TCS w Ga-Pa: Lanisek najlepszy w kwalifikacjach, czterech Polaków w konkursie
(żródło: skijumping.pl)

Anze Lanisek triumfował w sylwestrowych kwalifikacjach do noworocznego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Słowenii wygrał dzięki próbie na odległość 134 metrów. Awans do zawodów wywalczyło czterech Polaków.
( 31 Grudnia 2023)
TCS w Oberstdorfie: Pierwszy w sezonie triumf Wellingera, trzech Polaków z punktami

Andreas Wellinger zwyciężył w inauguracyjnym konkursie 72. Turnieju Czterech Skoczni na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej tej imprezy. Reprezentant Niemiec triumfował po skokach na odległość 139,5 m oraz 128 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Stefan Kraft. Na siedemnastej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch. Awans do serii finałowej wywalczyło trzech Polaków.
( 29 Grudnia 2023)
TCS w Oberstdorfie: Wellinger wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie

Andreas Wellinger zwyciężył w kwalifikacjach do inauguracyjnego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie. Reprezentant Niemiec triumfował dzięki próbie na odległość 135 metrów. Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 28 Grudnia 2023)
Znamy połowę kadry Polski na TCS: "Sytuacja jest dynamiczna"

Tuż po odwołaniu piątkowych Mistrzostw Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, trener Thomas Thurnbichler ogłosił połowę składu reprezentacji Polski na 72. Turniej Czterech Skoczni. Pewni występu w niemiecko-austriackiej imprezie są Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.
( 22 Grudnia 2023)
MP w Zakopanem: Wiatr storpedował czempionat, zawody odwołane!

Zbyt silny wiatr uniemożliwił przeprowadzenie tegorocznych indywidualnych Mistrzostw Polski na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Zaplanowana na 15:00 sesja treningowa była wielokrotnie przerywana. O 16:15 podjęto decyzję o odwołaniu rywalizacji kobiet, zaś trzy kwadranse później ich los podzielili mężczyźni.
PŚ w Engelbergu: Kraft wraca na szczyt, Kubacki czternasty

Stefan Kraft powraca na najwyższy stopień podium. Lider Pucharu Świata triumfował w niedzielnych zawodach na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu po skokach na odległość 135 m oraz 142 m. Drugi był Jan Hoerl, a trzeci Pius Paschke. Czternaste miejsce zajął Dawid Kubacki. Pucharowe punkty zdobył również dwudziesty trzeci Kamil Stoch.
( 17 Grudnia 2023)
PŚ w Engelbergu: Pierwszy w karierze triumf Piusa Paschke

W wieku 33 lat, 6 miesięcy i 27 dni, Pius Paschke odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata podczas sobotniej rywalizacji na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu. Niemiec został tym samym najstarszym w historii zawodnikiem w momencie premierowej wygranej w cyklu. Triumfator poszybował dwukrotnie na odległość 135 metrów. Drugi był Marius Lindvik, a trzeci Stefan Kraft. W finale wystąpiło dwóch Polaków. Kamil Stoch i Piotr Żyła otworzyli trzecią dziesiątkę tabeli wyników.
( 16 Grudnia 2023)
PŚ w Engelbergu: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Żyła siódmy

Anze Lanisek triumfował w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu. Reprezentant Słowenii wygrał po skoku na odległość 135,5 metra. Siódme miejsce zajął Piotr Żyła (137,5 m). Awans do zawodów wywalczyło czterech Polaków.
PŚ w Klingenthal: Geiger znów najlepszy, premierowe podium Deschwandena i dwa rekordy skoczni!

Karl Geiger ponownie najlepszy! Reprezentant Niemiec powtórzył sobotni sukces i triumfował w niedzielnych zawodach Pucharu Świata na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Niemiec zwyciężył po skokach na odległość 141 m i 141,5 m. Drugie miejsce zajął Gregor Deschwanden, a trzecie Andreas Wellinger, którzy wyrównali oficjalny rekord skoczni (146,5 m). Dla Szwajcara to pierwsze pucharowe podium w karierze. Piotr Żyła i Dawid Kubacki zostali sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce.
( 10 Grudnia 2023)
PŚ w Klingenthal: Geiger przerywa serię zwycięstw Krafta

Stefan Kraft pokonany! Karl Geiger jako pierwszy Niemiec w historii triumfował w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal, szybując na odległość 144 m oraz 146 m. Podopieczny Stefana Horngachera pokonał lidera cyklu o 1,2 punktu. Podium uzupełnił Ryoyu Kobayashi. Pucharowe punkty zdobyli jedenasty Piotr Żyła i piętnasty Dawid Kubacki.
( 9 Grudnia 2023)
PŚ w Klingenthal: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Kubacki piąty

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w piątkowych kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Japonii triumfował po skoku na odległość 145,5 metra. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki (137,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 8 Grudnia 2023)
PŚ w Lillehammer: Czwarty z rzędu triumf Krafta, Kubacki i Żyła z punktami

Czwarty konkurs w sezonie i czwarte zwycięstwo Stefana Krafta. Austriak pozostaje niepokonany w obecnej edycji Pucharu Świata. Tym razem lider cyklu triumfował na dużej skoczni w Lillehammer (HS140) po skokach na odległość 134 m oraz 141,5 m. Drugi był Andreas Wellinger, a trzeci Jan Hoerl. W finale wystąpiło dwóch Polaków. Zawody w trzeciej dziesiątce ukończyli Dawid Kubacki i Piotr Żyła.
( 3 Grudnia 2023)
PŚ w Lillehammer: Kraft triumfuje z rekordową notą na normalnej skoczni

Stefan Kraft ponownie najlepszy oraz rekordowy. Lider Pucharu Świata zwyciężył w sobotnich zawodach w Lillehammer (HS98), osiągając najwyższą w historii cyklu notę punktową na normalnej skoczni - 296,7 punktu. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzecie Daniel Tschofenig. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Paweł Wąsek był dwudziesty trzeci.
( 2 Grudnia 2023)
PŚ w Lillehammer: Kraft wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków z awansem

Stefan Kraft zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata na normalnej skoczni Lysgaardsbakken (HS98) w Lillehammer. Reprezentant Ausrii i lider klasyfikacji generalnej cyklu poszybował na odległość 99 metrów. Polacy w komplecie awansowali do zawodów. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Piotr Żyła (97 m) zajął siedemnaste miejsce.
( 1 Grudnia 2023)
PŚ w Ruce: Kraft nokautuje rywali z rekordową notą, Żyła i Kubacki z punktami

Stefan Kraft w fenomenalnym stylu uświetnił swoje 100. indywidualne podium w zawodach Pucharu Świata. Lider cyklu triumfował w niedzielnym konkursie w Ruce (HS142) z rekordową notą punktową na dużej skoczni - 363,5 punktu! Drugie miejsce zajął Jan Hoerl, a trzecie Andreas Wellinger. W trzeciej dziesiątce zawodów sklasyfikowani zostali Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Paweł Wąsek nie awansował do finału.