START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  TZN Zakopane     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
Zawody KW Zakopane w skialpinizmie.
(żródło: )

W sobotę na trasie Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Kasprowy Wierch - Hala Goryczkowa - Kużnice - Kalatówki odbyły się zawody zakopiańskiego Klubu Wysokogórskiego w skialpinizmie. Zawody wygrali w  kategorii sportowej Paulina Figura i  Przemysław Sobczyk,  a w kategorii amatorskiej  Kinga Ostrowska i Piotr Fudalej. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 24 Lutego 2009)
Sukcesy Polek w Mistrzostwach Europy w skialpinizmie.
(żródło: )

 Zakopianki Anna Figura  i Julia Wajda  zdobyły srebrny i złoty medal w  rozgrywanych we włoskim Alpago Mistrzostwach Europy w skialpinizmie Nasze narciarki startowały w kategorii junior. Dzięki dwóm medalom  Polska ekipa została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu.
( 23 Lutego 2009)
Alpin Sport Ski Tour Race
(żródło: )

Ponad 160 ski tourowców z Polski Słowacji  i Czech wystartowało w sobotnim II wyścigu Alpin Sport Ski Tour Race.  Zawody zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Europy Środkowej.  W  sportowej kategorii Seniorów zwyciezył Słowak Peter Svatojansky a seniorkach triumfowała Klaudia Tasz z Zakopanego.  W galerii fotoreportaż  z zawodów !!!! W tej galerii fotoreportaż Miłosza Gomółki ze startu i dekoracji!!!!
( 14 Lutego 2009)
XI Memoriał im Piotra Malinowskiego w Ski Alpinizmie
(żródło: )

 187 skialpinistów na trasach dla amatorów i profesjonalistów zmagało się podczas tradycyjnego memoriału Piotra Malinowskiego rozegrane w rejonie Hali Gąsienicowej..  Najszybciej trasę dla profesjonalistów wiodącą  przez  pięć przełeczy (Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat Kozią ) pokonał Peter Swetojansky, drugi rezultat uzyskał Milan Madaj a trzeci był Andrzej Bargiel.  W galerii fotoreportaż z Skrajnej Turni, Świnickiej przełęczy, Karbu i mety.!!!
( 26 Kwietnia 2008)
XI Memoriał Piotra Malinowskiego
(żródło: Michał Kowalski)

26 kwietnia zawodnicy wyruszą na trasę XI Memoriału Piotra Malinowskiego – największych i najtrudniejszych w Polsce zawodów w narciarstwie wysokogórskim, które odbędą się jak co roku w rejonie Doliny Gąsienicowej. Imprezę organizuje Tatrzański Klub Narciarski Tatra Team przy wsparciu TOPR. Sponsorem głównym jest Alpin Sport Zakopane.
( 12 Kwietnia 2008)
IX zawody w ski-alpinizmie im J. Oppenheima:
(żródło: )

 5 kwietnia w rejonie Dol Chochołowskiej odbyły się IX zawody w ski-alpinizmie o puchar SNPTT 1907 . Zawody były równocześnie  finałem Pucharu Polski w tej dyscyplinie.
( 6 Kwietnia 2008)
Puchar Prezesa AKPT w ski-alpinizmie 2008
(żródło: www.akpt.pl)

Kolejne (już VI po reaktywacji w nowej formule) zawody skiturowe o "Puchar Prezesa" odbyły się  29 marca 2008 r. w Dolinie Kościeliskiej 
( 4 Kwietnia 2008)
Puchar Prezesa AKPT w ski-alpinizmie 29-30.03.2008
(żródło: )

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami tradycyjne zawody narciarskie o Puchar Prezesa AKPT odbędą się w dniach 29-30 marca 2008 w dolinie Kościeliskiej.
( 26 Marca 2008)
IX. Międzynarodowe zawody w ski – alpinizmie im. Józefa Oppenheima w Dolinie Chochołowskiej
(żródło: )

