START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Srebrny medal olimpijski Adama Małysza
(żródło: )

 Bardzo dobrze rozpoczeły się igrzyska w Vancouver dla Polaków. Adam Małysz w konkursie na skoczni normalnej wywalczył pierwszy medal  w tych igrzyskach dla polskiej ekipy. Skoczek z Wisły zdobył w pięknym stylu srebrny medal poczas olimpijskiego konkursu w kanadyjskim Whistler - jest to trzeci medal olimpijski Polaka( srebro i braz zdobył w Salt Lake City). Złoto zdobył Szwajcar Simon Amman. brąz przypadł Gregorowi Schlierenzauerowi.
( 13 Lutego 2010)
Konrad Niedźwiedzki chorążym polskiej drużyny w Vancouver
(żródło: )

Zakopiański panczenista Konrad Niedźwiedzki będzie niósł Polska flagę  12 lutego podczas uroczystego ropoczęcia XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. To drugie Igrzyska zawodnika zakopiańskiego AZS-u. Konrad debiutował cztery lata temu w Turynie.  
( 9 Lutego 2010)
Znamy już skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.
(żródło: PKOL)

 Dzisiaj Polski Komitet Olimpijski oficjalnie podał skład reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.   Aż piętnastu zawodników z Podhala bedzie reprezentować Polskę na tych Igrzyskach.
( 28 Stycznia 2010)
2 złoto Katarzyny Rogowiec
(żródło: )

 W ostatnim dniu Igrzysk Paraolimpijskich w Turynie reprezentantka Polski Katarzyna Rogowiec w przepięknym stylu wywalczyła kolejny złoty medal . W biegu na 15 km stylem klasycznym  Polka uzyskała 52:41,00 Kolejną na mecie Rosjankę Annę Burmistrovą  nasza reprezentantka wyprzedziła prawie o dwie minuty, na trzecim miejscu uplasowała się Yulia Batenkova z Ukrainy. Katarzyna Groń zajęłą 9 miejsce, a  Anna Szarota 15 .
( 19 Marca 2006)
16 sekund do brązu
(żródło: )

W kolejnym  dniu (15)  Igrzysk Paraolimpijskich w Turynie startowała Katarzyna Rogowiec. Niespełna 16 sekund zabrakło zawodniczce Startu Nowy Sącz aby na dystansie 10 km stylem klasycznym zdobyć brązowy medal. Dla przypomnienia - 12 marca pani Katarzyna w biegu na 5 km wywalczyła dla  Polski złoto.
( 15 Marca 2006)
Złoto Katarzyny Rogowiec na igrzyskach paraolimpijskich
(żródło: )

  Tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Turynie na tych samych trasach rozgrywane są igrzyska paraolimpijskie  Reprezentantka Polski Katarzyna Rogowiec w biegu na 5 km stylem  wolnym uzyskała czas 00:15:00,700 tym samym wywalczyła złoty medal. Wyprzedziła reprezentantkę Rosji  Anne Burmistrovą o 0.28 s, i Julię Batenkovą  z Ukrainy o 0,45 s.   Tym samym Polska znajduje się na 10 pozycji w klasyfikacji medalowej reprezentacji .  Polka wystartowała również w biathlonie na dystansie 12,5 km i zajęłą tam 6 miejsce uzyskując czas 00:53,59,800   Z kolei na dystansie 7,5 km Katarzyna Rogowiec uzyskała 14 marca czwarty czas . Do miejsca na podium brakło Polce  nieco ponad minutę. Na tym  samym dystansie  Anna Szarota zajęła 11 miejsce a Grażyna Groń 13.   Katarzynę Rogowiec zobaczymy jeszcze 15 marca w biegu na 10 km stylem klasycznym .   Warto wspomnieć iż Katarzyna Rogowiec na co dzień mieszka w Krakowie, jest z pochodzenia Rabczanką a  trenuje w klubie Start Nowy Sącz
( 14 Marca 2006)
TURYN 2006: SREBRNY SIKORA!!!!!!
(żródło: )

