START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
32. JANUSZ ZYGMUNTOWICZ
(żródło: )

Janusz a Zygmuntowicza do uprawniana kombinacji norweskiej namówił jedyny polski medalista olimpijski w tej konkurencji Franciszek Groń-Gąsienica. Jak większość zawodników z tej dyscypliny trafił do niej ze skoków, idąc śladami starszego brata Józefa. W kategoriach młodzieżowych może nie wygrywał, ale widać było, że drzemią w nim spore możliwości. Gdy już zaczął łapać dobrą formę, w roku olimpijskim 2002 przytrafiła mu się groźna kontuzja, która wyeliminowała go na rok z uprawiania sportu. Wrócił jednak na skocznie i trasy biegowe, zaczął odnosić sukcesy na arenie krajowej i został włączony do kadry prowadzonej przez trenera Leszka Pochwałę.
( 3 Lutego 2006)
33. Krzysztof Czubiak
(żródło: )

Nasz kandydat na Młodego Asa Podhala: Krzysztof Czubiak Związany jest z Krościenkiem, bo tam się urodził, mieszka, chodzi do szkoły i gra w piłkę. Krzysztof Czubiak gra w Sokolicy - sportowej wizytówce miasta. Zaczął trenować w wieku 10 lat , szybko zdobywając uznanie kolejnych trenerów. Choć ma dopiero niecałe 19 lat, już od ponad roku występuje w drużynie seniorów, nie zaniedbując gry w juniorach. Jest tam postacią wiodącą - umie pokierować grą i strzela gole.
( 7 Lutego 2006)
34. Klimek Murańka
(żródło: )

Klimek Murańka wprawił w zdumienie sportowy świat, gdy latem 2004 roku, mając wówczas 10 lat, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem poszybował na odległość 134 metrów . Zafascynowany Adamem Małyszem także postanowił zostać skoczkiem.
( 8 Lutego 2006)
35. Michał Dziurdzik
(żródło: )

Kandydat na Młodego Asa: Michał Dziurdzik "Dobry duch drużyny" 19-letni obrońca Michał Dziurdzik z nowotarskiej Szarotki to w chwili obecnej jeden z najzdolniejszych młodych unihokeistów w Polsce . Dziurdzik z reprezentacją juniorów uczestniczył w listopadzie 2005 roku w mistrzostwach świata elity, które odbyły się na Łotwie. Turniej okazał się bardzo udany dla młodych Polaków, bo za sukces należy uznać utrzymanie się w gronie najlepszych. Również dla samego Michała zawody był owocne - w czterech spotkaniach zdobył dwie bramki . Szczególnie cenny był gol w meczu z Danią , który zadecydował o pozostaniu Polaków w elicie. Turniej na Łotwie był już jednak dla zawodnika Szarotki ostatnimi młodzieżowymi zmaganiami, teraz występować będzie już wśród seniorów
( 10 Lutego 2006)
36. Katarzyna Solus
(żródło: )

Kandydatka na Młodego Asa Podhala 2005: Katarzyna Solus Srebrna, ale bez medalu Rok 2005 był bardzo udany dla Katarzyny Solus . Młoda zawodniczka Górskich Orłów Raba Wyżna w swym pierwszym sezonie w kategorii juniorów przebojem wdarła się do krajowej czołówki w kolarstwie górskim . Jej dobra postawa dostrzeżona została przez trenerów kadry i Podhalanka dość nieoczekiwanie pojechała do Belgii na mistrzostwa Europy MTB . Tam uplasowała się na 18. pozycji . - Nie były to dla mnie udane zawody - mówi Solus. - W porównaniu z innymi imprezami, na tej najwięcej straciłam do Polek i Słowaczek, z którymi ścigałam się w kraju.
( 11 Lutego 2006)
37.MICHAŁ KŁUSAK
(żródło: )