 5 kwietnia po raz dziewiąty w rejonie doliny Chochołowskiej odbędą się zawody w ski alpinizmie noszące imię Józefa Oppenheima. Zawody są równocześnie finałem Pucharu Polski w tej dyscyplinie sportu. Organizatorami zawodów są: Klub Sportowy SNPTT1907 Zakopane, Klub Wysokogórski  Zakopane oraz TOPR i TPN
( 25 Marca 2008)
„Pół-wertikal” na XX Memoriale Jana Strzeleckiego
(żródło: tekst M. Głogoczowski. fot A. Konior)

Pomimo padajacego deszczu i huraganowego wiatru  szalejącego powyżej górnej granicy lasu przeprowadzono XX Memoriał im. Jana Strzeleckiego w ski alpinizmie. W rejonie Doliny Chochołowskiej wystartowało 27 dwuosobowych zespołów.
( 4 Marca 2008)
Mistrzostwa Swiata w ski-alpinizmie Sukcesy Polaków Julia Wajda 5 w wertikalu
(żródło: http://www.smwc2008.ch/)

 Po wtorkowym sukcesie Julia Wajda młoda skialpinistka z Zakopanego bardzo dobrze  wypadła w kolejnej konkurencji Mistrzostw Świata w Ski -alpinizmie rozgrywanych w szwajcarskiej Portes du Soleil . W zawodach wertikalowych w czwartek  Julia Wajda w klategorii kadetek zajęła piąte miejsce - wyprzedziły ją Leonie Ferran z Francji,Karolina Grhova z Czech, Emilie Favre z Francji i Jennifer Feichter z Szwajcarii   Kadet Piotr Grzegorzek zajął 15 miejsce, Andrzej Bargiel w kategorii juniorów wywalczył 8 pozycję a seniorka Klaudia Tasz 36
( 29 Lutego 2008)
Julia Wajda - brązową medalistką na Mistrzostwach Świata!
(żródło: tekst i fot W. Szatkowski)

  Julia Wajda zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w ski-alpinizmie, Jak podała strona oficjalna Polskiego Związku Alpinizmu, zakopianka Julia Wajda (KS „Kandahar”) wywalczyła  w miniony  wtorek brązowy medal w biegu indywidualnym na Mistrzostwach Świata w ski alpiniźmie rozgrywanych w Portes du Soleil w Szwajcarii.
( 28 Lutego 2008)
Alpin Sport Tour Race 9 II 2008
(żródło: )

9 lutego w rejonie Hali Gasienicowej i Kasprowego Wierchu odbyły się zawody  "Alpin Sport Tour Race. W zawodach będących równocześnie eliminacjami Pucharu  Środkowej Europy w ski-alpiniźmie wzięło udział ponad 100 zawodników z Polski Słowacji i Czech.   W galerii kilka fot z zawodów!!!!
( 10 Lutego 2008)
Puchar parków Narodowych w Narciarstwie Wysokogórskim Tatry 2008
(żródło: )

 2 lutego w rejonie Doliny Chochołowskiej odbyły się zawody  w ski alpiniźmie zaliczne do Pucharu Parków Narodowych. w Zawodach wzięło udział 36-ciu  pracowników Parków Narodowych : Tatrzańskiego, Gorczańskiego,Karkonoskiego, Pienińskiego  Gór Stołowych oraz słowackiego Tanap-u Trasa biegu została wytyczona z Polany Chochołowskiej na Grzesia następnie na Rakoń i  przez Doliny Wyżnią Chochołowską z powrotem  na Polanę Chochołowską
( 6 Lutego 2008)
Na nartach z Pico de Orizaba
(żródło: tekst fot Michał Kowalski)

Zakopiańczycy Michał Kowalski (KW Toruń) i Michał Owca są pierwszymi Polakami, którzy zjechali na nartach z Pico de Orizaba (5640 m n.p.m.), najwyższego wulkanu Ameryki Północnej.
( 9 Stycznia 2008)
Archiwum
Pierwszy «« (165-179)(180-194)(195-209)(210-224)(225-235) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018