START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
K2SKICHALLENGE – Andrzej Bargiel wyrusza dokonać niemożliwego
(żródło: M.Kiełpiński mat prasowe)

 Andrzej Bargiel wyrusza już dziś na kolejną wyprawę. Tym razem sam przyznaje, że będzie ona najtrudniejsza z dotychczasowych. Bo cel jest najbardziej ambitny, niebezpieczny i najtrudniejszy. Jest nim drugi pod względem wysokości szczyt Ziemi – K2 (8611 m n.p.m.).
( 22 Czerwca 2017)
#K2SKICHALLENGE DOKONAĆ NIEMOŻLIWEGO
(żródło: M. Kiełpiński mat prasowe Autor zdjęć: Marcin Kin/Szymon Rzankowski)

 Fenomen. To najwłaściwsze określenie Andrzeja Bargiela. Uprawia narciarstwo wysokogórskie. Specjalizuje się w niezwykle szybkim zdobywaniu szczytów, z których zjeżdża na nartach. Poziom wyczynu sportowego stawia zakopiańczyka w gronie najznakomitszych pionierów gór wysokich. Przez lata stanowił trzon reprezentacji Polski w zawodach skitourowych najwyższej rangi. Ustanowił rekord podbiegu na Elbrus (dotychczasowy najlepszy wynik 3:55 godz. Poprawił o 34 minuty!).  
( 6 Czerwca 2017)
7 miejsce Anny Tybor w Trofeo Mezzalama
(żródło: )

Zakopianka  Anna Tybor razem z Paolą Pezzoli i Lucią Moraschinelli zajęła 7 miejsce w legendarnych zawodach skialpinistycznych Trofeo Mezzalama . Gratulacje  
( 26 Kwietnia 2017)
XX Memoriał ratowników im P. Malinowskiego w skialpinizmie.
(żródło: )

 Ponad 100 zawodniczek i zawodników wystartowało w sobotę  rywalizując w jubileuszowym 20 Memoriale Piotra Malinowskiego  w skialpinizmie.  Trasa ze względu na zagrożenie lawinowe zostało poprowadzona w rejonie Kasprowego Wierchu.   W galerii fotorelacja  
( 22 Kwietnia 2017)
V Dni Lawinowo-Skiturowe: nowe doświadczenia i mnóstwo słońca!
(żródło: M.Strojny fot J. Wierzejski i R Woodhouse)

 W weekend 1-2 kwietnia w Dolinie Pięciu Stawów odbyła się piąta edycja jedynego takiego wydarzenia w Tatrach: bezpłatnych szkoleń z turystyki zimowej, lawinowych, nawigacji, pierwszej pomocy i skiturowych. Poza podstawowym blokiem programu można było sprawdzić swoje umiejętności na wysokogórskim torze przeszkód, wycieczkach szkoleniowych z przewodnikami oraz przetestować sprzęt firm outdoorowych: od raków i czekanów po plecaki lawinowe, narty skiturowe, telemarkowe i splitboardy.    W galerii fotoreportaż
( 6 Kwietnia 2017)
Marcin Piętka wygrywa VIII Puchar KW Zakopane Budrem w narciarstwie wysokogórskim.
(żródło: )

 Marcin Piętka z KS Kandahar wygrał  sobotnie zawody w skialpinizmie - VIII Puchar KW Zakopane Budrem.  Najszybszą kobietą była Iwona Januszczyk z Alpinki Ski Trab . Wśród juniorów triumfował Franciszek Rząsa.
( 1 Kwietnia 2017)
Piękna trasa i trudne warunki - Memoriał Józefa Oppenheima
(żródło: M.Strojny TKN Tatra Team)

 W sobotę 18 marca w Dolinie Chochołowskiej rozegrano XVI Memoriał Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim. Na starcie stanęli czołowi zawodnicy nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji i z Czech. Trasa poprowadzona została zgodnie z planem  – pierwsze podejście przez Ornak, Starorobociański Wierch i Kończysty Wierch, skąd zawodnicy zjeżdżali na polanę Chochołowską i drugie podejście znaną skiturową trasą – Grześ – Rakoń i zjazd przez Wyżnią Chochołowską do Schroniska. Dla młodszych kategorii – kadetów i juniorów, a także dla amatorów, przygotowaliśmy krótszą trasę prowadzącą tylko  tylko przez Grzesia i Rakoń ze zjazdem Wyżnią Chochołowską na   wspólną metę na Polanie Chochołowskiej.
( 21 Marca 2017)
XVI Memoriał Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim.
(żródło: fot Z. Szwajnos)