Tomasz Sikora w biathlonowym biegu na 15km ze startu wspólnego zdobył srebrny medal!!!! Złoto przypadło w udziale Niemcowi Michaelowi Greisowi, brąz Norwegowi Ole Einar Bjoerndalenowi Sikora po I strzelaniu zajął 10 lokatę , najlepszy był Norweg Ole Einar Bjoerndalen, na kolejnym pomiarze  czasu Polak był juz jednak 6. W drugim strzelaniu znów znakomity okazał się Bjoerndalen jednakże Sikora wybiegł ze strzelnicy tuż za nim! 3 pozycję zajął Greis Trzecia wizyta na strzelnicy to znow bezbłędne strzelanie Sikory. Norweg i Niemiec po jednym pudle i karnych 150m. Na pomiarze czasu czołówka to Bjoerndalen, Sikora, Greis ....  i bieg do 4 strzelania które decydowało o wszystkim. Sikora z Bjoerndalenem nawiązali swego rodzaju wspołpracę powiększając przewagę nad rywalami. Czwarte strzelanie to jedno pudło Sikory i karne 150m. Niestety Norweg nie wytrzymał presji - 2 pudła Ole Einara zepchnęło go na 4 pozycję. Po karnej rundzie Sikora by I. Na ostatnim biegowym odcinku lepszy okazał się jednak Greis - wyprzedził Tomasza Sikorę o 6,3s. i Bjoerndalena o 12,3 s Tomasz Sikora zapewne ze wzruszeniem bedzie wspominał 25 luty 2006 na trasie w San Sicario   która dała mu upragniony medal. Ale nie byłoby to możliwe gdyby nie rewelacyjne przygotowanie, przez trenera Romana Bondaruka, lata wyrzeczeń no a przede wszystkim świetny bieg i precyzyjne strzelanie. Ogromne gratulacje naszym medalistom w Turynie którzy niejako na sam koniec Igrzysk zostawili nam największe emocje sportowe!!   Warto dodać, że to ósmy medal  dla Polski w historii startów na zimowych igrzyskach olimpijskich i pierwszy w biathlonie.
( 25 Lutego 2006)
25 miejsce Dagmary Krzyżyńskiej
(żródło: )

Po pierwszym przejeździe kobiecego slalomu giganta rozgrywanego podczas XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, na prowadzeniu była Amerykanka Julie Mancuso, brązowa medalistka ostatnich mistrzostw świata. Jedyna Polka, startująca w tej konkurencji, Dagmara Krzyżyńska, trzykrotna złota medalista Uniwersjady,upalasowła się na 30. pozycji ze stratą 2,97 sek. do liderki. Po drugim przejeździe wszystko było już jasne - złoto wywalczyła Amerykanka Julia Mancuso -0,67 sek. przed Finką Tanją Poutiainen. Na trzecim miejscu uplasowała się Szwedka Anna Ottossson Po drugim przejeździe Polce udaoło się poprawić lokatę i ostatecznie została sklasyfikowana na 25. pozycji ze stratą 6,05 sek. do Mancuso. Fot. Dziennik Polski
( 24 Lutego 2006)
TURYN 2006: Polska sztafeta 7!!!!!
(żródło: )

Polska sztafeta biathlonowa w składzie Magdalena Gwizdoń, Krystyna Pałka, Katarzyna Ponikwia i Magdalena Grzywa zajęła pierwszy raz w historii Igrzysk Olimpijskich tak wysoką pozycję! Polki uplasowały się na 7 lokacie dając się wyprzedzić jedynie Słowenkom,  Norweżkom, Białorusinkom, Francuzkom, Niwmkom i Rosjankom - czyli znalazły się w czołówce światowego biathlonu. Krystyna Pałka, która tak dobrze strzelała w biegu na 15 km (jako jedyna nie spudłowała ani raz), tym razem dwukrotnie musiała dobierać pociski. W drugim strzelaniu Pałka ponownie musiała dobierać pocisk i nasze zawodniczki plasowały się na 11 pozycji. Ostatecznie  przyprowadziła naszą sztafetę na 9. pozycji ze stratą 1.04,8 sek. do liderek. Na drugiej zmianie Magdalena Gwizdoń , mimo, że musiała dwukrotnie doładowywać, wyprowadziła nasz zespół na 7. pozycję. Biało-czerwone traciły 1.41,6 sek. do Rosjanek. Po starcie zawodniczki z Kościeliska - Katarzyny Ponikwi pozycja naszej sztafety utrzyamała się -  Polki były  7. i ze stratą 2.56,6 sek.Pozycję tą do końca utrzymała 4 na zmianie - Magdalena Grzywa zbliżając się znacznie do Słowenek, które zaliczyły rundę karną, i Norweżek.
( 23 Lutego 2006)
TURYN 2006: Jagna Marczułajtis jednak nie awansuje...
(żródło: )

