Rajd Dakar Sonik trzeci

Rafał Sonik odrabia straty - trzeci etap ukończył na trzecim miejscu ze stratą 3,39 do triumfatora Baragwantha .Casale był drugi Polak tym samym awansował na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.
( 5 Stycznia 2016)
Rajd Dakar Sonik 6 na drugim etapie.

Rafał Sonik zajął  szóste miejsce w drugim etapie tegorocznego rajdu Dakar. Z powodu warunków atmosferycznych odcinek specjalny został skrócony z  450  do 354 km
( 4 Stycznia 2016)
Poobijany Tadek, zadowolony Oskar

W niemieckiej miejscowości Riese odbyła się II runda Halowych Mistrzostw Świata w SuperEnduro. Zakończyła się ona zwycięstwem lidera klasyfikacji generalnej Amerykanina Cody Webba. Czwarte miejsce zajął wracający do formy po problemach zdrowotnych nowotarżanin Tadeusz Błażusiak. Z kolei w rywalizacji juniorów 10 pozycję zajął Oskar Kaczmarczyk.
START DAKARU ODŁOŻONY, ŁUT SZCZĘŚCIA SONIKA

Z powodu ulewnych deszczy, wichur i burz etap został odwołany. Wszyscy zgromadziliśmy się na stacji przed startem odcinka specjalnego, na który nawet nie da się dostać, bo wjazd kilka kilometrów stąd jest zalany wodą – mówił Rafał Sonik chwilę przed tym zanim wyruszył na drogę dojazdową do Villa Carlos Paz.
( 3 Stycznia 2016)
Dakar- Sonik 14 w prologu

Rafał Sonik zajął 14 miejsce w prologu tegorocznego Rajdu Dakar.
( 2 Stycznia 2016)
Powrót Tadka, pech Oskara i super debiut Kuby!

Eliminacjami w łódzkiej AtlasArenie zainaugurowano zmagania o tytuł Halowego Mistrza Świata w SuperEnduro. Gwiazdą zawodów był oczywiście Tadeusz Błażusiak, który po kłopotach ze zdrowiem powrócił na tor .
( 6 Grudnia 2015)
RAJD FARAONÓW: WALKA DO SAMEGO KOŃCA, SONIK DRUGI POD PIRAMIDAMI

W sobotę przed Rafałem Sonikiem stało niezwykle trudne wyzwanie. Polak miał do odrobienia niemal 12 minut i choć dość szybko dogonił Mohameda Abu-Issę, zmniejszając swoją stratę o cztery minuty, potem nie zdołał już uciec Katarczykowi. Tym samym zajął drugie miejsce, a jego najgroźniejszy rywal, na półmetku rywalizacji został liderem Pucharu Świata FIM.
( 16 Maja 2015)
RAFAŁ SONIK WYGRAŁ RAJD DAKAR!

Siedem lat Rafał Sonik próbował wspiąć się na dakarowy szczyt i w końcu mu się udało. Polski quadowiec ukończył w sobotę ostatni odcinek specjalny i tym samym osiągnął upragniony sukces – pierwsze miejsce w najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym rajdzie w świecie motor sportu.
( 17 Stycznia 2015)
12 etap Rajdu Dakar Sonik czwarty na mecie ale jest nadal liderem.

Na mecie najdłuższego bo ponad 1000km etapu Rafał Sonik zameldował się z czwartym czasem ale mając gigantyczną przewagą nad pozostałymi rywalami  w dalszym ciągu znajduje się na pozycji lidera i jest o krok od historycznego zwycięstwa w tym rajdzie. Przed krakowaninem spokojny etap  z Rosario do Buenos Aires liczący 393 km w tym 77 km  dojazdówka, 174 km OS oraz ostatni dojazd 142 km do mety. Trzymamy kciuki.
( 16 Stycznia 2015)
Rajd Dakar - Sonik szósty na 11 etapie i dalej liderem

Rafał Sonik na metę 11 etapu Rajdy Dakar dojechał jako szósty ale ma dalej blisko trzygodzinną przewagę nad kolejnym zawodnikiem w klasyfikacji Gonzalezem Ferioli  i utrzymał pozycję lidera.
( 15 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik 4 w 10 etapie i utrzymuje fotel lidera.

Rafał Sonik zajął 4 miejsce w  dzisiejszym etapie Rajdu Dakar i utrzymał prowadzenie . Jego główny rywal Ignacio Casale wycofał się z rajdu z powodów technicznych.
( 14 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik drugi na 9 etapie i powraca na fotel lidera

Rafał Sonik zajął drugą lokatę w 9 etapie z Iquique do Calamy. Mocno nadrobił zaległości i przez wiekszą cześć OS zajmował 1 lub 2 miejsce . Ostatecznie na mecie był drugi za Chilijczykiem Gallegos Lozic ze stratą 15,35 i powrócił na fotel lidera z nieznaczną bo 4 minutową przewagą nad Casale
( 13 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Rafał Sonik przetrwał wyniszczający etap

W dziewiątym etapie Rajdu Dakar  Rafał Sonik  na mecie zameldował się z 8 rezulatatem i spadł na 2 pozycje w klasyfikacji generalnej
Rajd Dakar

Rafał Sonik zajął  drugie  miejsce w maratońskim etapie z Chilijskiego Iquique do Uyuni w Boliwii i w generalce umocnił się na pozycji lidera
( 11 Stycznia 2015)
Rajd Dakar 6 etap. Sonik drugi za Casale

Rafał Sonik w 6 etapie  zajął drugie miejsce ze stratą ponad ośmiu minut do Chilijczyka Casale  ale utrzymuje pozycję lidera, trzeci na mecie byl Lafuente. Teraz zawodników czeka dzień odpoczynku a na trasę kolejnego etapu z Iquique do Uyuni w Boliwii wyruszą 11 stycznia.