START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane







KS Pieniny




  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
Zmarł RYSZARD DRĄGOWSKI
(żródło: www.topr.pl)

 27 lipca 2009 roku zmarł w Zakopanem Ryszard Drągowski -taternik, ratownik TOPR i przewodnik tatrzański, instruktor narciarstwa i działacz turystyki. Urodził się w 1920 roku w Warszawie.
( 29 Lipca 2009)
Zmarł Andrzej Bachleda Senior
(żródło: )

W niedzielę dzień po śmierci syna zmarł Andrzej Bachleda ojciec znakomitych alpejczyków Jana i Andrzeja " Ałusia"  Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę.o godz 15.00 na nowym cmentarzu w Zakopanem. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz 13,00 w kościele Najświetszej Rodziny
( 8 Lutego 2009)
Zmarł Jan Bachleda.
(żródło: fot M. Król Łęgowski)

W sobotę 7 lutego w Zakopanem zmarł Jan Bachleda.  Reprezentował Polskę podczas  Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Insbrucku w 1976 roku,  w 1978 zdobył tytuł akademickiego vicemistrza świata w slalomie, był wielokrotnym mistrzem Polski w konkurencjach alpejskich.
( 7 Lutego 2009)
15 rocznica śmierci Stanisława Marusarza.
(żródło: )

 29 października mija 15 rocznica śmierci "Zakopiańskiego Króla Nart" Stanisław Marusarz urodził się 18 czerwca 1913 w  Zakopanem. Skoczek, dwuboista i alpejczyk. Czterokrotny olimpijczyk (1932, 1936, 1948, 1952) i sześciokrotny uczestnik mistrzostw świata (1933-39). Zmarł na Starym Cmentarzu w Zakopanem, wygłaszając przemówienie na pogrzebie swojego dowódcy z czasów okupacji Wacława Felczaka.  poniżej przedstawiamy wspomnienia  dzieci Stanisława Marusarza-  Barbary, Magdaleny i najstarszego- Piotra.
( 28 Października 2008)
Zakopiański „król nart” Stanisław Marusarz
(żródło: W. Szatkowski.)

Dzisiaj  (18 czerwca)obchodzimy 95 rocznicę urodzin  zakopiańskiego " króla nart"  Stanisława Marusarza.  poniżej przedstawiamy sylwetkę znakomitego skoczka, którą opracował Wojciech Szatkowski.  Fot ze zbiorów  rodziny Marusarzów, , Dr Tuszyńskiego, Muzeum Tatrzańskiego  oraz J. A. Franaszek
( 18 Czerwca 2008)
1. MARCIN BACHLEDA
(żródło: )

Tego lata Marcin Bachleda raczej szybko nie zapomni. Pochodzący z Zakopanego skoczek, reprezentant AZS AWF Katowice miał najlepszy letni sezon w karierze. Triumfował w punktacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Startujący od kilku lat w międzynarodowych zawodach 23-letni zakopiańczyk w letniej serii zaprezentował się znakomicie. Z 13 konkursów triumfował w kilku, a w każdym znajdował się w czołowej "10" (tyko raz nie punktował - w Oberstdorfie, wprawdzie na skoczni był 6., ale został zdyskwalifikowany, bowiem w pierwszej serii ruszył po rozbiegu, gdy paliło się czerwone światło)
( 3 Lutego 2006)
2. MARTA BEREZIK
(żródło: )

Carvingowe mistrzostwo Polski, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, 6. miejsce w mistrzostwach świata, a także brązowy medal MP w alpejskim slalomie. Rok 2005 był dla Marty Berezik rokiem sukcesów. Zawodniczka AZS AWF Kraków Zakopane zdominowała zwłaszcza carvingową rywalizację na krajowej arenie, wygrywając niemal każdy wyścig. Mimo iż nie wzięła udziału w jednej z 5 edycji cyklu (startowała wówczas w slalomie na uniwersjadzie, gdzie jednak zajęła dalsze miejsce), w punktacji łącznej była pierwsza, nieznacznie wyprzedzając młodszą siostrę Annę. Powtórzyła tym samym osiągnięcie sprzed roku, broniąc miano najlepszej w całym cyklu. - Wszystkie zwycięstwa są dla mnie ważne, ale najcenniejsze to mistrzostwo Polski   - mówi Marta Berezik. - Ten sezon był dla mnie bardzo udany, zabrakło mi jedynie awansu do finału mistrzostw świata (czołowa "5" - przyp. aut).
( 3 Lutego 2006)
3. MIROSŁAW BIENIASZ
(żródło: )

