START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
TURYN 2006: SREBRNY SIKORA!!!!!!
(żródło: )

Tomasz Sikora w biathlonowym biegu na 15km ze startu wspólnego zdobył srebrny medal!!!! Złoto przypadło w udziale Niemcowi Michaelowi Greisowi, brąz Norwegowi Ole Einar Bjoerndalenowi Sikora po I strzelaniu zajął 10 lokatę , najlepszy był Norweg Ole Einar Bjoerndalen, na kolejnym pomiarze  czasu Polak był juz jednak 6. W drugim strzelaniu znów znakomity okazał się Bjoerndalen jednakże Sikora wybiegł ze strzelnicy tuż za nim! 3 pozycję zajął Greis Trzecia wizyta na strzelnicy to znow bezbłędne strzelanie Sikory. Norweg i Niemiec po jednym pudle i karnych 150m. Na pomiarze czasu czołówka to Bjoerndalen, Sikora, Greis ....  i bieg do 4 strzelania które decydowało o wszystkim. Sikora z Bjoerndalenem nawiązali swego rodzaju wspołpracę powiększając przewagę nad rywalami. Czwarte strzelanie to jedno pudło Sikory i karne 150m. Niestety Norweg nie wytrzymał presji - 2 pudła Ole Einara zepchnęło go na 4 pozycję. Po karnej rundzie Sikora by I. Na ostatnim biegowym odcinku lepszy okazał się jednak Greis - wyprzedził Tomasza Sikorę o 6,3s. i Bjoerndalena o 12,3 s Tomasz Sikora zapewne ze wzruszeniem bedzie wspominał 25 luty 2006 na trasie w San Sicario   która dała mu upragniony medal. Ale nie byłoby to możliwe gdyby nie rewelacyjne przygotowanie, przez trenera Romana Bondaruka, lata wyrzeczeń no a przede wszystkim świetny bieg i precyzyjne strzelanie. Ogromne gratulacje naszym medalistom w Turynie którzy niejako na sam koniec Igrzysk zostawili nam największe emocje sportowe!!   Warto dodać, że to ósmy medal  dla Polski w historii startów na zimowych igrzyskach olimpijskich i pierwszy w biathlonie.
( 25 Lutego 2006)
25 miejsce Dagmary Krzyżyńskiej
(żródło: )

Po pierwszym przejeździe kobiecego slalomu giganta rozgrywanego podczas XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, na prowadzeniu była Amerykanka Julie Mancuso, brązowa medalistka ostatnich mistrzostw świata. Jedyna Polka, startująca w tej konkurencji, Dagmara Krzyżyńska, trzykrotna złota medalista Uniwersjady,upalasowła się na 30. pozycji ze stratą 2,97 sek. do liderki. Po drugim przejeździe wszystko było już jasne - złoto wywalczyła Amerykanka Julia Mancuso -0,67 sek. przed Finką Tanją Poutiainen. Na trzecim miejscu uplasowała się Szwedka Anna Ottossson Po drugim przejeździe Polce udaoło się poprawić lokatę i ostatecznie została sklasyfikowana na 25. pozycji ze stratą 6,05 sek. do Mancuso. Fot. Dziennik Polski
( 24 Lutego 2006)
TURYN 2006: Polska sztafeta 7!!!!!
(żródło: )

Polska sztafeta biathlonowa w składzie Magdalena Gwizdoń, Krystyna Pałka, Katarzyna Ponikwia i Magdalena Grzywa zajęła pierwszy raz w historii Igrzysk Olimpijskich tak wysoką pozycję! Polki uplasowały się na 7 lokacie dając się wyprzedzić jedynie Słowenkom,  Norweżkom, Białorusinkom, Francuzkom, Niwmkom i Rosjankom - czyli znalazły się w czołówce światowego biathlonu. Krystyna Pałka, która tak dobrze strzelała w biegu na 15 km (jako jedyna nie spudłowała ani raz), tym razem dwukrotnie musiała dobierać pociski. W drugim strzelaniu Pałka ponownie musiała dobierać pocisk i nasze zawodniczki plasowały się na 11 pozycji. Ostatecznie  przyprowadziła naszą sztafetę na 9. pozycji ze stratą 1.04,8 sek. do liderek. Na drugiej zmianie Magdalena Gwizdoń , mimo, że musiała dwukrotnie doładowywać, wyprowadziła nasz zespół na 7. pozycję. Biało-czerwone traciły 1.41,6 sek. do Rosjanek. Po starcie zawodniczki z Kościeliska - Katarzyny Ponikwi pozycja naszej sztafety utrzyamała się -  Polki były  7. i ze stratą 2.56,6 sek.Pozycję tą do końca utrzymała 4 na zmianie - Magdalena Grzywa zbliżając się znacznie do Słowenek, które zaliczyły rundę karną, i Norweżek.
( 23 Lutego 2006)
TURYN 2006: Jagna Marczułajtis jednak nie awansuje...
(żródło: )

