Bardzo dobry występ naszych snowboardzistów w Pucharze Europy.
(żródło: A.Karczewska PZN)

Bardzo dobry wynik osiągnęli  w szwajcarskim Lenzerheide w zawodach Pucharu Europy w slalomie równoległym nasi snowboardziści z Kadry Alpejskiej. Karolina Sztokfisz zajęła 11 pozycję, Michał Nowaczyk ukończył rywalizację na 15.miejscu, natomiast Tomasz Kowalczyk uplasował się trzy lokaty za nim.
( 21 Lutego 2015)
Zając i Jodko Mistrzami Polski w Snowboardcrossie
(żródło: A. Kosman PZN)

Joanna Zając oraz Maciej Jodko (oboje z klubu KS Ski Test Kraków) zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w snowboardcrossie, które odbyły się w środę, 11 lutego na Szafranówce w Szczawnicy.
( 12 Lutego 2015)
Piotr Janosz zdominował OSCYPA!
(żródło: P. Gatys Oscyp Contest)

Siódma edycja największej w Polsce rywalizacji snowboardowej 31 stycznia wyłoniła swojego zwycięzcę. Spośród czołowych zawodników biorących udział w OSCYP Snowboard Contest najlepszy był reprezentant Katowic, Piotr Janosz. Wśród snowboardzistek triumfowała Basia Sekudewicz, a najlepszym trikiem popisał się Adam Myszkowski. W niedzielę, drugiego dnia imprezy, czekają kolejne atrakcje związane z kulturą śnieżnej deski.
( 1 Lutego 2015)
Aleksandra Król w czołowej „30” na Mistrzostwach Świata

Aleksandra Król po raz kolejny na Mistrzostwach Świata w snowboardzie, które odbywają się w austriackim Kreischbergu, wywalczyła miejsce w czołowej „30”. Polka zajęła dzisiaj 26. pozycję w slalomie gigancie równoległym. Mistrzynią w tej konkurencji została Austriaczka - Claudia Riegler.
( 23 Stycznia 2015)
Mistrzostwa Świata w snowboardzie z udziałem polskich zawodników

Dzisiaj w Austriackim Kreischbergu w ramach Mistrzostw Świata rozegrane zostały snowboardowe PSL  w których wystartowali nasi reprezentanci.
( 22 Stycznia 2015)
Snowboardowy Puchar Polski na Długiej Polanie.

81 snowboardzistek oraz snowboardzistów rywalizowało 10 stycznia w gigancie i slalomie rozegranym na Długiej Polanie w Nowym Targu w ramach Pucharu Polski.   Najlepiej spisali sie zawodnicy F2 Dawidek Team oraz AZS Zakopane zajmując  czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.   Pełne wyniki tutaj w formacie pdf
( 12 Stycznia 2015)
Snowboardowy PŚ: Dwie Polki punktują w Bad Gastein!

Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz wywalczyły kolejne punkty w zawodach Pucharu Świata w snowboardzie. W slalomie równoległym w Bad Gastein najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Król, która zajęła 23. pozycję, natomiast druga z Polek uplasowała się na 27. miejscu. Zwyciężyła Czeszka - Estera Ledecka.
( 9 Stycznia 2015)
Dachstein West Polki w czołówce drugiego PSL

W drugim  snowboardowym slalomie równioległym rozgrywanym w Austraickim Dachstein West Karolina Sztokfisz  zajęła  czwartą lokatę , Weronika Biela była 6. Hanna Gasienica Mikołajczyk uplasowała się na 21 miejscu, Katarzyna Bachulska była 35 a Aleksandra Michalik 38, Ola Król została zdyskwalifikowana. Zawody wygrała Ester Ledecka.
( 6 Stycznia 2015)
Polskie snowboardzistki w czołówce zawodów FIS w Dachstein.
(żródło: FIS)

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze snowboardzistki w slalomie równoległym rozgrywanym w Dachstain West. Aleksandra Król zajęła 3 miejsce , Weronika Biela była 5, Karolina Sztokfisz 11. Hanna Gąsienica Mikołajczyk uplasowała się na 29 miejscu a tuż za nią była Aleksandra Michalik.  Panowie nieco słabiej: Michał Nowaczyk był 18, Andrzej Gąsienica Daniel 23,Tomasz Kowalczyk 24, Oskar Kwiatkowski zajął 36 lokatę. Przejazdu nie ukończył Oskar Bom. Jutro  rozegrane zostaną drugie zawody w slalomie równoległym.
( 5 Stycznia 2015)
28 miejsce Karoliny Sztokfisz w PSL w PŚ Montafon

Karolina Sztokfisz zajęła 28 miejsce w snowaboardowym slalomie rownoległym PSL podczas  czwartkowych zawodów Pucharu Świata w austriackim Montafon. Weronika Biela była  33, a Aleksandra Król 38.  W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej notowana jest Weronika Biela, która z 48 pkt zajmuje 39 lokatę Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz z 40 pkt znajdują się na 42 i 43 pozycji
( 18 Grudnia 2014)
PŚ w snowboardzie: Aleksandra Król 28. w Carezza

We wtorek, 16 grudnia, Kadra Alpejska w snowboardzie zainaugurowała sezon zimowy w zawodach Pucharu Świata. We włoskim Carezza wystartowało czterech naszych reprezentantów, a najlepiej z nich zaprezentowała się Aleksandra Król, która w slalomie gigancie zajęła 28. miejsce. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Austriaczka – Marion Kreiner, natomiast wśród mężczyzn triumfował Włoch – Roland Fischnaller.
( 17 Grudnia 2014)
Zuzanna Witych siódma w Pucharze Europy

W ten weekend w austriackim Stubaier Glacier rozegrany został Puchar Europy w narciarstwie dowolnym w slopestyle’u. Wśród pań miejsce w czołowej „10” wywalczyła Zuzanna Witych, która z sumą 53.25 punktu wywalczyła siódmą pozycję, natomiast w rywalizacji mężczyzn reprezentant Polski – Bartłomiej Sibiga zajął 28. lokatę. W sobotę triumfowali reprezentanci Szwajcarii Giulia Tanno oraz Fabiano Boesch.
( 1 Grudnia 2014)
Snowboardowy Puchar Europy Tomasz Wolak 6

Zakopiańczyk Tomasz Wolak zajął szóste miejsce w  snowboardowej konkurencji slopstyle w Pucharze Europy rozegranym  w piatek w holenderskim Landgraaf. Piotr Janosz był 8 a Jakub Wolak uplasował się na 21 pozycji . Piotr Tokarczyk był 29.  W niedzielę zostanie rozegrana kolejna edycja PE.
( 28 Listopada 2014)
Film "Just Ride" z udziałem Wolak Bros.
(żródło: M. Mróz Extrem Series)

W grudniu 2013 roku zrobiło się głośno na wieść o premierze w Multikinach nowego filmu o sportach ekstremalnych „Just Ride”. Projekt filmowy był zwieńczeniem cyklu imprez ekstremalnych Sony Extreme Series, który w 2013 był robiony po raz trzeci. Organizatorzy cyklu zawsze kończą sezon imprez stworzeniem video, które podobnie jak zawody łączy różne sporty ekstremalne
( 8 Kwietnia 2014)
Słoneczny snowboard
(żródło: Mat prasowe AZS)

W dniach 20-23 marca w Białce Tatrzańskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie organizowane przez Klub Uczelniany AZS UŚ Katowice.  Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności  w trudnych warunkach pogodowych, jednak atmosfera oraz dobre humory dopisywały przez cały czas trwania zawodów.