ZIO Soczi Polscy biathloniści 19. w sztafecie

Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina i Rafał Lepel zajęli 19. miejsce w sztafecie 4x7,5 km. Mistrzami olimpijskimi zostali Rosjanie (Aleksiej Wołkow, Jewgienij Ustiugow, Dmitrij Małyszko, Anton Szipulin). Srebrne medale wywalczyli Niemcy (Erik Lesser, Daniel Boehm, Arnd Peiffer, Simon Schempp), a brązowe Austriacy (Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger).
( 22 Lutego 2014)
ZIO Soczi Medalowa sobota w wykonaniu polskich panczenistów
(żródło: PKOL)

Srebrny medal  drużyny panczenistek oraz brązowy  panczenistów  zdobyte w przedostatnim dniu  rywalizacji  w Soczi był ukoronowaniem  występu Polskiej reprezentacji podczas  22 Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Brawa i gratulacje dla Katarzyny Bachledy Curuś, Natalii Czerwonki, Katarzyny Woźniak Luizy Złotkowskiej oraz  Zbigniewa Bródki, Konrada Niedźwiedzkiego oraz Janka Szymańskiego.
ZIO Soczi. Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu na 30 km
(żródło: A. Kosman PZN)

Bieg na 30 kilometrów techniką dowolną kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Soczi został zdominowany przez Norweżki, które zajęły całe podium. Kolejny złoty medal na tej imprezie wywalczyła Marit Bjoergen, jako druga linię mety przekroczyła Therese Johaug (+ 2,6 sek), a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Kristin Stoermer Steira (+ 23,6 sek). Mistrzyni olimpijska w biegu na 10 km Justyna Kowalczyk niestety nie ukończyła zawodów. Już na początku biegu uderzyła się w kontuzjowaną stopę i z powodu ogromnego bólu w połowie dystansu zrezygnowała z dalszej walki i zeszła z trasy.
ZIO Soczi Polskie biathlonistki 10. w sztafecie.

Polskie biathlonistki w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak oraz Monika Hojnisz zajęły 10. miejsce w sztafecie 4x6 km
( 21 Lutego 2014)
ZIO Soczi. Alpejki nie ukończyły slalomu.
(żródło: PKOL PZN)

Polskie narciarki alpejskie Karolina Chrapek, Maryna Gąsienica-Daniel oraz Aleksandra Kluś-Zamiedzowy nie ukończyły piątkowego slalomu. Z bardzo wymagającą trasą nie poradziło sobie wiele doświadczonych zawodniczek, w tym m.in. Maria Pietilae-Holmner, czy też Nina Loeseth.
ZIO Soczi panczeniści powalczą o brązowy medal
(żródło: PKOL ISU)

Polscy panczeniści w składzie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki oraz Jan Szymański przegrali w półfinałowym biegu drużynowym z Holendrami, ale w jutrzejszym biegu powalczą o brązowy medal z Kanadyjczykami.
ZIO Soczi . Polskie panczenistki z awansem do półfinału

Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska oraz Natalia Czerwonka awansowały do sobotniego półfinału biegu drużynowego .Drużyny panczenistek zostały podzielone na cztery biegi, po dwie ekipy w każdym, z których jedna awansowała do półfinału. W pierwszej parze spotkały się ze sobą reprezentacje Kanady oraz Rosji. Walka pomiędzy tymi zespołami była bardzo zacięta, ale ostatecznie to Rosjanki zakwalifikowały się do kolejnego etapu zmagań.
ZIO Soczi Karolina Riemen-Żerebecka 15. w skicrossie
(żródło: PZN PKOL)

Reprezentantka Polski Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dzisiaj piętnaste miejsce w skicrossie. Tym samym poprawiła swój najlepszy wynik na igrzyskach olimpijskich o jedna pozycję (w 2010 roku w Vancouver była 16.). Nasza narciarka zakończyła swój udział w igrzyskach na ćwierćfinale. Medale z najcenniejszych kruszców zgarnęły Kanadyjki - wygrała fantastycznie spisująca się dzisiaj Marielle Thompson, a druga była Kelsey Serwa. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Anna Holmlund.
ZIO Soczi biathloniści 14. w sztafecie mieszanej