Niestety podczas porannych kwalifikacji w slalomie równoległym nie najlepiej wypadły Polki - Blanka Isielonis i Jagna Marczułajtis. Blanka zajęła odległą - 27 pozycję natomiast Jagnie brakło 0.01s aby awansować do następnego etapu - zajęła 17. miejsce, pierwsze, które nie dawało awansu do 1/8 finału. Pocieszyć nas może fakt, że do fazy finałowej nie zakwalifikowała się Austriaczka Manuela Riegler, aktualna mistrzyni świata w tej specjalności, która była 28. Najszybsza w eliminacjach była Rosjanka Jekaterina Tudigeszewa.
( 23 Lutego 2006)
12 dzień Igrzysk: 11 miejsce Katarzyny Wójcickiej na 1500m
(żródło: )

Bardzo dobre, 11 miejsce zajęła Katarzyna Wójcicka w rozgrywanym dziś łyżwiarskim ślizgu na 1500m. Długo prowadziła -  jako pierwsza uzyskała czas lepszy od 2 minut - 1.59,96 - wyprzedziła nawet mistrzynię olimpijską Marianne Timmer (2.00,45). Szkoda, że nie pojechała w granicach swojej życiówki z Salt Lake City (20 listopad 2005r.) na tym  dystansie - 1:58,01  - wtedy być może zajęłaby nawet 5 miejsce. Złoty medal na tym dystansie wywalczyla Kanadyjka Cindy Klassen. Kanadyjka uzyskała aż 1,47 sek. przewagi nad swoją rodaczką Kristiną Groves i 1,63 sek. nad Holenderką Ireen Wust, mistrzynią olimpijską na 3000 metrów. Katarzyna Wójcicka, była 11. z czasem gorszym od zwyciężczyni o 4,69 sek. Przed rokiem na Mistrzostwach Świata była 9. na tym dystansie.
( 22 Lutego 2006)
12 dzień Igrzysk - 6 Polaków na starcie
(żródło: )

Dzisiaj (22.02) w eliminacjach biegu sprinterskiego wystartowała Justyna Kowalczyk. Nistety Polce nie powiodło się - na trasie liczącej 1125m techniką dowolną zajęła dopiero 44 lokatę - do ćwierćwfinalów zakwalifikowało się 30 najlepszych zawodniczek. Zwyciężyła Kanadyjka Beckie Scott. Nasza reprezentantka straciła do niej aż 8,74 sek. Ok. godziny 11 będą znane wyniki eliminacji w biegu sprinterskim meżczyzn - na krótkim dystansie wystartują Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer. Ok. godziny 14'45 na trasie slalomu specjalnego z nr 31 zobaczymy Katarzyne Karasińską Za to ok. godziny 17 na dystansie 1500m. zobaczymy panczenistkę Katarzynę Wójcicką - która zapewnia, że dziś da z siebie wszystko. Dzisiaj jako ostatni Polak wystartuje Dariusz Kulesza (short track) - ok 20'17 w biegu eliminacyjnym na 500m.
( 22 Lutego 2006)
13 miejsce biathlonowej sztafety
(żródło: )

Polska sztafeta biathlonowa 4 x 7.5 km zajęła dziś odległe 13 miejsce (na 17 ekip). Jednakże do połowy dystansu prznetowaliśmy się całkiem nieźle - Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów) miał tak samo jak Ziemianin tylko jedno doładowanie, do tego bardzo dobrze pobiegł. Dało to awans na trzecią lokatę, ze startą niecałych czterech sekund do Włochów i 28 s do prowadzących Niemców. Niestety 2 następne zmiany (Piecha, Pływarczyk) zanotowały kiepskie strzelania i słabe wyniki biegu -  co ostatecznie dało 13 miejsce. Wygrali Nimcy, srebro przypadło w udziale Rosjanom a brąz Francuzom.
( 21 Lutego 2006)
Polscy skoczkowie na 5 pozycji w drużynowym konkursie skoków.
(żródło: )