Michał Kłusak jest jednym z trojga dzieci państwa Marii i Marka Kłusaków, które z powodzeniem uprawiają narciarstwo alpejskie. Michał jest najstarszy z tej trójki i jako pierwszy zaczął odnosić sukcesy. Pan Marek Kłusak swe dzieci chętnie zabierał na narty. Michała zapisał najpierw do AZS do grupy Bożeny Trzebini, a następnie do Śmigu do Mieczysława Berezika. Młody zawodnik pierwsze sukcesy zanotował w drugim roku startów w Pucharze Polski. Wygrał wtedy klasyfikację młodzików. Po przejściu do juniorów młodszych w PP był 5., ale w następnym roku 2005 już najlepszy. Właśnie miniony rok w karierze Michała był niezwykle obfity w sukcesy. Na Olimpiadzie Młodzieży wywalczył 4 medale, w tym 3 złote: w slalomie gigancie, supergigancie i w kombinacji (w slalomie był drugi).
( 14 Lutego 2006)
38. ROBERT MATEJA
(żródło: )

Bez tego zawodnika trudno sobie wyobrazić kadrę skoczków narciarskich. Robert Mateja przyzwyczaił fanów tego sportu do swej stałej obecności na światowych skoczniach. Zawodnik zakopiańskiej Wisły w kadrze debiutował w 1992 r. i teraz ma w niej pewne miejsce. Zapracował na nie dobrymi wynikami, wielokrotnie punktował w Pucharze Świata, ma też na swoim koncie dobre starty w najważniejszych imprezach światowych. Najlepszy rezultat to 5. loakta na średniej skoczni na mistrzostwach świata w 1997 w Trondheim. Rok później na igrzyskach w Nagano był na dużej skoczni 16.
( 14 Lutego 2006)
39. ANDRZEJ RABIAŃSKI
(żródło: )

Andrzej Rabiański to skromny i koleżeński człowiek, nie tylko na boisku, ale i poza nim. Związany jest z Białką Tatrzańską, bo tam się urodził, mieszka, pracuje i gra w piłkę. Poza tym Andrzej od siedmiu lat jest prezesem Watry - sportowej wizytówki miejscowości. Jest wychowankiem Watry Białka Tatrzańska, gdzie, już jako 16-latek, zadebiutował w drużynie seniorów, występując w jednym spotkaniu. Przeniósł się do V-ligowego wtedy Porońca Poronin.. Bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Porońca, z którym awansował do IV ligi. - Swój IV-ligowy debiut zaliczyłem w barwach Porońca - mówi Andrzej Rabiański - gdzie występowałem przez dwa i pół roku. Po tym okresie na prawie 5 lat wyjechałem do Kanady, gdzie w barwach polonijnej drużyny Polonii Missisauga, występowałem u boku byłych II-, a nawet I-ligowców. Dzięki temu nabrałem sporo doświadczenia, które dziś mogę przekazywać młodzieży. Po powrocie do Polski wróciłem do macierzystego klubu, któremu na razie jestem w pełni oddany.
( 14 Lutego 2006)
40. WOJCIECH TOPÓR
(żródło: )

        Sylwetka Wojciech Topora            Nie chciał być dwuboistą Wojciech Topór jest mieszkańcem Chochołowa podobnie jak bardziej znany skoczek Robert Mateja. Rozpoczął swoja przygodę ze sportem wcale nie z inspiracji krajana. To trener Kazimierz Długopolski robił nabór do sekcji skoków Startu/Krokiew Zakopane i młody 9 letni chłopiec zapisał się do klubu. W młodym wieku prawie wszyscy adepci skoków biegają także na nartach a te dwie konkurencje stanowią dyscyplinę, jaką jest kombinacja norweska. I właśnie po paru latach treningów i startów w skokach i kombinacji Wojciech Topór został zakwalifikowany do kadry w tej drugiej dyscyplinie.
( 17 Lutego 2006)
41.Mateusz Polaczyk Pójdzie w ślady brata?
(żródło: )

Takiej kolekcji medali w minionym sezonie pozazdrościć mógłby niejeden sportowiec. W 2005 roku Mateusz Polaczyk na podium najważniejszych zawodów w kraju i za granicą wspinać się musiał kikakrotnie. Mimo wieku juniora kajakarz górski ze Szczawnicy bardzo dobrze radził sobie w rywalizacji z seniorami. Podczas " dorosłych" mistrzostw Polski zdobył dwa medale . Indywidualnie sięgnął dość niespodziewanie po "srebro" w K-1, a drużynowo, płynąc w ekipie Pienin ze swoimi braćmi, wywalczyli krążek z najcenniejszego kruszczu. Międzynarodowe laury Mateusz zbierał na razie głównie w swej kategorii wiekowej
( 17 Lutego 2006)
42.Łukasz Szczurek Najlepszy na mistrzostwach świata.
(żródło: )

