START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin   UG Biały Dunajec


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  TZN Zakopane

     

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
IX. Międzynarodowe zawody w ski – alpinizmie im. Józefa Oppenheima w Dolinie Chochołowskiej
(żródło: )

 5 kwietnia po raz dziewiąty w rejonie doliny Chochołowskiej odbędą się zawody w ski alpinizmie noszące imię Józefa Oppenheima. Zawody są równocześnie finałem Pucharu Polski w tej dyscyplinie sportu. Organizatorami zawodów są: Klub Sportowy SNPTT1907 Zakopane, Klub Wysokogórski  Zakopane oraz TOPR i TPN
( 25 Marca 2008)
„Pół-wertikal” na XX Memoriale Jana Strzeleckiego
(żródło: tekst M. Głogoczowski. fot A. Konior)

Pomimo padajacego deszczu i huraganowego wiatru  szalejącego powyżej górnej granicy lasu przeprowadzono XX Memoriał im. Jana Strzeleckiego w ski alpinizmie. W rejonie Doliny Chochołowskiej wystartowało 27 dwuosobowych zespołów.
( 4 Marca 2008)
Mistrzostwa Swiata w ski-alpinizmie Sukcesy Polaków Julia Wajda 5 w wertikalu
(żródło: http://www.smwc2008.ch/)

 Po wtorkowym sukcesie Julia Wajda młoda skialpinistka z Zakopanego bardzo dobrze  wypadła w kolejnej konkurencji Mistrzostw Świata w Ski -alpinizmie rozgrywanych w szwajcarskiej Portes du Soleil . W zawodach wertikalowych w czwartek  Julia Wajda w klategorii kadetek zajęła piąte miejsce - wyprzedziły ją Leonie Ferran z Francji,Karolina Grhova z Czech, Emilie Favre z Francji i Jennifer Feichter z Szwajcarii   Kadet Piotr Grzegorzek zajął 15 miejsce, Andrzej Bargiel w kategorii juniorów wywalczył 8 pozycję a seniorka Klaudia Tasz 36
( 29 Lutego 2008)
Julia Wajda - brązową medalistką na Mistrzostwach Świata!
(żródło: tekst i fot W. Szatkowski)

  Julia Wajda zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w ski-alpinizmie, Jak podała strona oficjalna Polskiego Związku Alpinizmu, zakopianka Julia Wajda (KS „Kandahar”) wywalczyła  w miniony  wtorek brązowy medal w biegu indywidualnym na Mistrzostwach Świata w ski alpiniźmie rozgrywanych w Portes du Soleil w Szwajcarii.
( 28 Lutego 2008)
Alpin Sport Tour Race 9 II 2008
(żródło: )

9 lutego w rejonie Hali Gasienicowej i Kasprowego Wierchu odbyły się zawody  "Alpin Sport Tour Race. W zawodach będących równocześnie eliminacjami Pucharu  Środkowej Europy w ski-alpiniźmie wzięło udział ponad 100 zawodników z Polski Słowacji i Czech.   W galerii kilka fot z zawodów!!!!
( 10 Lutego 2008)
Puchar parków Narodowych w Narciarstwie Wysokogórskim Tatry 2008
(żródło: )

 2 lutego w rejonie Doliny Chochołowskiej odbyły się zawody  w ski alpiniźmie zaliczne do Pucharu Parków Narodowych. w Zawodach wzięło udział 36-ciu  pracowników Parków Narodowych : Tatrzańskiego, Gorczańskiego,Karkonoskiego, Pienińskiego  Gór Stołowych oraz słowackiego Tanap-u Trasa biegu została wytyczona z Polany Chochołowskiej na Grzesia następnie na Rakoń i  przez Doliny Wyżnią Chochołowską z powrotem  na Polanę Chochołowską
( 6 Lutego 2008)
Na nartach z Pico de Orizaba
(żródło: tekst fot Michał Kowalski)

Zakopiańczycy Michał Kowalski (KW Toruń) i Michał Owca są pierwszymi Polakami, którzy zjechali na nartach z Pico de Orizaba (5640 m n.p.m.), najwyższego wulkanu Ameryki Północnej.
( 9 Stycznia 2008)
Na nartach z Orizaby - Slajdy w Chochliku.
(żródło: fot i txt M. Kowalski)

15 grudnia o godz 20'00 w willi Chochlik przy ul Piaseckiego 11  w Zakopanem Michał Kowalski, Jacek Zięba i Michał Owca podzielą się swoimi wrażeniami  ze zjazdu z Gwiaździstej Góry. czyli Pico de Orizaba (5640 m. npm)    Opowieści zilustrowane będą pokazem slajdów.
( 12 Grudnia 2007)
Narciarstwo ekstremalne. „Groński” po raz trzeci
(żródło: )

