Żerkowa i Zielonej Góry nadesłane przez M. Karkulę!!!
( 15 Maja 2012)
50 Małopolski Wyścig Górski- Rutkowski najlepszy po górskim finiszu

Zawodnik CCC Polsat Polkowice  Marek Rutkiewicz  zwyciężył 3 etap i wygrał cały  50. Małopolski Wyścig Górski  Zawody zaliczane do klasyfikcji  BGŻ ProLigi zakończyły się górskim etapem na Podhalu a meta  była w okolicach Gliczarowa Górnego. W galerii fotoreportaż z dekoracji.!!!
( 12 Maja 2012)
A. Szafraniec: "W Czechach muszę wygrać :-)"

Anna Szafraniec (CCC Polkowice) zajęła 15. miejsce podczas 2. edycji Pucharu Świata MTB, który został rozegrany w Houffalize. To wyniki dużo lepszy niż podczas pierwszej edycji tych prestiżowych zawodów.
( 21 Kwietnia 2012)
Ostatni trening na olimpijskiej trasie MTB

Na olimpijskiej trasie MTB na Hadleigh Farm przeprowadzono ostatnie testy przed Igrzyskami Olimpijskimi Londyn 2012. Wszyscy kolarze, którzy mają w swoich planach start w Londynie, mieli możliwość, by poznać zmiany na olimpijskiej trasie.
( 19 Kwietnia 2012)
M.Włoszczowska: "3. miejsce to genialny rezultat"

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zajęła trzecie miejsce podczas 2. edycji tegorocznego Pucharu Świata MTB. Zawody odbyły się w bejgijskiej miejscowości Houffalize. W klasyfikacji generalnej po dwóch zawodach zawodniczka polkowickiego teamu zajmuje ex aequo 1. miejsce wraz z aktualną mistrzynią świata - Kanadyjką Catharine Pendrel.
( 16 Kwietnia 2012)
PŚ MTB w Houffalize: Maja 3., Ania 15.!

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zajęła 3. miejsce podczas 2. edycji PŚ MTB 2012 w Houffalize (Belgia). Wygrała aktualna mistrzyni świata Kanadyjka Catharine Pendrel przed Francuzką Julie Bresset. Świetnie zaprezentowała się także Anna Szafraniec, która była 15.
( 15 Kwietnia 2012)
Sezon MTB rozpoczęty.
(żródło: Marek Karkula)

Wyścigiem o Puchar Ślęży - w sobotę 31 marca - oficjalnie zainaugurowany został sezon MTB Polskiego Związku Kolarskiego. W gronie zawodników, którzy zawitali do podwrocławskiej Sobótki nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów „Lubonia” Skomielna Biała.  W galerii fotoreportaż nadesłany przez M. Karkulę
( 3 Kwietnia 2012)
CCC Polkowice wystartuje w Sobótce

W najbliższą niedzielę, 1 kwietnia, zostanie rozegrany XXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Ślężański Mnich" a równocześnie XIX Memoriał Romana Ręgorowicza, który uważany jest od lat za otwarcie sezonu w Polsce.
( 30 Marca 2012)
Wspaniałe zwycięstwo Mai Włoszczowskiej w RPA!

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) wygrała we wspaniałym stylu 1. edycję Pucharu Świata MTB, która została rozegrana w Republice Południowej Afryki w Pietermaritzburgu. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Emily Batty tracąc do polskiej wicemistrzyni świata 4 sekundy, a trzecia była jej rodaczka, aktualna mistrzyni świata Catharine Pendrel, która do Mai straciła już 23 sekundy.
( 17 Marca 2012)
Rusza Puchar Świata MTB 2012!

W najbliższą sobotę rusza tegoroczna edycja Pucharu Świata MTB. Cztery pierwsze edycje tej prestiżowej imprezy zostaną rozegrane jeszcze przed ogłoszeniem rankingu olimpijskiego, więc będzie to na pewno zażarta rywalizacja, bo każdy punkt jest tu na wagę złota.