Euroliga Biegowa w rekordowej obsadzie.

Indywidualne biegi przełajowe w ramach Euroligi Biegowej rozegrane zostały 16 września br na Dolnej Równi Krupowej.   W zawodach współorganizowanych przez Zakopane oraz słowackie samorządy Wysokich Tatr, Popradu i Strby w ramach współpracy transgranicznej wzięło udział 180 gimnazjalistów oraz 300 uczniów szkół podstawowych z powiatu tatrzańskiego oraz z Popradu i Strby.  W galerii fotoreportaż  R. Watychy z biegów.!!!
( 20 Września 2011)
Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

Na boisku Orlik w Koscielisku rozegrany został Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej, którego organizatorem był Wydział Educkacji i Sportu UM Zakopane oraz UKS "Dwójka".  W turnieju wzięły udział trzy drużyny z rocznika 2001 i młodsi oraz cztery z rocznika 1999-2000.  W obydwu grupach puchary z rąk trenera Franciszka Smudy odebrali młodzi piłkarze Górali z Nowego Targu.   W galerii fotoreportaż J, Michalika z Turnieju
( 8 Sierpnia 2011)
II Wakacyjny turniej piłki koszykowej.

W miejskim parku w Zakopanem rozegrano II Wakacyjny turniej piłki koszykowej. Do rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn z  których najlepsza okazała się ekipa "Poszczelonych beretów". Organizatorem turnieju był Wydział Edukacji i Sportu UM Zakopane.  Fot  Zuzi Chmiel z turnieju tutaj!!!!
( 26 Lipca 2011)
WAKACYJNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ W ZAKOPANEM

Wykorzystując słoneczną aurę w  zakopiańskim parku miejskim rozegrano pierwszy z dwu wakacyjnych turniejów koszykówki.  Spośród sześciu zgłoszonych drużyn najlepsza okazała się  Republika. Najwiecej pkt zdobył Kamil Stoch a najlepszym zawodnikiem został Jakub Knapik. W galerii fotoreportaż z turnieju.
( 8 Lipca 2011)
XVII Letnia Liga Szkolna w skokach i kombinacji 2 edycja

24 czerwca rozegrano drugą edycję XVII Letniej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej.  W tej edycji zawodów w swoich grupach triumfowali:  Kamila Bafia, Dawid Haberny, Dawid Jarząbek i Krzysztof Leja.   W kombiancji najlepsi byli Dawid Haberny, Dawid Jarząbek i Piotr Byrski.  Pełne wyniki tutaj w formacie pdf.!!!
( 27 Czerwca 2011)
UISP na Podhalu
(żródło: UM Zakopane)

W Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej i Zakopanem od 23 do 28 czerwca przebywa dziewięcioosobowa   delegacja UISP (Unione Italiana Sport Per tutti))  z prezydentem   Bruno Chiavacci na czele.  Celem wizyty   jest poznanie atrakcji   naszego regionu i nawiązanie współpracy turystycznej.
( 26 Czerwca 2011)
Gimnazjada- turniej koszykówki chłopców

Od 14 do 20 czerwca w Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu oraz sali  gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Zakopanem rozegrany został turniej koszykówki chłopców. W turnieju wzięło udział 6 reprezentacji ale w finałach zagrały tylko dwie. Najlepsza okazała się drużyna z Gimanzjum nr 1 w Zakopanem.
( 20 Czerwca 2011)
Wiosenne Biegi Przełajowe. Zakopane

Wiosenne indywidualne biegi przełajowe cieszą się bardzo wielką popularnością wśród młodzieży szkolnej z terenu Powiatu Tatrzańskiego. W tym roku na starcie stanęło blisko 400 dziewcząt i chłopców, którzy zmagali się na wytyczonej trasie na Dolnej Równi Krupowej. Zawody zorganizowane były w ramach Dni Sportu Szkolnego.  Rywalizacja była bardzo zacięta bowiem różnice  czasowe na mecie były niewielkie co widać w  załączonych wynikach Tutaj !!!
( 19 Czerwca 2011)
Rowerowe zawody na Równi Krupowej.

Wiosenne zmagania rowerowe dzieci i młodzieży z zakopiańskich szkół z powodu pogody udało się przeprowadzić tylko częściowo.Ulewa przerwała  bowiem wyścig dzieci ze szkół podstawowych.   Poniżej wyniki:
XVII Letnia Liga w Skokach i Kombinacji Norweskiej rozpoczęta.

18 czerwca swoje zmagania w ramach XVII Letniej Ligi Szkolnej  zainaugurowali skoczkowie i kombinatorzy.  Na kompleksie Średnich Skoczni zakopiańskiego COS  stanęło na starcie 55 skoczków w tym 8 dziewcząt oraz 35 dwuboistów. Po raz pierwszy na skoczni K-15 osobno sklasyfikowano 6 dziewcząt.
( 18 Czerwca 2011)
Piłka nożna szkół średnich Zakopane.

W ramach Dni Sportu Szkolnego na stadionie przy ul Orkana rozegrano turniej piłki nożnej szkół średnich, w których wzieły udział  reprezentacje czterech szkól średnich. Najlepsi okazali się piłkarze z I LO, kórzy wygrali wszystkie swoje spotkania. W galerii fotoreportaż z finałowych meczy!!!
( 15 Czerwca 2011)
Kwietny Bieg w Zakopanem
(żródło: fot W. Watras)

Po raz kolejny trasa Kwietnego Biegu , który przemierza Polskę wokół  jej granic na dystansie 3560 km,  przebegała przez Zakopane.  W tym roku Bieg upamietnia I pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski
( 9 Czerwca 2011)
Podsumowanie sezonu sportowego - Zakopane
(żródło: A. Pacelt UM Zakopane)

Podczas tegorocznych Dni Zakopanego  jak w latach poprzednich w sali obrad UM uroczyście podsumowano miniony sezon sportowy. W galerii fotoreportaż  A. Pacelt z  wręczenia nagród!!!
( 8 Czerwca 2011)
VII Międzynarodowy Turniej Przyjaźni w piłce nożnej

3 czerwca w Kościelisku na boisku "Orlik" rozegrany został VII Międzynarodowy Turniej Przyjaźni w piłce nożnej.  Rozgrywki zostały zorganizowane przez Janusza Wierciocha z UKS " Dwójka Zakopane" przy wsparciu UM Zakopane.  Na boisku zmierzyły się drużyny FAM Poprad, UKS Dwójka, SP nr 2 Zakopane  oraz LKS Poroniec z roczników 1998 oraz 2001 i mł.   W najmłodszej grupie wiekowej zwyciężyła drużyna FAM Poprad B a w starszej grupie  UKS Dwójka Zakopane.
( 6 Czerwca 2011)
IV Wysokogórski Bieg im dh F. Marduły
(żródło: fot udostępnione przez Barbarę Gąsienicę Józkowy - autor Jan Gąsienica Józkowy)

154 kobiet i meżczyzn z całej Polski  oraz Słowacji wystartowało w IV biegu wysokogórskim im dh Franciszka Marduły . Najszybciej trasę 22 km biegu  z 1700 m przewyższenia pokonał Marcin Świerc z Lisowiec . Wśród kobiet pierwsza na mecie na Kalatówkach była Anna Celińska z Bielska Białej