14 regaty o Zieloną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego.
(żródło: Edyta Szcząchor PTŻ)

Rafał Rolski zdobył Puchar Przechodni  w 14 regatach o Zieloną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego, które rozgrane zostały  15 sierpnia. Wystartowało w nich  28 łodzi, 79 osoby z YKP Nowy Targ, YKP Zakopane, PTŻ, Willa Jordanówka, z OZŻ Nowego Sącza oraz załogi z Krakowa, Wieliczki i z Zakopanego.
( 16 Sierpnia 2012)
Sukcesy zawodników KS „Wiaterni” w Otwartych Mistrzostwach Małopolski w żeglarstwie
(żródło: KS Wiaterni)

Reprezentacja klubu KS Wiaterni w składzie: Ania Stanaszek, Iza Legutko, Daniel Legutko, Charles Dundon i Michał Wojciechowski rywalizowała ze swoimi rówieśnikami na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie.
( 28 Czerwca 2012)
Puchar Starosty Nowotarskiego i Regaty NIVEA Błękitne Żagle
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

W miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim pojawiła się  grupa 80 młodych żeglarzy klasy Optimist uczestniczących w Ogólnopolskich Regatach o Puchar Starosty Nowotarskiego i Regatach NIVEA Błękitne Żagle.
( 15 Czerwca 2012)
Jest kwalifikacja do OOM. Gdynia szczęśliwa dla Wiaternych!

Zawodnicy KS Wiaterni Ania Petryla, Kornel Gruszka i Szymon Urzędowski przy wsparciu ZEW Niedzica S.A. i Tauron Dystrybucja trenują i startują na wodach Bałtyku. Na początku maja w Pucku, a w miniony weekend w Gdyni, gdzie rozegrano zawody będące pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) 2012 w żeglarstwie.
( 27 Maja 2012)
Pierwsze regaty, Wiaterni z pucharami!
(żródło: P. Urzędowski KS Wiaterni)

W Rybniku odbyły się pierwsze w tym sezonie regaty w klasie Optimist - "Śląski Puchar Optimista". Na starcie stawiło się blisko 100 zawodników. Pogoda dopisała i rozegrano komplet (6) zaplanowanych wyścigów w dobrych warunkach wiatrowych 3-4Bft.
( 3 Maja 2012)
XII REGATY O PUCHAR PREZYDENTA KRAKOWA
(żródło: M. Wojciechowski KS Wiaterni)

W weekend (17-18 września) 12-tu najmłodszych Wiaternych pod nieobecność swoich starszych kolegów, którzy w tym czasie startowali w Kamieniu Pomorskim wzięło udział w regatach o Puchar Prezydenta Krakowa. Regaty odbyły  się na zalewie Bagry Wielkie i dla niektórych były to pierwsze w życiu regaty, ale przy wsparciu rodziców i pod przewodnictwem pana trenera Grzegorza  daliśmy radę.
( 26 Września 2011)
Daniel Legutko zdobywcą Błękitnej Wstęgi Zalewu Zegrzyńskiego.

W dniach  3-4.09.2011 najmłodsi żeglarze z klubu Sportowego Wiaterni uczestniczyli w regatach NIVEA Błękitne Żagle. To była VII i ostatnia w tym sezonie  edycja regat głównych dla najmłodszych Optimiściarzy. Tym razem regaty odbywały się pod Warszawą, w Nieporęcie. Do regat zgłosiło się aż 221 zawodników.
( 9 Września 2011)
Mistrz Polski w żeglarstwie sportowym z Podhala!
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni Nowy Targ)

Nowotarżanin  Szymon Urzędowski z KS Wiaterni - został Mistrzem Polski NSKO w żeglarstwie sportowym ( klasa Optymist do lat 12) Tutuł zdobył  w regatach z silną międzynarodowa obsadą, które rozegrane zostały w Siemianach.     W galerii kilka fot  nadesłanych przez Sz. Knurowskiego z KS Wiaterni!!!
( 31 Sierpnia 2011)
Zawodnicy KS Wiaterni na Olimpiadzie Młodzieży

3 zawodników Klubu Sportowego KS Wiaterni Nowy Targ – Michał Tarasek, Maksymilian i Marcin Habieda walczyli w barwach Małopolski na regatach  Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Mazowsze 2011
( 23 Sierpnia 2011)
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie Optimist, Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu

W miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim pojawiła się  grupa ponad 60 młodych żeglarzy uczestniczących w Regatach o Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu w klasie Optimist. Zawody te miały rangę Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.
( 22 Sierpnia 2011)
13 regaty o Zieloną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

Puchar przechodni w Regatach o Zieloną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego  otrzymał Wojciech Paruźnik - Struga Racing Team. Regaty rozegrane zostały 15 sierpnia w wystartowało w nich 30 łodzi - 82 żeglarzy.
( 16 Sierpnia 2011)
Zwycięstwo w rekordowej stawce

Wielki sukces odniósł zawodnik KS Wiaterni Nowy Targ Szymon Urzędowski , który zwyciężył w odbywających się w Poznaniu regatach „Srebrny Żagiel Optimista” - jednych z najważniejszych zawodów dla młodych żeglarzy klasy Optimist .
( 4 Sierpnia 2011)
Regaty o Puchar Bosmana Stacha

W tradycyjnych regatach o Puchar Bosmana Stacha  rozegranych na wodach Jeziora Czorsztyńskiego wystartowało  2w tym roku 14 łodzi (36 osób.)  Zawody odbyły się przy wietrze 3-4 Beauforta.
( 26 Lipca 2011)
Regaty o Puchar Wójta Gminy Czorsztyn

W dniu 09 lipca 2011 na akwenie jeziora Czorsztyńskiego  w Kluszkowcach rozegrane zostały regaty „O PUCHAR WÓJTA GMINY CZORSZTYN”. Regaty zorganizowane zostały przez Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie,
( 11 Lipca 2011)

W miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim pojawiła się  grupa ponad 90 młodych żeglarzy klasy Optimist uczestniczących w Ogólnopolskich Regatach o Puchar Starosty Nowotarskiego i Regatach NIVEA Błękitne Żagle.