Mistrzostwo Małopolski dla Orawianki
(żródło: UG Jabłonka)

Nasza Orawianka Marysia Kulawiak z Jabłonki startująca na kucu Buttinim podczas trzydniowych zawodów wywalczyła po raz drugi Mistrzostwo Małopolski w ujeżdżeniu w kategorii junior młodszy na kucach. Zawody odbyły się w miniony weekend w Facimiechu w klubie jeździeckim jazdy konnej.   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
( 28 Sierpnia 2018)
Orawski Rajd Rowerowy „Szlakiem wielkich Orawian” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Orawski Rajd Rowerowy „Szlakiem wielkich Orawian” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w sobotę 4 sierpnia 2018 roku. Uczestnicy rajdu reprezentowali różne kategorie wiekowe od najmłodszych do najstarszych, najstarszy uczestnik miał 71 lat, zaś do pokonania była 30 kilometrowa trasa.
( 7 Sierpnia 2018)
Sukces młodego lekkoatlety z Orawy

Wojciech Galik absolwent gimnazjum z Jabłonki reprezentujący klub MKS Rabka-Zdrój brał udział w Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-18 w Lekkiej Atletyce w skoku w dal oraz trójskoku. Mistrzostwa zwane Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w której wzięło udział około 1000 dziewcząt i chłopców odbyły się na Stadionie Śląskim w dniach 27-29 lipca 2018 roku.
( 31 Lipca 2018)
XIV Puchar Szlaku Solnego o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”

29 lipca 2018 roku odbyła się w Orawce kolejna runda ogólnopolskich zawodów MTB Puchar Szlaku Solnego 2018 o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”, jak również Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS oraz Mistrzostwa Małopolski MTB. Organizatorami zawodów byli Wójt Gminy Jabłonka i Uczniowski Klub Sportowy Podwilk. Galeria tutaj
( 30 Lipca 2018)
Szachowe Mistrzostwa Słowacji Amatorów

W Topolczanach rozegrano otwarte Mistrzostwa Słowacji Amatorów. Turniej ten to jeden z największych szachowych festiwali w tej części Słowacji .W zawodach wystartowało aż 131 szachistów z dziewięciu krajów, w tym pochodzący z Orawy Marek Pniaczek, który zdecydowanie wygrał rywalizację w kategorii otwartej, wygrywając siedem z ośmiu rozegranych partii. Gratulujemy!
( 6 Lipca 2018)
Lekkoatleci z Orawy!

Piotr Kidoń uczeń Liceum Ogólnokształcącego z Jabłonki reprezentujący klub MKS Rabka-Zdrój zakwalifikował się do Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 400 metrów przez płotki, które odbyły się we Włocławku w dniach 22-24 czerwca zdobywając 10 miejsce w Polsce.
( 2 Lipca 2018)
Rozgrywki Deichamnn Minimistrzostwa 2018 za nami!

9 czerwca do rywalizacji przystąpili zawodnicy kategorii U9. Po kilku godzinach zaciętej walki wyklarowała się najlepsza czwórka turnieju, która między sobą rozstrzygnęła losy wyjazdu na ogólnopolski turniej finałowy. Ostatecznie najlepsza okazała się reprezentacja Francji ( Nowy Targ ), wysoko pokonując w finale zespół Egiptu ( Zakopane ). Trzecie miejsce wywalczył po bardzo ciekawym meczu zespół Peru ( Jabłonka ). Czwarte miejsce zajęła ekipa Austrii ( Jordanów ).
( 11 Czerwca 2018)
Sport ponad granicami

W ramach współpracy transgranicznej Gminy Jabłonka i Miasta Trstena, uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłonce wraz z opiekunami,  na zaproszenie strony słowackiej,  wzięli udział w wyścigu Adrenalin Race, który odbył się 9 czerwca. Do pokonania było  6 kilometrów trasy składającej się z różnych przeszkód. Na uczestników czekały płotki, woda, liny, czy błoto, było więc bardzo ciekawie. Meta zawodów usytuowana została na rynku w Trstenie. Po zakończeniu zmagań wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki. Mimo sportowego charakteru imprezy nie brakowało dobrej zabawy.
Deichmann Minimistrzostwa

W ostatni piątek odbyły się na stadionie w Jabłonce rozstrzygające spotkania kategorii U13. W finale spotkały się dwa najlepsze zespoły poprzedniej fazy, czyli Holandia ( Jabłonka ) oraz Argentyna ( Ludźmierz ). W decydującym spotkaniu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 4-1 i to oni wywalczyli przepustkę do dalszego etapu turnieju, rozgrywanego pod koniec czerwca w Nowym Sączu.
( 4 Czerwca 2018)
Boisko w Zubrzycy Dolnej

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 01 czerwca 2018 r., w Dniu Dziecka uroczyście oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe w Zubrzycy Dolnej. Uroczystość poprzedziła msza św. odprawiona przez ks. proboszcza Tomasza Worka. W swojej homilii zachęcał przyszłych użytkowników boiska to gry w duchu fair play i wzajemnej życzliwości.
( 1 Czerwca 2018)

Kolejna seria gier w czterech grupach wiekowych turnieju Deichmann Minimistrzostwa – Jabłonka 2018 za nami. W sobotę do rywalizacji tradycyjnie przystąpili zawodnicy z kategorii wiekowych U7 oraz U9, zaś w niedzielę zaprezentowały się zespoły U11 oraz U13.
( 17 Maja 2018)
Jabłonka Mistrzem Województwa!!!

Podczas wojewódzkich finałów w piłce ręcznej uczniowie z Jabłonki sięgnęli po złoto! 10 maja do Tarnowa przyjechało 6 najlepszych drużyn wyłonionych w półfinałach wojewódzkich. Podczas rozegranych eliminacjach w grupach, Jabłonczanie wygrali swoje mecze z Wiśniczem 16:7 i Libuszą 14:11.
( 11 Maja 2018)
Karpacki Wyścig Kurierów w Jabłonce

Ahmed Galdoune (Delio Gallina Colosio) okazał się najlepszy na II  etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów  Trstena – Jabłonka i po emocjonującym finiszu przy Urzędzie Gminy  pokonał Szymona Krawczyka z Reprezentacji Polski. Trzecie miejsce zajął Francesco di Felice ((Delio Gallina Colosio).
( 30 Kwietnia 2018)
Sp1 Jabłonka z awansem do finałów wojewódzkich w piłce ręcznej

26.04.2018r w hali sportowej ZS w Suchej Beskidzkiej nasi uczniowie wygrali półfinały wojewódzkie w piłce ręcznej. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze zespoły z 4 powiatów: tatrzańskiego, suskiego, myślenickiego, nowotarskiego. Uczniowie SP1 w Jabłonce zdecydowanie wygrali wszystkie swoje mecze i uzyskali awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 10 maja w Tarnowie.
( 27 Kwietnia 2018)

W sobotę i niedzielę rozegrano na stadionie sportowym w Jabłonce kolejne mecze w ramach tegorocznej edycji Deichmann Minimistrzostwa. Zawodnicy w tym turnieju rywalizują w czterech kategoriach wiekowych ( U-7, U-9, U-11 oraz U-13 ), na najlepszych czeka wyjazd na ogólnopolskie finały, więc stawka jest bardzo wysoka. Jednak jeszcze ważniejsze od wyników jest rozwijanie wśród młodych zawodników zdrowego trybu życia, koleżeństwa i zasad zdrowej rywalizacji, a tego sport uczy doskonale.