Marcinów Mistrzem Polski w trialu. Dominacja nowotarżan w klasyfikacji drużynowej.

W miniony weekend w Szklarskiej Porębie rozegrane zostały  dwie ostatnie eliminacje tegorocznych  Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski w trialu . Mistrzowski tytuł wywalczył  zawodnik AMK Gorce Nowy Targ Gabriel Marcinów,  Nowotarski klub również w klasyfikacji generalnej zgromadził największą ilość pkt.
( 15 Października 2012)
Zwycięstwo na wysokościach – Błażusiak wygrywa piątą rundę Mistrzostw Ameryki

“Kilka rund wstecz niektórzy mogli mieć wrażenie ,że różnica między Błażusiakiem a resztą stawki uległa zmniejszeniu, ale Błażusiak zmiażdżył konkurencję podczas rundy mistrzostw USA w Denver, Colorado” – to słowa ,które napisał jeden z amerykańskich dziennikarzy sportowych zaraz po piątej rundzie Mistrzostw Ameryki 2012, która odbyła się w Denver, Colorado 7 października w nocy polskiego czasu. Polak zaliczył rewelacyjny start w niezmiernie trudnych warunkach (Denver położone jest wysoko w górach, milę nad poziomem morza – amerykanie nazywają Denver – Mile High City) wygrywając wszystko co mógł wygrać: od treningu czasowego, przez kwalifikacje aż do głównego finału.
( 8 Października 2012)
Marcinów punktuje w Mistrzostwach Europy.
(żródło: RCZ)

Gabriel Marcinów  z AMK Gorce Nowy Targ zajął dziewiąte miejsce w rozegranej w niedzielę pod Krakowem III Eliminacji Mistrzostw Europy w trialu motocyklowym.  Nowotarżanin tym samym zdobył pierwsze siedem pkt w klasyfikacji generalnej mistrzostw.
( 12 Sierpnia 2012)
Trial w Nowym Targu.

Na torze AMK Gorce w Nowym Targu rozegrano VII i VIII rundę Mistrzostw Poslki w trialu oraz III i IV rundę MACEC- czyli Pucharu Europy środkowej w tej dyscyplinie. W obydwu rundach triumfował zawodnik AMK Gorce Gabriel Marcinów. Drugą lokatę wywalczył jego kolega klubowy Michał Łukaszczyk.  W galerii kilka fot z drugiego dnia mistrzostw.!!!!
( 6 Sierpnia 2012)
Marcinów walczy w mistrzostwach Europy
(żródło: R CZ)

Gabriel Marcinów reprezentujący AMK Gorce Nowy Targ (Gas Gas) będzie jedynym polskim zawodnikiem, który wystartuje w najważniejszej kategorii (championship) podczas zbliżających się 3. rundy mistrzostw Europy w trialu motocyklowym. Odbędzie się ona 12 sierpnia w Miękini pod Krzeszowicami.
( 2 Sierpnia 2012)
2 etap Rajdu Dakar Rafał Sonik 4

Rafal Sonik na quadzie zajął 4 miejsce na mecie 2 etapu rajdu Dakar z Santa Rosa de La Pampa  doSan Rafael 782 km w tym 295 km OSu  Pierwsze miejsce zajął Polak Łukasz Łaskawiec a Rafał Sonik miał do niego 6,38 m straty.
( 2 Stycznia 2012)
Rajd Dakar Quady poza klasyfikacją generalną. Sonik 7 na pierwszym etapie

Rafał Sonik w pierwszym etapie  rajdu Dakar 2012: z Mer del Plata do Santa Rosa de la Pampa zajął 7 miejsce.
( 1 Stycznia 2012)
Perfekcyjna jazda Błażusiaka w Mistrzostwach Świata Superenduro w Łodzi