Polscy biathloniści w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek oraz Krzysztof Pływaczyk zajęli 14. miejsce w sztafecie mieszanej (2x6 km + 2x7,5 km). Mistrzami olimpijskimi zostali Norwegowie (Tora Berger, Tiril Eckhoff, Ole Einar Bjoerndalen, Emil Hegle Svendsen). Srebrne medale zdobyli Czesi (Veronika Vitkova, Gabriela Soukalova, Jaroslav Soukup, Ondrej Moravec), a brązowe Włosi (Dorothea Wierer, Karin Oberhofer, Dominik Windisch, Lukas Hofer)
( 19 Lutego 2014)
Katarzyna Woźniak 15. na 5000 m
(żródło: PKOL/ fot własne)

Polska łyżwiarka szybka Katarzyna Woźniak zajęła 15. miejsce w biegu na dystansie 5000 m. Polka uzyskała czas 7:28.53. Mistrzynią olimpijską została bezkonkurencyjna  Czeszka Martina Sablikova, a pozostałe dwa miejsca na podium zajęły Holenderki: Ireen Wust oraz Carien Kleibeuker.
ZIO Soczi Druszkiewicz a la Coubertin

W biegu na 10 000 m Sebasian Druszkiewicz zajął 14. miejsce na czternastu startujących łyżwiarzy To dla mnie bardzo miłe doświadczenie i wartościowe osiągnięcie - być tu w gronie czternastu największych łyżwiarzy szybkich na świecie. Rzadko się jeździ ten dystans, trzy-cztery razy w sezonie, bo po tych ponad dwudziestu na maksa przejechanych kółkach trzeba kilka dni odpocząć. Nie da się tego jeździć tydzień w tydzień, to jest morderczy dystans, najdłuższy na łyżwach. Jestem zadowolony ze swego biegu i wyniku, na miarę moich możliwości, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Dla mnie samo zakwalifikowanie się do tej stawki było super.
Snowboardzistki odpadły w eliminacjach

Polskie snowboardzistki Karolina Sztokfisz oraz Aleksandra Król startujące  dzisiaj w slalomie gigancie równoległym pożegnały się z rywalizacją na etapie eliminacji.
ZIO Soczi biegaczki 5. w sprincie drużynowym

Justyna Kowalczyk oraz Sylwia Jaśkowiec zajęły 5. miejsce w sprincie drużynowym techniką klasyczną Mistrzyniami olimpijskimi zostały Norweżki (Ingvild Flugstad Oestberg i Marit Bjoergen), srebrne medale zdobyły Finki (Aino-Kaisa Saarinen oraz Kerttu Niskanen), a brązowe Szwedki (Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson)
ZIO Soczi Polki w czołowej „40” w slalomie gigancie

Karolina Chrapek i Maryna Gąsienica-Daniel rywalizowały dzisiaj w slalomie gigancie i zajęły miejsca na początku czwartej „10”. Lepsza z Polek okazała się Maryna, która uplasowała się na 32. miejscu, a Karolina była 33. Drugi złoty medal na tych igrzyskach wywalczyła reprezentantka Słowenii – Tina Maze, wicemistrzynią w slalomie gigancie została Austriaczka – Anna Fenninger, a na najniższym miejscu na podium uplasowała się obrończyni tytułu z Vancouver, Niemka Viktoria Rebensburg.
( 18 Lutego 2014)
Kamil Stoch: „Jasiek jest dziś moim bohaterem”

Kamil Stoch, lider polskiej drużyny skoczków narciarskich kończy swój występ w XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich z dwoma złotymi medalami zdobytymi w konkursach indywidualnych oraz 4, miejscem drużynowo. W ostatnim konkursie skoków narciarskich - drużynowym, Polacy zajęli 4. miejsce. Lider naszej drużyny uważa, że to dobry wynik. - Uważam, że można nam pogratulować. Jesteśmy jednym z najmłodszych zespołów tutaj na igrzyskach. Sami praktycznie debiutanci oprócz jakiegoś jednego gościa - powiedział Kamil Stoch, który debiut olimpijski miał w Turynie (2006).