 Słowacy zdominowali XVI Memoriał Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim,.  Zawody zostały przeprowadzone 18 marca w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych . Były one równocześnie finałem Pucharu Środkowej Europy w ski alpinizmie.  
( 18 Marca 2017)
Pierra Menta 2017 6 miejsce Franciszka Rząsy w juniorach.
(żródło: fot M Rząsa)

  W tegorocznej Pierra Mencie zakopiańczyk Franciszek Rząsa startujacy z Titouanem Hulge z Francji zajęli wysokie 6 miejsce w kategorii Juniorów na 43 zespoły. W kadetach Jan Elantkowski i Kacper Sawicki zajęli 8 lokatę
( 17 Marca 2017)
29 Memoriał Jana Strzeleckiego
(żródło: )

  28 dwuosobowych zespołów wystartowało w tegorocznej 29 edycji Memoriału Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim zorganizowanym przez  sekcję narciarstwa wysokogórskiego KW Kraków. Rywalizacja  w tym roku odbywała się w rejonie dol Bystrej - Hali Kondratowej.  
( 12 Marca 2017)
XII Polar Sport- Memoriał Basi German
(żródło: Fb Polarsport)

 39 kobiet i 125 meżczyzn wystartowało w XII Polar Sport memoriale Basi German rozegranym na Mosornym Groniu w Zawoi  Zawodnicy mieli do pokonania 12 km trasę. a najszybsi byli Iwona Januszyk z Ośwęcimia i  Mariusz Juszczak z Jastrzębia Zdroju.    Drugie meijsca zajeli Magda Kozielska z Szaflar i Tomasz Brzeski z Zakopanego Trzecie lokaty wywalczyli Natalia Tomasiak z Krynicy i Mariusz Wargocki z Zakopanego
( 4 Marca 2017)
17 Puchar Pilska i Mistrzostwa Polski w skialpinizmie
(żródło: KS Kandahar)

  Anna Figura i Anna Tybor oraz Andrzej Bargiel i Tomasz Brzeski zdobyli  Mistrzostwo Polski  podczas  17 Pucharu Pilska , jaki został rozegrany 18 lutego w rejonie Hali Miziowej i Korbielowa.
( 22 Lutego 2017)
Wycieczki edukacyjne "Lawinowe ABC" - terminy na luty
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy zaprasza szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego do uczestnictwa w bezpłatnych wycieczkach edukacyjnych „Lawinowe ABC”, pod opieką przewodnika tatrzańskiego – pracownika TPN. Ogłaszamy nowe terminy na luty.  Terminy na luty: po zakończeniu ferii zimowych do końca lutego codziennie od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu.
( 24 Stycznia 2017)
Nowy sezon, nowe przygody
(żródło: M.Strojny)

 Latem 2014 roku w Zakopanem powstała idea, by sport jakim jest narciarstwo wysokogórskie, uprawiać razem z dziećmi i młodzieżą. Zawiązała się Grupa Młodzieżowa PZA, w której skład weszły dzieci z całej Polski w wieku od 8 do 19 lat. Dzięki pomocy Polskiego Związku Alpinizmu oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nad dziećmi opiekę objęli instruktorzy i ratownicy, którzy zimą 2015 roku ruszyli z młodzieżą na pierwsze wycieczki.    W galerii fotoreportaż 
( 23 Stycznia 2017)
Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach 03 – 05.02.
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy oraz partnerzy TOPR, PZU, Pieps, Mammut, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zapraszają w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 03 – 05.02. na Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, wycieczka z wykorzystaniem strategii Avaluator, testy sprzętów, prelekcje i filmy. Wstęp wolny. 
( 13 Stycznia 2017)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020