Błażusiak piąty w Denver ale nadal na czele klasyfikacji.

Tadeusz Błażusiak zajął dopiero piąte miejsce podczas V rundy Mistrzostw Ameryki w endurocrossie, które zostały rozegrane 30 października w Denver. Dalsze miejsce Polaka wynikło z awarii przedniego hamulca. "Teddy" znajduje się jednak w dalszym ciągu na czele klasyfikacji po V rundach z 136 pkt. Szósta finałowa runda Mistrzostw Ameryki odbędzie się w Las Vegas 20-go listopada.
( 4 Listopada 2010)
Rajd Faraonów – Rafał Sonik – pierwszy w historii polskich sportów motorowych Puchar Świata na quadzie zdobyty
(żródło: Natasza Skocz Public Relations Manager Rafał Sonik i ATV Polska)

Quadowy Puchar Świata i tytuł Mistrza Świata w tej kategorii po raz pierwszy w historii powędruje w ręce naszego polskiego zawodnika Rafała Sonika po zakończonym właśnie XIII Rajdzie Faraonów. Rafał Sonik to inicjator i współtwórca www.naszkasprowy.pl
( 10 Października 2010)
Sukcesy zakopiańskich motocrossowców w Zubrohlavie i Vislance Duhovej
(żródło: E. Chyc Magdzin TKM Zakopane)

W minioną sobotę w Zubrohlavie  na Orawie rozegrane zostały I Międzynarodowe Zawodowy w Motocrossie.  Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy zakopiańskiego TKM-u zajmując czołowe miejsca. Dzień później odnieśli również sukcesy  we Wschodniokarpackim Pucharze, który rozegrany został w Vislance Duhovej koło Preszova. Poniżej komentarz prezesa TKM Edwarda Chyc Magdzin.
( 20 Września 2010)
Nowotarżanie w Trialu Narodów w Myślenicach.

Polska reprezentacja  w składzie: Konrad Legutko, Michał Łukaszczyk, Gabriel Marcinów i Józef Topór Mądry zajęła 11 pozycję w klasie International Trophy z 195 pkt.  W tej kategorii zwyciężył team z Norwegii - 50 pkt.  W głównym wyścigu zwyciężyli Hiszpanie, którzy pokonali ekipy Wielkiej Brytanii i Niemiec.  Drużynowe Mistrzostwa Świata rozegrano w Myślenicach.
( 12 Września 2010)
Trial des Nations w Myślenicach.

10 - 12 września w Myślenicach rozegrane zostaną Drużynowe Mistrzostwa Świata w Trialu czyli Trial Des Nations. Warto wspomnieć że pierwsze  Mistrzostwa zostały rozegrane właśnie w Myślenicach w 1984 roku.  Pomysłodawcą tych zmagań był Polak Andrzej Jabłkowski a jego idea została zaakceptowana przez Międzynarodową Federację Motocyklowa FIM.
( 1 Września 2010)
Gabriel Marcinów zdobył kolejne punkty w Mistrzostwach Europy w trialu.

W ostatniej eliminacji Mistrzostw Europy, rozegranej w czeskim Tanwaldzie 13 miejsce zdobył pochodzący z Nowego Targu Gabriel Marcinów.  Po raz drugi w tym sezonie zdobył pkt do klasyfikacji generalnej. Tym razem trzy. Wcześniej zawodnik AMK Gorce Nowy Targ zdobył  pkt w Miękini koło Krzeszowic.Jak powiedział ojciec zawodnika, Ryszard wg jego obliczeń Gabriel powinien  po tych zawodach w  klasyfikacji generalnej zajmować 20 miejsce. Mistrzem Europy został  Brytyjczyk Alexz Wigg, który był też najlepszy w Czechach
( 29 Sierpnia 2010)
Rafał Sonik zdobywcą Pucharu Świata w Brazylii.

Rafał Sonik- inicjator powstania strony www.naszkasprowy.pl wygrał w Brazylii rajd Dos Sertoes - czwartą eliminację Pucharu Świata i na jedną rundę przed końcem sezonu zapewnił sobie zwycięstwo w kasyfikacji generalnej w klasie  quadów.
( 21 Sierpnia 2010)
67. Rajd Tatrzański w Nowym Targu
(żródło: Piotr Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Drużyna Auto-Moto-Klubu "Gorce" Nowy Targ zwyciężyła w 67. Rajdzie Tatrzańskim zorganizowanym w Nowym Targu pod Długą Polaną i zdobyła przechodni puchar im. Kazimierza Jurkowskiego. Zawody odbywały się dwa dni w Dolinie Małego Kowańca i uczestniczyły w nich reprezentacje klubów trialowych z całej Polski.   Indywidualnie zawodnicy AMK również triumfowali w dwudniowych zmaganiach.
( 18 Sierpnia 2010)
Błażusiak triumfuje w kolejnej rundzie Mistrzostw Ameryki.

