START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
8 dzień olimpijskich zmagań w Turynie.
(żródło: )

W 8 dniu Igrzysk Olimpijskich zobaczyliśmy 12 naszych reprezentantów .  Bardzo dobrze  spisał się Konrad Niedźwiedzki - w łyżwiarskim biegu na 1000m zajął 13 miejsce . Daje to duże nadzieje na dobry start na jego koronnym dystansie - 1500m. Maciej Ustynowicz , podobnie jak w biegu na 500m przewrócił się i został zdyskwalifikowany.
( 19 Lutego 2006)
Dramat polskiej ekipy biathlonowej
(żródło: )

Poważne problemy miał Tomasz Sikora i pozostała część polskiej ekipy biathlonistów. Nasi zawodnicy nie mogli wyjechać z zasypanej śniegiem wioski olimpijskiej - odległej o kilkanaście kilometrów od tras biathlonowych. Tomasz Sikora i Wiesław Ziemianin mają wystartować dzisiaj o 14'30.
( 18 Lutego 2006)
12 Polaków dzisiaj w Turynie
(żródło: )

W sobotnich olimpijskich zmaganiach zobaczymy aż 12 naszych repreznetantów. Ok godz 12'00 w biegu na dochodzenie (10km) wystartuje Magdalena Gwizdoń, tuż po niej Krystyna Pałka a po 3 minutach - Magdalena Nykiel. Na 13'30 z 11'00 przesunięto super gigant mężczyzn - z powodu silnych opadów śniegu. Z numerem 53 zobaczymy Michała Kałwę. O 14'30  -  bieg pościgowy mężczyzn (12.5km) - Zobaczymy Tomasza Sikorę i Wiesława Ziemianina. O 17'00 rozpoczną się zmagania łyżwiarzy szybkich na dystansie 1000m - zobaczymy Konrada Niedźwiedzkiego i Macieja Ustynowicza. O 18'00 Adam Małysz, Kamil Stoch i Robert Mateja wystąpią na dużej skoczni (HS-140) w Pragelato. O 20'19 w ćwierćfinale short-tracku wystąpi jedyny nasz reprezentant - Dariusz Kulesza . Trzymamy kciuki!!
( 18 Lutego 2006)
Małysz, Mateja, Stoch - już w sobotę w Pragelato
(żródło: )

W sobotę 18 II na skoczni w Pragelato ujrzymy trzech Polaków. W konkursie olimpijskim na k-120 (HS 140) wystartują Adam Małysz, Kamil Stoch i Robert Mateja. W piątkowych kwalifikacjach najlepiej skakał Austriak Thomas Morgenstern i Janne Ahonen - 136m. Andreas Kofler skoczył 133m a mistrz olimpijski z k-90 - Lars Bystoel - 131.5m. Adam Małysz skalsyfikowany został na 14 pozycji - 125m, Kamil Stoch 42 - 110m, Robert Matej tuż obok - 43 pozycja za skok 108,5m. Piątkowe kwalifikacje nie były udane dla lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Czecha Jakuba Jandy, który oddał skok o jeden metr krótszy od Małysza i zajął 15. miejsce.
( 17 Lutego 2006)
Justyna Kowalczyk zeszła z trasy biegu na 10km.
(żródło: )

Nie powiodło się Justynie Kowalczyk w biegu na 10km. Po pierwszym pomiarze czasu zajmowała 8 lokatę. Niespełna  2.5 km przed metą widać było po niej ogromne zmęczenie - chwile później zrezygnowała z dalszego biegu. Okazało się, że Kowalczyk zasłabła na trasie . Skuterem śnieżnym przetransportowano ją do specjalnego namiotu medycznego, a później karetką pogotowia do szpitala polowego na mecie. Po badaniu zdiagnozowano bardzo niskie ciśnienie.
( 16 Lutego 2006)
7 dzień Igrzysk - byc może medal?
(żródło: )

W czwartkowych olimpijskich zmaganiach będziemy mogli zobaczyć aż 8 naszych reprezentantów. Szanse medalowe są - temu nie można zaprzeczyć - W czwartek bowiem, w biegu na 10km "klasykiem" wystartuje Justyna Kowalczyk, a w biathlonowym sprincie (7,5 km) Krystyna Pałka . Obok niej zobaczymy: Katarzyna Ponikwia, Magdalena Gwizdoń i Magdalena Nykiel.   Dopingować także będziemy  - miejmy nadzieję nie tylko w eliminacjach - Rafała Skarbka-Malczewskiego i Mateuesza Ligockiego w snowboard-crossie. Jako ostatnia dzisiaj z naszej reprezentacji  wystartuje Monika Wołowiec - skeletonistka. Trzymamy kciuki!!
( 16 Lutego 2006)
Biathlonowa ruletka - Tomasz Sikora poniżej oczekiwań
(żródło: )

14 lutego nie powiodło się Tomaszowi Sikorze. W rozgrywanym dziś sprincie (10km) zajął dopiero 20 pozycję. Zwyciężył 35-letni Niemiec - Sven Fischer. Polak pomylił się po jednym razie  leżąc i stojąc. Sikora stracił do Fischera 1.42,7. Wiesław Ziemianin ani razu nie spudłował - niestety okazał się biegowo słabszy - i ostatecznie zajął 26 pozycję. Michał Piecha był 66 a Grzegorz Bodziana 69
( 14 Lutego 2006)
Rewelacyjna Krystyna Pałka!!!
(żródło: )