Niestety podczas porannych kwalifikacji w slalomie równoległym nie najlepiej wypadły Polki - Blanka Isielonis i Jagna Marczułajtis. Blanka zajęła odległą - 27 pozycję natomiast Jagnie brakło 0.01s aby awansować do następnego etapu - zajęła 17. miejsce, pierwsze, które nie dawało awansu do 1/8 finału. Pocieszyć nas może fakt, że do fazy finałowej nie zakwalifikowała się Austriaczka Manuela Riegler, aktualna mistrzyni świata w tej specjalności, która była 28. Najszybsza w eliminacjach była Rosjanka Jekaterina Tudigeszewa.
( 23 Lutego 2006)
12 dzień Igrzysk: 11 miejsce Katarzyny Wójcickiej na 1500m
(żródło: )

Bardzo dobre, 11 miejsce zajęła Katarzyna Wójcicka w rozgrywanym dziś łyżwiarskim ślizgu na 1500m. Długo prowadziła -  jako pierwsza uzyskała czas lepszy od 2 minut - 1.59,96 - wyprzedziła nawet mistrzynię olimpijską Marianne Timmer (2.00,45). Szkoda, że nie pojechała w granicach swojej życiówki z Salt Lake City (20 listopad 2005r.) na tym  dystansie - 1:58,01  - wtedy być może zajęłaby nawet 5 miejsce. Złoty medal na tym dystansie wywalczyla Kanadyjka Cindy Klassen. Kanadyjka uzyskała aż 1,47 sek. przewagi nad swoją rodaczką Kristiną Groves i 1,63 sek. nad Holenderką Ireen Wust, mistrzynią olimpijską na 3000 metrów. Katarzyna Wójcicka, była 11. z czasem gorszym od zwyciężczyni o 4,69 sek. Przed rokiem na Mistrzostwach Świata była 9. na tym dystansie.
( 22 Lutego 2006)
12 dzień Igrzysk - 6 Polaków na starcie
(żródło: )

Dzisiaj (22.02) w eliminacjach biegu sprinterskiego wystartowała Justyna Kowalczyk. Nistety Polce nie powiodło się - na trasie liczącej 1125m techniką dowolną zajęła dopiero 44 lokatę - do ćwierćwfinalów zakwalifikowało się 30 najlepszych zawodniczek. Zwyciężyła Kanadyjka Beckie Scott. Nasza reprezentantka straciła do niej aż 8,74 sek. Ok. godziny 11 będą znane wyniki eliminacji w biegu sprinterskim meżczyzn - na krótkim dystansie wystartują Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer. Ok. godziny 14'45 na trasie slalomu specjalnego z nr 31 zobaczymy Katarzyne Karasińską Za to ok. godziny 17 na dystansie 1500m. zobaczymy panczenistkę Katarzynę Wójcicką - która zapewnia, że dziś da z siebie wszystko. Dzisiaj jako ostatni Polak wystartuje Dariusz Kulesza (short track) - ok 20'17 w biegu eliminacyjnym na 500m.
( 22 Lutego 2006)
13 miejsce biathlonowej sztafety
(żródło: )

Polska sztafeta biathlonowa 4 x 7.5 km zajęła dziś odległe 13 miejsce (na 17 ekip). Jednakże do połowy dystansu prznetowaliśmy się całkiem nieźle - Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów) miał tak samo jak Ziemianin tylko jedno doładowanie, do tego bardzo dobrze pobiegł. Dało to awans na trzecią lokatę, ze startą niecałych czterech sekund do Włochów i 28 s do prowadzących Niemców. Niestety 2 następne zmiany (Piecha, Pływarczyk) zanotowały kiepskie strzelania i słabe wyniki biegu -  co ostatecznie dało 13 miejsce. Wygrali Nimcy, srebro przypadło w udziale Rosjanom a brąz Francuzom.
( 21 Lutego 2006)
Polscy skoczkowie na 5 pozycji w drużynowym konkursie skoków.
(żródło: )