Ekipa w składzie: Stefan Hula, Kamil Stoch, Robert Mateja i Adam Małysz osiągnęła najlepszy wynik jako drużyna polskich skoczków w historii zimowych igrzysk olimpijskich . Dotychczas najlepiej naszym zawodnikom w tej dyscyplinie  powiodło się cztery lata temu w Salt Lake City, gdzie zajęli 6. miejsce .  Po pierwszej serii zajmowali 5. miejsce . Jako pierwszy z Polaków skakał Stefan Hula , który uzyskał 118 m (99,9 pkt). Jeszcze lepiej skoczył w drugiej kolejce Kamil Stoch - 122 m (108,1 pkt). Jako trzeci z naszych reprezentantów na belce startowej pojawił się Robert Mateja i uzyskał 126 m (116,3 pkt), co było drugim rezultatem w swojej grupie - lepiej (129 m) skoczył tylko Janne Ahonen. Nie zawiódł również Adam Małysz - wylądował na 128 m i dopisał do naszego dorobku 120,9 pkt. W drugiej serii nasi reprezentanci nadal skakali bardzo dobrze. Hula uzyskał 119 m (101,2 pkt), Stoch - 124,5 m (112,6 pkt), Mateja 123,5 m (110,8 pkt), zaś Małysz 129,5 m (124,6 pkt). Polacy uzyskali łączną notę 894,4 pkt, utrzymali 5. pozycję . Szóstych Japończyków wyprzedzili o 1,3 pkt. Najdłuższy skok w konkursie oddał w drugiej próbie Roar Ljokelsoey . Norweg wylądował na 141 m i pobił rekord skoczni ustanowiony w ubiegłym roku przez Małysza. Niespodzianką była słaba postawa Czechów (z Jakubem Jandą , liderem klasyfikacji generalnej PŚ w składzie, zajęli 9. miejsce) i Słoweńców . Brązowi medaliści z Salt Lake City również nie zdołali awansować do II serii - sklasyfikowani zostali na 10. pozycji . Tytułu bronili Niemc y, którzy cztery lata temu po fenomenalnym konkursie pokonali o 0,1 pkt Finów . W tym roku z dorobkiem 922,6 pkt zajęli czwartą pozycję Austriacy z nowo kreowanym mistrzem ( Thomas Morgenstern ) i wicemistrzem (Andreas Kofler) olimpijskim z dużej skoczni uzupełnieni Andreasem Widhoelzlem i Martinem Kochem uzyskali łączną notę 984,0 pkt. i wywalczyli olimpijskie złoto . Drugie miejsce zajęli Finowie (976,6 pkt), zaś trzecie Norwegowie (950,1 pkt).
( 21 Lutego 2006)
Rewelacyjny start Katarzyny Wójcickiej
(żródło: )

Rewelacyjny start zaliczyła dzisiaj w Turynie nasza najlepsza  łyżwiarka szybka - Katarzyna Wójcicka. W rozgrywanym na 1000m panczenowym biegu zajęła bardzo dobre 8 miejsce!  Po starcie połowy z 36 zawodniczek była trzecia, ale wszystkie najlepsze panczenistki świata na tym dystansie dopiero przygotowywały się do startu. Reprezentująca barwy AZS Zakopane Katarzyna osiągnęła czas 1.17,28  o 1,93 s poprawiając swój własny rekord Polski! Polka pobiegła już w drugiej parze, mając za rywalkę Niemkę Judith Hesse. W dzisiejszych zawodach zwyciężyła Holenderka Marianne Timmer - 1.16,05. Srebrny medal wywalczyła Kanadyjka Cindy Klassen - 1.16,09, a brązowy  Niemka Anni Friesinger Warto dodać, że Katarzyna Wójcicka ma na swoim koncie - jak na razie nie poprawione przez nikogo - rekordy Polski na dystansach 500m, 1000m, 1500m, 3000m, i  5000m dodatkowo  w wieloboju i wieloboju małym.
( 19 Lutego 2006)
8 dzień olimpijskich zmagań w Turynie.
(żródło: )

W 8 dniu Igrzysk Olimpijskich zobaczyliśmy 12 naszych reprezentantów .  Bardzo dobrze  spisał się Konrad Niedźwiedzki - w łyżwiarskim biegu na 1000m zajął 13 miejsce . Daje to duże nadzieje na dobry start na jego koronnym dystansie - 1500m. Maciej Ustynowicz , podobnie jak w biegu na 500m przewrócił się i został zdyskwalifikowany.
( 19 Lutego 2006)
Dramat polskiej ekipy biathlonowej
(żródło: )