Zakopiańczycy Michał Kowalski i Michał Ślusarczyk dokonali drugiego powtórzenia zjazdu Zachodem Grońskiego, uznawanego za jeden z najtrudniejszych zjazdów narciarskich w Tatrach . Zachód Grońskiego wyprowadza z Kotła pod Rysami na Małą Wołową Szczerbinę w grani Wołowego Grzbietu.
( 21 Maja 2007)
X Memoriał Piotra Malinowskiego w Ski- Alpinizmie
(żródło: )

   21 kwietnia w rejonie Hali Gąsienicowej rozegrany został jubileuszowy X Memoriał Piotra Malinowskiego. Zawody   były włączone w Puchar Tatr Wysokich , a przeprowadzono również  klasyfikację  Międzynarodowych Mistrzostw Polski  Ratowników Górskich. W galerii fotoreportaż z zawodów !!!! W kolejnej galerii kilka zdjęć z Karbu nadesłanych przez St. Michałczaka!!!!  W tej galerii fot z Małego Koziego Wierchu nadesłane przez Justynę Żyszkowską !!!!  fot z Małego Koziego  Michał Kowalski, fot  z Koziej Przełeczy Maciej Ziarko! Fot z startu i mety Piotr Sadowski w galerii tutaj !!!
( 21 Kwietnia 2007)
Puchar Parków Narodowych 2007 w narciarstwie wysokogórskim
(żródło: )

14 kwietnia w rejonie Kasprowego Wierchu i Hali Gąsienicowej odbyły się zawody w narciarstwie wysokogórskim  zaliczane do pucharu Parków Narodowych. W zmaganiach wzięło udział 60  pracowników  Polskich Parków Narodowych oraz słowackiego TANAP-u  a także sympatycy.  Poniżej podajemy wyniki:  
( 18 Kwietnia 2007)
X Memoriał im. Piotra Malinowskiego w Ski-Alpinizmie
(żródło: )

Już po raz X w rejonie Hali Gąsienicowej odbędą się zawodny w ski-alpiniźmie memoriał Piotra Malinowskiego . Był on jednym z najaktywniejszych uczestników zawodów w ski-alpinizmie, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Wykonał wiele interesujących zjazdów wysokogórskich, min. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu.
( 17 Kwietnia 2007)
VIII Puchar SNPTT Im J. Oppenheima
(żródło: )

Przy wspaniałej słonecznej pogodzie w malowniczym otoczeniu Doliny Chochołowskiej rozegrany został VIII Puchar SNPTT im J. Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim. Pomimo iż były one zarazem finałem Pucharu Polski w tej dyscyplinie na starcie stanęło niespełna 50 pan i panów w kategoriach wiekowych: Senior, Nestor, Junior, Kadet, Młodzik oraz Amator Open. Powodem tak małej frekwencji były równocześnie rozgrywane w tym samym dniu zawody Parków Narodowych oraz Puchar Wysokich Tatr na Słowacji. W zawodach wzięli udział narciarze od lat startujący w tej sympatycznej imprezie. Warto podkreślić iż tegoroczne zawody były włączone w obchody 100 lecia klubu SNPTT 1907, najstarszego narciarskiego klubu w Polsce. W galerii fotoreportaż z zawodów. ( dołączone są jeszcze zdjęcia M. Bielawskiego )
( 14 Kwietnia 2007)
XIX Memoriał Jana Strzeleckiego w Tatrach Wysokich
(żródło: )

31 marca udało się przeprowadzić, przeniesiony z 3 marca br z powodu braku odpowiedniej pogody, 19 już edycję Memoriału Jana Strzeleckiego w Narciarstwie Wysokogórskim. Pogoda tym razem była wspaniała i na starcie stawiła się rekordowa liczba 29 dwu-osobowych zespołów. W roku obecnym zawodnicy wychodzili wcześnie rano ze schroniska w Roztoce, by po przedostaniu się, częściowo po odśnieżonym asfalcie szosy, do Morskiego Oka, wystartować stamtąd „zbiorowo” do podbiegu na czas, który kończył się na przełęczy Szpiglasowej (2114 m npm).   Pełne wyniki zawodów do pobrania tutaj w formacie doc
( 3 Kwietnia 2007)
Puchar Prezesa AKPT w narciarstwie wysokogórskim
(żródło: )

  Tegoroczne tradycyjne zawody o"Puchar Prezesa AKPT" w  narciarstwie wysokogórskim odbędą się w 31 marca 2007.   Trasa  będzie wytyczona w zależności od warunków śniegowych w rejonie Równi Waksmundzkiej i Polany Rusinowej . Bazą zawodów będzie schronisko w Roztoce. Organizatorem jest Akademickie Koło Przewodników Tatrzańskich.
( 26 Marca 2007)
Archiwum
Pierwszy «« (165-179)(180-194)(195-209)(210-224)(225-227) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
  

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2017