Tadeusz kontynuuje swoje pasmo zwycięstw dopisując do swojej listy drugie z rzędu zwycięstwo w kolejnej (drugiej) rundzie Mistrzostwach Ameryki 2010.  Druga runda Mistrzostw Ameryki rozgrywana była na Lazy E Arena w Guthrie, Oklahomie. Po wygraniu pierwszej rundy mistrzostw fabryczny zawodnik KTM-a nie spodziewał się aż tak ciężkich warunków w Oklahomie.   Bardzo wysoka temperatura z „zabójczą” wilgotnością spowodowały, że Tadeusz musiał jeszcze ciężej jak zwykle zapracować na najwyższe miejsce podium.
( 17 Sierpnia 2010)
Błażusiak liderem Mistrzostw Ameryki 2010 !

Tadeusz Błażusiak  rozpoczął sezon Mistrzostw Ameryki 2010 od zdecydowanego zwycięstwa.  To było perfekcyjne pociągnięcie na drodze do obrony zeszłorocznego tytułu.  Tadeusz zdominował  finał składający się z dziesięciu okrążeń i pewnie rozpoczął sezon.
( 21 Lipca 2010)
Taddy królem Erzbergu!

Tadeusz Taddy Błażusiak (KTM) został w niedzielę czwarty raz z rzędu Królem Erzbergu - najsłynniejszych zawodów ekstremalnego enduro na Świecie. Nikomu wcześniej się to nie udało.
( 7 Czerwca 2010)
Udany start nowotarskich trialowców w Mistrzostwach Europy.

Zawodnik AMK Gorce Gabriel Marcinów  zajął 10 miejsce w prestiżowej klasie "Championship" w III eliminacjach Mistrzostw Europy w  trialu, które zostały rozegrane w niedzielę w Miękini koło Krzeszowic.  Drugi nowotarżanin Józef Topór Mądry zwyciężył w  klasie "International" . W zawodach wzięło udział 36  trialowców z całej  Europy.
( 23 Maja 2010)
I i II eliminacja Mistrzostw Polski w Trialu Nowy Targ.

W miniony weekend na torze treningowym AMK Gorce Nowy Targ blisko 70 trialowców  z Polski, Słowacji i Rosji stanęło na starcie I i II eliminacji Mistrzostw Polski w Trialu zorganizowanych przez AMK Gorce Nowy Targ. Nowotarskie zawody były również II i II eliminacją Pucharu MACEC  W galerii fotoreportaż z drugiego dnia zawodów.!!!!
( 9 Maja 2010)
Podsumowanie sezonu w Tatrzańskim Klubie Motorowym.

W minioną sobotę  w Zakopanem Tatrzański Klub Motorowy uroczyście podsumował sezon 2009 r.  Spotkanie było okazją do uchonorowania młodych zawodników: Karoliny Węgrzyn, Jana Stachoń Tutoń, Macieja Chyc Magdzin, Tomka Węgrzyna oraz Karola Sado, którzy w minony sezonie odnosili sukcesy.  W galerii fotoreportaż ze spotkania!!!!
( 19 Grudnia 2009)
V i VI runda strefy południowej w trialu - Ochotnica Górna
(żródło: tekst fot Rafał Luberda AMK Gorce)

13 września w Ochotnicy  Górnej rozegrane zostały trialowe zawody  VI VI rundy strefy południowej.- Rewelacyjnie pojechał Józef Topór Mądry z Teamu SHERCO który zdeklasował swoich rywali prowadząc już od pierwszej pętli i potwierdził  iż jest najlepszym zawodnikiem w tym sezonie. Zawody odbyły sie  przy zmiennych warunkach. Na początku przy ładnej pogodzie, dopiero pod koniec zawodów  zaczęło padać i sekcje były bardzo sliskie. Zawody oglądało około 500 osób.W zawodach brało udział 36 zawodników.