Siatkówka II III i IV i liga

PLS Chicago
6 kolejka PLS Chicago
(żródło: B. Paszko PLS Chicago)

Najciekawszy pojedynek  rundy rewanżowej w Polonijnej Lidze Siatkówki przyniósł iskierkę nadziei dla drużyny AAC Eagles. Pomimo porażki w tie-braku z drużyną Vantage Law Firm (25:23 ; 21:25 ; 13:15) biało-czerwone “orły” prezentują wysoki poziom. Ta młoda i bardzo ambitna drużyna od dwóch sezonow gra w playoff-ach i wszystko wskazuje na to, że tegoroczna finałowa czwórka będzie musiała się wzbić na wyżyny aby ich pokonać
( 7 Stycznia 2013)
5 kolejka PLS Chicago -niezwyciężeni Russian Bears!!!

Piata kolejka Polonijnej Ligii siatkówki  zakończyła połowe regularnego sezonu. Drużyna Russian Bears odniosła kolejne zwycięstwo pokonując Vantage Law Firm w trzech partiach (25:22 25:27 15:7).
( 3 Grudnia 2012)
VIII PLS AAC Eagles pnie się do góry!

Niedzielne rozgrywki polonijnej Ligii siatkówki przyniosły wiele emocji i wrażeń począwszy od pierwszego spotkania. Otóż w pierwszym meczu Zespól AAC Eagles po nie najlepszym początku sezonu - gdzie ponieśli dwie porażki, staje na wysokości zadania i pokonuje ubiegłorocznego mistrza Ligii drużynę Zaxid 2-1.
( 26 Listopada 2012)
VIII PLS pierwsze zwycięstwa Zaxid i Eagles
(żródło: B. Paszko PLS)

Najciekawszym meczem trzeciej kolejki Polonijnej Ligii Sitkówki było spotkanie pomiędzy Vantage Law Firm a ubiegłorocznym mistrzem drużyną Zaxid. Początek meczu wskazywał na łatwe zwycięstwo drużyny Zaxid , bowiem to oni wygrali pierwszego seta 20:25.W drugiej, bardzo zaciętej partii to Vantage królował na siatce wygrywając ta partie 27:25. Rozstrzygniecie meczu nastąpiło dopiero w trzecim secie  w którym to lepsi okazali się ukraińscy zawodnicy –Zaxid (13:15), i to oni wygrali cale spotkanie 1-2.
( 19 Listopada 2012)
VIII PLS Mistrz nadal bez zwycięstwa!!!

Druga kolejka Polonijnej Ligii Siatkówki przyniosła  niespodziankę w której to ubiegłoroczny mistrz Zaxid poniósł  już druga porażkę z rzędu nie zdobywając punktu,
( 13 Listopada 2012)
VIII Polonijna Ligi Siatkówki w Chicago rozpoczęła rozgrywki
(żródło: tekst B. Paszko fot Vasul Khoroshchak PLS)

Ósmy juz sezon Polonijnej Ligii Siatkówki zainaugurowany został w niedziele 4 listopada. Zgodnie z zapowiedzią, na starcie stanęło, tak jak w roku  ubiegłym, sześć BH Valley. Natomiast pod nowa nazwą - Vantage Law Firm występuje  zespół braci Krzyżaków (dawna Soma), zaś Midway Grinding to powrót do  ligii dawnych Zielonych.
( 6 Listopada 2012)
VII kolejka PLS Chicago

Po światecznej przerwie spotkania wznowili również zawodnicy Polonijnej Ligi Siatkówki w Chicago. 10 stycznia w sali przy Franklin Park kolejne pkt zdobyły drużyny Eagles, Russian Bears Your Add Here oraz Mc Grath Audi
( 11 Stycznia 2010)
PLS Chicago- przed świąteczną przerwą

Siatkarze Polonijnej Ligi Siatkówki w  Chicago po rozegraniu 6 kolejki będą pauzowali aż do 10 stycznia. Przerwa spowodowana okresem świątecznym pozwoli zawodnikom na złapanie oddechu i lepsze przygotowanie się do rozgrywek w decydującej fazie gry przed play offami..
( 3 Grudnia 2009)
II kolejka PLS Chicago.

25 października w sali sportowej przy Franklin Park rozegrane zostały spotkania drugiej kolejki Polonijnej Ligi Siatkówki.  Nie zawiedli faworyci -ekipy Russsians Bears i Sobieskiego pokonały swoich przeciwników do zera a Skyline i K&B Innovation  wygrały ale  dały sobie urwać po secie. Liderem jest zespół Rosyjskich niedźwiedzi ale tyle samo pkt ma również Team Sobieski. Trzecie i czwarte miejsce  zajmują K& B Innovation i Eagles-Żywiec
( 26 Października 2009)
Polonijna Liga Siatkowki w Chicago rozpoczęła 5 sezon rozgrywek.

W niedzielę w sali sportowej w Frankiln Park odbyła się pierwsza kolejka  V edycji PLS poprzedzona krótką modlitwą oraz powitaniem drużyn podczas ktorego organizatorzy przedstawili zmiany w przepisach wprowadzonych na ten sezon rozgrywek.
( 19 Października 2009)
PLS Chicago ZGŁOSZENIA NA V SEZON!!!

1 września upływa termin przyjmowania zgłoszeń do piątej edycji PLS Chicago. Rozgrywki ligowe toczyć się bedą ponownie na sali we Franklin Park.
( 27 Sierpnia 2009)
Fullerton po raz trzeci z rzędu mistrzem Polonijnej Ligi Siatkówki w Chicago.
(żródło: Łukasz Baniak PLS Chicago/ Łukasz Banys)

Po kilkunastu tygodniach zmagań poznaliśmy zwycięzcę 4 sezonu PLS Chicago , został nim zespół Fullerton który w finałowym meczu przy nadkomplecie publiczności pokonał zespół McGrath Audi 3:1
( 9 Lutego 2009)
II runda półfinałów PLS Chicago. McGrath Audi i Fullerton w finale

W rewanżowych meczach Polonijnej Ligi Siatkówki w Chicago do finału awansowały zespoły McGrath Audi i Fullerton  o 3 miejsce zagrają Żywiec i Soma    Miejsca 5-8 przypadły więc kolejno siatkarzom: Vytis, Legend, KGS Net, i Russian Bears.
( 2 Lutego 2009)
Żywiec i Soma bliżej finału Polonijnej Ligi Siatkówki

Zaskakującymi rezultatami zakończyły się obydwa mecze półfinałowe w PLS Chicago,bowiem faworyzowane zespoły McGrath Audi i Fullerton zostały pokonane przez swoich rywali.
( 26 Stycznia 2009)
Żywiec,Fullerton,McGrath Audi i Soma to czwórka która zagra o medale Polonijnej Ligi Siatkówki w sezonie 2008/2009

W rewanżowych meczach ćwierćfinalowych w PLS Chicago nie zanotowano większych niespodzianek chociaż zaciętość każdego rozegranego pojedynku mogła zadowolić wszystkich kibiców. Drużyny które były faworytami nie zawodły. Jedynie Soma przegrała swój mecz ale zaliczka z pierwszego spotkania była na tyle bezpieczna że pozwoliła temu zespołowi  awansowac do najlepszej „czwórki”