Kombinacja

Skoki
Żyła i Stoch punktują w noworocznych zawodach w Ga-Pa
(żródło: A. Kosman PZN)

Skoczkowie narciarscy tradycyjnie zainaugurowali Nowy Rok w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, rywalizując w drugich zawodach 63. Turnieju Czterech Skoczni. Konkurs wygrał skaczący znakomicie od początku treningów w Ga-Pa Norweg Anders Jacobsen, który wyprzedził Simona Ammanna i Petera Prevca. Polacy stoczyli dziś bratobójcze pojedynki - Żyła wygrał ze Zniszczołem, a Stoch z Murańką i to właśnie tych dwóch biało-czerwonych zobaczyliśmy w finale konkursu w Ga-Pa. Ostatecznie Stoch zajął 15. miejsce, a Żyła był 17.
( 1 Stycznia 2015)
TCS: Pięciu Polaków w konkursie noworocznym
(żródło: A.Karczewska PZN)

Bardzo dobrze  spisali się nasi reprezentanci, którzy w niemalże w komplecie awansowali do drugiego konkursu 63. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. W kwalifikacjach z Biało-Czerwonych najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który po skoku na odległość 127 metrów, ukończył eliminacje na 12. miejscu. Oprócz niego w konkursie noworocznym zobaczymy: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę oraz Aleksandra Zniszczoła.
( 31 Grudnia 2014)
TSC: Wielki powrót Stocha! Polak czwarty w Oberstdorfie
(żródło: A.Karczewska PZN fot P.M)

Kamil Stoch w fenomenalnym stylu powrócił na skocznię, zajmując w Oberstdorfie czwarte miejsce. Pierwszy konkurs 63. Turnieju Czterech Skoczni wygrał Austriak - Stefan Kraft, który o prawie siedem punktów wyprzedził swojego rodaka - Michaela Hayboecka. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Słoweniec - Peter Prevc. Drugi z naszych reprezentantów - Piotr Żyła ukończył zawody na 26. pozycji.
( 29 Grudnia 2014)
COC w Engelbergu: Upadek Kłuska! Polak ostatecznie piąty

Bartłomiej Kłusek był wyróżniającym się zawodnikiem podczas konkursów w szwajcarskim Engelbergu, oddając jedne z najlepszych skoków w konkursie na Gross-Titlis-Schanze. W niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego Polak był zdecydowanym liderem na półmetku rywalizacji, w drugiej serii również oddał bardzo daleki skok, jednak popełnił błąd przy lądowaniu i upadł, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Tym samym zwycięzcą został Norweg - Tom Hilde. W niedzielnym konkursie punkty wywalczyli również: 17. Adam Ruda oraz 19. Krzysztof Biegun.
( 28 Grudnia 2014)
COC: Bartłomiej Kłusek na podium w Engelbergu!

Znakomicie w sobotnie popołudnie na Gross-Titlis-Schanze zaprezentował się Bartłomiej Kłusek, który dzięki dwóm bardzo dobry skokom, stanął na podium dzisiejszych zawodów Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu.
( 27 Grudnia 2014)
TCS: Stoch 11. w kwalifikacjach! Pięciu Polaków w konkursie

Kamil Stoch zajął 11. miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu 63. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Polak bardzo długo prowadził, a wyprzedził go dopiero Japończyk - Taku Takeuchi. Zwycięzcą kwalifikacji okazał się Słoweniec - Peter Prevc. Awans do jutrzejszych zawodów wywalczyło w sumie pięciu Biało-Czerwonych, oprócz Kamila Stocha w konkursie zobaczymy: Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jana Ziobrę oraz Aleksandra Zniszczoła.
MP w Wiśle: Żyła ze złotym medalem Mistrzostw Polski!

