START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
#K2SKICHALLENGE – Koniec wyprawy Andrzeja Bargiela na K2!
(żródło: M.Kiełpiński mat prasowe)

 Andrzej Bargiel wycofuje się spod K2. Po kilkunastu dniach oczekiwaniu na dobrą pogodę, w niedzielę wczesnym rankiem trzyosobowa ekipa w składzie Andrzej Bargiel, Kuba Poburka oraz Janusz Gołąb wyruszyła z bazy z zamiarem dotarcia do obozu III na wysokości 6900 m n.p.m. Niestety podczas wspinaczki okazało się, że warunki śniegowe są niestabilne, a zagrożenie lawinowe wysokie. W obliczu wzrastającego ryzyka, Andrzej wraz z ekipą przerwali atak i po kilku godzinach wrócili do bazy.   
( 1 Sierpnia 2017)
K2SKICHALLENGE – Andrzej Bargiel rezygnuje z ataku
(żródło: A. Bargiel FB)

 Andrzej Bargiel zrezygnował z ataku  na K2 .  Warunki- a zwłaszcza duże zagrożenie lawinowe nie pozwoliły na wejście na szczyt
( 30 Lipca 2017)
K2SKICHALLENGE –
(żródło: A. Bargiel FB)

 Po kilku dniach słabej pogody, mgły i opadów śniegu, dzisiaj w końcu wyszło słońce. Zrobiło się małe okno pogodowe, niestety z prognoz wynika, że potrwa tylko do wieczora. To zdecydowanie za mało, żeby myśleć o ataku. Nie pozostaje nam nic innego niż cierpliwie czekać na poprawę warunków. 
( 27 Lipca 2017)
GRUPA MŁODZIEŻOWA KADRY NARODOWEJ W NARCIARSTWIE WYSOKOGÓRSKIM ZOSTAŁA OKRADZIONA WE WŁOSZECH Z ROWERÓW!
(żródło: )

 W drodze powrotnej ze zgrupowania, podczas postoju w Mediolanie, z samochodu zostały skradziono zawodnikom trzy wysokiej klasy rowery szosowe. Chłopcy są zrozpaczeni. Ta informacja może pomóc w pozyskaniu sponsorów.
( 27 Lipca 2017)
#K2SKICHALLENGE – Andrzej Bargiel rusza na szczyt K2!
(żródło: M.Kiełpiński mat prasowe)

 Wyprawa Andrzej Bargiela nabiera rozmachu. 29-letni zakopiańczyk jest gotowy aby zmierzyć się ze swoim najbardziej ambitnym i najtrudniejszym wyzwaniem, drugim co do wysokości szczytem Ziemi – K2 (8611 m n.p.m.).  
( 25 Lipca 2017)
#K2SKICHALLENGE
(żródło: Fb Andrzej Bargiel)

 Wczorajsze wyjście w góry okazało się bardzo owocne. Razem z Jurkiem Natkańskim i Darkiem Załuskim wróciliśmy na polską drogą i po 16-godzinnej akcji udało nam się zaporęczować fragment dosyć trudnej technicznie grani. Jest to o tyle istotne, że właśnie tamtędy planuję już za kilka dni zjeżdzać...   Po kilku tygodniach przygotowań tutaj w Pakistanie czuję się naprawdę mocny. W najbliższych dniach będę atakował. OGIEŃ!!! 
( 21 Lipca 2017)
#K2SKICHALLENGE – K2 jednak drogąCesena
(żródło: M.Kiełpiński mat prasowe)

 Ostatni tydzień na K2 upłynął pod znakiem zmiany drogi wejścia na szczyt. Dotychczas Andrzej Bargiel wraz z członkami swojej wyprawy „K2 Ski Challenge” oraz Januszem Gołąbem wspinali się na drodze Kukuczki i Piotrowskiego, zwanej także drogą polską. Droga ta, prowadząca środkiem południowej ściany, pokonana w 1986 roku, nigdy nie została powtórzona. 
( 20 Lipca 2017)
K2SKICHALLENGE – Andrzej Bargiel wyrusza dokonać niemożliwego
(żródło: M.Kiełpiński mat prasowe)

