(żródło: AST Poland)

Ten tydzień był dla teamu AST Poland niezwykle owocny. Zaledwie w ciągu 7 dni spotkało nas wiele miłych niespodzianek.
( 30 Października 2013)
„Relacja Weroniki Bieli z pierwszego snowboardowego obozu na śniegu”

Ostatni dzień lata za nami więc jak logika nakazuje zaczyna się zima, a przynajmniej dla snowboardzistów. Dnia 20 września, aż 3 tygodnie wcześniej niż w zeszłym roku, ruszyły wyciągi na lodowcu Stubaier, Austria. Jako zawodnicy Klubu AZS Zakopane oraz Alpine Snowboard Team w składzie Weronika Biela, Natalia Ficek, Tomasz Kowalczyk i Andrzej Gąsienica-Daniel już 22 byliśmy na miejscu, żeby rozpocząć sezon przy pięknej pogodzie, puściutkich stokach i świetnych warunkach.
( 7 Października 2013)
Kaspro Splitfest zakończony!
(żródło: M. Mróz Extrem Series)

Dzisiaj od godziny 9 do 13 miłośnicy snowboardów tourowych i kamer do zadań ekstremalnych oblegali Kasprowy Wierch gdzie odbywał się pierwszy w Polsce festiwal splitboardów.
( 13 Kwietnia 2013)
AMP w snowboardzie- mistrzowskie tytuły Weroniki Bieli i Tomasza Kowalczyka.

Weronika Biela UJ Kraków AZS Zakopane oraz Tomasz Kowalczyk AWF Kraków AZS Zakopane zdobyli tytuły Akademickich Mistrzów Polski w snowboardzie. Zawody zorganizowane przez AZS  Uniwersytet Śląski Katowice rozegrane zostały  na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej.
( 20 Marca 2013)
Mistrzostwa Polski w PSL

Mistrzostwa Polski w    snowboardowym slalomie równoległym zdominowali zawodnicy zakopiańskiego AZS.  Tytuły mistrza Polski zdobyli Karolina Sztokfisz i Michał Nowaczyk .    W galerii fotoreportaż z zawodów nadesłany przez M. Sitarza- dziękujemy!!!
( 6 Marca 2013)
Karolina Sztokfisz i Oskar Bom Mistrzami Polski w snowboardowym PGS

36 pań i panów wystartowało w równoległym slalomie gigancie podczas snowboardowych Mistrzostw Polski, jakie rozegrane zostały dzisiaj na stoku w Jurgowie. Po mistrzowskie tytuły sięgnęli Karolina Sztokfisz  AZS Zakopane oraz Oskar Bom F 2 Dawidek team
( 5 Marca 2013)
PINK JAM Dziewczyny zarządzą na stoku!
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

Drugiego marca duże skocznie i przeszkody w snowparku na Gubałówce z wdziękiem przejmą we władanie snowboardzistki i narciarki. Kasia Rusin, jedna z najlepszych polskich specjalistek od freestyle’u, zaprasza na drugą edycję Pink Jam.
( 27 Lutego 2013)
7 medali uczniów SMS Zakopane w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Bardzo udanie zaprezentowali się snowboardziści Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem podczas XIX Olimpiady Młodzieży - Podkarpackie 2013. Pierwszego dnia OOM rozegrano slalom gigant równoległy. Na bardzo twardej i wymagającej trasie zawodów rywalizowali najlepsi polscy juniorzy
( 25 Lutego 2013)
Snowboardowy PS Życiowy sukces nowotarżanki w PSL

Nowotarżanka Aleksandra Król zajęła drugiej miejsce Pucharze Świata w Moskwie w olimpijskiej konkurencji, PSL - slalomie równoległym. Zawody obyły się w centrum samego miasta na specjalnie skonstruowanej rampie, na której zestawiono tor slalomowy. Zawody w Moskwie były zwieńczeniem sezonu pucharowego w slalomie i jako jedne z najbardziej prestiżowych zawodów cyklu, ściągnęły do stolicy Rosji nie tylko najlepszych zawodników lecz także liczną i żywiołową publiczność.
( 24 Lutego 2013)
Snowboardowy PE w Szwajcarii.