13 luty był zapewne jednym z najszczęśliwszych dni w życiu młodziudkiej biathlonistki Krystyna Pałki. W końcu nie codziennie zdobywa się 6 moiejsce Igrzyskach Olimpijskich. Naszej olimpijce brakło tylko 2,26,6 min do zwyciężczyni - Swietłany Iszmuratowej. Krystyna doskonale poradziła sobie na strzelnicy - 4 strrzelania bez pudła!Gorzej spoisały się pozostałe Polki - Magdalena Gwizdoń - 4 błędy - po jednym w każdym strzelaniu i 34 pozycja. Gdyby nie te 4 pomyłki - mogła powalczyć o medal... Katarzyna Ponikwia została sklasyfikowana na 57 miejscu a Magdalena Grzywa na 72.
( 14 Lutego 2006)
Paulina Ligocka bez medalu...
(żródło: )

Niestety bez medalu wróci nasza snowboardowa nadzieja - Paulina Ligocka. W rozgrywanym 13 lutego halfpipie nie dostała się do finału. Po rewelacyjnym 1 przejeździe, niedokońca sprawiedliwie ocenionym przez sędziów, wyraźnie straciła wiarę w siebie - i w pozostałych dwóch przejazdach nie spisała się już tak dobrze. Ostatecznie Paulina sklasyfikowana została na 17 pozycji - do finału przeszło 12 najlepszych zawodniczek. Wygrała Hannah Teter przed Gretchen Bleiler (obie USA). Na trzeciej pozycji uplasowała się Norweżka - Kjersti Buass.
( 14 Lutego 2006)
Kadra Polska - Turyn 2006
(żródło: )

Kadra Polski na igrzyska w Turynie ustalona! Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego na środowym posiedzeniu zatwierdził przedstawiony przez Ministerstwo Sportu skład reprezentacji na zimowe igrzyska Turyn 2006. W reprezentacji znalazły się 44 osoby - 14 zawodniczek i 30 zawodników . Skład może jeszcze ulec korekcie w stosunku do łyżwiarstwa szybkiego i snowboardu. O tym, kto ostatecznie wystartuje w zadecyduje MKOL po opublikowaniu list rankingowych w tych  dyscyplinach.
( 19 Stycznia 2006)
Jagna Marczułajtis chorążym Polskiej drużyny Turyn 2006
(żródło: )

Jak podaje Polski Komitet Olimpijski   chorążym Polskiej reprezentacji podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Turynie będzie  Jagna Marczułajtis .  Pochodząca z Poronina Jagna, od lat znajduje się w światowej czołówce snowboardzistek. Na igrzyskach w Salt Lake City zajęła czwarte miejsce w slalomie gigancie równoległym. W ostatnią niedzielę wygrała w szwajcarskiej miejscowości Nendaz zawody Pucharu Świata.  PKOL Polską reprezentację powiększył jeszcze o trzy osoby   Do zimowej kadry olimpijskiej  dołączyła para taneczna Aleksandra Kauc i Michał Zych oraz startująca w skeletonie Monika Wałowiec . Polski snowboardzista Michał Ligocki (CCS Cieszyn) wygrał rozgrywane w szwajcarskim Zermatt zawody Pucharu Europy w konkurencji halfpipe i dzięki temu zdobył niezbędną do otrzymania kwalifikacji olimpijskiej liczbę punktów FIS. Tym samym ekipa będzie liczyła sobie 48 zawodników .
( 25 Stycznia 2006)
A jednak 46...
(żródło: )

Reprezentacja Polski na ZIO w Turynie zmniejszyła się o jednego zawodnika. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) uznała, że Witold Mazur nie uzyskał kwalifikacji. Miał startować w biegu na 1500 m. Ostatecznie  polska ekipa olimpijska będzie liczyć 46 sportowców (10 w biathlonie, 5 w bobslejach, 3 w saneczkarstwie, 1 w skeletonie, 4 w łyżwiarstwie figurowym, 5 w łyżwiarstwie szybkim, 1 w short tracku, 3 w narciarstwie alpejskim, 3 w biegach narciarskich, 5 w skokach i 6 w snowboardzie).
( 4 Lutego 2006)
Siedmioro Polaków już dziś w Turynie
(żródło: )

O godz. 13.09 jako pierwszych zobaczymy biathlonistów .Na dystansie 20km wystartuje Tomasz Sikora. Dwie minuty po nim na trasę wyruszy  Wiesław Ziemianin , o 13.26 - Krzysztof Pływaczyk , a o 13.31 - Grzegorz Bodziana. O godz. 15.30 na torze Oval Lingotto rozpocznie się pierwszy finał w łyżwiarstwie szybkim. Na dystansie 5000 metrów zobaczymy  Pawła Zygmunta. Wieczorem podziwiać bedzie można Dorotę Zagórską i Mariusza Siudka w programie krótkim par sportowych. O 18'00 - jeśli warunki atmosferyczne nie przeszkodzą, w Pragelato odbędą się  kwalifikacje do niedzielnego konkursu skoków narciarskich na obiekcie K-95. Na liście startowej jest czterech Polaków: Robert Mateja (nr 25), Stefan Hula (35), Kamil Stoch (38) i Adam Małysz (57).
( 11 Lutego 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (120-134)(135-149)(150-164)(165-179)(180-192)

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022