To był dobry sezon w wykonaniu Mirosława Bieniasza. Kolarz Kelly's Team Wierchy Rabka zdominował w tym sezonie krajową rywalizację w maratonie MTB. Bieniasz znakomicie spisywał się w prestiżowej Lidze Bike Maraton (niejako kontynuacja Pucharu Polski, które to trofeum zdobywał w poprzednich dwóch latach), wygrywając w głównej klasyfikacji generalnej (punktowane 7 z 13 wyścigów), jak i w Top Ten (10 z 13) . Klika tygodni po zakończeniu organizatorzy jednak z niejasnych do końca powodów zweryfikowali wyniki jednej z edycji i tym samym Bieniasz w tej pierwszej klasyfikacji spadł na 2. miejsce. Drużynowo w Lidze zwyciężył rabczański team. - Plan został zrealizowany w stu procentach - mówi zawodnik. - Mimo że odebrano mi ten jeden triumf, to czuje się zwycięzcą i wielu innych zawodników, też tak uważa. Tę sprawę będę jeszcze wyjaśniać.
( 3 Lutego 2006)
4. GRZEGORZ CIESIELKA
(żródło: )

Kiedy wiosną został w powszechnej opinii uznany za najlepszego piłkarza wschodniej grupy IV ligi, wydawało się, iż jego kariera nabiera rozpędu. Kluby biły się o młodego uzdolnionego snajpera. Mówiło się nawet o grze w I lidze, bo ponoć do jego kupna przymierzały się dwa słynne krakowskie kluby Cracovia i Wisła. Skończyło się co prawda na transferze do zespołu beniaminka III ligi Kolejarza Stróże, ale i tak był to dla Grzegorza Ciesielki znaczny awans. Jednak szybko okazało się, iż są to miłe złego początki. W kolejarskim klubie panują dość specyficzne stosunki, co sprawia, iż niektórzy już w założeniu nie mieli szans zaprezentowania pełni umiejętności, nie grali bowiem zbyt często. Był wśród nich również Ciesielka, który wpuszczany bywał na boisko w samych końcówkach meczów, kiedy wynik - z reguły niekorzystny dla stróżan - był już przesądzony.
( 3 Lutego 2006)
5.SEBASTIAN DRUSZKIEWICZ
(żródło: )

Sebastian Druszkiewicz bardzo chciał być sportowcem i po ukończeniu szkoły podstawowej postanowił zdawać do Gimnazjum Sportowego. Na testach sprawnościowych zauważył go trener Eligiusz Grafowski i przekonał do uprawiania łyżwiarstwa. Druszkiewicz to łyżwiarz o wyraźnych predyspozycjach wytrzymałościowych. W kategoriach juniorskich na długich dystansach w Polsce praktycznie nie ma godnych siebie rywali. W mistrzostwach Polski juniorów wywalczył trzy medale indywidualnie i jeden w drużynie: złote na 3000 i 5000 m, srebrny za wielobój. Wspólnie z kolegami ze SMS wygrali bieg drużynowy, wprost deklasując rywali. Ubiegłoroczny finał Pucharu Polski na dystansie 3 km również zakończył się triumfem Druszkiewicza. W nowym cyklu zawodów pucharowych zakopiańczyk zanotował same zwycięstwa i tylko jedną porażkę - z Pawłem Zygmuntem.
( 3 Lutego 2006)
6. AGNIESZKA GĄSIENICA - DANIEL
(żródło: )

Agnieszka, która 22 grudnia skończyła 18 lat, pochodzi z usportowionej rodziny Gąsieniców-Danielów z Krzeptówek; wywodzi się z niej 4 olimpijczyków: skoczek Andrzej, alpejka Maria, biegaczka Helena i kombinator klasyczny Józef. Nasza kandydatka zaczynała uprawiać sport pod opieką trenerów Iwony i Macieja Jankowskich, potem jej rozwojem zajęli się trenerzy Jerzy Witowski i Janusz Starzyk. Agnieszka Gąsienica-Daniel jest reprezentantką Polski, należy do kadry narodowej "Turyn 2006", a jej macierzystym klubem jest SN PTT 1907 Zakopane. Największy sukces młodej zawodniczki w sezonie 2004/05 to udział w mistrzostwach świata seniorów w narciarstwie alpejskim w Santa Catarina nieopodal Bormio (Włochy), gdzie wywalczyła 31. miejsce w slalomie gigancie. 17-letnia wówczas zawodniczka z Zakopanego, co warto podkreślić, była jedną z najmłodszych uczestniczek tych zawodów. Drugim bardzo ważnym wydarzeniem był start w mistrzostwach Szwajcarii juniorów w słynnym kurorcie alpejskim Grindelwald, gdzie 12 stycznia 2005 r. Agnieszka Gąsienica-Daniel była pierwsza. Pokonała wówczas wiele dobrych zawodniczek, z których część brała już udział w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Europy.
( 3 Lutego 2006)
7. SEBASTIAN HAJNOS
(żródło: )

