START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
42.Łukasz Szczurek Najlepszy na mistrzostwach świata.
(żródło: )

Łukasz Szczurek jest biathlonistą i reprezentuje barwy klubu BKS Wojsko Polskie w Kościelisku. Jego największym sukcesem w 2005 r. był udany start na MŚ juniorów i juniorów młodszych . Jest bardzo dobrze zapowiadającym się, utalentowanym zawodnikiem i systematycznie pnie się w górę biathlonowych statystyk. W kraju, w swojej kategorii, jest jednym z najlepszych.. Po raz pierwszy osiemnastolatek startował w MŚ juniorów i juniorów młodszych w Haute Maurienne we Francji
( 17 Lutego 2006)
43.Jagna Marczułajtis
(żródło: )

Nasi kandydaci - Jagna Marczułajtis Zawsze w czołówce To najlepsza zawodniczka w historii polskiego snowboardu . Jagna Marczułajtis po raz kolejny jest kandydatką w naszym plebiscycie. Z wielu snowboardowych konkurencji mieszkanka Poronina wybrała sobie konkurencje zjazdowe. Z powodzeniem ściga się w slalomie i slalomie gigancie równoległym. To właśnie w tej ostatniej blisko była medalu na igrzyskach w Salt Lake City, na których zajęła 4. lokatę .
( 20 Lutego 2006)
44.Paweł Reczek
(żródło: )

Nasi kandydaci - Paweł Reczek Bardziej technicznie Tytuł mistrza Polski , czołowe miejsca w Pucharze Europy , udział w mistrzostwach świata. Paweł Reczek potwierdził w 2005 roku, że zalicza się do najlepszych w kraju specjalistów od trialu rowerowego. Reczek zdobył w minionym sezonie po raz szósty mistrzostwo kraju (rowery z kołami 26-calowymi). Wygrał również zawody Pucharu Europy w Jaworznie i w Książu . W rywalizacji Pucharu Świata jego najlepszy wynik to 10. lokata w austriackim Grazu . Najważniejszą imprezą były jednak mistrzostwa świata , w których mieszkający w Rabce zawodnik zajął 12. i 14. miejsce.
( 22 Lutego 2006)
45. Jadwiga Galica
(żródło: )

O Kościelisku słusznie mówi się od lat, że jest "kolebką polskiego biathlonu". Dlatego cieszy fakt, że w ślady dawnych mistrzów idą młodzi i utalentowani zawodnicy. Jedną z nich jest Jadwiga Galica. Jest biathlonistką i trenuje w barwach BKS WP Kościelisko. To bardzo uzdolniona zawodniczka. W kraju w swojej kategorii jest jedną z najlepszych. W 2005 r. startowała w kraju i w mistrzostwach Polski w kategorii juniorów młodszych, rozegranych na stadionie biatlonowym w Kirach, wywalczyła złoty medal w sprincie (tylko jeden strzał niecelny) oraz w sztafecie (Galica, Jakieła, Pitoń), a także srebro w biegu na dochodzenie za swoją klubową koleżanką Karoliną Pitoń. Jej mocną stroną jest zarówno strzelanie, jak i bieg. Tekst i fot. (WOJ.) 
( 28 Lutego 2006)
46. Patryk Galica-Gudbaj
(żródło: )

Czternastoletni Patryk Galica-Gudbaj startuje w barwach klubowych KM Wisła Chełmno, który w 2005 roku z sukcesami startował w kraju i za granicą. - Moje najważniejsze zeszłoroczne sukcesy to między innymi zdobycie zespołowego mistrza Polski i najważniejszego dla mnie i dla wielu górali tytułu wicemistrza Polski w motocrossie kl.80 - podsumowuje miniony rok Patryk Galica-Gudbaj. Do tego należy dodać wiele zawodów, które wygrał poza granicami kraju. Sportową pasją zaraził syna Andrzej Galica-Gudbaj. Ojciec Patryka, sam wielki miłośnik sportów motorowych, pierwszy motocykl za 400 złotych kupił Patrykowi, gdy ten miał siedem lat. - On wtedy ważył 35, a motor - 85 kilogramów. No i sprawdził się, łyknął bakcyla. Sam jeździłem w latach 90., startowałem nawet w mistrzostwach Polski, ale ten sport to spory wydatek.
( 28 Lutego 2006)
47. Henryk Polaczyk
(żródło: )

Henryk Polaczyk to trzeci przestawiciel kajakarskiej rodziny ze Szczawnicy, który nonimowany jest w naszym plebiscycie. On także w minionym roku znacznie wzbogacił swoją medalową kolekcję . W sezonie 2005 Henryk, specjalista do K-1, największe sukcesy święcił w biegach zespołowych. Wraz z braćmi Łukaszem i Mateuszem nieoczekiwanie wygrali w drużynowej konkurencji mistrzostw Polski seniorów. Ponadto z kolegami z kadry zawodnik Pienin Szczawnica sięgnął po tytuł młodzieżowego mistrz Europy. W rozgrywanej na torze w Krakowie imprezie indywidulanie wypadł nieco poniżej własnych oczekiwań i sklasyfikowany został na 11. pozycji. - Zabrakło mi bardzo niewiele, bodaj kilkanaście setnych, żeby popłynąć w finale. Liczyłem na coś więcej, nawet na medal - przyznaje kajakarz.
( 28 Lutego 2006)
49. Adam Kwak
(żródło: )