. Na oczach rozentuzjazmowanej widowni (7,800 osób) podczas Mistrzostw Świata Superenduro w Łódzi, Tadeusz Błażusiak kontynuuje nieprzerwane pasmo zwycięstw, zwyciężając wszystkie 3 finały GP Polski. Polska po raz pierwszy gościła światową elitę Superenduro, a Błażusiak kolejny raz zebrał maksymalną liczbę punktów w drodze po Mistrzostwo Świata 2012. Na jedną rundę do końca mistrzostw (GP Hiszpanii – Barcelona 05.02.2012) Polak ma 39-cio punktową przewagę nad resztą stawki.   W galerii fotoreportaż J. Matyasika z zawodó w Łodzi!!!!
( 13 Grudnia 2011)
Tadeusz Błażusiak MISTRZEM AMERYKI 2011 !!! (2011 AMA Geico Endurocross Champion) w Las Vegas

Polak, Tadeusz BŁAŻUSIAK wygrał Mistrzostwa Ameryki 2011. Pochodzący z nowego Targu motocyklista zdobył mistrzostwo w nieprawdopodobnym stylu – poprzez wykręcenie tzw. PERFECT SEASON. .
( 20 Listopada 2011)
Tadeusz Błażusiak Mistrzem Erzbergu po raz piąty z rzędu.

Fabryczny kierowca KTM-a Tadeusz Błażusiak po raz piąty z rzędu zdobył mistrzostwo Erzbergrodeo tym samym stając się najbardziej utytułowanym zawodnikiem w siedemnastoletniej historii Erzbergrodeo.
( 28 Czerwca 2011)
MŚ w halowym Enduro Tadeusz Błażusiak spotkał się z młodzieżą nowotarskiego Gimnazjum nr1

Tadeusz Błażusiak był uczniem Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu i stąd wybór tego miejsca na spotkanie z mistrzem. W sali gimnastycznej zgromadziła sie spora ilość młodzieży, która z uwagą słuchała o tym jak zabawa przerodziła się w pasję a w końcu stała sposobem na życie, który przynosi Tadeuszowi Błażusiakowi wiele radości, sławę ale i też wymaga ciężkiej pracy.     W galerii kilka fot ze spotkania  autorstwa J. Chmiel i P Rayski Pawlik
( 24 Maja 2011)
III i IV runda Mistrzostw strefy południowo zachodniej w trailu
(żródło: R. Luberda AMK Gorce)

Zawodnicy AMK GORCE NOWY TARG wystartowali po raz kolejny w zawodach trialowych w III i IV rundzie Mistrzostw Strefy Południowo –Zachodniej oraz 5 jubileuszowym Rajdzie Opawskim, który odbył się w Jarnołtówku koło Głuchołaz.   Organizatorem był klub motorowy TMSM Sparta Wrocław.
( 11 Maja 2011)
Rajd Dakar 2011 - Rafał Sonik wycofał się z rywalizacji

Z przykrością informujemy, że Rafał Sonik, zdobywca Pucharu Świata FIM Cross Country Quadów 2010, uległ wypadkowi co zmusiło go do podjęcia decyzji o wycofaniu się z Rajdu Dakar 2011.
( 3 Stycznia 2011)
Rajd Dakar 2011 – Quad z Vervą wystartował

Start zawodników w Dakarze 2011 jest już faktem. W chwili obecnej, większość z nich wyruszyła na pierwszy etap rajdu Dakar. Kierowcy pokonają 377 kilometrów z Buenos Aires do Victorii bez pomiaru czasu.  Wczoraj rano zakończył się odbiór techniczny quada Rafała. Odbiór administracyjny został zakończony dzień wcześniej.  Jutro zawodnicy ORLEN Team przystąpią do rywalizacji w pierwszym odcinku specjalnym rajdu Dakar.
( 2 Stycznia 2011)
Błażusiak piąty w Denver ale nadal na czele klasyfikacji.

Tadeusz Błażusiak zajął dopiero piąte miejsce podczas V rundy Mistrzostw Ameryki w endurocrossie, które zostały rozegrane 30 października w Denver. Dalsze miejsce Polaka wynikło z awarii przedniego hamulca. "Teddy" znajduje się jednak w dalszym ciągu na czele klasyfikacji po V rundach z 136 pkt. Szósta finałowa runda Mistrzostw Ameryki odbędzie się w Las Vegas 20-go listopada.