ZIO Pjongczang 2018: Dziewiąte miejsce kombinatorów
(żródło: A.Karczewska PZN)

W czwartek zawodami drużynowymi kombinatorzy norwescy zakończyli zmagania na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu. Bezkonkurencyjny okazał się zespół niemiecki, który pewnie sięgnął po tytuł mistrzów olimpijskich. Srebrnymi medalistami zostali Norwegowie, którzy do zwycięzców stracili prawie minutę. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Austrii. Polacy w składzie Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz, Szczepan Kupczak oraz Adam Cieślar ukończyli zawody na dziewiątym miejscu.
( 22 Lutego 2018)
ZIO Pjongczang 2018: Gąsienica-Daniel na 16. miejscu!

Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła 16. miejsce w ostatniej konkurencji narciarek alpejskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Mistrzynią olimpijską w kombinacji alpejskiej została Szwajcarka Michelle Gisin. Srebrny medal zdobyła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z reprezentantek Szwajcarii Wendy Holdener.
ZIO w Pjongczangu: Polka na 24. miejscu w zjeździe

Reprezentantka Włoch Sofia Goggia sięgnęła po złoto w zjeździe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Wicemistrzynią olimpijską została Norweżka Ragnhild Mowinckel, natomiast brązowy medal wywalczyła Lindsey Vonn. Po raz kolejny lokatę w czołowej "30" zajęła Maryna Gąsienica-Daniel, która ukończyła zjazd na 24. miejscu.
( 21 Lutego 2018)
ZIO Pjongczang 2018: Polki siódme w team sprincie!

W czwartek na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu biegacze oraz biegaczki narciarskie rywalizowali w sprincie drużynowym rozgrywanym techniką dowolną. W pięknym stylu mistrzyniami olimpijskimi zostały Amerykanki,które na finiszu okazał się lepsze od reprezentantek Szwecji. Brązowy medal zdobyły Norweżki. Natomiast Justyna Kowalczyk oraz Sylwia Jaśkowiec wywalczyły siódme miejsce.
Historyczny sukces polskich skoczków w Pjongczangu!

Polscy skoczkowie po raz kolejny zapisali się w historii skoków narciarskich i w poniedziałek podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu wywalczyli pierwszy dla Polski medal w konkursie drużynowym. Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch zostali brązowymi medalistami igrzysk w Korei. Bezkonkurencyjni tego dnia okazali się Norwegowie, którzy w pięknym stylu po raz pierwszy dla swojego kraju zdobyli tytuł mistrzów olimpijskich. Wicemistrzami została natomiast reprezentacja Niemiec.
( 19 Lutego 2018)
ZIO Pjongczang 2018: Wiemy, kto powalczy w drużynie

W poniedziałek, 19 lutego 2018 roku skoczkowie narciarscy zakończą rywalizację w XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Jako ostatnie rozegrane zostaną zawody drużynowe, w których reprezentanci Polski są jednymi z faworytów do olimpijskich medali. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w "drużynówce" powalczy ta sama czwórka zawodników, która startowała w konkursach indywidualnych, na czele ze świeżo upieczonym mistrzem olimpijskim - Kamilem Stochem.
( 18 Lutego 2018)
Kamil Stoch po raz trzeci mistrzem olimpijskim!

Kamil Stoch po raz kolejny zapisał się w historii skoków narciarskich i w sobotę w południowokoreańskim Pjongczangu obronił tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni. Polak w pięknym stylu wygrał sobotni konkurs na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, pokonując o 3,4 punktu Niemca Andreasa Wellingera. Drugi brązowy medal w Korei wywalczył Norweg Robert Johansson.
( 17 Lutego 2018)
ZIO Pjongczang 2018: Komplet Polaków w konkursie!

Nasi skoczkowie w komplecie awansowali do sobotniego konkursu olimpijskiego, który rozegrany zostanie na obiekcie dużym w Pjongczangu. W piątkowych kwalifikacjach najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który po skoku na odległość 131,5 metra zajął siódme miejsce. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot, który wylądował na 138 metrze.
( 16 Lutego 2018)
ZIO w Pjongczangu 2018: Stoch i Hula tuż za podium

Stefan Hula osiągnął życiowy wynik na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu i wywalczył piąte miejsce w sobotnim konkursie na skoczni normalnej.
( 10 Lutego 2018)
Znamy już skład reprezentacji Polski na zimowe igrzyska olimpijskie

15 zawodników z Podhala weszło w skład naszej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang.
( 23 Stycznia 2018)
MŚ w Oberstdorfie: Polacy brązowymi medalistami!
(żródło: A.Karczewska PZN fot P.M)

Nasi skoczkowie po raz kolejny zapisali piękną kartę w historii polskich skoków narciarskich i po raz pierwszy w historii wywalczyli dla naszego kraju medal w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. W Oberstdorfie podopieczni Stefana Horngachera w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch w pięknym stylu zdobyli brązowy medal w Oberstdorfie. Bezkonkurencyjni na obiekcie HS-235 byli Norwegowie, którzy skakali równo i daleko i tym samym o prawie 50 punktów pokonali zespół Słowenii.
( 21 Stycznia 2018)
Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach!
(żródło: A.Karczewska PZN fot PM)

Kamil Stoch w pięknym stylu wywalczył srebrnym medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, które rozegrane zostały w niemieckim Oberstdorfie. Polak po raz kolejny zapisał się w historii skoków narciarskich i do swojej bogatej kariery dołożył dzisiaj tytuł wicemistrza świata w lotach narciarskich. Tytuł mistrzowski zdobył Norweg Daniel Andre Tande, który wyprzedził Stocha o 13,3 punktu. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Richard Freitag.
( 20 Stycznia 2018)
MŚ w lotach: Kamil Stoch trzeci na półmetku!

W piątek, na obiekcie HS-235 w niemieckim Oberstdorfie najlepsi na świecie skoczkowie rozpoczęli rywalizację w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. Bardzo dobrze i daleko latach dzisiaj Kamil Stoch. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najpierw w kwalifikacjach wylądował na 232 metrze, a następnie w konkursie uzyskał 230 oraz 219 metrów. Dzięki tym lotom Kamil Stoch na półmetku rywalizacji w czempionacie zajmuje trzecie miejsce.
Koreańczycy prawie gotowi do igrzysk w Pjongczang
(żródło: A. Kosman PZN)

We wtorek, 28 marca 2017 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Ambasador Korei Południowej - Sung-Joo Choi przedstawił stan przygotowań do przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. W spotkaniu udział wzięli także Prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner oraz przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - Ireneusz Raś.
( 28 Marca 2017)
MŚ w Sierra Nevadzie: Polacy poza finałami slalomu giganta

W czwartkowy poranek (16 marca) na snowboardowych mistrzostwach świata w Sierra Nevadzie rozegrano kwalifikacje slalomu giganta. Wśród kobiet wygrała Czeszka Ester Ledecka. Polki niestety nie awansowały do finałów - Aleksandra Król była 20., Karolina Sztokfisz zajęła 25. miejsce, a Weronika Biela była 30. Kwalifikacje mężczyzn wygrał Bułgar Radoslav Yankov. Oskar Kwiatkowski uplasował się na 20. pozycji, Tomasz Kowalczyk był 38., a Michał Nowaczyk - 40.