Dla 17-letniego hokeisty Sebastiana Hajnosa rok 2005 był bardzo wyczerpujący. Występował on zarówno w rozgrywkach młodzików, jak i w spotkaniach juniorów młodszych. Z obiema drużynami Hajnos wystąpił w finałowych turniejach mistrzostw Polski. Zdecydowanie milsze wspomnienia Hajnos wyniósł z mistrzostw Polski młodzików, w których wraz z MMKS wywalczył złoty medal. W czterech spotkaniach tego turnieju Sebastian wpisywał się czterokrotnie na listę strzelców. Jedna bramka to z kolei dorobek młodego napastnika w meczach finałowych mistrzostw Polski juniorów młodszych. Na tym turnieju zespół MMKS znalazł się poza strefą medalową, zajmując czwarte miejsce. - Z występów w roku 2005 w lidze młodzików mogę być zadowolony - podsumowuje swoje występy Hajnos. - Udawało mi się często zdobywać gole, a w dodatku wywalczyliśmy z zespołem złote medale. Jeżeli chodzi o juniorów młodszych, to tutaj mogło być lepiej. Z tych występów nie do końca jestem zadowolony.
( 3 Lutego 2006)
8. JAKUB HŁADOWCZAK
(żródło: )

Jakub Hładowczak zapowiadał się na świetnego narciarza alpejczyka. Teraz jest największą bramkarską nadzieją Podhala. W swojej pierwszej specjalności Hładowczak osiągnął spore sukcesy. Wygrał wielkie międzynarodowe zawody młodzików w Val d'Isere. W kraju zwyciężał w narciarskim Pucharze Polski, zaliczył też start na mistrzostwach świata juniorów. Dobrze zapowiadającą się karierę przerwała jednak kontuzja, która wykluczyła go z trenowania narciarstwa. Dla podtrzymania sprawności postanowił zająć się piłką nożną. Tak trafił na treningi bramkarskie do Hanny Kardaś w Jutrzence Zakopane.
( 3 Lutego 2006)
9. ŁUKASZ JAROSZ
(żródło: )

27-letni Łukasz Jarosz to jeden z najlepszych specjalistów wschodnich sztuk walki nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Do wywalczonego w 2004 r. tytułu mistrza Europy w formule low kick, we wrześniu tego roku Jarosz dołożył, zdobyty w marokańskim mieście Agadir, tytuł mistrza świata w wadze powyżej 91 kg. Niewiele brakło, a reprezentanta rabczańskiego Giewontu zabrakłoby na tych mistrzostwach. - Tydzień przed odlotem nabawiłem się kontuzji nogi - mówi zawodnik. - Zamiast jechać na ostatnie zgrupowanie, czas spędziłem na rehabilitacji . Ostatecznie Łukasz zdołał się jednak pozbierać i poleciał do Afryki. W drodze to mistrzowskiego tytułu stoczył on cztery ciężkie, ale zwycięskie walki. Po zdobyciu mistrzostwa do polskiego zawodnika napłynęły oferty walk z całego świata.
( 3 Lutego 2006)
10. FLORIAN KAMIŃSKI
(żródło: )

Dopiero co skończył 18 lat, a jest dla LKS Szaflary piłkarzem praktycznie niezastąpionym. Tak dalece, iż jesienią musiał zrezygnować z występów w zespole juniorów, bo kolidowały mu one z grą w pierwszej drużynie. Gdyby bowiem grał w sobotę w juniorach, dzień później mógłby występować tylko 45 minut w A-klasie. A tak, mógł biegać po boisku przez pełne 90 minut, co skutkowało serią zwycięstw jego drużyny. Tak jednak było tylko w pierwszych 7 spotkaniach ligowych, bo potem doznał przykrej kontuzji stawu skokowego. Pauzował przez miesiąc, a w dwóch ostatnich meczach wchodził tylko w końcowych minutach. Kontuzja Floriana od razu odbiła się na wynikach - piękna seria zwycięstw skończyła się, a Szaflary zostały na finiszu wyprzedzone przez Szarotkę Nowy Targ i na półmetku rozgrywek zajmują drugie miejsce.
( 3 Lutego 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (240-254)(255-269)(270-284)(285-299)(300-314) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024