W dniach 16-17.02 zawodnicy KS AZS Zakopane rywalizowali w kolejnej edycji Pucharu Europy FIS. Tym razem zawody rozegrano w szwajcarskim ośrodku Lenzerheide-Parpan. Pierwszego dnia w pojedynku ćwierćfinałowym kobiet Weronika Biela przegrała zaledwie o 0,04 s z późniejszą triumfatorką zawodów Ladina Jenny i ukończyła zawody na 6 miejscu. W niedzielę Weronika zwyciężyła w kwalifikacjach z przewagą ponad 1 sekundy nad Stefanie Mueller, zawodniczką osiągającą znaczące sukcesy w Pucharze Świata FIS. Niestety w pierwszym pojedynku z Austriaczką Bernadette Ernst Weronika popełniła błąd i pomimo wygranej w rewanżu, nie awansowała do półfinału. Natalia Ficek zajęła 12 miejsce.
( 18 Lutego 2013)
SNOWBOARD: 4 miejsca na podium zawodników SMS Zakopane w Pucharze Polski SBX

Świetnie zaprezentowali się snowboardziści SMS Zakopane w Pucharze  Polski w snowboardcrossie (SBX). 09 lutego w Krynicy Zdroju odbył się  trening na torze crossowym, a dzień później zawodnicy rywalizowali w tej  bardzo widowiskowej konkurencji.
( 11 Lutego 2013)
Zakopiańczycy w snowboardowym Pucharze Polski w slopstylu
(żródło: Iwona Kotuła Ski Test Kraków)

Podsumowanie startów młodych zakopiańskich snowboardzistów w zawodach cyklu Pucharu Polski 2013 w Snowboardzie oraz zawodach Open 2013  W minione dwa weekendy snowpark na Gubałówce był miejscem rywalizacji młodych snowboardzistów w konkurencjach freestylowych. Bardzo udany start mieli  zawodnicy z Zakopanego.
( 7 Lutego 2013)
II edycja Pucharu Polski w Snowboardzie 2013.
(żródło: P. Dawidek)

W poniedziałek 4.02  na stoku Długiej Polany w Nowym Targu odbyła się II edycja Pucharu Polski w snowboardzie.  Zawody przeprowadzono w slalomie gigancie oraz slalomie.  28.medali zdobyli zawodnicy F2 Dawidek Team.pl, którzy zdominowali pucharowe zmagania.  Stawali oni  na podium we wszystkich kategoriach wiekowych.
( 6 Lutego 2013)
II edycja snowboardowego Pucharu Polski w freestylu.
(żródło: I. Kotuła)

W terminie 2-3 luty na Gubałówce odbyła się II edycja Pucharu Polski 2013 w Snowboardzie, rozegrana jako Snowboardowy Puchar Małopolski 2013 w konkurencjach freestylowych.  Zawody dofinansowane zostały bowiem ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
( 4 Lutego 2013)
Dytkowski najlepszy na Kornerze Kuba Wolak trzeci!

Piąta edycja rywalizacji OSCYP Snowboard Contest została rozstrzygnięta! 2 lutego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej spotkali się czołowi reprezentanci polskiego freestylu, aby wykonać kilkunastometrowe skoki na specjalnie stworzonym Kornerze. Decyzją składu sędziowskiego zwycięzcą został Kuba Dytkowski, który dalekimi lotami i niepowtarzalnym stylem pokonał wszechstronnego Michała Ligockiego. Podium zamknął najmłodszy z zakopiańskiej rodziny snowboardowej, Jakub Wolak.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!  Wkrótce na naszej stronie wywiady z Tomkiem Wolakiem i Michałem Ligockim.