Raw Air w Oslo: Zwycięstwo Forfanga, Zniszczoł dziesiąty
(żródło: skijumping.pl)

Johann Andre Forfang został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentant gospodarzy wygrał dzięki skokom na odległość 133,5 m i 128 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Stefan Kraft. Dziesiąty był najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł. W finale wystąpiło trzech Biało-Czerwonych.
( 10 Marca 2024)
Raw Air w Oslo: 41. triumf Stefana Krafta, Piotr Żyła dwunasty

Stefan Kraft zwyciezcą loteryjnego, sobotniego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 132 m oraz 133 m. Drugi był Kristoffer Eriksen Sundal, a trzeci Jan Hoerl. Dwunaste miejsce zajął najlepszy z Polaków, Piotr Żyła. Awans do finału wywalczyło trzech Biało-Czerwonych.
( 9 Marca 2024)
Raw Air w Oslo: Huber wygrywa prolog, Polacy w komplecie z awansem

Daniel Huber zwyciężył w piątkowym prologu Raw Air na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo i został pierwszym liderem tegorocznej edycji norweskiego turnieju. Reprezentant Austrii wygrał dzięki próbie na odległość 134,5 metra. Polacy w komplecie awansowali do sobotnich zawodów. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Aleksander Zniszczoł (127 m) zajął dwudzieste miejsce.
( 8 Marca 2024)
𝐖𝐫ó𝐛𝐞𝐥 𝐢 𝐍𝐢ż𝐧𝐢𝐤 𝐳 𝐩𝐮𝐧𝐤𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐈𝐒 𝐂𝐮𝐩 𝐰 𝐎𝐛𝐞𝐫𝐡𝐨𝐟𝐢𝐞
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Marcin Wróbel ponownie najlepszym z Biało-Czerwonych w konkursie FIS Cup w Oberhofie - uplasował się dziś na 14 miejscu. Punkty zdobył również 16. Adam Niżnik.
( 3 Marca 2024)
Ł𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬𝐳𝐲𝐦 𝐳 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐤ó𝐰 𝐰 𝐏𝐊 𝐰 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐢𝐜𝐲

Czterech Biało-Czerwonych zapunktowało w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Planicy 🇸🇮 Na skoczni HS138 najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był dziś 16-letni Łukasz Łukaszczyk
PŚ w Lahti: Triumf Hoerla, Zniszczoł trzeci!

Aleksander Zniszczoł po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów indywidualnych Pucharu Świata! Reprezentant Polski zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie na Salpausselce (HS130) w Lahti. Zwycięzcą został Jan Hoerl, a drugi był Peter Prevc. Pozostali Biało-Czerwoni nie awansowali do finału.
PŚ w Lahti: Zwycięstwo Norwegów, Polacy na czwartym miejscu

Reprezentacja Norwegii wygrała po raz pierwszy od trzech lat konkurs drużynowy Pucharu Świata. Podopieczni Alexandra Stoeckla triumfowali na Salpausselce (HS130) w Lahti. Drugie miejsce zajęli Austriacy, trzecie Niemcy, a czwarte Polacy.
( 2 Marca 2024)
PŚ w Lahti: Zwycięstwo Kosa, Zniszczoł ósmy, reszta Polaków i Kraft poza finałem

Lovro Kos triumfatorem piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Salpausselce (HS130) w Lahti. Reprezentant Słowenii zwyciężył dzięki skokom na odległość 127 m oraz 134 m. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzecie Ryoyu Kobayashi. Ósmy był Aleksander Zniszczoł, który jako jedyny Polak awansował do serii finałowej. Na pierwszej rundzie rywalizację zakończył również lider cyklu, Stefan Kraft.
( 1 Marca 2024)
PŚ w Oberstdorfie: 40. wygrana Stefana Krafta, Kamil Stoch jedenasty

Stefan Kraft odnosi 40. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i wyprzedza w klasyfikacji wszech czasów Adama Małysza i Kamila Stocha. Austriak triumfował w niedzielnym konkursie w lotach narciarskich na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS240) w Oberstdorfie po skokach na odległość 224 m i 217 m. Drugie miejsce zajął Peter Prevc, a trzecie Ryoyu Kobayashi. Jedenasty był Kamil Stoch. Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 25 Lutego 2024)
PŚ w Oberstdorfie: Zwycięstwo Zajca, Stoch dwunasty

Timi Zajc pierwszym liderem Pucharu Świata w lotach narciarskich 2023/2024! Reprezentant Słowenii został zwycięzcą sobotniego konkursu indywidualnego na Skoczni im. Heiniego Klopfera (HS235) w Oberstdorfie, szybując dwukrotnie na 230 metr. Drugie miejsce zajął Peter Prevc, a trzeci był Stefan Kraft. Na dwunastej pozycji sklasyfikowany został najlepszy z Polaków, Kamil Stoch. Pucharowe punkty zdobyli również Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.
( 24 Lutego 2024)
PŚ w Oberstdorfie: Słoweńcy zwycięskim duetem, Polacy na piątym miejscu

Reprezentacja Słowenii w składzie Timi Zajc i Domen Prevc triumfowała w pierwszym w historii konkursie duetów Pucharu Świata w lotach narciarskich na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS235) w Oberstdorfie. Podopieczni Roberta Hrgoty wyprzedzili zespoły Norwegii i Austrii. Polacy - Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł - do samego końca zawodów byli w grze o podium, ostatecznie kończąc rywalizację na piątej pozycji.
( 23 Lutego 2024)
𝐍𝐢𝐜𝐨𝐥𝐞 𝐊𝐨𝐧𝐝𝐞𝐫𝐥𝐚 𝐰 𝐜𝐳𝐨ł𝐨𝐰𝐞𝐣 "𝟏𝟎" 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐈𝐧𝐭𝐞𝐫𝐤𝐨𝐧𝐭𝐲𝐧𝐞𝐧𝐭𝐚𝐥𝐧𝐲𝐦 𝐰 𝐁𝐫𝐨𝐭𝐭𝐞𝐫𝐨𝐝𝐞

Nicole Konderla zajęła 9. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Interkontynentalnego na skoczni HS117 w Brotterode. W czołowej "30" uplasował się komplet 6 reprezentantek Polski.
( 18 Lutego 2024)
Ł𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐭𝐮ż 𝐳𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐰 𝐀𝐥𝐩𝐞𝐧 𝐂𝐮𝐩 𝐰 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐢𝐜𝐲

Kolejny bardzo dobry konkurs w wykonaniu naszego młodego skoczka - Łukasza Łukaszczyka! 16-latek zajął dziś 4. miejsce w konkursie Alpen Cup na Srednjej Skakalnicy w Planicy 🇸🇮 Zapunktowało trzech Polaków 🇵🇱
𝐌𝐚𝐜𝐢𝐞𝐣 𝐊𝐨𝐭 𝟏𝟐. 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐊𝐨𝐧𝐭𝐲𝐧𝐞𝐧𝐭𝐚𝐥𝐧𝐲𝐦 𝐰 𝐁𝐫𝐨𝐭𝐭𝐞𝐫𝐨𝐝𝐞

Maciej Kot spisał się najlepiej z Biało-Czerwonych w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Nasz zawodnik w drugiej serii awansował aż o 10 pozycji, kończąc zawody na 12. miejscu.
PŚ w Sapporo: Triumf Domena Prevca, Zniszczoł czternasty

Domen Prevc został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Słowenii odniósł pierwszą od blisko 5  lat pucharową wygraną po skokach na odległość 136,5 m i 139,5 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Kristoffer Eriksen Sundal. Czternasty był Aleksander Zniszczoł. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni