FIS Cup w Zakopanem odwołany
(żródło: TZN)

Z powodu wysokiej temperatury i niekorzystnych warunków atmosferycznych zaplanowane na najbliższy weekend 11-12 stycznia zawody FIS Cup w skokach narciarskich w Zakopanem zostały odwołane. Konkursy miały zostać rozegrane na Wielkiej Krokwi (HS-134).   Decyzja została podjęta dzisiaj przez organizatora - Tatrzański Związek Narciarski.
( 7 Stycznia 2014)
Diethart zwycięzcą 62. TCS! Stoch na 7. miejscu
(żródło: A. Kosman PZN)

Austriak Thomas Diethart w fenomenalnym stylu wygrał zawody w Bischofshofen i zwyciężył w 62. Turnieju Czterech Skoczni. Tym samym Diethart przedłużył szczęśliwą passę Austriaków, którzy szósty raz z rzędu wygrywają TCS. Drugie miejsce w turnieju zajął Thomas Morgenstern, a na najniższym miejscu na podium uplasował się Simon Ammann. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch awansował o jedną lokatę i ukończył TCS na siódmej pozycji.
( 6 Stycznia 2014)
TCS w Bischofshofen: Peter Prevc najlepszy w kwalifikacjach, wszyscy Polacy w konkursie

Peter Prevc zwyciężył w kwalifikacjach przed czwartym i ostatnim konkursem 62. Turnieju Czterech Skoczni. Słoweniec na skoczni w Bischofshofen uzyskał 140 m i z notą 147,5 pkt wyprzedził Thomasa Dietharta oraz Andersa Jacobsena.
( 5 Stycznia 2014)
TCS Innsbruck: Sensacyjny zwycięzca! Kamil Stoch trzeci

Kamil Stoch po raz kolejny w tym sezonie stanął na podium Pucharu Świata. Mistrz Świata z Predazzo zajął trzecie miejsce w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Sensacyjnie zwyciężył Fin – Anssi Koivuranta, a tuż za nim uplasował się Simon Ammann. Oprócz lidera PŚ kolejne punkty zdobyli: Maciej Kot, Klemens Murańka oraz Jan Ziobro.
( 4 Stycznia 2014)
TCS: Pięciu Polaków awansowało do konkursu w Innsbrucku
(żródło: A.Kosman PZN)

Za nami kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w Innsbrucku, w którym zobaczymy pięciu Polaków: Kamila Stocha, Klemensa Murańkę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Jana Ziobro. Po raz kolejny dojdzie do polskiego pojedynku i znów będzie w nim brał udział Jan Ziobro, który zmierzy się tym razem z Klemensem Murańką. Przebiegające w trudnych i zmiennych warunkach kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni wygrał Norweg Anders Fannemel.
( 3 Stycznia 2014)
TCS w Ga-Pa: Thomas Diethart nokautuje,Stoch siódmy

Thomas Diethart wygrał noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen. Austriak oddał najdłuższe skoki w obydwu seriach - 141 i 140,5 metra. Diethart uzyskał 296,1 punktu i został nowym liderem 62. Turnieju Czterech Skoczni.
( 1 Stycznia 2014)
TCS: Stoch drugi w kwalifikacjach, Ziobro i Kot w parze!

Kamil Stoch (139,5 m) zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Najdłuższy skok dnia i pierwsze miejsce wywalczył Austriak Thomas Diethart (141,5 m). Jutro w zawodach zobaczymy pięciu polskich skoczków. Macieja Kota i Jana Ziobro czeka bratobójczy pojedynek w systemie KO.
( 31 Grudnia 2013)
Kamil Stoch 13. w Oberstdorfie, wygrywa Simon Ammann

Simon Ammann wygrał inaugurujący 26. Turniej Czterech Skoczni konkurs w Oberstdorfie i wyruszył po jedyne brakujące trofeum w swojej kolekcji - zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tej prestiżowej imprezy. W czołowej trzydziestce dzisiejszego konkursu znalazło się sześciu Polaków, a wśród nich najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. 13. miejsce pozwoliło mu na utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
( 29 Grudnia 2013)
TCS: Komplet Polaków w konkursie

Norweg Anders Bardal wygrał kwalifikacje do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, który odbędzie się jutro w niemieckim Oberstdorfie. Znakomicie spisali się nasi skoczkowie, którzy oddali bardzo dobre skoki i w komplecie awansowali do niedzielnych zawodów.
( 28 Grudnia 2013)
Mistrzostwa Polski w skokach przeniesione na marzec

Mimo że wiejący od kilku dni w Beskidach halny ustał, warunki pogodowe uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów Mistrzostw Polski na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Konkurs został przeniesiony na marzec.
( 26 Grudnia 2013)
PŚ w Engelbergu: Kamil Stoch wygrywa! Jan Ziobro trzeci

Kolejny fantastyczny dzień Biało-Czerwonych na Gross-Titlis-Schanze. Kamil Stoch wygrywa niedzielne zawody w Engelbergu i po raz drugi w tym sezonie triumfuje w konkursie Pucharu Świata. Natomiast zwycięzca sobotnich zawodów – Jan Ziobro zajmuje trzecie miejsce. Dwóch Polaków rozdzielił Niemiec – Andreas Wellinger. Po raz kolejny do serii finałowej awansowali wszyscy nasi zawodnicy.
( 22 Grudnia 2013)
PŚ w Engelbergu: Ziobro wygrywa, Stoch liderem PŚ!

To był historyczny konkurs dla naszych zawodników: czterech Polaków w czołowej „10”, a dwóch na najwyższych miejscach na podium. To Jan Ziobro w fenomenalnym stylu wygrał sobotnie zawody w szwajcarskim Engelbergu, a skokiem w finale wyrównał rekord skoczni. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, który dzięki drugiemu miejscu w konkursie został liderem Pucharu Świata. Natomiast na najniższym stopniu na podium stanął Norweg – Anders Bardal.
( 21 Grudnia 2013)
Puchar Świata w Hinterzarten z udziałem Polek

Joanna Szwab i Magdalena Pałasz otrzymają w najbliższy weekend kolejną szansę walki z najlepszymi zawodniczkami na świecie w kobiecym Pucharze Świata w skokach narciarskich. W niemieckim Hinterzarten na normalnej skoczni HS-108 rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne.
( 20 Grudnia 2013)
PŚ w Engelbergu: Klemens Murańka drugi w kwalifikacjach!

Klemens Murańka skokiem na odległość 134,5 metra wywalczył drugie miejsce w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. Polaka nieznacznie wyprzedził Wolfgang Loitzl. Nasi reprezentanci w komplecie awansowali do zawodów. Polacy prezentowali się świetnie także podczas treningów.
Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014

Dokładnie za miesiąc na skoczniach w Wiśle i Zakopanem odbędą się zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Beskidach i pod Tatrami trwają ostatnie przygotowania. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w krakowskim Hotelu Park Inn organizatorzy przedstawili stan przygotowań do obu imprez. Przy okazji Polski Związek Narciarski podpisał umowę z firmą Sixt Polska, która została Oficjalnym Partnerem Transportowym PZN.