Ekipa w składzie: Stefan Hula, Kamil Stoch, Robert Mateja i Adam Małysz osiągnęła najlepszy wynik jako drużyna polskich skoczków w historii zimowych igrzysk olimpijskich . Dotychczas najlepiej naszym zawodnikom w tej dyscyplinie  powiodło się cztery lata temu w Salt Lake City, gdzie zajęli 6. miejsce .  Po pierwszej serii zajmowali 5. miejsce . Jako pierwszy z Polaków skakał Stefan Hula , który uzyskał 118 m (99,9 pkt). Jeszcze lepiej skoczył w drugiej kolejce Kamil Stoch - 122 m (108,1 pkt). Jako trzeci z naszych reprezentantów na belce startowej pojawił się Robert Mateja i uzyskał 126 m (116,3 pkt), co było drugim rezultatem w swojej grupie - lepiej (129 m) skoczył tylko Janne Ahonen. Nie zawiódł również Adam Małysz - wylądował na 128 m i dopisał do naszego dorobku 120,9 pkt. W drugiej serii nasi reprezentanci nadal skakali bardzo dobrze. Hula uzyskał 119 m (101,2 pkt), Stoch - 124,5 m (112,6 pkt), Mateja 123,5 m (110,8 pkt), zaś Małysz 129,5 m (124,6 pkt). Polacy uzyskali łączną notę 894,4 pkt, utrzymali 5. pozycję . Szóstych Japończyków wyprzedzili o 1,3 pkt. Najdłuższy skok w konkursie oddał w drugiej próbie Roar Ljokelsoey . Norweg wylądował na 141 m i pobił rekord skoczni ustanowiony w ubiegłym roku przez Małysza. Niespodzianką była słaba postawa Czechów (z Jakubem Jandą , liderem klasyfikacji generalnej PŚ w składzie, zajęli 9. miejsce) i Słoweńców . Brązowi medaliści z Salt Lake City również nie zdołali awansować do II serii - sklasyfikowani zostali na 10. pozycji . Tytułu bronili Niemc y, którzy cztery lata temu po fenomenalnym konkursie pokonali o 0,1 pkt Finów . W tym roku z dorobkiem 922,6 pkt zajęli czwartą pozycję Austriacy z nowo kreowanym mistrzem ( Thomas Morgenstern ) i wicemistrzem (Andreas Kofler) olimpijskim z dużej skoczni uzupełnieni Andreasem Widhoelzlem i Martinem Kochem uzyskali łączną notę 984,0 pkt. i wywalczyli olimpijskie złoto . Drugie miejsce zajęli Finowie (976,6 pkt), zaś trzecie Norwegowie (950,1 pkt).
( 21 Lutego 2006)
Rewelacyjny start Katarzyny Wójcickiej
(żródło: )

Rewelacyjny start zaliczyła dzisiaj w Turynie nasza najlepsza  łyżwiarka szybka - Katarzyna Wójcicka. W rozgrywanym na 1000m panczenowym biegu zajęła bardzo dobre 8 miejsce!  Po starcie połowy z 36 zawodniczek była trzecia, ale wszystkie najlepsze panczenistki świata na tym dystansie dopiero przygotowywały się do startu. Reprezentująca barwy AZS Zakopane Katarzyna osiągnęła czas 1.17,28  o 1,93 s poprawiając swój własny rekord Polski! Polka pobiegła już w drugiej parze, mając za rywalkę Niemkę Judith Hesse. W dzisiejszych zawodach zwyciężyła Holenderka Marianne Timmer - 1.16,05. Srebrny medal wywalczyła Kanadyjka Cindy Klassen - 1.16,09, a brązowy  Niemka Anni Friesinger Warto dodać, że Katarzyna Wójcicka ma na swoim koncie - jak na razie nie poprawione przez nikogo - rekordy Polski na dystansach 500m, 1000m, 1500m, 3000m, i  5000m dodatkowo  w wieloboju i wieloboju małym.
( 19 Lutego 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (120-134)(135-149)(150-164)(165-179)(180-192) »» Ostatni

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022