Czwarte miejsce polskich skoczków w konkursie drużynowym w Soczi. Opinie

Do szczęścia zabrakło zaledwie 13,1 pkt - ale taki jest sport . Nasza młoda drużyna skoczków - mająca w swoich szeregach trzech debiutantów olimpijskich i tak spisała się na medal zajmując wysokie czwarte miejsce potwierdzając swoja klasę - Polska jest potęgą w skokach narciarskich i to nie tylko w konkursach indywidualnych. Poza tym warto podkreślić iż jest to jak do tej pory  najlepszy wynik polskiej drużyny w historii ZIO. Poniżej trochę komentarzy.
( 17 Lutego 2014)
ZIO w Soczi: Drużyna polskich skoczków na czwartym miejscu
(żródło: A. Kosman PZN)

Ekipa polskich skoczków narciarskich w składzie: Maciej Kot, Piotr Żyła, Jan Ziobro i Kamil Stoch zajęła czwarte miejsce w konkursie drużynowym, rozgrywanym na dużej skoczni podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. To najlepszy wynik polskiej drużyny w historii zimowych igrzysk. Mistrzami olimpijskimi zostali Niemcy, którzy o zaledwie 2,7 punktu wyprzedzili dominujących w ostatnich latach Austriaków. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Japończycy.
ZIO SOCZI Monika Hojnisz 6. Pałka 19 a Nowakowska Ziemniak 20 w biathlonowym biegu masowym
(żródło: PKOL)

Polska biathlonistka Monika Hojnisz zajęła 6. miejsce w biegu masowym na 12,5 km. Na 19. pozycji sklasyfikowana została Krystyna Pałka, a 20. była Weronika Nowakowska-Ziemniak.
ZIO Soczi Sztafeta polskich biegaczy na 15. miejscu .

Sztafeta polskich biegaczy narciarskich w składzie: Maciej Kreczmer, Sebastian Gazurek, Maciej Staręga i Jan Antolec zajęła 15. miejsce w rywalizacji 4 x 10 km na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Mistrzowski tytuł w świetnym stylu wywalczyli Szwedzi, wyprzedzając o prawie pół minuty drużyny Rosji i Francji.
( 16 Lutego 2014)
ZIO SOCZI Bachleda-Curuś 6. na 1500 m

Polska łyżwiarka szybka Katarzyna Bachleda-Curuś zajęła 6. miejsce w biegu na 1500 m. Na 11. pozycji sklasyfikowana została Luiza Złotkowska, a 15. była Natalia Czerwonka.
ZIO w Soczi: Kamil Stoch mistrzem olimpijskim na dużej skoczni!
(żródło: A. Kosman PZN i inf własna)

Takiego dnia w historii naszego kraju na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich nie było. Dwa złote medale! Wygrana Zbigniewa Bródki w łyżwiarstwie szybkim, a kilka godzin później drugi triumf Kamila Stocha. Nasz zawodnik przeszedł do historii i zapisał na kartach historii skoków narciarskich. Polak dołączył do grona  dwóch wybitnych olimpijczyków: Matti Nykaenena i Simona Ammanna, którzy jako jedyni do tej pory wygrali dwa konkursy skoków na jednych igrzyskach.
( 15 Lutego 2014)
ZIO SOCZI Złoty medal dla Zbigniewa Bródki na 1500 m

Nieprawdopodobny bieg i triumf Zbigniewa Brodki zawodnika z Domaniewic. Polak wywalczył trzeci złoty medal dla Polski na dystansie 1500 m. Pokonał  Holendra Koena Verveija zaledwie 0,003 sek. Janek Szymański zajął 15 miejsce a Konrad Niedźwiedzki 20.
ZIO Soczi. Polki siódme w sztafecie.
(żródło: PKOL PZN)

Polskie biegaczki Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk Sylwia Jaśkowiec oraz Paulina Maciuszek wywalczyły siódme miejsce  w sztafecie 4 x 5 km, która została dzisiaj rozegrana na trasie biegowej w Soczi.
ZIO Soczi. Polskie alpejki wypadły z trasy

Polskie narciarki alpejskie Karolina Chrapek oraz Maryna Gąsienica Daniel nie ukończyły rywalizacji w supergigancie, ponieważ wypadły z trasy.
ZIO Soczi Maciej Bydliński nie ukończył superkombinacji

Jedyny reprezentant Polski w alpejskiej superkombinacji Maciej Bydliński nie ukończył zawodów, ponieważ wypadł z trasy podczas slalomu. Po zjeździe Polak zajmował 35. lokatę.
( 14 Lutego 2014)
ZIO Soczi: Maciej Kreczmer 29. w biegu na 15 km

Dziś na trasach Krasnej Polany rozdany został kolejny komplet medali w biegach narciarskich, tym razem w biegu mężczyzn na dystansie 15 kilometrów techniką klasyczną. Mistrzem olimpijskim został Szwajcar Dario Cologna, dla którego to już drugie złoto na igrzyskach w Soczi. W zawodach wystąpiło czterech reprezentantów Polski, spośród których najlepszy wynik osiągnął Maciej Kreczmer - 29. miejsce.
ZIO Soczi Krystyna Pałka 10. w biegu indywidualnym

Polska biathlonistka Krystyna Pałka zajęła 10. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km. Na 12. pozycji sklasyfikowana została Monika Hojnisz, 31. była Weronika Nowakowska-Ziemniak, a 32. Magdalena Gwizdoń.
ZIO Soczi Czterech Polaków w konkursie na dużej skoczni

Za nami kwalifikacje do sobotniego konkursu na dużej skoczni. Polacy oddali dobre skoki i w komplecie awansowali do zawodów. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Maciej Kot, który po skoku na odległość 126 metrów zajął dziewiąte miejsce. Natomiast w kwalifikacjach najlepszych był reprezentant Austrii – Michael Hayboeck.
Szczurek najlepszy z Polaków w biegu indywidualnym

Polski biathlonista Łukasz Szczurek zajął 51. miejsce w biegu indywidualnym na dystansie 20 km. Na 77. Pozycji sklasyfikowano Krzysztofa Pływaczyka , Grzegorz Guzik był 86., a Łukasz Słonina 87.
( 13 Lutego 2014)
ZIO Soczi - panczenistki poza dwudziestką na 1000 m

Nasze panczenistki Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska wystartowały dzisiaj w biegu na 1000 m. Polki potraktowały ten start jako przetarcie przed ich koronnym dystansem na 1500 m.    Natalia Czerwonka zajęła 23 miejsce a Luiza Złotkowska  29. Katarzyna Bachleda Curuś zrezygnowała ze startu chcąc się przygotować lepiej do  biegu na 1500 m ,który zostanie rozegrany 16 lutego  Start pierwszej pary o godz 15,00 czasu polskiego.
Pierwszy «« (135-149)(150-164)(165-179)(180-194)(195-209) »» Ostatni