Otwarcie Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski

Na lotnisku w Nowym Targu uroczyście otwarto Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski. Zawody są równocześnie ostatnią eliminacją Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Ostatni raz tej rangi zawody w Nowym Targu rozgrywane były przed przeszło 30 laty.
( 21 Września 2011)
Marek Szufa zginął podczas lotu akrobacyjnego w Płocku.

Znany wszystkim miłośnikom akrobacji lotniczej  Marek Szufa  pilotując samolot Christen Eagle  zginął w wypadku podczas Pikniku Lotniczego w Płocku.  Pomimo akcji reanimacyjnej prowadzonej jeszcze na miejscu wypadku a następnie w szpitalu pilot zmarł.
( 18 Czerwca 2011)
XVII Rajdowe Mistrzostwa Świata Dubnica- podsumowanie
(żródło: Bolesław Radomski Team menager Polish Flying Team Dubnica)

W sobotę zakończyły się XVII Rajdowe Mistrzostwa Świata, o których na pewno można mówić za udane dla polskich lotników. Pogoda umożliwiła rozegrać wszystkie cztery konkurencje przy czym pierwsza z nich zostaje zakwalifikowana do oficjalnego treningu.
( 16 Sierpnia 2010)
ZŁOTE WIEŚCI Z DUBNICY!

Polscy piloci: Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz zdobyli Mistrzostwo Świata w  Dubnicy. Kolejne trzy miejsce zajęły również polskie załogi, które rogromiły reprezentacje innych krajów. Gratulacje.
( 14 Sierpnia 2010)
Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Świata Dubnica - Spadek Polskich zespołow.

Polskie załogi samolotowe odnotowały  po  czwartkowej konkurencji  spadek w klasyfikacji o jedno miejsce.  Bolesław radomski i Dariusz lechowski  znajdują się na 3 miejscu, kolejne trzy pozycje zajmują również polskie załogi: Krzysztof Wieczorek i Krzysztof Skrętowicz, Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz oraz Michał Wieczorek i Michał Osowski. Marek Kachniak z Łukaszem Pawlakiem zajmują 9 lokatę  Poniżej komentarz Kamila Klizy.
Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Świata w Dubnicy Polacy nadal w czołówce.

W drugim dniu trwania Samolotowych Mistrzostw Świata  w Dubnicy na Słowacji rozegrano drugą konkurencję w której zwyciężyli piloci z Czech. Polacy nadal w czołówce  MIchał Wieczorek z Michałem Osowskim uplasowali się na drugim miejscu, Jan Darocha z Zbigniewem Chrząszczem zajęli 3 miejsce a na kolejnych pozycjach znajdują się załogi:  Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski oraz Krzysztof Wieczorek i Krzysztof Skrętowicz. 7 miejsce wywalczyli Marek Kachniak i Łukasz Pawlak. Gratulacje - poniżej relacja jednego z uczestników zawodów  Kamila Klizy.
( 12 Sierpnia 2010)
Mistrzostwa Świata w Rajdach Samolotowych Dubnica- Polacy na czele.

W pierwszym dniu  Rajdowych Mistrzostw Świata w  Dubnicy na Słowacji Polskie załogi  znajdują się  na czele .  11 sierpnia zwyciężyła załoga Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz. Drugie miejsce zajęli Krzysztof Wieczorek i Krzysztof Skrętowicz a trzecie Marek Kachniak i Łukasz Pawlak. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze  sklasyfikowani na 6 pozycji Jerzy Markiewicz i Dawid Sysio oraz na 7 Michał Wieczorek i Michał Osowski. Sklasyfikowano  łacznie 60 załóg
( 11 Sierpnia 2010)
17 Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Świata Dubnica Słowacja Treningi Polskiej reprezentacji.