Bezapelacyjnym zwycięzcą Konkursu Świątecznego Mistrzostw Polski w Wiśle-Malince został Piotr Żyła. Reprezentant KS Wisła w Wiśle w obu seriach oddał najdłuższe skoki i tym samym wygrał z przewagą aż 35,1 punktu! Srebrny medal wywalczył doskonale spisujący się zawodnik Kadry Juniorów Adam Ruda, który na półmetku zawodów zajmował dopiero dziesiąte miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro.   W galerii fotoreportaż A. Kosman z Mistrzostw
( 23 Grudnia 2014)
PŚ: 15. miejsce Piotra Żyły w niedzielnym konkursie

Piotr Żyła nie utrzymał zajmowanego po pierwszej serii siódmego miejsca i ostatecznie uplasował się na 15. pozycji w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Zwyciężył  Czech - Roman Koudelka.
( 21 Grudnia 2014)
FIS Cup: Stanisław Biela drugi w Szczyrbskim Plesie

Stanisław Biela zajął drugie miejsce w sobotnim konkursie FIS Cup w Szczyrbskim Plesie. Na półmetku rywalizacji Polak był liderem zawodów, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość austriackiego skoczka. Clemens Aigner oddał bardzo dobry skok w drugiej serii, pewnie zwyciężając w konkursie. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Austriaków - Elia Tollinger. Na miejscach w czołowej "10"uplasowało się jeszcze dwóch naszych reprezentantów: piąty była Adam Ruda, a szósty Przemysław Kantyka.
( 20 Grudnia 2014)
PŚ: Trzech Polaków wywalczyło punkty w Engelbergu

Trzech naszych reprezentantów: Jan Ziobro, Piotr Żyła i Dawid Kubacki wywalczyło punkty w sobotnim konkursie Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Ziobro, który ukończył rywalizację na 20. miejscu. Zwycięstwo w zawodach po znakomitym skoku w drugiej serii zapewnił sobie Niemiec – Richard Freitag.
PŚ w Engelbergu: Piotr Żyła na 10. miejscu w kwalifikacjach

Czterech Polaków przebrnęło kwalifikacje i awansowało do sobotniego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Najwyżej z Biało-Czerwonych został sklasyfikowany Piotr Żyła, który zajął 10.miejsce. Oprócz niego w sobotę na Gross-Titlis-Schanze zobaczymy: Jana Ziobrę, Klemensa Murańkę oraz Dawida Kubackiego. Zwycięzcą kwalifikacji został natomiast słoweński skoczek – Jernej Damjan.
( 19 Grudnia 2014)
Znamy już skład kadry na konkursy PŚ w skokach w Engelbergu.

Po środowym treningu na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi trener Łukasz Kruczek podał skład kadry na najbliższy konkurs PŚ w skokach, który odbędzie się w Engelbergu w dniach 19-21 grudnia br.  Do Szwajcarii pojadą: Stefan Hula,  Bartłomiej Kłusek ,Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jan Ziobro. Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.
( 17 Grudnia 2014)
PŚ w Niżnym Tagile: Polacy poza serią finałową

Ogromne kłopoty towarzyszyły polskim skoczkom podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Dawid Kubacki został zdmuchnięty ze skoczni i zaliczył groźnie wyglądający upadek, przewrócił się dziś także Klemens Murańka, a pozostali nasi zawodnicy oddali skoki, które nie pozwoliły im na awans do finałowej serii. W połowie serii finałowej jury podjęło decyzję o zakończeniu zawodów z powodu silnego wiatru. W jednoseryjnym konkursie triumfował Niemiec Severin Freund.
( 14 Grudnia 2014)
PŚ w Niżnym Tagile: Piotr Żyła w czolowej "10"!

Historyczne zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile okazały się również historyczne dla Norwega - Andersa Fannemela, który dzisiaj odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata. Bardzo dobrze w sobotnich zawodach zaprezentował się Piotr Żyła, który po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w czołowej "10", na 10. miejscu. Oprócz żyły pucharowe punkty wywalczyli: Dawid Kubacki oraz Maciej Kot.
( 13 Grudnia 2014)
Wisła i Zakopane czekają na Puchar Świata

Organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem 2015 przedstawili stan przygotowań do obu tych międzynarodowych imprez podczas czwartkowej (11 grudnia 2014r.) konferencji zorganizowanej w krakowskim hotelu Hilton Garden Inn. Wielka Krokiew w Zakopanem i  skocznia im. Adama Małysza w Wiśle-Malince są już na ostatniej prostej przygotowań.