Ostatnie złote medale ZOOM Śląsk 2014 dla Agaty Warło i Dominika Burego

Juniorzy i juniorki B ('96'97) także rywalizowali dzisiaj w biegach indywidualnych stylem dowolnym. Panie w tej kategorii miały do pokonania dystans 6 kilometrów, a panowie 8.  W tych rocznikach na najwyższym miejscu podium stanęli   Agata Warło i Dominik Bury
( 4 Marca 2014)
Urszula Łętocha i Kamil Bury Mistrzami Polski Juniorów w biegu stylem dowolnym

Ostatni dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów, to biegi indywidualne stylem dowolnym.  W tej konkurencji triumfowali Urszula Łętocha i Kamil Bury.
Złotymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sprincie zostali Katarzyna Stokfisz i Przemysław Zawada

Zimowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich - dzisiaj na trasie Pod Skocznią w Zakopanem rozgrywano sprinty indywidulane stylem dowolnym. Złote medale zdobyli Katarzyna Stokfisz z MULKS Tomaszów Lubelski w kategorii juniorek B i Przemysław Zawada z MKS Istebna w kategorii juniorów B.
( 3 Marca 2014)
ZOOM Sylwia Molitor i Kamil Bury Mistrzami Polski Juniorów 2014 w sprintach narciarskich stylem dowolnym

Sylwia Molitor z UMKS Marklowice i Kamil Bury z MKS Istebna zostali Mistrzami Polski Juniorów w sprintach narciarskich stylem dowolnym. MPJ są rozgrywane w ramach Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Śląsk 2014.   Trzecia i przedostatnia konkurencja MPJ 2014 rozgrywanych na trasach zakopiańskiego COS to sprinty indywidualne stylem dowolnym na dystansie jednego kilometra.
OOM: Wiktor Apola i Daria Krajewska najlepsi w slalomie gigancie
(żródło: A. Kosman PZN)

Wiktor Apola (KN Magura P&P Gorlice) w kategorii Junior B oraz Daria Krajewska (KS Beskidy) wśród Juniorek B zostali złotymi medalistami slalomu giganta, rozgrywanego w poniedziałek 3 marca w Jurgowie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Śląsk 2014".
Olimpiada młodzieży w team sprintach dominacja UMKS Marklowice

O złote medale Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich rywalizowano w kategoriach  juniorek i juniorów B ('96'97). Juniorki B rozgrywały od razu swoje finały, juniorzy B natomiast najpierw półfinały, następnie finały. Ta ostatnia kategoria wiekowa biegała dzisiaj dystans sprintów pięciokrotnie.Konkurencje zdominował klub Aleksandry Pustołki UMKS Marklowice.
( 1 Marca 2014)
Team sprinty Mistrzostw Polski Juniorów wygrywają MUKN Pod Stróżą Miszkowice i MUKS Podkarpacie Jedlicze

Drugi dzień Mistrzostw Polski Juniorów w biegach narciarskich, rozgrywany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to team sprinty stylem klasycznym. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w parach stylem klasycznym na dystansie 6 x 1km, każdy z zawodników miał do pokonania trzy pętle.
Złoto Olimpiady Młodzieży 2014 dla Justyny Pradziad z LKS Poroniec Poronin i Dominika Burego z MKS Istebna

Złote medale Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior B ('97'96) wywalczyli Justyna Pradziad z LKS Poroniec Poronin i  Dominik Bury z MKS Istebna.
Wojciech Suchwałko i Urszula Łętocha Mistrzami Polski Juniorów w biegu stylem klasycznym

Tytuły  mistrza Polski juniorów w pierwszym dniu trwania ZOOM Sląsk 2014  rozgrywanych w Zakopanem zdobyli Wojciech Suchwałko na dystansie 9 km oraz Urszula Łętocha na dystansie 5 km .  Rywalizacja była prowadzona stylem klasycznym.
XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim - 60 medali panczenistów ZSMS

Aż 60 medali OOM w łyżwiarstwie szybkim zdobyli panczeniści uczniowie zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.  Trzydniowe zmagania roegrano na lodowym torze zakopiańskiego COS
( 19 Lutego 2014)
OOM "Śląsk 2014": Pytel i Mąka najlepsi w kombinacji norweskiej

Michał Pytel (TS Wisła Zakopane) i Daniel Mąka (LKS Poroniec Poronin) zwyciężyli w drugim indywidualnym konkursie kombinacji norweskiej, rozgrywanym w piątek w ramach Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Śląsk 2014". Rywalizacja toczyła się na skoczni w Wiśle Malince oraz 7,5 i 10-kilometrowej trasie biegu w Wiśle Jonidło
( 17 Lutego 2014)
OOM w łyzwiarstwie szybkim 46 medali uczniów ZSMS

46 medali ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów zdobyli absolwenci zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w łyżwiarstwie  szybkim. Zawody przeprowadzone zostały w na torze lodowym zakopiańskiego COS    W galerii fotoreportaż z zawodów!!!  fot własne i P. Garbacz Dziękujemy
( 16 Lutego 2014)
Wolny i Kantyka wygrywają Olimpiadę Młodzieży w skokach

W piątek na dużej skoczni w Wiśle Malince rozegrane zostały kolejne konkursy skoków narciarskich w ramach Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złote medale zdobyli reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra: Jakub Wolny (Junior A) i Przemysław Kantyka (Junior B). W klasyfikacji klubowej wygrał KS Wisła Ustronianka, a najlepszym województwem okazało się śląskie.
Biegun i Leja wygrywają Olimpiadę Młodzieży

Na skoczni normalnej HS-106 w Szczyrku Skalitem rozegrane zostały dzisiaj konkursy indywidualne i drużynowe w skokach narciarskich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Śląsk 2014". Złote medale wywalczyli: Krzysztof Biegun (Junior A), Krzysztof Leja (Junior B), drużyna SS-R LZS Sokół Szczyrk (Junior A) oraz reprezentacja województwa śląskiego (Junior B).
( 13 Lutego 2014)
Pytel i Mąka ze złotymi medalami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kombinacji norweskiej.

Na kompleksie skoczni narciarskich w Szczyrku Skalitem rozegrana została pierwsza konkurencja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kombinacji norweskiej - sprint. Co ciekawe, całe zawody - w tym bieg do kombinacji rozegrano na... skoczni. W kategorii Junior A triumfował Michał Pytel z TS Wisła Zakopane, natomiast najlepszym Juniorem B okazał się Daniel Mąka z LKS Poroniec Poronin.