MŚ w Seefeld: szóste miejsce w debiucie!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Nasza reprezentacja po raz pierwszy w historii wystartowała w konkursie drużyn mieszanych na Mistrzostwach Świata Seniorów. W Seefeld biało-czerwoni uzyskali naprawdę bardzo dobry wynik i w debiutanckim konkursie wywalczyli szóste miejsce w składzie: Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel i Kamil Stoch. Mistrzami świata została reprezentacja Niemiec. Srebro zdobył zespół austriacki, a brąz zespół norweski.
( 2 Marca 2019)
Historyczny konkurs w Seefeld! Kubacki mistrzem, Stoch ze srebrem.

To był szalony konkursu na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Największy w karierze sukces odniósł dzisiaj Dawid Kubacki, który wywalczył tytuł mistrza świata. Polak na półmetku rywalizacji zajmował 27. miejsce, jednak w finale uzyskał 104,5 metra i tym samym wygrał piątkowe zawody. Srebrnym medalistą został Kamil Stoch, który na drugi stopnień podium awansował z 18. pozycji. Podium uzupełnił Austriak Stefan Kraft.
( 1 Marca 2019)
MŚ w Seefeld: Kraft wygrywa kwalifikacje, Stoch trzeci, Kubacki czwarty!
(żródło: skijumping.pl)

Stefan Kraft został zwycięzcą kwalifikacji do konkursu indywidualnego na normalnej skoczni (HS109) w ramach Mistrzostw Świata w Seefeld. Obrońca tytułu wygrał po skoku na odległość 106 metrów. Trzeci był Kamil Stoch (107 m), a czwarty Dawid Kubacki (104 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 28 Lutego 2019)
MŚ w Seefeld: Kamila Karpiel w czołowej "30"!

To był udany debiut naszych skoczkiń na Mistrzostwach Świata Seniorów w Seefeld. Kamila Karpiel po skokach na odległość 97,5 oraz 93,5 metra wywalczyła 23. miejsce w konkursie indywidualnym. Tytuł mistrzowski zdobyła Norweżka Maren Lundby. Srebrną medalistką została Niemka Katharina Althaus, natomiast brąz wywalczyła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz.
( 27 Lutego 2019)
MŚ w Seefeld: Kowalczyk i Skinder na 10. miejscu

W niedzielę na Mistrzostwach Świata w Seefeld najlepsi biegacze i biegaczki narciarskie walczyli o medale w sprincie drużynowym. Dobry wynik osiągnęły Justyna Kowalczyk i Monika Skinder, które najpierw awansowały do finału, a w nim wywalczyły 10. miejsce. Mistrzyniami w tej konkurencji zostały Szwedki, natomiast w rywalizacji mężczyzn złote medale zdobyli Norwegowie.
( 24 Lutego 2019)
MŚ w Seefeld: Drużyna tuż za podium

Polacy w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wywalczyli czwarte miejsce w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Złoty medal na Bergisel wywalczyła reprezentacja Niemiec. Wicemistrzami świata zostali Austriacy, a na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy.
Kamil Stoch piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata!

Kamil Stoch wywalczył piąte miejsce w konkursie Mistrzostw Świata w Seefeld rozgrywanym na dużym obiekcie. Nasz mistrz na Bergisel w Innsbrucku oddał dzisiaj skoki na odległość 128,5 oraz 129,5 metra. Tytuł mistrzowski wywalczył Niemiec Markus Eisenbichler. Srebro zdobył jego rodak Karl Geiger, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Szwajcar Killian Peier.
( 23 Lutego 2019)
MŚ w Seefeld: Komplet Polaków w konkursie

Nasi skoczkowie w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w Seefeld, który w sobotę rozegrany zostanie na Bergisel w Innsbrucku. W kwalifikacjach najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który wylądował na 120 metrze i zajął 11. miejsce. Zwycięstwo w eliminacjach odniósł Niemiec Markus Eisenbichler.
( 22 Lutego 2019)
MŚ w Are: 21. miejsce Maryny Gąsienicy-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła 21. miejsce w kombinacji alpejskiej podczas Mistrzostw Świata Seniorów w szwedzkim Are. Tytuł mistrzowski zdobyła Szwajcarka Wendy Holdener. Srebrny medal wywalczyła Słowaczka Petra Vlhova. Natomiast podium uzupełniła Norweżka Ragnhild Mowinckel.
( 9 Lutego 2019)
Aleksandra Król w najlepszej "8" Mistrzostw Świata!

Aleksandra Król zameldowała się w czołowej ósemce Mistrzostw Świata Seniorów, które odbywają się w amerykańskim Park City. Podopieczna Piotra Skowrońskiego wywalczyła ósme miejsce w slalomie równoległym. Tytuł mistrzowski zdobyła Szwajcarka Julie Zogg. Srebrny medal wywalczyła pogromczyni Król z ćwierćfinałów - Ukrainka Annamari Dancha. Natomiast podium uzupełniła Niemka Ramona Theresia Hofmeister.
( 6 Lutego 2019)
MŚ w Are: Gąsienica-Daniel startowała w supergigancie.

Startem w supergigancie Maryna Gąsienica-Daniel rozpoczęła rywalizację na Mistrzostwach Świata Seniorów w narciarstwie alpejskim, które odbywają się w szwedzkim Are. Polka nie ukończyła tej konkurencji, jednak trzeba przyznać, że podopieczna Marcina Orłowskiego jechała bardzo dobrze. Nasza alpejka miała około 20 czas przejazdu, niestety tuż przed metą Polka wypadła z trasy.
Skład na Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie alpejskim

W dniach 4-17 lutego 2019 roku w szwedzkim Are odbywać się będą Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie alpejskim. 29 stycznia 2019 roku Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład osobowy polskiej reprezentacji na te zawody
( 30 Stycznia 2019)
PyeongChang: Iweta Faron na miejscu ósmym na Igrzyskach Paraolimpijskich!!!
(żródło: K.Cieślar Ski Pol)

Iweta Faron zajęła miejsce ósme na dystnasie 10 km w biegu biathlonowym stojących. Zwyciężyła Rosjanka startująca pod neutralną flagą Jekaterina Rumiancewa. Piotr Grabowski i Kamil Rosiek zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.
( 13 Marca 2018)
Igrzyska Paraolimpijskie PyeongChang 2018!

W piątek, 9 marca miało miejsce rozpoczęcie Igrzysk Paraolimpijskich w koreańskim PyeongChang. Już dzień później, mogliśmy oglądać pierwsze starty Polaków w biegach narciarskich i biathlonie! Jak poradzili sobie reprezentanci Polski w ciągu pierwszych dwóch startów?
Bardzo dobry występ Polek, szczęście było blisko!
(żródło: PZ Biathlonu)

Emocjami z tego biegu można by rozdzielić kilka innych. Mistrzyniami olimpijskimi w sztafecie kobiet zostały Białorusinki. Polki cały czas utrzymywały się w czołówce, dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale zajęły ostatecznie siódme miejsce.