Mistrzostwa Świata MŚ w Oberstdorfie: Granerud wygrywa kwalifikacje, Stoch i Kubacki w dziesiątce
(żródło: skijumping.pl)

Halvor Egner Granerud zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na normalnej skoczni (HS106) na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021. Reprezentant Norwegii wygrał dzięki próbie na odległość 105,5 metra. Szósty był Kamil Stoch (101 m), a siódmy Dawid Kubacki (100,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 26 Lutego 2021)
MŚ w Oberstdorfie: Zwycięstwo Austriaczek, Polki siódme

Reprezentantki Austrii wywalczyły tytuł drużynowych mistrzyń świata na normalnej skoczni (HS106) podczas MŚ w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021. Srebrny medal wywalczyły Słowenki, a brązowy Norweżki. Polki awansowały do serii finałowej i zakończyły rywalizację na siódmym miejscu.
Mistrzostwa Świata Oberstdorf 2021 - Polki i Polacy bez awansu, Skinder 31, Staręga 36
(żródło: skipol.pl)

Pierwsza konkurencja biegowa Mistrzostw Świata rozgrywanych w niemieckim Oberstdorf to sprinty indywidualne stylem klasycznym. W kwalifikacjach pań wystąpiły cztery nasze zawodniczki : Monika Skinder, Izabela Marcisz, Karolina Kaleta i Karolina Kukuczka. Niestety żadnej z naszych pań nie udało się awansować do ćwierćfinałów.
( 25 Lutego 2021)
MŚ w Oberstdorfie: Ema Klinec mistrzynią świata, Polki poza finałem

Nie Marita Kramer, nie Sara Takanashi, ale Ema Klinec została mistrzynią świata na normalnej skoczni! Reprezentantka Słowenii triumfowała w konkursie na MŚ Oberstdorf 2021 dzięki skokom na odległość 105 m oraz 100,5 m. Srebrny medal wywalczyła Maren Lundby, a brązowy Sara Takanashi. Tuż za podium znalazła się Marita Kramer, która w pierwszej serii ustanowiła rekord skoczni (109 m). Polki nie awansowały do finału.
MŚ w Oberstdorfie: Takanashi wygrywa kwalifikacje, dwie Polki w konkursie

Sara Takanashi zwyciężyła w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego pań na normalnej skoczni (HS106) w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021. Reprezentantka Japonii wygrała dzięki próbie na odległość 103 metrów. Awans do zawodów wywalczyły Anna Twardosz i Kinga Rajda.
( 24 Lutego 2021)
Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Obersdorfie
(żródło: A.Karczewska PZN)

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład naszej reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym, które w dniach 24 lutego - 7 marca 2021 roku odbywać się będą w niemieckim Oberstdorfie. Reprezentacja PZN na seniorski czempionat będzie liczyła łącznie 56 osób: 23 narciarzy oraz 33 członków sztabu szkoleniowego.
( 18 Lutego 2021)
Maryna Gąsienica Daniel o włos od medalu

Jeden mały błąd pozbawił Marynę Gąsienicę - Daniel medalu w mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo.
Maryna Gąsienica Daniel 8 w slalomie równoległym MŚ w Cortina d'Ampezzo

Zakopiańska alpejka zajęła ostatecznie 8 lokatę w slalomie równoległym  podczas Mistrzostw świata w Cortina d'Ampezzo
( 16 Lutego 2021)
Maryna Gąsienica-Daniel 27. na inaugurację Mistrzostw Świata

Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła 27. miejsce w supergigancie, czyli w pierwszej konkurencji rozegranej w alpejskich Mistrzostwach Świata Seniorów w Cortinie d'Ampezzo. Mistrzynią została Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Srebrny medal zdobyła jej rodaczka Corinne Suter, a na najniższym stopniu podium stanęła Amerykanka Mikaela Shiffrin.
( 11 Lutego 2021)
MŚwL w Planicy: Norwegowie obronili tytuł, Polacy z brązowym medalem!

Reprezentacja Norwegii wygrała konkurs drużynowy na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich Planica 2020. Drużyna trenera Alexandra Stoeckla pokonała o 19,2 punktu ekipę Niemców, u których nie udała się finałowa zagrywka Stefana Horngachera. Polacy w składzie Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki wywalczyli brązowy medal.
( 13 Grudnia 2020)
MŚwL w Planicy: Karl Geiger ze złotem, trzech Polaków w dziesiątce

Karl Geiger obronił piątkowe prowadzenie i został mistrzem świata w lotach narciarskich! Reprezentant Niemiec triumfował na mamuciej skoczni w Planicy (HS240) dzięki finałowym próbom na odległość 240,5 m i 231,5 m. Srebrny medal wywalczył Halvor Egner Granerud, a brąz - Markus Eisenbichler. Siódme miejsce zajął Piotr Żyła, ósmy był Kamil Stoch, dziesiąty Andrzej Stękała, a piętnasty Dawid Kubacki.
( 12 Grudnia 2020)
MŚwL w Planicy: Geiger liderem na półmetku, trzech Polaków w dziesiątce

Karl Geiger prowadzi po pierwszym dniu konkursu indywidualnego na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich Planica 2020. Reprezentant Niemiec w swoich próbach poszybował na odległość 241 m oraz 223,5 m. Siódmy jest Piotr Żyła, ósmy Kamil Stoch, dziesiąty Andrzej Stękała, a dwunasty Dawid Kubacki.
( 11 Grudnia 2020)
MŚwL w Planicy: Eisenbichler wygrywa kwalifikacje, Stoch szósty

Markus Eisenbichler został zwycięzcą kwalifikacji do konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich Planica 2020. Reprezentant Niemiec triumfował dzięki próbie na odległość 225,5 metra. Szóste miejsce zajął Kamil Stoch (226 m), a dziewiąty był Piotr Żyła (223 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 10 Grudnia 2020)
Znamy wybrańców Dolezala - kadra Polski na MŚ w lotach w Planicy

Jeszcze w trakcie niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile, trener Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy (10-13 grudnia). Do Słowenii uda się sześciu Biało-Czerwonych.
( 6 Grudnia 2020)
4. miejsce Polski w klasyfikacji medalowej MŚ Seefeld 2019!

3 marca 2019 roku biegiem na dystansie 50 km techniką dowolną w Seefeld zakończyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym. Najwięcej medali zgarnęli Norwegowie, którzy w Austrii wywalczyli 25 krążków, w tym 13 złotych. Sukces w Seefeld odniosła również nasza reprezentacja, która zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej – jest to najwyższe miejsce Polski w historii startów w Mistrzostwach Świata Seniorów.