Łukasz Szczurek jest biathlonistą i reprezentuje barwy klubu BKS Wojsko Polskie w Kościelisku. Jego największym sukcesem w 2005 r. był udany start na MŚ juniorów i juniorów młodszych . Jest bardzo dobrze zapowiadającym się, utalentowanym zawodnikiem i systematycznie pnie się w górę biathlonowych statystyk. W kraju, w swojej kategorii, jest jednym z najlepszych.. Po raz pierwszy osiemnastolatek startował w MŚ juniorów i juniorów młodszych w Haute Maurienne we Francji
( 17 Lutego 2006)
43.Jagna Marczułajtis
(żródło: )

Nasi kandydaci - Jagna Marczułajtis Zawsze w czołówce To najlepsza zawodniczka w historii polskiego snowboardu . Jagna Marczułajtis po raz kolejny jest kandydatką w naszym plebiscycie. Z wielu snowboardowych konkurencji mieszkanka Poronina wybrała sobie konkurencje zjazdowe. Z powodzeniem ściga się w slalomie i slalomie gigancie równoległym. To właśnie w tej ostatniej blisko była medalu na igrzyskach w Salt Lake City, na których zajęła 4. lokatę .
( 20 Lutego 2006)
44.Paweł Reczek
(żródło: )

Nasi kandydaci - Paweł Reczek Bardziej technicznie Tytuł mistrza Polski , czołowe miejsca w Pucharze Europy , udział w mistrzostwach świata. Paweł Reczek potwierdził w 2005 roku, że zalicza się do najlepszych w kraju specjalistów od trialu rowerowego. Reczek zdobył w minionym sezonie po raz szósty mistrzostwo kraju (rowery z kołami 26-calowymi). Wygrał również zawody Pucharu Europy w Jaworznie i w Książu . W rywalizacji Pucharu Świata jego najlepszy wynik to 10. lokata w austriackim Grazu . Najważniejszą imprezą były jednak mistrzostwa świata , w których mieszkający w Rabce zawodnik zajął 12. i 14. miejsce.
( 22 Lutego 2006)
45. Jadwiga Galica
(żródło: )

O Kościelisku słusznie mówi się od lat, że jest "kolebką polskiego biathlonu". Dlatego cieszy fakt, że w ślady dawnych mistrzów idą młodzi i utalentowani zawodnicy. Jedną z nich jest Jadwiga Galica. Jest biathlonistką i trenuje w barwach BKS WP Kościelisko. To bardzo uzdolniona zawodniczka. W kraju w swojej kategorii jest jedną z najlepszych. W 2005 r. startowała w kraju i w mistrzostwach Polski w kategorii juniorów młodszych, rozegranych na stadionie biatlonowym w Kirach, wywalczyła złoty medal w sprincie (tylko jeden strzał niecelny) oraz w sztafecie (Galica, Jakieła, Pitoń), a także srebro w biegu na dochodzenie za swoją klubową koleżanką Karoliną Pitoń. Jej mocną stroną jest zarówno strzelanie, jak i bieg. Tekst i fot. (WOJ.) 
( 28 Lutego 2006)
46. Patryk Galica-Gudbaj
(żródło: )

Czternastoletni Patryk Galica-Gudbaj startuje w barwach klubowych KM Wisła Chełmno, który w 2005 roku z sukcesami startował w kraju i za granicą. - Moje najważniejsze zeszłoroczne sukcesy to między innymi zdobycie zespołowego mistrza Polski i najważniejszego dla mnie i dla wielu górali tytułu wicemistrza Polski w motocrossie kl.80 - podsumowuje miniony rok Patryk Galica-Gudbaj. Do tego należy dodać wiele zawodów, które wygrał poza granicami kraju. Sportową pasją zaraził syna Andrzej Galica-Gudbaj. Ojciec Patryka, sam wielki miłośnik sportów motorowych, pierwszy motocykl za 400 złotych kupił Patrykowi, gdy ten miał siedem lat. - On wtedy ważył 35, a motor - 85 kilogramów. No i sprawdził się, łyknął bakcyla. Sam jeździłem w latach 90., startowałem nawet w mistrzostwach Polski, ale ten sport to spory wydatek.
( 28 Lutego 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (165-179)(180-194)(195-209)(210-224)(225-229) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018