START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  TZN Zakopane     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Piotr Żyła brązowym medalistą mistrzostw świata w Lahti!
(żródło: A. Kosman PZN)

 Piotr Żyła odniósł dziś największy sukces w karierze, zdobywając brązowy medal mistrzostw świata seniorów w Lahti w konkursie indywidualnym na dużej skoczni. Nasz skoczek spisał się znakomicie zwłaszcza w finałowej serii, w której zaatakował z szóstego miejsca i awansował na trzeci stopień podium. Złoty medal wywalczył Stefan Kraft, a srebrny Andreas Wellinger. Wszyscy polscy skoczkowie skakali dziś bardzo dobrze - cała czwórka znalazła się w czołowej ósemce konkursu!
( 2 Marca 2017)
MŚ w Lahti: Dawid Kubacki dziewiąty w kwalifikacjach!
(żródło: A. Kosman PZN)

 Bardzo dobrze w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu na dużej skoczni podczas Mistrzostw Świata w Lahti zaprezentowali się polscy skoczkowie. Jako jedyny kwalifikować musiał się Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 119 metrów zajął dziewiąte miejsce. Zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy - Antti Aalto, który uzyskał 128,5 metra. Drugi był Norweg Andreas Stjernen, który wylądował na 125 metrze. Natomiast trzecią lokatę wywalczył Japończyk Daiki Ito, który skoczył 121,5 metra.   
( 1 Marca 2017)
Justyna Kowalczyk ósma w biegu na 10 km w Lahti.
(żródło: A. Kosman PZN)

Justyna Kowalczyk zajęła ósme miejsce w swojej koronnej konkurencji - biegu techniką klasyczną na dystansie 10 kilometrów podczas mistrzostw świata w Lahti. Ex aequo z Polką sklasyfikowano Norweżkę Ingvild Flugstad Oestberg (+ 1 min 34,5 sek). Drugi złoty medal na tych mistrzostwach wywalczyła Norweżka Marit Bjoergen, która o 41 sekund wyprzedziła Szwedkę Charlottę Kallę. Brąz powędrował w ręce Norweżki Astrid Uhrenholdt Jacobsen (+ 55,5 sek).
( 28 Lutego 2017)
MŚ w Lahti: Kornelia Kubińska 37. w biegu łączonym
(żródło: A. Kosman PZN)

 Za naszymi zawodniczkami bieg łączony na mistrzostwach świata w Lahti, rozgrywany na dystansie 7,5 kilometra techniką klasyczną + 7,5 kilometra techniką dowolną. Kornelia Kubińska zajęła 37. miejsce (+ 4 min 26,8 sek), a Martyna Galewicz była 45. (+ 6 min 7,7 sek). Złoty medal wywalczyła Norweżka Marit Bjoergen, która tuż przed wjazdem na stadion uciekła Fince Kriście Parmakoski i finiszowała 4,8 sekundy przed reprezentantką gospodarzy. 
( 25 Lutego 2017)
Polscy skoczkowie tuż za podium na mistrzostwach świata w Lahti
(żródło: A. Kosman PZN)

 Austriak Stefan Kraft po raz pierwszy w swojej karierze wywalczył tytuł indywidualnego mistrza świata na normalnej skoczni w Lahti. Życiowe sukcesy odnieśli dziś także Niemcy: srebrny medalista Andreas Wellinger i brązowy Markus Eisenbichler, dla których to pierwsze medale międzynarodowego czempionatu. Polakom do miejsc na podium zabrakło naprawdę niewiele: Kamil Stoch skończył konkurs na czwartym miejscu, Maciej Kot był piąty, Dawid Kubacki zajął ósme miejsce, a Piotr Żyła był 19.
( 25 Lutego 2017)
MŚ w Lahti: Kubacki i Żyła najlepsi w kwalifikacjach!
(żródło: A. Kosman PZN)

 Polscy skoczkowie dali prawdziwy pokaz siły w dzisiejszych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego mistrzostw świata seniorów na normalnej skoczni w Lahti. Eliminacje wygrał Dawid Kubacki po skoku na odległość 99 metrów, a tuż za nim uplasował się Piotr Żyła, uzyskując 96 metrów.
( 24 Lutego 2017)
Mistrzostwa Świata w Lahti czas zacząć!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Po 16 latach Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym powracają do Lahti. Już dzisiaj pierwszy dzień mistrzostw, które oficjalnie rozpocznie Ceremonia Otwarcia zaplanowana na godzinę 18:00. Przez najbliższe dni, aż do 5 marca, w Lahti rywalizować będą najlepsi skoczkowie narciarscy, biegacze oraz kombinatorzy norwescy. Nasz kraj w Lahti reprezentować będzie 16 zawodników: dwóch kombinatorów norweskich, sześciu skoczków narciarskich, czterech biegaczy oraz cztery biegaczki.
( 22 Lutego 2017)
Igrzyska Paraolimpijskie. Kryzysowo, ale z pompą.
(żródło: www.paraolimpijski.pl)

