Kombinacja

Skoki
Wylicytuj autografy z I Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle
(żródło: K. Koczwara PZN)

Organizatorzy konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trwa licytacja autografów polskich i zagranicznych zawodników, którzy gościli w Beskidach w dniach 8-9 stycznia 2013 roku.
( 15 Stycznia 2013)
PŚ w skokach Stoch trzeci - 7 Polaków w finale.

To był bardzo dobry i wyrównany konkurs skoków. Polacy mile zaskoczyli kibiców  bowiem aż siedmiu  naszych zawodników znalazlo się w finalowej trzydziestce .  Kamil Stoch był trzeci a Maciej Kot piąty  W galerii fotoreportaż ze skoków.!!!!
( 13 Stycznia 2013)
PS Zakopane Polacy drudzy w historycznym konkursie drużynowym.

Po raz pierwszy w historii  zakopiańskiego Pucharu Świata w skokach  rozegrano zimą drużynowy konkurs skoków. Polska ekipa w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Kamil Stoch stanęła na drugim miejscu podium- do złota brakło zaledwie 9,1 pkt.  W galerii fotoreportaż z treningu!!!   W tej galerii fotoreportaż z otwarcia!!!!  W tej galerii fotoreportaż z konkursu.!!!!!
( 12 Stycznia 2013)
Czwartkowe kwalifikacje PŚ w skokach odwołane.

Niestety czwartkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach zostaly odwołane. Powodem byl bardzo silny wiatr, który uniemożliwił równiez przeprowadzenie oficjalnego  treningu.   W galerii kilka fot ze skoczni.!!!
( 10 Stycznia 2013)
PŚ w Wiśle: wietrzna loteria, Bardal nie dał się warunkom!

Głównym bohaterem pierwszego konkursu Pucharu Świata w Wiśle był wiatr. Najbardziej odporny na warunki (a może miał szczęście) okazała się Anders Bardal. Po skokach na 130 i 128 metrów (264,4 pkt.) to on okazał się zwycięzcą zawodów na skoczni im. Adama Małysza. Drugie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag (131 i 126,5 m 252,2 pkt.) a trzecie miejsce zajął Rune Velta (127 i 126 m, 251 pkt.)
( 9 Stycznia 2013)
PŚ w Wiśle: Maciej Kot pokazał lwi pazur i wygrał kwalifikacje!

Kwalifikacje do pierwszego w historii konkursu Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle wygrał Maciej Kot, który uzyskał 129 metrów, za co otrzymał notę 130,2 punku.
( 8 Stycznia 2013)
Finał TCS: Gregor Schlierenzauer wygrywa konkurs i 61. Turniej Czterech Skoczni! Stoch czwarty.

Cóż za Święto Trzech Króli w Bischofschofen! Emocji i dalekich skoków nie zabrakło. Gregor Schlierenzauer po skokach na 133 i 137,5 metra (272,7 pkt.) zwyciężył w konkursie na skoczni im. Paula Ausserleitnera i przypieczętował zwycięstwo w Turnieju. Drugie miejsce zarówno w konkursie jak i Turnieju zajął Anders Jacobsen (131,5 i 139 m, 270,4 pkt.) a trzecie - rodak Schlierenzauera, Stefan Kraft (131i 131 m, 261,3 pkt.). Tu drugi triumf Schlierenzauera w Turnieju.
( 6 Stycznia 2013)
PK w skokach. Nieoczekiwane zakończenie konkursu w Zakopanem.

Niedzielny Konkurs Pucharu Kontynentalnego miał niezwykłe zakońnczenie .  W obydwu seriach triumfował Aleksander Zniszczoł ale kontrola sprzętu wykazała nieprawidłowości w kombinezonie i  triumfator został zdyskwalifikowany.  Pierwsze miejsce zajął tym samym  słoweński skoczek  Anze Semenic. Drugi był Niemiec Danny Queck a trzeci Norweg Kim  Elwerum Soresell . Klemens Murańka zajął piąte miejsce.   W galerii fotoreportaż z konkursu!!!
TCS w Bischofshofen: Loitzl wygrywa kwalifikacje, Stoch drugi!

Wolfgang Loitzl skokiem na odległość 132 metrów wygrał kwalifikacje do jutrzejszego, ostatniego konkursu 61. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Na drugim miejscu ze stratą zaledwie 0,6 punktu uplasował się Kamil Stoch, nasz zawodnik skoczył 136 metrów, ale podczas lotu miał lepsze warunki niż Austriak, za co odjętu mu więcej punktów. Trzeci był Tom Hilde, Norweg wylądował zaledwie pół metra bliżej niż Polak.
( 5 Stycznia 2013)
PK w skokach Zakopane Niemcy na podium - Murańka szósty,

W jednoseryjnym  konkursie skoków Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem podium zdominowali Niemcy:  Daniel Weng, Maximilian Mechler i Marinus Kraus. Najlepszy Polak Klemens Murańka zajął 6 lokatę ze stratą  zaledwie 5,4 pkt.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch na podium w Innsbrucku!
(żródło: A. Kosman PZN)

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Na skoczni Bergisel w Innsbrucku ogromną radość kibicom sprawił reprezentant Austrii Gregor Schlierenzauer, który w znakomitym stylu wygrał zawody i objął prowadzenie w całym turnieju. Wysokie dziewiąte miejsce zajął kolejny z Polaków Maciej Kot.
( 4 Stycznia 2013)
Polacy zdominowali kwalifikacje Pucharu Świata w Innsbrucku!

Nasi reprezentanci znakomicie zaprezentowali się w dzisiejszych kwalifikacjach do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Na skoczni w Innsbrucku najlepszy był co prawda Gregor Schlierenzauer, ale drugie miejsce zajęli ex aequo Polacy - Kamil Stoch i Maciej Kot, a także Norweg Anders Jacobsen. Doskonałe piąte miejsce zajął Krzysztof Miętus.
( 3 Stycznia 2013)
TCS w Ga-Pa: Jacobsen ponownie triumfuje, dwóch Polaków w czołowej "6"!

Anders Jacobsen dzięki niesamowitemu skokowi na 143m w finałowej serii zapewnił sobie zwycięstwo w noworocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Norweg wyprzedził Gregora Schlierenzauera (134 i 136,5m) oraz Andersa Bardala (136,5 i 135,5m). Życiowy wynik osiągnął Maciej Kot, który dwoma równymi skokami na 134,5 i 135m zapewnił sobie piątą lokatę. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Kamil Stoch za skoki na 142 i 131,5m.
( 1 Stycznia 2013)
Sześciu Polaków powalczy w noworocznym konkursie w Ga-Pa

Kamil Stoch zajął wysokie piąte miejsce w kwalifikacjach do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen, jednak czeka go trudne zadanie rywalizacji z Simonem Ammannem. W konkursie obejrzymy sześciu polskich skoczków. Kwalifikacje wygrał Gregor Schlierenzauer z Austrii.
( 31 Grudnia 2012)
Jacobsen z fantastyczną notą wygrywa pierwszy konkurs TCS!

Anders Jacobsen znakomitymi skokami na 138 i 139 metrów zapewnił sobie fotel lidera Turnieju Czterech Skoczni! Norweg zdobył 308,6 punkta i wyraźnie wyprzedził Gregora Schlierenzauera (134,5 i 138,5 m, 297 pkt.) oraz Severina Freunda (138,5 i 135,5 m, 290,8 pkt.).