Adam Kwak jest biathlonistą i startuje w barwach Biatlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko. W roku 2005 roku ten uzdolniony zawodnik zanotował wiele udanych startów. W mistrzostwach Polski juniorów zdobył złoty medal w biegu sztafetowym (Kazimierz Obrochta, Adam Kwak i Stanisław Karpiel) , był 3. w sprincie i 2. w biegu na dochodzenie. Startował już kilkakrotnie w mistrzostwach świata juniorów i juniorów młodszych. W 2005 roku mistrzostwa świata w kategorii juniorskiej zorganizowano w Nowosybirsku, Kwak był 14. sprincie (z 4. niecelnymi strzałami), 11. w biegu na dochodzenie, 19. w biegu indywidualnym i 5. w sztafecie (S. Kępka, M. Kobus, K. Uklejewicz i A. Kwak). Biathlonista z Kościeliska bardzo dobrze biega, nieźle strzela i trenerzy pokładają w nim duże nadzieje. Tekst i fot. (WOJ.)   
( 28 Lutego 2006)
50. Agnieszka Nosal
(żródło: )

To najjaśniejsza postać istniejącego od trzech lat kajakarskiego UKS Spływ Sromowce Wyżne. Agnieszka Nosal w krótkiej historii klubu jest najbardziej utytułowaną zawodniczką. W poprzednim roku na trasach kajakowego slalomu juniorka młodsza prezentowała się znakomicie. Po raz drugi z rzędu wygrała rywalizację w K-1 na Olimpiadzie Młodzieży. Ponadto w czasie mistrzostw Polski seniorów, w biegu zespołowym młode reprezentantki Spływu sięgnęły nieco nieoczekiwanie po brązowy medal. Najcenniejsze osiągnięcie z poprzedniego sezonu Nosal również wywalczyła w drużynie. W rozgrywanych w Krakowie mistrzostwach Europy juniorów była w składzie polskiej ekipy, która sięgnęła po srebrny medal. To pierwszy krążek z imprezy tej rangi dla Spływu. - To taki symboliczny medal, 10 lat temu mieliśmy z jej bratem srebrny medal juniorskich mistrzostw świata - mówi trener zawodniczki Marek Kowalczyk. - To był zdecydowanie najlepszy sezon w karierze Agnieszki, wygrywała praktycznie wszystko. Jest bardzo uparta, wie, czego chce, choć ta pewność siebie niekiedy ją gubi na torze. Po prostu czasem za wysoko stawia sobie poprzeczkę.
( 28 Lutego 2006)
51. Karolina Riemen
(żródło: )

Karolina Riemen, alpejka z AZS Zakopane, zaliczana jest do grona nielicznej, ale bardzo utalentowanej grupy młodych dziewcząt w tej dyscyplinie sportowej. Kierunek dla jej sportowych zainteresowań wyznaczyli rodzice, którzy zapisali ją do grupy szkolonej przez Ewę Grabowską, mistrzynię Europy juniorek w slalomie. Karolina Riemen, jak każdy zakopiański alpejczyk, czy alpejka, zaczynała od zawodów Koziołka Matołka, później przeszła cały cykl zawodów Ligi Dzieci, by w następnym etapie swojej kariery wygrać dwukrotnie Puchar Polski w kategorii młodzików i juniorów młodszych. Po przejściu do zakopiańskiej SMS opiekę trenerską przejął nad nią Andrzej Geothel i tak jest do dziś. Olimpiada Młodzieży w 2005 roku, która miała być potwierdzeniem prawidłowości rozwoju jej talentu, zupełnie Karolinie nie wyszła. Jadąc brawurowo najczęściej wypadała z trasy. Dobre natomiast wyniki zakopianka osiągała na międzynarodowych zawodach. W Albrechticach i Bili w Czechach zajmowała 3. miejsca w slalomie. Z kolei na Słowacji w Sachtickach dwa razy wywalczyła 4. lokaty w slalomie gigancie. Miejsce tuż za podium jakby przylgnęło do Karoliny, bo na zawodach w Szczyrku i Kauertal w Austrii uplasowała się na 4. pozycjach w slalomie. To, że lepsze rezultaty osiąga w slalomie to nie efekt upodobań, to raczej wynik możliwości treningowych. I te warunki treningowe zapewne ukierunkują Karolinę Riemen na alpejskie konkurencje techniczne. Wszystko jednak może się zdarzyć inaczej, bo Karolina, jak sama mówi, na razie dla zabawy wystartowała w zawodach freestylowych. Większość czasu młodej dziewczynie pochłania sport, jednak jak każda nastolatka interesuje się muzyką, filmem i książką. (ZK)  
( 28 Lutego 2006)
52. Justyna Żyszkowska
(żródło: )

Ski-alpinizm, czyli narciarstwo wysokogórskie, stał się ostatnio niezwykle modną dyscypliną sportów zimowych. Jedną z najlepszych zakopiańskich zawodniczek w tej konkurencji jest Justyna Żyszkowska. Startuje w zawodach w ski-alpinizmie od roku 2004 i trenuje pod opieką trenera Piotra Sadowskiego. W 2005 roku Żyszkowska osiągnęła już wiele dobrych wyników, zwyciężyła w zawodach Pucharu Połonin w Bieszczadach, zdobyła 6. miejsce w międzynarodowych zawodach im. Józefa Oppenhiema, zwyciężyła też w Memoriale Piotra Malinowskiego na imponującej wysokogórskiej trasie przez Przełęcze: Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. W łącznej klasyfikacji Pucharu Polski zawodniczka ta okazała się najlepsza i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej zdobywając 115 punktów. Sukcesem było także 4. miejsce w klasyfikacji łącznej Pucharu Europy Środkowej, gdzie rywalizowała z bardzo dobrymi ski-alpinistkami ze Słowacji i Czech. (WOJ)  
( 28 Lutego 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (225-239)(240-254)(255-269)(270-284)(285-294)

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022