Poważne problemy miał Tomasz Sikora i pozostała część polskiej ekipy biathlonistów. Nasi zawodnicy nie mogli wyjechać z zasypanej śniegiem wioski olimpijskiej - odległej o kilkanaście kilometrów od tras biathlonowych. Tomasz Sikora i Wiesław Ziemianin mają wystartować dzisiaj o 14'30.
( 18 Lutego 2006)
12 Polaków dzisiaj w Turynie
(żródło: )

W sobotnich olimpijskich zmaganiach zobaczymy aż 12 naszych repreznetantów. Ok godz 12'00 w biegu na dochodzenie (10km) wystartuje Magdalena Gwizdoń, tuż po niej Krystyna Pałka a po 3 minutach - Magdalena Nykiel. Na 13'30 z 11'00 przesunięto super gigant mężczyzn - z powodu silnych opadów śniegu. Z numerem 53 zobaczymy Michała Kałwę. O 14'30  -  bieg pościgowy mężczyzn (12.5km) - Zobaczymy Tomasza Sikorę i Wiesława Ziemianina. O 17'00 rozpoczną się zmagania łyżwiarzy szybkich na dystansie 1000m - zobaczymy Konrada Niedźwiedzkiego i Macieja Ustynowicza. O 18'00 Adam Małysz, Kamil Stoch i Robert Mateja wystąpią na dużej skoczni (HS-140) w Pragelato. O 20'19 w ćwierćfinale short-tracku wystąpi jedyny nasz reprezentant - Dariusz Kulesza . Trzymamy kciuki!!
( 18 Lutego 2006)
Małysz, Mateja, Stoch - już w sobotę w Pragelato
(żródło: )

W sobotę 18 II na skoczni w Pragelato ujrzymy trzech Polaków. W konkursie olimpijskim na k-120 (HS 140) wystartują Adam Małysz, Kamil Stoch i Robert Mateja. W piątkowych kwalifikacjach najlepiej skakał Austriak Thomas Morgenstern i Janne Ahonen - 136m. Andreas Kofler skoczył 133m a mistrz olimpijski z k-90 - Lars Bystoel - 131.5m. Adam Małysz skalsyfikowany został na 14 pozycji - 125m, Kamil Stoch 42 - 110m, Robert Matej tuż obok - 43 pozycja za skok 108,5m. Piątkowe kwalifikacje nie były udane dla lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Czecha Jakuba Jandy, który oddał skok o jeden metr krótszy od Małysza i zajął 15. miejsce.
( 17 Lutego 2006)
Justyna Kowalczyk zeszła z trasy biegu na 10km.
(żródło: )

Nie powiodło się Justynie Kowalczyk w biegu na 10km. Po pierwszym pomiarze czasu zajmowała 8 lokatę. Niespełna  2.5 km przed metą widać było po niej ogromne zmęczenie - chwile później zrezygnowała z dalszego biegu. Okazało się, że Kowalczyk zasłabła na trasie . Skuterem śnieżnym przetransportowano ją do specjalnego namiotu medycznego, a później karetką pogotowia do szpitala polowego na mecie. Po badaniu zdiagnozowano bardzo niskie ciśnienie.
( 16 Lutego 2006)
7 dzień Igrzysk - byc może medal?
(żródło: )

W czwartkowych olimpijskich zmaganiach będziemy mogli zobaczyć aż 8 naszych reprezentantów. Szanse medalowe są - temu nie można zaprzeczyć - W czwartek bowiem, w biegu na 10km "klasykiem" wystartuje Justyna Kowalczyk, a w biathlonowym sprincie (7,5 km) Krystyna Pałka . Obok niej zobaczymy: Katarzyna Ponikwia, Magdalena Gwizdoń i Magdalena Nykiel.   Dopingować także będziemy  - miejmy nadzieję nie tylko w eliminacjach - Rafała Skarbka-Malczewskiego i Mateuesza Ligockiego w snowboard-crossie. Jako ostatnia dzisiaj z naszej reprezentacji  wystartuje Monika Wołowiec - skeletonistka. Trzymamy kciuki!!
( 16 Lutego 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (60-74)(75-89)(90-104)(105-119)(120-126) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018