 Andrzej Bargiel wyrusza już dziś na kolejną wyprawę. Tym razem sam przyznaje, że będzie ona najtrudniejsza z dotychczasowych. Bo cel jest najbardziej ambitny, niebezpieczny i najtrudniejszy. Jest nim drugi pod względem wysokości szczyt Ziemi – K2 (8611 m n.p.m.).
( 22 Czerwca 2017)
#K2SKICHALLENGE DOKONAĆ NIEMOŻLIWEGO
(żródło: M. Kiełpiński mat prasowe Autor zdjęć: Marcin Kin/Szymon Rzankowski)

 Fenomen. To najwłaściwsze określenie Andrzeja Bargiela. Uprawia narciarstwo wysokogórskie. Specjalizuje się w niezwykle szybkim zdobywaniu szczytów, z których zjeżdża na nartach. Poziom wyczynu sportowego stawia zakopiańczyka w gronie najznakomitszych pionierów gór wysokich. Przez lata stanowił trzon reprezentacji Polski w zawodach skitourowych najwyższej rangi. Ustanowił rekord podbiegu na Elbrus (dotychczasowy najlepszy wynik 3:55 godz. Poprawił o 34 minuty!).  
( 6 Czerwca 2017)
7 miejsce Anny Tybor w Trofeo Mezzalama
(żródło: )

Zakopianka  Anna Tybor razem z Paolą Pezzoli i Lucią Moraschinelli zajęła 7 miejsce w legendarnych zawodach skialpinistycznych Trofeo Mezzalama . Gratulacje  
( 26 Kwietnia 2017)
XX Memoriał ratowników im P. Malinowskiego w skialpinizmie.
(żródło: )

 Ponad 100 zawodniczek i zawodników wystartowało w sobotę  rywalizując w jubileuszowym 20 Memoriale Piotra Malinowskiego  w skialpinizmie.  Trasa ze względu na zagrożenie lawinowe zostało poprowadzona w rejonie Kasprowego Wierchu.   W galerii fotorelacja  
( 22 Kwietnia 2017)
V Dni Lawinowo-Skiturowe: nowe doświadczenia i mnóstwo słońca!
(żródło: M.Strojny fot J. Wierzejski i R Woodhouse)

 W weekend 1-2 kwietnia w Dolinie Pięciu Stawów odbyła się piąta edycja jedynego takiego wydarzenia w Tatrach: bezpłatnych szkoleń z turystyki zimowej, lawinowych, nawigacji, pierwszej pomocy i skiturowych. Poza podstawowym blokiem programu można było sprawdzić swoje umiejętności na wysokogórskim torze przeszkód, wycieczkach szkoleniowych z przewodnikami oraz przetestować sprzęt firm outdoorowych: od raków i czekanów po plecaki lawinowe, narty skiturowe, telemarkowe i splitboardy.    W galerii fotoreportaż
( 6 Kwietnia 2017)
Marcin Piętka wygrywa VIII Puchar KW Zakopane Budrem w narciarstwie wysokogórskim.
(żródło: )

 Marcin Piętka z KS Kandahar wygrał  sobotnie zawody w skialpinizmie - VIII Puchar KW Zakopane Budrem.  Najszybszą kobietą była Iwona Januszczyk z Alpinki Ski Trab . Wśród juniorów triumfował Franciszek Rząsa.
( 1 Kwietnia 2017)
Piękna trasa i trudne warunki - Memoriał Józefa Oppenheima
(żródło: M.Strojny TKN Tatra Team)

 W sobotę 18 marca w Dolinie Chochołowskiej rozegrano XVI Memoriał Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim. Na starcie stanęli czołowi zawodnicy nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji i z Czech. Trasa poprowadzona została zgodnie z planem  – pierwsze podejście przez Ornak, Starorobociański Wierch i Kończysty Wierch, skąd zawodnicy zjeżdżali na polanę Chochołowską i drugie podejście znaną skiturową trasą – Grześ – Rakoń i zjazd przez Wyżnią Chochołowską do Schroniska. Dla młodszych kategorii – kadetów i juniorów, a także dla amatorów, przygotowaliśmy krótszą trasę prowadzącą tylko  tylko przez Grzesia i Rakoń ze zjazdem Wyżnią Chochołowską na   wspólną metę na Polanie Chochołowskiej.
( 21 Marca 2017)
XVI Memoriał Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim.
(żródło: fot Z. Szwajnos)

 Słowacy zdominowali XVI Memoriał Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim,.  Zawody zostały przeprowadzone 18 marca w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych . Były one równocześnie finałem Pucharu Środkowej Europy w ski alpinizmie.  
( 18 Marca 2017)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018