4 Sierpnia Samolotowa Nawigacyjna Kadra Narodowa wyruszyła na słowacką ziemie walczyć o prym w lataniu rajdowym. Bronić tytułu Mistrzów Świata w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej nie będzie łatwo. Obecnych będzie 59 załóg z 16 Państw: Austria, Francja, Wielka Brytania, Republika Południowej Afryki, Rosja, Włochy, Niemcy, Cypr, Szwecja, Hiszpania, Dania, Polska, Słowacja, Czechy, Węgry oraz Isreal, z których każda będzie się starać uzyskać jak najlepszy wynik
( 9 Sierpnia 2010)
Reprezentacja Polski trenowała w Nowym Tragu przed Mistrzostwami Świata w lataniu precyzyjnym

Od 9 do 15 sierpnia w Dubnicy na słowacji rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w lataniu precyzyjnym. Polscy piloci są liczącymi się zawodnikami w tej dyscyplinie zdobywając 146 medali . 7 polskich załóg - reprezentacja Polski trenowała w Nowym Targu przed tymi mistrzostwami.   W galerii kilka fot z  nowotarskiego treningu  nadesłanych przez Bogusława Radomskiego!!!!
( 28 Lipca 2010)
Nowotarski Piknik Lotniczy

24 i 25 lipca w Nowym Targu obchodzone jest 80 lecie lotniska. w ramach jubileuszu odbędzie się  Piknik Lotniczy.
( 24 Lipca 2010)
Balonowa Fiesta w Krakowie" Niebo Otwartej Europy"
(żródło: K. Fabjaniak On Board Public Relations )

Podczas fiesty balonowej "Niebo Otwartej Europy" w Krakowie (17-20 września br.)Po raz pierwszy zaprezentowany został  nowy balon Gaspol i przedstawił członków załogi . Zespół na czele z pilotem kadry narodowej Arkadiuszem Iwańskim, zajął II miejsce w czasie inauguracyjnych zawodów w Krakowie, a w przyszłości planuje sięgnąć po najwyższe trofea. Marzy o tytule Mistrza Świata w lotach balonem.
( 21 Września 2009)
Balonowa Fiesta "Niebo Otwartej Europy"
(żródło: Organizator)

Od 17 do 20 września w Krakowie -Nowej Hucie  odbędzię się IV Puchar Unii Europejskiej Balonów na Ogrzane Powietrze W trakcie imprezy  w piątek około godz 21.30 zaprezentowany zostanie  nowy balon firmy Gaspol, wyprodukowany przez firmę Lindstrand, światowego lidera wśród producentów balonów wyścigowych, Rownocześnie zaprezentuje się drużyna dowodzona przez znakomitego pilota i lidera Pucharu Polski – Arkadiusza Iwańskiego –
( 16 Września 2009)
Air Show Radom 2009
(żródło: fot Rafał Jeżak i Radosław Rybak)

W ubiegły weekend w Radomiu odbyły się  międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show. Niestety wspaniała zabawa dla miłosników lotnictwa zakończyła się  tragedią - Dwaj piloci białoruskich sił powietrznych zginęli w wypadku samolotu myśliwskiego SU 27 Zapraszamy do obejrzenia galerii z pokazów- zdjęcia  w tym archiwalne z lat poprzednich zostały naszemu portalowi udostępnione przez  Rafał Jeżaka i Radosława Rybaka- Serdecznie dziękujemy.  Galerie:   Air Show Radom  2009 !!!!  Air Show Radom 2005 2007!!!!
( 4 Września 2009)
6 Małopolski Piknik Lotniczy Kraków.

27 i 28 czerwca na starym lotnisku na Czyżynach  odbył się Piknik Lotniczy. Pokazy akrobacji samolotowej w wykonaniu Marka Szufy, Zespołu Żelazny czy tez inscenizacje historyczne to tylko niektóre atrakcje, które przyciągnęły szerokie rzesze miłośników lotnictwa z całej Polski.  Niestety na zakończenie Pikniku doszło do tragedii. Jeden z samolotów odlatujących do Warszawy uległ wypadkowi. Zginęła jedna osoba a trzy zostały ranne. Awionetka rozbiła się w parku nieopodał terenów pokazów.     Obszerny fotoreportaż z pikniku  w galerii!!!!  II galeria zdjęć!!!!
( 29 Czerwca 2009)
Zawody Modeli Szybowców w Nowym Targu.
(żródło: A. Morawski)

W dniach 25 i 26 kwietnia w Nowym Targu rozegrano zawody F3B zaliczane do Pucharu Polski. Zawody w Nowym Targu zorganizowała sekcja modelarska Aeroklubu Nowy Targ a Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Nowy Targ, który dla najlepszych ufundował puchary.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!