 7 września, tuż przed godziną 22. czasu brazylijskiego, na Marakanie w Rio de Janeiro rozbłysnął znicz paraolimpijski. Zapalił go niepełnosprawny pływak, sześciokrotny złoty medalista w Atenach, Clodoaldo da Silva. Wcześniej na najsłynniejszym stadionie Ameryki Łacińskiej odbyła się ceremonia otwarcia XV Igrzysk Paraolimpijskich.
( 8 Września 2016)
Kasia Solus - Miśkowicz nie wystartuje w sobotę w Rio.
(żródło: )

 NASZA (urodzona w Zakopanem Bukowianka) uległa w czwartek podczas treningu wypadkowi, którego skutkiem jest złamany obojczyk.   Pani Kasiu - szybkiego powrotu do zdrowia i trasy oraz wielu medali na największych imprezach sportowych świata!   
( 19 Sierpnia 2016)
Znamy skład Polskiej reprezntacji na Igrzyska paraolimpijskie w Soczi
(żródło: )

W Zakopanem trwają mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych. Zawody stał się okazją do spotkania, podczas którego oficjalnie ogłoszono skład reprezentacji na igrzyska paraolimpijskie, które odbywać się będą w Soczi w dniach 7-16 marca.  
( 24 Lutego 2014)
ZIO Soczi Michał Jasiczek 24. w slalomie
(żródło: )

Michał Jasiczek jako jedyny z trójki naszych reprezentantów ukończył dzisiejszy slalom i zajął 24. miejsce. W ostatniej alpejskiej konkurencji triumfował Austriak Mario Matt, srebro wywalczył Marcel Hirscher, a brązowy medal zdobył Norweg - Henrik Kristoffersen. Maciej Bydliński i Mateusza Garniewicz nie ukończyli slalomu i nie zostali sklasyfikowani.
( 22 Lutego 2014)
ZIO Soczi Polscy biathloniści 19. w sztafecie
(żródło: )

 Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina i Rafał Lepel zajęli 19. miejsce w sztafecie 4x7,5 km. Mistrzami olimpijskimi zostali Rosjanie (Aleksiej Wołkow, Jewgienij Ustiugow, Dmitrij Małyszko, Anton Szipulin). Srebrne medale wywalczyli Niemcy (Erik Lesser, Daniel Boehm, Arnd Peiffer, Simon Schempp), a brązowe Austriacy (Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger).
( 22 Lutego 2014)
ZIO Soczi Medalowa sobota w wykonaniu polskich panczenistów
(żródło: PKOL)

  Srebrny medal  drużyny panczenistek oraz brązowy  panczenistów  zdobyte w przedostatnim dniu  rywalizacji  w Soczi był ukoronowaniem  występu Polskiej reprezentacji podczas  22 Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Brawa i gratulacje dla Katarzyny Bachledy Curuś, Natalii Czerwonki, Katarzyny Woźniak Luizy Złotkowskiej oraz  Zbigniewa Bródki, Konrada Niedźwiedzkiego oraz Janka Szymańskiego.  
( 22 Lutego 2014)
ZIO Soczi. Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu na 30 km
(żródło: A. Kosman PZN)

Bieg na 30 kilometrów techniką dowolną kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Soczi został zdominowany przez Norweżki, które zajęły całe podium. Kolejny złoty medal na tej imprezie wywalczyła Marit Bjoergen, jako druga linię mety przekroczyła Therese Johaug (+ 2,6 sek), a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Kristin Stoermer Steira (+ 23,6 sek). Mistrzyni olimpijska w biegu na 10 km Justyna Kowalczyk niestety nie ukończyła zawodów. Już na początku biegu uderzyła się w kontuzjowaną stopę i z powodu ogromnego bólu w połowie dystansu zrezygnowała z dalszej walki i zeszła z trasy. 
( 22 Lutego 2014)
ZIO Soczi Polskie biathlonistki 10. w sztafecie.
(żródło: PKOL)

 Polskie biathlonistki w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak oraz Monika Hojnisz zajęły 10. miejsce w sztafecie 4x6 km
( 21 Lutego 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018